death-white

کامرون: انگلیس برای حفظ فالکلند می‌جنگد

Recommended Posts

[right]نخست‌وزیر انگلیس گفت: کشورم آماده است تا اگر لازم باشد برای حفظ جزایر فالکلند، بجنگد.[/right]

[right]به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، دیوید کامرون، نخست‌وزیر انگلیس گفت، این کشور "پدافند نیرومندی" را در این جزایر قرار داده و جت‌های سریع و نیروهای نظامی در آنجا مستقر کرده است.[/right]

[right]کریستینا فرناندز دی کرچنر، رییس‌جمهور آرژانتین پیش از این گفته بود که اشغال جزایر فالکلند توسط انگلیس یک اقدام بی‌شرمانه استعماری در قرن نوزدهم بود. این جزایر باید به آرژانتین واگذار شود.[/right]

[right]کامرون به طور واضح بر این نکته تاکید کرد که انگلیس با نیروی نظامی از این جزایر دفاع خواهد کرد.[/right]

[right]وی در مصاحبه خود با شبکه خبری بی.بی.سی گفت: من درباره کل این موضوع به طور مرتب گزارش‌هایی دریافت می‌کنم زیرا می‌خواهم اطمینان حاصل کنم که پدافندها نیرومند است و عزم‌ ما بی‌نهایت قوی است.[/right]

[right]کامرون در پاسخ به این سوال که آیا انگلیس برای حفظ این جزایر خواهد جنگید یا خیر؟ گفت: ما پدافند قدرتمندی در جزایر فالکلند داریم، جت‌های سریع و نظامیان ما در این منطقه مستقر شده‌اند.[/right]

[right]نخست‌وزیر انگلیس در ادامه اظهار داشت: 3000 سکنه جزایر فالکلند می‌خواهند که "انگلیسی" باقی بمانند و شانس این را خواهند داشت که در رفراندوم ماه مارس نظرات خود را درباره وضعیت سیاسی‌شان بیان کنند.[/right]

[right]آرژانتین در سال 1982 به فالکلند حمله کرد و این اقدام باعث شد مارگارت تاچر، نخست‌وزیر وقت انگلیس یک گروه ضربت نیروی دریایی را برای بازپس‌گیری این جزایر به آنجا بفرستد؛ جنگی که باعث شد 255 سرباز انگلیسی و 649 نظامی آرژانتینی کشته شوند.[/right]

[right]http://www.tabnak.ir/fa/news/296101/%DA%A9%D8%A7%D9%85%D8%B1%D9%88%D9%86-%D8%A7%D9%86%DA%AF%D9%84%DB%8C%D8%B3-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AD%D9%81%D8%B8-%D9%81%D8%A7%D9%84%DA%A9%D9%84%D9%86%D8%AF-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D8%AC%D9%86%DA%AF%D8%AF[/right]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این استعمارگر پیر هرگز از این جزایر دست برنمیداره .
اون زمانی رفت به جنگ آرژانتین که همه تصور میکردن انگلیس ضعیف شده و قدرت سابق رو نداره اما بازم دیدیم که پیروز جنگ فقط خودش بود و بس اونم کیلومترها دورتر از سرزمین مادری .
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بازم که کله ‌ی آرژانتینی ها داغ شده!!! آخه یه بارش بس نبود. لعنت به این انگلیس و فرانسه که هنوز مستعمره دارند!
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اون زمان که انگلیس به پس گرفتن مالویناس توسط آرژانتین واکنش شدید نظامی داد هنوز خبر از منابع بزرگ نفت در این منطقه نبود.

امروز با وجود کشف 60 میلیارد بشکه نفت و ذخایر نفتی رو به اتمام انگلیس و امکان کشف منابع نفتی بیشتر در اقیانوس اطلس جنوبی و استفاده از مالویناس به عنوان گذرگاه این کشور برای دستیابی به منابع نفت و گاز و معدنی قطب جنوب در دهه های آینده ، خیلی سخت است که با از دست دادن این جزایر موافقت کنه حتی مردم انگلیس هم اگر از وجود این منابع و کمک اون به پیشرفت اقتصاد و افزایش قدرت خرید اطلاع یابند با هر اقدام آرژانتین برای پس گرفتن جزایر مخالفت می کنند.

به زودی هم طی دهه های آتی با ذوب شدن یخچالهای قطبی جنگ بر سر قطب جنوب شروع خواهد شد و در نتیجه انگلیس این پایگاه رو برای آن دوران ذخیره گذاشته.
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
البته من به تحلیل های سیاسی و اقتصادی قضیه کاری ندارم اما به روح میهن پرستی اونا دقت کنید یه جوری هزاران کیلومتر اونور تر از خاکشون این طوری ازش دفاع میکنن اون زمان کلی کمپین در حمایت از حق حاکمیت بر جزیره تو دانشگاه های انگلیس تشکیل دادن حالا ما تو دانشگاه هامون میشنویم بعضی ها ............ میگن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=5]بنظرم اگه جمهوری اسلامی جای ارژآنتین بود یه انگلیسی شب خواب راحت نداشت یعنی مطمینم روزی صدمرتبه خاک انگلیس رو شخم میزد[/size]
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Thundar' timestamp='1357584259' post='292804']
[size=5]بنظرم اگه جمهوری اسلامی جای ارژآنتین بود یه انگلیسی شب خواب راحت نداشت یعنی مطمینم روزی صدمرتبه خاک انگلیس رو شخم میزد[/size]
[/quote]

سلام

البته جزایر در اقیانوس هستند و د ر اقیانوس ها هم تجهیزات و تکنولوژی حرف اول رو می زنه .... البته در جنگ قبلی بین انگلیسی ها و آرژانتینی ها ، آرژانتینی های خوب عملکردند ولی زورشون به این نیروی دریایی انگلیس که سابقه ی بیش از 400 ساله داره ، نرسید ....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[font=tahoma,geneva,sans-serif]شما که توقع ندارید بیاد خاک کشور رو همینطوری رایگان بده به آرژانتین؟! اگه میگید اشغال کرده، مگه خود ایران کم اشغال کرده توی قرنهای قبل؟! الان میاید پس بدید که به انگلیس فحشش رو میدید؟؟[/font]

[font=tahoma,geneva,sans-serif]خود من برای این جنگ، هر کمکی بتونم میکنم که آرژانتین بفهمه هنوز هم کسی نیست.[/font]

[font=tahoma,geneva,sans-serif]اما در مورد نتیجه جنگ (که +90% جنگ نمیشه) :[/font]

[font=tahoma,geneva,sans-serif]http://www.bbc.co.uk/news/magazine-17157373[/font]

[quote]

The Falklands War was 30 years ago. "But in military terms it is 100 years ago," says Clarke. British forces have advanced about 60 years in sophistication, but Argentine forces have barely improved, still using military hardware from the 1970s and 80s. Southby-Tailyour says they no longer have the landing craft to make an amphibious landing possible. However their special forces are highly respected.
Most military thinkers agree they offer the only credible threat through a surprise attack on Mt Pleasant. One scenario might be a civilian airliner packed with special forces to divert to Mt Pleasant, says Colonel Southby-Tailyour. "It would take a very brave politician to shoot down a civilian airliner in cold blood. The Argentine forces are good. They could jump out and shoot everything up."
[/quote]

[font=tahoma,geneva,sans-serif]امیدوارم لینک مشکل نداشته باشه، اگه داره، مدیران عزیز پاکش کنن یا تذکر بدید خودم پاک کنم[/font] ویرایش شده در توسط heliaa
  • Upvote 6
  • Downvote 19

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
امکان نداره آرژانتین دوباره بخواد با بریتانیا بجنگه. اگر هم بخواد چنین کاری بکنه، متاسفانه باز چندان شانسی نداره. منتها، بنده به شخصه از خونی شدن دک و دماغ انگلیسی ها استقبال می کنم!
ویوا لا رولوسیون!
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='heliaa' timestamp='1357590123' post='292823']
[font=tahoma,geneva,sans-serif]شما که توقع ندارید بیاد خاک کشور رو همینطوری رایگان بده به آرژانتین؟! اگه میگید اشغال کرده، مگه خود ایران کم اشغال کرده توی قرنهای قبل؟! الان میاید پس بدید که به انگلیس فحشش رو میدید؟؟[/font]

[font=tahoma,geneva,sans-serif]خود من برای این جنگ، هر کمکی بتونم میکنم که آرژانتین بفهمه هنوز هم کسی نیست.[/font]

[font=tahoma,geneva,sans-serif]اما در مورد نتیجه جنگ (که +90% جنگ نمیشه) :[/font]

[font=tahoma,geneva,sans-serif][url="http://www.bbc.co.uk/news/magazine-17157373"]http://www.bbc.co.uk...gazine-17157373[/url][/font]

[quote]

The Falklands War was 30 years ago. "But in military terms it is 100 years ago," says Clarke. British forces have advanced about 60 years in sophistication, but Argentine forces have barely improved, still using military hardware from the 1970s and 80s. Southby-Tailyour says they no longer have the landing craft to make an amphibious landing possible. However their special forces are highly respected.
Most military thinkers agree they offer the only credible threat through a surprise attack on Mt Pleasant. One scenario might be a civilian airliner packed with special forces to divert to Mt Pleasant, says Colonel Southby-Tailyour. "It would take a very brave politician to shoot down a civilian airliner in cold blood. The Argentine forces are good. They could jump out and shoot everything up."
[/quote]

[font=tahoma,geneva,sans-serif]امیدوارم لینک مشکل نداشته باشه، اگه داره، مدیران عزیز پاکش کنن یا تذکر بدید خودم پاک کنم[/font]
[/quote]

ببخشید هلیا خانوم ولی میشه بفرمایید کدام یک از بخشهای فعلی ایران در چند قرن گذشته به کشور الحاق شده؟

لطفا درباره تاریخ اشغال مالویناس توسط انگلیس و فاصله اون از این کشور رو هم بگید بدونم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[font=tahoma,geneva,sans-serif]آقا سعید خود شما قاجار رو محکوم نمیکنید که فلان قسمت رو از دست داد؟ جاهایی که نادرشاه به دست آورده بود و مثلا فتحعلی شاه از دست داد؟ آیا همه این قسمتها برای ایران بوده؟[/font]

[font=tahoma,geneva,sans-serif]و اینکه توی قرن قبل بدست نیاورده، چون ضعیف بوده ایران و نمیتونسته چیزی به دست بیاره. اگه قدرتمند بود، حتما شرایطش فرق میکرد. و در مورد بخش دیگر فرمایش شما که چند قرن گذشته هم، مگه گذشت چند قرن باعث میشه اشغال یه جایی توجیه بشه؟ با همین استدلال، میتونیم پس از 70 یا 80 یا 100 سال، اسرائیل رو کشور قانونی بدونیم که خیلی از ساکنینش، بومی اون هستن و اونجا به دنیا اومدن. و 100 سال بعد، چیزی به اسم نابودی اسرائیل بی معنی باید بشه. [/font]

[font=tahoma,geneva,sans-serif]برای همین، اجازه بدید استدلال شما رو قبول نکنم.[/font]

[font=tahoma,geneva,sans-serif]فالکلند (نمیدونم چه علاقه ای به گفتن مالویناس هست) دویست سال پیش در قرن 19 گرفته شده، پس با استدلال بالایی شما، حق انگلستان هستش[/font]

[font=tahoma,geneva,sans-serif]در مورد فرمایش اول شما هم، کاملا درست هست. انقدر ارزش داره این قسمت از دنیا و منابع داره که ارزش یه جنگ نسبتا بزرگ رو هم داره. [/font] ویرایش شده در توسط heliaa
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
هلیا جان ....

ما قاجار رو محکوم می کنیم به خاطر چیزی که جزو ایران بود و از هزاران سال قبل جزو ایران محسوب می شد رو از دست داد .... وگرنه ما کی رفتیم قاجار رو محکوم کنیم که چرا [b]دهلی نو[/b] رو از دست دادی یا بیایم [b]صفویه[/b] رو محکوم کنیم که چرا بغداد رو از دست دادی !!!

اصولا بنا به دلایلی از زمان صفوی ، ارتش ایران شده بود یک ارتش کاملا تدافعی که بیشتر برای حفاظت از مرزها و سرکوب شورش های داخلی ، نادر شاه هم با هزار دوز و کلک ارتشش رو کرد یک ارتش تهاجمی که در نهایت اگه نگاه کنیم ، تهاجمش به سایر کشور ها بیشتر از اینکه برای ما سود داشته باشه شد مایه بدبختی ما .... مثلا با از بین بردن مغولان در هندوستان ، عملا هم زبان فارسی که در دربارشون رواج داشت و بالطبع در هندوستان رواج داشت رو منسوخ کرد و هم جا رو برای این انگلیسی ها باز کرد !!!!

اصولا ایران بزرگ یک حد و حدود مشخصی داشت که این قاجاریه بر بادش داد ... کسی برای از دست دادن متصرفات غصه نخورده و نمی خوره ، ما برای خاک اصلی وطن غصه می خوریم و به قاجاریه فحش می دهیم !!!
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='heliaa' timestamp='1357590123' post='292823']

[font=tahoma,geneva,sans-serif][url="http://www.bbc.co.uk/news/magazine-17157373"]http://www.bbc.co.uk...gazine-17157373[/url][/font]

[quote]

[/quote]

[font=tahoma,geneva,sans-serif]امیدوارم لینک مشکل نداشته باشه، اگه داره، مدیران عزیز پاکش کنن یا تذکر بدید خودم پاک کنم[/font]
[/quote]
جزایر مالویناس خاک کشور انگلستان نبوده که بخوایم قیاس کنیم نمی خواد اون رو به آرژانتین بده بلکه این جزایر در اصل مال خود آرژانتین هستن پس قسمت اول حرف شما کلا باطل هست.
توی قرن های قبل ایران بیشتر خاک از دست داده اونم خاک هایی که قرن ها متعلق به پیکره ایران بوده .یادم نمیاد جایی رو اشغال کرده باشیم.اگر کردیم بگین.پس بخش دوم نظر شما هم باطل هست.
ما الان جایی رو در اشغال نداریم که بخوایم به صاحبش برگردونیم یا نه پس بخش سوم حرف های شما هم باطل هست.البته مگه اینکه مثلا جزایر ابو موسی و خارک و..... رو متعلق به خودمون ندونیم.

اما یک بخش حرف شما مسلم هست و اونم اینکه بله انگلیس غیر با زور و شکست نظامی جزایر رو پس نمیده.

خود من هم هر کمکی بتونم می کنم که ضربه ای به انگلیس بخوره.یادمون نره رهبر چی گفتن.هر جا دشمن ما باشه اونجا ما به طرف مقابلش کمک می کنیم.قرار اینه ما از حق دفاع کنیم و حق اینه که جزایر مال آرژانتین هست و انگلیس اشغال کرده.

حالا جنگ بشه یا نشه ما علم غیب نداریم ولی اگر من بودم اینقدر دوش پرتاب و موشک چینی به آرژانتین می دادم تا دماری از روزگار انگلیس در بیاره که اون سرش ناپیدا و کمر نیروی دریایی اش رو بشکنه.
البته دور از ذهن هم نیست خدا رو چه دیدین یکدفعه اعلام بشه آرژانتین در جنگی چندین ناو انگلیس رو غرق کرده
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][font=tahoma,geneva,sans-serif]خود من برای این جنگ، هر کمکی بتونم میکنم که آرژانتین بفهمه هنوز هم کسی نیست.[/font][/quote]

سرکار خانم هلیا فقط مواظب باشین که کشته در راه وطن (اون هم چه کشوری!!) انگلیس نشین fi_lone_ranger
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.