aminor

شکست عملیات ویژه فرانسه در سومالی

Recommended Posts

[size=3][font=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]سه سال پس از آنکه يک گروه شورشي در سومالي اعلام کرد که يک فرانسوي – عضو سازمان اطلاعات خارجي فرانسه و سرجاسوس پاريس در موگاديشو - را به گروگان گرفته است، سازمان اطلاعات خارجي فرانسه بر آن شد تا در يک عمليات ويژه با استفاده از کماندوهاي خود يک گروگان قديمي را نجات دهد.[/font][/size]
[color=#0000FF][size=3][font=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]به گزارش تابناک، اين عمليات که در نخستين ساعات بامداد روز شنبه روي داد به شکست نيروهاي فرانسوي در رسيدن به اهدافشان مواجه شد چرا که نه تنها گروگان آزاد نشد، بلکه دو سرباز فرانسوي کشته شدند و يک نفر ديگر هم که زخمي شده به دست گروه شورشي الشباب سومالي اسير شده است.[/font][/size][/color]
[size=3][font=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]وزارت دفاع فرانسه با انتشار بيانيه‌اي با تاييد خبر حمله کماندويي اعلام کرد عمليات براي نجات ديني الکس که از تابستان سال 2009 توسط شورشيان به گروگان گرفته شده با شکست منجر شد. [color=#0000FF]در اين عمليات 17 نفر از اعضاي گروه شورشي مسلح نيز کشته شدند.[/color][/font][/size]
[size=3][font=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]در اين بيانيه آمده است که نيروهاي عمل کننده با مقاومت سخت و سنگين ربايندگان مواجه شدند و در اين نبرد دو نظامي فرانسوي نيز کشته شدند.[/font][/size]
[size=3][font=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][color=#0000FF]در حالي که بيانيه وزارت دفاع فرانسه حکايت از آن دارد که ديني آلکس توسط ربايندگان کشته شده، گروه الشباب با صدور بيانيه‌اي اعلام کرد که نه تنها گروگان زنده است، بلکه آنها يک سرباز زخمي فرانسوي را هم به اسارت گرفته‌اند، خبري که مي‌تواند براي مقامات نظامي و امنيتي فرانسه گران تمام شود. [/color][/font][/size]
[color=#0000FF][size=3][font=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]در بيانيه الشباب آمده است که در اين عمليات چندين نظامي فرانسوي کشته شدند و تعدادي هم زخمي شدند و ما به دليل اين عمليات در طول دو روز آينده ديني آلکس را به صورت علني محاکمه کرده و حکم او را هم صادر مي‌کنيم. [/font][/size][/color]
[size=3][font=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]پاريس مدعي است که تمام مذاکرات با ربايندگان براي نجات اين گروگان در طول سه سال و نيم گذشته به دليل سرسختي آنها با شکست مواجه شد و آنها ناچار شدند براي نجات او از وضعيت غير انساني نگهداري، دست به اين عمليات بزنند.[/font][/size]
[size=3][font=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]هر چند هاليوودبازي نظاميان فرانسوي به دليل موقعيت و طبيعت ناشناخته سومالي از همان ابتدا نتيجه‌اي جز شکست نداشت و مسولان فرانسوي نيز مي‌دانستند با شنيده شدن صداي اولين گلوله گروگان آنها کشته خواهد شد، اما آنها اين عمليات را به اميد موفقيت چند درصدي انجام دادند اما نتيجه آن چيزي نبود که فرانسوا اولاند بخواهد از آن بهره‌برداري لازم سياسي و تبليغي را کند. [/font][/size]

[url="http://www.tabnak.ir/fa/news/297081/%D9%87%D8%A7%D9%84%D9%8A%D9%88%D9%88%D8%AF-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D9%8A-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%B3%D9%88%D9%8A%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D8%B4%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%A7%D8%AF"]http://www.tabnak.ir...-کار-دستشان-داد[/url]
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با اینکه مشخص نیست دقیقا کدام واحدهای ارتش فرانسه در حال عملیات در مالی هستند اما اینطور که اخبارش به گوش میرسه تا الان عملیات هاشون با عملکرد ضعیفی انجام شده و بیشتر سعی دارند با بمباران هوایی پوشش بدن ، یه هلیکوپتر فرانسوی هم دچار سانحه شده و خلبانش کشته شده
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ان شاء الله در مالی هم مثل سومالی خوار و خفیف و مفتضح بشن icon_cheesygrin
ای کاش یک میلیونیم غیرت و حمیت این افریقایی ها رو ابوشهوت های خلیجی داشتن.
  • Upvote 3
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اللهم اشغل الظالمین بالظالمین
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کماندو کشته شده فرانسه در سومالی توسط گروه الشباب
[IMG]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10134/somalia_french_commando_620x350.jpg[/IMG]

[IMG]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10134/534x300_210888.jpg[/IMG]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هه هه ماخ!! اون عملیات بلک هاک رو خوب اومدین....

اقا من یه سوال برام پیش اومد:
امریکا الان چند ساله تو عراق و افغانستان گیره.... قبل از اون هم که نتونسته بود تو جنگ ویتنام کاری بکنه!! اینم از فرانسه که اینجوری عین ..... تو گل گیر کرده!!!

این کشورا دقیقا کجا قدرت نظامیشون به دیگران چربیده؟! یعنی در مقابل ارتش ها خوب تانک در مقابل تانک قوی ترن، ولی اونجایی که افراد در مقابل افراد قرار میگیرن، هیچ‌کاری ازشون بر نمیاد..... چرا؟؟؟
اینا اگر اینقدر بی‌بخارن، چرا این کشورهای بی‌عرضه‌ی دیگه اینقد ازشون می‌ترسن و ازشون حساب می‌برن؟!!
بعد اینا که اینجور جاها گیر می‌افتن، به چه امیدی برا ایران خط و نشون می‌کشن که خودش اموزشگاه نیروهای چریکی داره؟! خوب اگر بیان ایران که پوستشون کنده میشه که؟؟؟

من یکی که گیج شدم!! یعنی چون شبکه‌های خبری و اینترنتیشون بیشتره و این شبکه ها میگن که کشورشون قدرتمنده بقیه‌ی دنیا هم قبول میکنه که اینا قدرتمندن؟!
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام خدمت همه دوستان گرامي
ناگفته نماند عمليات نظامي در مالي درست چند روز بعد از عمليات ناموفق در سومالي انجام مي شود و اينجا فرانسوي ها دقيقا به يک پيروزي پر سر و صدا نياز دارند .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='senaps' timestamp='1358252207' post='294012']

امریکا الان چند ساله تو عراق و افغانستان گیره.... قبل از اون هم که نتونسته بود تو جنگ ویتنام کاری بکنه!! اینم از فرانسه که اینجوری عین ..... تو گل گیر کرده!!!

این کشورا دقیقا کجا قدرت نظامیشون به دیگران چربیده؟! یعنی در مقابل ارتش ها خوب تانک در مقابل تانک قوی ترن، ولی اونجایی که افراد در مقابل افراد قرار میگیرن، هیچ‌کاری ازشون بر نمیاد..... چرا؟؟؟
اینا اگر اینقدر بی‌بخارن، چرا این کشورهای بی‌عرضه‌ی دیگه اینقد ازشون می‌ترسن و ازشون حساب می‌برن؟!!
[b]بعد اینا که اینجور جاها گیر می‌افتن، به چه امیدی برا ایران خط و نشون می‌کشن که خودش اموزشگاه نیروهای چریکی داره؟! خوب اگر بیان ایران که پوستشون کنده میشه که؟؟؟[/b]

من یکی که گیج شدم!! یعنی چون شبکه‌های خبری و اینترنتیشون بیشتره و این شبکه ها میگن که کشورشون قدرتمنده بقیه‌ی دنیا هم قبول میکنه که اینا قدرتمندن؟!
[/quote]

نتیجه ی همون فرمایشات بالایی شما که البته تحلیل ها و اخبار شبانه روزی صدا و سیما و خبرگزاری های حکومتی هست و دائماً از زبان این و آن تکرار می شه، منجر می شه به همین فرمایش پایانی شما :

[quote][b]بعد اینا که اینجور جاها گیر می‌افتن، به چه امیدی برا ایران خط و نشون می‌کشن که خودش اموزشگاه نیروهای چریکی داره؟! خوب اگر بیان ایران که پوستشون کنده میشه که؟؟؟[/b][/quote]

درستی و نادرستی اش بماند.
  • Upvote 3
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
نتیجه ی همون فرمایشات بالایی شما که البته تحلیل ها و اخبار شبانه روزی صدا و سیما و خبرگزاری های حکومتی هست و دائماً از زبان این و آن تکرار می شه، منجر می شه به همین فرمایش پایانی شما :
[/quote]

والا من هر وخت دارم اخبار نیگا میکنم، با عصبانیت میگم بی‌وژدان عاخه چرا اینجوری دروغ میگی عاخه؟!(چند روز پیش یه خبر گذاشته بود که یه فرانسوی داشت تبلتش رو می‌فروخت و می‌گفت برا پول غذا دارم تبلتم رو می‌فروشم!!)...
یا مثلا یه سری قبل از سال نوی میلادی، میگفت مردم فرانسه بی خانمانن بعد از یه بابایی پرسید، طرف گفت لا! (کاشف به عمل اوردم! که ظاهرا کمپ پناهندگان عرب در فرانسه بوده که خونه نداشتن و .... که به عنوان مردم فرانسه به مردم ایران قالب میشد!!)...
در کل اعتبار اخبار خودی رو حرفی توش نیست!!

ولی این همه گیر و دال در افغانستان و عراق که کاملا مشخصه...!!! من نمی‌گم که شکست خوردن.... من میگم هنوز دارن اذیت میشن ازش و مجبورن هزینه بدن... مسئله اینه که ایران نیروهای نظامی رسمیش دارن چریکی اموزش می‌بینن و خوب خیلی خیلی قوی تر و مجهز تر از حزب‌الله و عراقی ها و طالب ها و ... ظاهر میشن که یعنی اسیب های شدید تر و بیشتر برای این کشور....!!

البته من در اینکه سواد نظامی ندارم شکی ندارم و بیشتر اینچیزا رو میگم که جواب درست بگیرم!)
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='senaps' timestamp='1358252207' post='294012']

بعد اینا که اینجور جاها گیر می‌افتن، به چه امیدی برا ایران خط و نشون می‌کشن که خودش اموزشگاه نیروهای چریکی داره؟! خوب اگر بیان ایران که پوستشون کنده میشه که؟؟؟

[/quote]
این کشورها سلطه اقتصادی و رسانه قوی دارن و با استفاده از همین دو تا حربه باقی دولت ها و ملت ها رو است[b]ح[/b]مار و تحمیق می کنن و می ترسونن و متاسفانه در اکثر مواقع وادار به عقب نشینی می کنن. وگرنه هر جا که مثل ایران و کره شمالی و کوبا و امثالهم از هارت و پورتشون نترسه هیچ غلطی از دستشون بر نمی یاد جز حرص خوردن و از دور چنگ و دندون نشون دادن.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='senaps' timestamp='1358262012' post='294034']
[quote]
[/quote]

والا من هر وخت دارم اخبار نیگا میکنم، با عصبانیت میگم بی‌وژدان عاخه چرا اینجوری دروغ میگی عاخه؟!(چند روز پیش یه خبر گذاشته بود که یه فرانسوی داشت تبلتش رو می‌فروخت و می‌گفت برا پول غذا دارم تبلتم رو می‌فروشم!!)...
یا مثلا یه سری قبل از سال نوی میلادی، میگفت مردم فرانسه بی خانمانن بعد از یه بابایی پرسید، طرف گفت لا! (کاشف به عمل اوردم! که ظاهرا کمپ پناهندگان عرب در فرانسه بوده که خونه نداشتن و .... که به عنوان مردم فرانسه به مردم ایران قالب میشد!!)...
در کل اعتبار اخبار خودی رو حرفی توش نیست!!

ولی این همه گیر و دال در افغانستان و عراق که کاملا مشخصه...!!! من نمی‌گم که شکست خوردن.... من میگم هنوز دارن اذیت میشن ازش و مجبورن هزینه بدن... مسئله اینه که ایران نیروهای نظامی رسمیش دارن چریکی اموزش می‌بینن و خوب خیلی خیلی قوی تر و مجهز تر از حزب‌الله و عراقی ها و طالب ها و ... ظاهر میشن که یعنی اسیب های شدید تر و بیشتر برای این کشور....!!

البته من در اینکه سواد نظامی ندارم شکی ندارم و بیشتر اینچیزا رو میگم که جواب درست بگیرم!)[/quote]

دوست من.
اینایی که فرمودی، وقایع پس از اشغاله که در هر کشوری با هر ارتشی رخ می ده. چه قوی ترین ارتش دنیا باشه؛ چه ضعیف ترین.

ولی به نظرت جنگ کلاسیک با جنگ چریکی فرق نداره؟

شما مگه می خوای اول ایران اشغال شه، بعد کم کم با تحرکات چریکی باعث خروج اونا بشی که این فرمایشات رو مطرح می فرمایی؟

------------------------------------------------------

البته خوشحال می شدم از برادر بیگدلی هم می شنیدم منظور از «هیچ غلطی»، دقیقاً چیه.
چون تا جایی که من می دونم، از نظر دوستان یکی وضع ما عالی و فوق العاده اس، یکی وضع کره ی شمالی!!
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یه غلط هایی میکنند اما در نهایت هیچ غلطی نمیتونند بکنند !
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مصطفی جان
بحث سیناپس عزیز روی غلبه نظامی بود و من هم از نظر نظامی عرض کردم هیچ غلطی نمی تونن بکنن.
وگرنه اگر پست قبلی رو با دقت بیشتری مطالعه می فرمودی همون اولش گفتم این کشورها در اکثر موارد با سلطه اقتصادی قوی شون باقی کشورها و ملت ها رو تحت فشار می ذارن و وادار به تسلیم می کنن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.