arash_slayer

سخنرانیهای دکتر حسن عباسی (صوتی و متنی)

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

از نظر من شما جوابی ندادید چند تا شعار دادین. اگه چند تا درود بر این و مرگ بر ان نیز میدادید شعاراتون کامل میشد. من هم به هیچ وجه اقای هاشمی را تایید نکردم. ولی در ان مقطع پایان جنگ کار درستی بود

موضوع این هست که من  جوابی به شما ندادم(اگه می خواستم بدم من هم باید مثل شما می گفتم هر کی مخالف من هست ساده لوح هست و عوام فریب و ... ) بنده صرفا خواستم بگم خائن و عوام فریب و ساده لوح افراد دیگه هستند و بهتره به هم توهین نکنیم... 

ضمنا...بستگی داره چطور به موضوع نگاه کنیم ...شعار رو می گم... 

لبیک یا حسین رو هم میشه شعار حساب کرد وقتی هیچ چیز جز ظاهر ان ازش نفهمیم... بصیرت که نباشه قران سر نیزه می کنند و می گند که طرف مقابل(علی ع) با شعار شما رو گول زد ببینید ما با عمل کار انجام میدیم! بصیرت که نباشه با وعده پوچ  حسین بن علی (ع) را هم مرتد می کنند ... 

بحث جنگ رو تنها با این مضمون به شما به اتمام می برم که امام خود اگاه تر از من وش ما نسبت خیر در  جنگ و اتش بس بود...منتها در این بین خیانتهای زیادی انجام گرفت تا حدی که امام پذیرش قطعنامه را به نوشیدن جام زهر تشبیه کرد... این خیانتها شروع تشکیل مفاسد بزرگ در زمینه های سیاسی اقتصادی و فرهنگی در کشور شد... 

بحث مهمش این است که حتی علوم اسلامی هم می تواند فرد را به قهقرا ببرد بدتر از علوم انسانی غربی

icon_cheesygrin ... خوب صحبت های شما درست هست... برای همین هم هست که سالهاست  مقام معظم رهبری می فرمایند برای نقشه راهی برای اصلاح دانشگاه ترسیم کنیم... که مثل خیلی از کارها دولت مردان تنها نظاره گر این حرفها بودند... خدا می داند چطور می خواهند جواب بدهند!

در مورد پایان جنگ بحث زیاد است و اینجا مجالش نیست ولی نمی تونم نگم

من بالاتر در پاسخ به دوستمون توضیح دادم که ""بحث جنگ رو تنها با این مضمون به شما به اتمام می برم که امام خود اگاه تر از من وش ما نسبت خیر در  جنگ و اتش بس بود...منتها در این بین حماقت ها و خیانتهای زیادی انجام گرفت تا حدی که امام پذیرش قطعنامه را به نوشیدن جام زهر تشبیه کرد... این خیانتها شروع تشکیل مفاسد بزرگ در زمینه های سیاسی اقتصادی و فرهنگی در کشور شد... ""

موضوع اصلی جام زهر امام جنگ نبود... نمی دانم چقدر اطلاع دارید و چه تفکری دارید...بد نیست مقاله جناب سلیمانی را در این زمینه بخوانیم(اگر می دانید که هیچ دیگران استفاده کنند):

http://www.rajanews.com/news/145644

ویرایش شده در توسط Argada
  • Upvote 4
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سخنرانی دکتر عباسی با عنوان : جمهوری اسلامی یا جمهوری لیبرال، مسئله این است

22 اردیبهشت 95 - دانشگاه علوم پزشکی تهران

دانلود از لینک زیر با حجم 110 مگ :

http://dl-abbasi.ir/Amir/1395/Audio/Tehran%20Uni/Jomhori%20Eslami%20Ya%20Jomhori%20Liberal_950222_128Kbps.mp3

ویرایش شده در توسط Argada
  • Upvote 3
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اقای دکتر عباسی در یک سخنرانی که بنده یک بار جایی گوش کردم نظراتی هم بر روی تاریخ ایران باستان دادند. ایشان اعتقاد داشتند که هخامنشیان دست نشانده یهودیان بوده اند. دلایل ایشان یکی ازادی یهودیان توسط کوروش بود. دلیل دوم نیز داستانی موسوم به داستان استر است که در کتب یهودی بوده. گفته میشود استر زن خشایار شاه بوده و رضایت خشایارشاه را برای قتل عام عده ای ایرانی که دشمن یهودیان بوده است جلب کرده. این داستان بسیار معروف است و بر اساس ان فیلمی در هالیود به نام شبی با پادشاه ساخته شده است. قبر مردخای واستر در همدان زیارتگاه یهودیان است. در مورد نظر ایشان چند نکته قابل اشاره است
1- از نظر ما دین حق و یا اسلام از 1400 سال پیش تا زمان حال دین محمد(ص) از 1400 سال تا 2000 سال قبل دین عیسی و قبل از ان دین موسی بوده. به عبارتی اگر 2400 سال یا 2500 سال پیش کسی به یهودیان کمک کرده به مفهوم کمک به اسلام یا دین حق زمان بوده است.
2- چطور میتوان قبول کرد کوروش که فاتح و حاکم چند کشور بوده دست نشانده یا عامل یهودیان بوده که خود برده بابلیان بوده اند. کوروش و هخامنشیان به صورت کلی طرفدار ازادی دینی بوده اند و به همه کشورها و ملل فتح شده ازادی دینی میدادند
3- داستان استر یک داستان است و اکثر مورخین حتی مورخین یهودی که معمولا به داستان های کتب مذهبی خود تعصب دارند انرا قبول ندارند و فقط انرا یک قصه میدانند نه تاریخ. علاقمندان میتوانند به این ادرس مراجعه کنند.
https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B5%D8%AD%D8%AA_%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%AE%DB%8C_%D8%AF%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86_%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1_%D9%88_%D9%85%D8%B1%D8%AF%D8%AE%D8%A7%DB%8C

نهایتا اینکه بنده قصد دفاع و یا حمله به هخامنشیان ندارم. حرف من این است که یک نفر یعنی دکنر عباسی چطور به خود اجازه میدهد در تمام مسایل از جمله تاریخی اقتصادی سیلسی نظامی روانشناسی فلسفی..... در تریبون های عمومی نظر بدهد.
  • Upvote 6
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بنده تمام سخنان ایشون رو تایید نمی کنم ولی به درخواست کاربران این تاپیک ایجاد می شود.

----------------------------------------

138605180.JPG

معرفی حسن عباسی

نام: حسن عباسی متولد تهران 1345
شغل: عضو هيات علمی دانشگاه
مسئوليت: رئيس مرکز بررسی های دکترينال امنيت بدون مرز ايران

تحصيلات:
ليسانس در علوم سياسی
فوق ليسانس در روابط بين المللی
PHD در امنيت ملی با گرايش دکترين و خط مشی علوم استراتژيک
برد تخصصی از انگليس
تحصيلات ميان رشته ای
اقتصاد
جامعه شناسی
علوم نظامی(دريايی، زمينی، عمليات ويژه، انتظامی)
مديريت(عمومی، دولتی، استراتژيک)
فلسفه اسلامی، فلسفه غرب

کتب، کنفرانس و مقالات:
بيش از 140 کنفرانس علمی(داخل و خارج کشور)
31 جلد تاليف (در حوزه علوم استراتژيک)
تئوکراسی(خداسالاری) در عمل
دکترين امنيت بين المللی جهان اسلام
ابر دکترين جمهوری اسلامی
استراتژی دريا- اقيانوسی
نظام امنيت رسته جمعی دريا پايه- اقيانوس هند و امنيت پيرامون سه قاره (افريقا، آسيا و اقيانوسيه)
هيدروپليتيک و هيدرواستراتژی خليج فارس
هيدروپليتيک، هيدرواکونومی و هيدرواستراتژی دريای خزر
آينده جهان اسلام و غرب (بررسی تطبيقی آينده شناسی همکاری و تقابل اسلام و غرب)
تحليل سيستم های حکومتی (اليگارشی، دموکراسی، تئوکراسی)
دموکراسی در عمل: پورنوکراسی، رشيوکراسی؟!

معرفی به نقل از وبلاگ drabbasy.persianblog.ir

البته شخصن حوصله و اعصاب بحث با ذوب شدگان در استاد رو ندارم خيلي اتفاقي اين صفحه رو باز كردم خواهشن اطلاعات با حقايق تصحيح شه دوستمون دكتر نيستن !!! حداقل ديگه برد تخصصي در انگليس رو ندارن نهايت هم هيئت علمي انديشكده خودشونن نه دانشگاه من الله توفيق!

بورد تخصصي هم در ضمن من فكر ميكردم مال پزشك هاست نگو وقتي پژوهش دكترينال هم ميكنيد بهتون ميدن ! از انگليس !!!

• Upvote 8
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

http://dl-abbasi.ir/Amir/1395/Audio/Tehran%20Uni/Jomhori%20Eslami%20Ya%20Jomhori%20Liberal_950222_128Kbps.mp3

فقط ده دقیقه اولش را وقت کردم گوش بدم بقیه اش انشاالله در چند روز آینده

اول در مورد سردار ناظری صحبت می کند 

اینکه سردار ناظری آدم بسیار مفیدی برای کشورش بود و در تربیت نیروهای سپاه نقش ویژه داشت واضح بوده و گفتنش باعث ترغیب خیلی ها در ادامه این مسیر می شود 

ولی وقتی می آییم هرچه می توانیم بگوییم و غلو کنیم حالا بر حسب ارادات یا قصد بیان بزرگی ایشان، ظلم در حق ایشان است 

چرا که این بزرگوار آنقدر بزرگ هست که از گفتنش ناتوان باشیم و ایشان نیازی به بزرگنمایی ما ندارد

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اقای دکتر عباسی در یک سخنرانی که بنده یک بار جایی گوش کردم نظراتی هم بر روی تاریخ ایران باستان دادند. ایشان اعتقاد داشتند که هخامنشیان دست نشانده یهودیان بوده اند. دلایل ایشان یکی ازادی یهودیان توسط کوروش بود. دلیل دوم نیز داستانی موسوم به داستان استر است که در کتب یهودی بوده. گفته میشود استر زن خشایار شاه بوده و رضایت خشایارشاه را برای قتل عام عده ای ایرانی که دشمن یهودیان بوده است جلب کرده. این داستان بسیار معروف است و بر اساس ان فیلمی در هالیود به نام شبی با پادشاه ساخته شده است. قبر مردخای واستر در همدان زیارتگاه یهودیان است. در مورد نظر ایشان چند نکته قابل اشاره است
1- از نظر ما دین حق و یا اسلام از 1400 سال پیش تا زمان حال دین محمد(ص) از 1400 سال تا 2000 سال قبل دین عیسی و قبل از ان دین موسی بوده. به عبارتی اگر 2400 سال یا 2500 سال پیش کسی به یهودیان کمک کرده به مفهوم کمک به اسلام یا دین حق زمان بوده است.
2- چطور میتوان قبول کرد کوروش که فاتح و حاکم چند کشور بوده دست نشانده یا عامل یهودیان بوده که خود برده بابلیان بوده اند. کوروش و هخامنشیان به صورت کلی طرفدار ازادی دینی بوده اند و به همه کشورها و ملل فتح شده ازادی دینی میدادند
3- داستان استر یک داستان است و اکثر مورخین حتی مورخین یهودی که معمولا به داستان های کتب مذهبی خود تعصب دارند انرا قبول ندارند و فقط انرا یک قصه میدانند نه تاریخ. علاقمندان میتوانند به این ادرس مراجعه کنند.
https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B5%D8%AD%D8%AA_%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%AE%DB%8C_%D8%AF%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86_%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1_%D9%88_%D9%85%D8%B1%D8%AF%D8%AE%D8%A7%DB%8C

نهایتا اینکه بنده قصد دفاع و یا حمله به هخامنشیان ندارم. حرف من این است که یک نفر یعنی دکنر عباسی چطور به خود اجازه میدهد در تمام مسایل از جمله تاریخی اقتصادی سیلسی نظامی روانشناسی فلسفی..... در تریبون های عمومی نظر بدهد.

در مورد داستان استر نظری ندارم اما دوستان رو توصیه میکنم در مورد عید پوریم که در اسراییل هر ساله برگذار میشه تحقیق کنند.

در مورد هخامنشیان و ازادی دینی هم توصیه میکنم متن ترجمه منشور کورش رو بخونن اگر چه که ای متن به اشتباه توسط پهلوی ترجمه شده و هدفمند بوده این ترجمه اما همین ترجمه هم در مورد ازادی دینی حرف های جالبی دارد. در ضمن یهودیان با صهیونیس ها یکسان نیستند و دین حضرت موسی خیلی زود تحریف شد.

البته من هم قصد تخریب هخامنشیان رو ندارم وگر نه حرف بسیار است در مورد ای حکومت

در پایان اینکه ویکیپدیا ان هم نسخه فارسی قابل اتکا نیست

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در بخش دوم صحبت های ایشان این نکات را نوشتم که امیدوارم دوستان نقد خوبی به این نکات بنویسند 

در صحبت های مدام تاکید بر لیبرال است که لیبرال بد است و خیلی از مسئولین اکنون لیبرال هستند

در توضیح لیبرال می گویند مکتبی مبتنی بر سود و فایده گرایی 

بعد ادامه می دهد سود و فایده خوب است ولی در اسلام ما علاوه بر ضرر خسران داریم و سودی فرا مادی که اخروی است 

مثالی که تا نیمه روی آن تاکید می شود بحث ربا در بانک های کشور است که بر مبنای لبرال است 

و مثالی که یک بار آمد این بود که امام حسین (ع) کشته شد ولی آیا شکست خورد بله از لحاظ مادی شکست خورد ولی از لحاظ اخروی برنده شد 

نظر بنده نسبت به این چند نکته از صحبتشان :

باتوجه به کمی مطالعه در کتاب ها کرده ام شدیدا مخالف این نظر هستم فایده ی یک کار را تنها در اخروی بودن آن ببینیم 

یعنی کاری که فقط فایده اخروی داشته باشد و فایده دنیوی نداشته باشد تا به حال ندیده ام 

یعنی هرکاری ما می کنیم اول اثر دنیوی دارد و آن اثر دنیوی است که اخروی را می سازد 

امام حسین (ع) در کربلا شهید شد و سر مبارکشان قطع و بدترین اتفاق برای عزیزانشان افتاد در نگاه اول مادی می گوییم ضرر ولی وقتی نگاه خود از نظر زمانی بیشتر می کنیم می بینیم که این اتفاق حکومت اموی را نابود کرد و تاثیرش تاکنون ادامه دارد، تاثیری کاملا مادی یعنی 72 تن شهید شدند ولی سبب نجات فکری یک دین و میلیون ها و شاید ملیاردها انسان شدند 

از این نظر کار امام حسین (ع) در یک بازه زمانی بزرگ یک پیروزی مادی و فرای خیلی از پیروزی های دیگر بود 

در مورد ربا هم مساله این است که یک سود کوتاه مدت بدست می آید ولی در طولانی مدت این سود تنها موجب ضرر مادی است 

علت هم نابود کردن قوه تولید جامعه است و وقتی قوه جامعه نابود شود مشکلاتی پدید می آید که گریبان همان شخص ربا گیرنده و دهنده را می گیرد 

برای مثال انسان های زیادی بیکار می شوند که احتمال اینکه راهزنی یا دزدی کنند بیشتر می شود و از این رو فرد سود کننده در ربا باید بیشتر از هزینه ربا را صرف بیمه ، تامین امنیت و ... بکند بماند که عملا خود را از سود بیشتر محروم کرده است 

و این قضیه باز در یک بازه زمانی بزرگ باید دیده شود 

مثال این قضیه هم در قرآن آمده است که شراب و قمار هر دو مزایایی دارند ولی ضررشان بیشتر از منفعتشان است آیه 219 سورة بقره

و این ضرر تنها در بازه های زمانی بلند خوب دیده می شود 

در خصوص لیبرال به عنوان یک مکتب فکر باید گفت که هر مکتبی که انسان ایجاد کرده باشد برحسب نیازی تولید شده است و بعد تئوریزه شده است و بعد از مدتی دارای تجربه واصلاح نسبت به موضوع شده است 

از این رو دارای مجموعه ای خوب و بد است که عقل سلیم می گوید قسمت های خوب آن جدا شده و قسمت های بد را کنار می گذاریم 

چون قسمت خوب عملا مشکل و نیازی را برطرف می کند که برای ما مفید است شاید بگویند لیبرالی است ولی وقتی کار درستی است چرا نباید انجام دهیم 

اگر تئوریسین های لیبرال بگویند ربا خوب است دلیل نمی شود بقیه نظراتشان هم مثل این حرف اشتباه باشد 

برای مثال در یوگا که از یک طرز فکر هندوهامی آید ما در ایران بخش ورزش آن را گرفته ایم بدون طرز فکر و در بعضی کشور ها مثل ترکیه طرز فکر هندو را هم گرفتند والان آنها دچار ترویج این فکر هندویسم شده اند در حالی که در ایران به عنوان یک ورزش عملا شناخته و تدریس می شود 

بویژه برای ما که هنوز قوانین اقتصاد اسلامی خود را تئوریزه نکرده و منطبق با زمان و الگوی جامعه ارائه نداده ایم 

در دیگر صحبشان گفتند در دانشگاه ها علوم انسانی غرب تدریس می شود و اشتباه هست و نمی پذیرند 

در مورد این صحبت دانشگاه ها برای تدریس و یا حذف یک مبحث نیاز به جایگزینی با یک مبحث و کرسی قوی دارند 

ولی متاسفانه ما هنوز مباحث را بصورت قوی مکتوب و قابل بحث آماده نکرده ایم و این مباحث ناقص عملا در مقابل ایراداتی که مباحث غربی می گیرند و نقاط قوت آنها هیچ شانسی ندارند ازاین رو اساتید دانشگاه حق دارند که مقاومت کنند چون نابودی مباحث اسلامی به بدترین وضع ممکن خواهد بود 

یک مبحث قوی با ارائه نقطه نظرهای خودش و یک مجموعه راه حل های عملی برای مشکلات امروز جلو می آید و نقطه قوتش بیان برتری اش بر دیگر نظریه ها است و اینکه آنها چه ضعفی دارند و این چه برتری دارد

این قدرت ایجاد نمی شود جز با تولید و تئوریزیه و به روز کردن مباحث اسلامی و بردن آن ها زیرنقد که خوشبختانه بعضی نظریات دیگر مثل لیبرالیسم، کمونیست و .... برخی مباحث را آزمایش کرده و در بوته تجربه برده اند و از این نظر خیلی جاها در افزایش سرعت تئوریزه کردن مباحث اسلامی کمک شایانی می شود

• Upvote 6
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نظریه ی اصالت خزری هخامنشیان و عدم مسکون بودن فلات ایران به دلیل کشتار پوریم مربوط به ایشان نیست . از کسان دیگری است که بلمآل ناصر پورپیرار آن را جمع کرده است . مجموعه ای از حقایق و خیالپردازی هاست . اصل نظریه رو بخونید جالبه .

البته ناصر پور پیرار سابقه ی توده ای داره و بعضا نظریات عجیبی هم از خودش در میکنه . فی المثل  "ما ملکت ایمانهم "  در قرآن رو به معنی دوست دختر و دوست پسر تفسیر میکنن ایشون !

جناب عباسی در مورد استراتژیست های واقعی میگه که کارشون تولید نظریه نیست بلکه نظریات رو موزائیک میکنند . ایشون خودشون هم همین کار رو انجام میده . واین معنای حقیقی التقاط هست والله العالم .

• Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

د

یعنی کاری که فقط فایده اخروی داشته باشد و فایده دنیوی نداشته باشد تا به حال ندیده ام 

یعنی هرکاری ما می کنیم اول اثر دنیوی دارد و آن اثر دنیوی است که اخروی را می سازد 

امام حسین (ع) در کربلا شهید شد و سر مبارکشان قطع و بدترین اتفاق برای عزیزانشان افتاد در نگاه اول مادی می گوییم ضرر ولی وقتی نگاه خود از نظر زمانی بیشتر می کنیم می بینیم که این اتفاق حکومت اموی را نابود کرد و تاثیرش تاکنون ادامه دارد، تاثیری کاملا مادی یعنی 72 تن شهید شدند ولی سبب نجات فکری یک دین و میلیون ها و شاید ملیاردها انسان شدند 

از این نظر کار امام حسین (ع) در یک بازه زمانی بزرگ یک پیروزی مادی و فرای خیلی از پیروزی های دیگر بود 

اگر قبول دارید امام حسین برای زنده شدن دین قیام کرد ، دینی که با بدعت به سوی قهقرا می رفت ، پس این قیام اخروی است . برچیده شدن حکومت اموی فایده اش اخروی است . هدایت یافتن مردمی که ذکر کردید فایده اش اخروی است. اگر نتیجه گیری تان را بر مبنای دنیا مزرعه آخرت است استوار کنید به جواب می رسید .

دوستان بعضاً حب و بغض را چاشنی تحلیل و تفکرشان می کنند. این همه صحبت درست وجود دارد اما بعضی اصرار دارند نکات منفی پیدا شده یا ساختگی را برجسته کنند.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

البته شخصن حوصله و اعصاب بحث با ذوب شدگان در استاد رو ندارم خيلي اتفاقي اين صفحه رو باز كردم خواهشن اطلاعات با حقايق تصحيح شه دوستمون دكتر نيستن !!! حداقل ديگه برد تخصصي در انگليس رو ندارن نهايت هم هيئت علمي انديشكده خودشونن نه دانشگاه من الله توفيق!

بورد تخصصي هم در ضمن من فكر ميكردم مال پزشك هاست نگو وقتي پژوهش دكترينال هم ميكنيد بهتون ميدن ! از انگليس !!!

در خیلی از زمینه های معرفی ایشان شدیدا اغراق شده

از جمله این مورد :

علوم نظامی(دريايی، زمينی، عمليات ويژه، انتظامی)

که بعضا اطلاعات ایشان از کاربران کم اطلاع انجمن هم پایین تر بوده و پر از اشتباهات هست (به جهت آشنایی نزدیک با تنی چند از با شاگردان ایشان و اطلاع از صحبت ها و موارد نظامی مطرح شده از سوی ایشان عرض میکنم که رسما فاجعه است)

در زمینه عملیات نظامی هم یکسری تجربیات دفاع مقدس دارند و تحصیلات خاصی هم صورت نگرفته

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

از مدیران خواهش می کنم یه فکری در مورد این تاپیک بکنن تا تاریخ خودمون رو پاک نکردیم و به تاریخ کشور های عربی افزون نکردیم

در مورد اقای عباسی هم بس که در کل سخنرانی هاش بی طرف نیستند و کم کم به سخنرانی های ایشان شبیه افرادی مثل روازاده شده که اساس علمی و ..... ندارن

خیلی ها اومدن گفتن هخامنشیان ریشه ندارن خیلی ها اومدن گفتن بعد از یه دوره ای ایران به تمدن رسیده

واقعا جای کتاب و واحد تاریخ ایران در نظام اموزشی خالی است(الان هم هست ولی فقط رفع تکلیفه)

• Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اگر قبول دارید امام حسین برای زنده شدن دین قیام کرد ، دینی که با بدعت به سوی قهقرا می رفت ، پس این قیام اخروی است . برچیده شدن حکومت اموی فایده اش اخروی است . هدایت یافتن مردمی که ذکر کردید فایده اش اخروی است. اگر نتیجه گیری تان را بر مبنای دنیا مزرعه آخرت است استوار کنید به جواب می رسید .

دوستان بعضاً حب و بغض را چاشنی تحلیل و تفکرشان می کنند. این همه صحبت درست وجود دارد اما بعضی اصرار دارند نکات منفی پیدا شده یا ساختگی را برجسته کنند.

بحثم این نیست که آخرتی وجود ندارد و یا اینکه کارهای ما تاثیر اخروی ندارد 

بلکه این موضوع که کارهای ما حتی عبادات ما مثل نماز و روزه اول برای مقاصد دنیوی است و نتایج دنیوی  دارد و اینکه ما مدام نتایج کارهای خود را به آخرت می سپاریم کم کم دچار مشکلات بدی می شویم

مثال دقیقش نماز خواندن خود ماست که اگر در زندگی ما تاثیر نگذارد و اثرش را نبینیم مطمئنا اثر اخروی قابل توجهی هم از آن نخواهیم دید و این نکته و زنگ اخطاری در مورد کارماست که ایراد دارد و باید اصلاحش کنیم

از مدیران خواهش می کنم یه فکری در مورد این تاپیک بکنن تا تاریخ خودمون رو پاک نکردیم و به تاریخ کشور های عربی افزون نکردیم

در مورد اقای عباسی هم بس که در کل سخنرانی هاش بی طرف نیستند و کم کم به سخنرانی های ایشان شبیه افرادی مثل روازاده شده که اساس علمی و ..... ندارن

خیلی ها اومدن گفتن هخامنشیان ریشه ندارن خیلی ها اومدن گفتن بعد از یه دوره ای ایران به تمدن رسیده

واقعا جای کتاب و واحد تاریخ ایران در نظام اموزشی خالی است(الان هم هست ولی فقط رفع تکلیفه)

هدف این تاپیک بیشتر بحث سخنرانی های آقای عباسی است که متاسفانه انگار فقط من هستم که سخنرانی هایش را گوش می دهم و نظراتم را می گویم و کسی هم لطف نمی کند این نظرات را نقد کند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در خیلی از زمینه های معرفی ایشان شدیدا اغراق شده

از جمله این مورد :

که بعضا اطلاعات ایشان از کاربران کم اطلاع انجمن هم پایین تر بوده و پر از اشتباهات هست (به جهت آشنایی نزدیک با تنی چند از با شاگردان ایشان و اطلاع از صحبت ها و موارد نظامی مطرح شده از سوی ایشان عرض میکنم که رسما فاجعه است)

در زمینه عملیات نظامی هم یکسری تجربیات دفاع مقدس دارند و تحصیلات خاصی هم صورت نگرفته

پس برادر من برنامه ی ثریا خیلی اشتباه می کنه برای ایشون درجات عالی ای از نیروی سپاه نقل می کنن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در · مخفی شده توسط seyedmohammad، 26 اردیبهشت 1395 - دلیلی ارایه نشده است
مخفی شده توسط seyedmohammad، 26 اردیبهشت 1395 - دلیلی ارایه نشده است

دموکراسی در عمل: پورنوکراسی، رشيوکراسی

....... ودیگر هیچ !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

پس برادر من برنامه ی ثریا خیلی اشتباه می کنه برای ایشون درجات عالی ای از نیروی سپاه نقل می کنن

شما ببین صحبت رو کجا مطرح میکنن و چه کسی داره مطرح میکنه

خیلی صحبت ها رو که بعضا اشتباه هم هست برای عوام مطرح میکنن همین الان اکثریت ملت که از علوم نظامی کوچکترین اطلاع و سر رشته ای ندارن ممکنه تمام صحبت های اقای عباسی رو تایید کنن در این زمینه و لذتش رو ببرن

ولی وقتی بنده تقریبا تمامی سخرانی های ایشان در زمینه های نظامی (مثل حمله آمریکایی ها به طبس ، درگیری امریکا با ما در خلیج فارس و .................) رو مورد بررسی قرار میدم اشتباهات فاحشی درش میبینم چه از نظر بعد تحلیل تاکتیک نظامی چه ارائه اطلاعات فنی و تجهیزاتی نظامی (این یک مورد که رسما فاجعه است)

----------

اگر بخوام با شناختی که تا امروز از حسن عباسی دارم اون رو در یک جمله تعریف کنم باید بگم که :  یک دریا است به عمق یک سانتی متر

ای کاش یک چاه آب بود به عمق 100 متر!

• Upvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.