mohammadhossein

کشته‌شدن ۳۴ گروگان و ۱۵ گروگانگیر بر اثر حمله بالگردهای ارتش الجزایر

Recommended Posts

[right]به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری آلمان، خبرگزاری «ای ان آی» موریتانی که با گروه مرتبط با القاعده که اقدام به گروگانگیری کرده است، تماس‌های نزدیکی دارد به نقل از سخنگوی این گروه اعلام کرد: بالگردهای ارتش الجزایر به میدان گازی حمله کرده و 2 تن از گروگان‌های ژاپنی را زخمی کردند.[/right]
[right]گروگانگیران که می‌گویند از شمال مالی آمده‌اند اعلام کرده‌اند به تلافی حملات نیروهای فرانسوی به شورشیان مالی اقدام به ربودن 41 کارگر میدان گازی الجزایر کرده‌اند.[/right]
[right]همچنین گزارش‌ها حاکی است که در حملات هوایی ارتش الجزایر به محل این گروگانگیری 34 گروگان و 15 آدم ربا کشته شدند.[/right]

[right][url="http://farsnews.com/newstext.php?nn=13911028000621"]منبع[/url][/right]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دستشان درد نکنه اینم شد ارتش . من بودم بهتر کار می کردم . زدند هم گروگان ها را کشتند وهم ادم رباها را icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
میگم ...احتمالا همه اونجا بمباران نکردن؟ rolling_on_the_floor

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حقیقتش خودم وقتی این خبر رو خوندم نتونستم جلوی خنده ی خودم رو بگیرم چون واقعا کار احمقانه ای بوده

با موشک می خواستن گروگان آزاد کنند [img]http://www.military.ir/forums/public/style_emoticons/default/rolling%20on%20the%20floor.gif[/img]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

و شاید هم سیاست مشت آهنین که اصولا گروه های معارض را از گروگان گیری و اثر گذاری این کار بر حذر به داره ... درست مثل سیاست روس ها در چچن ...
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حمله ی هلیکوپتری (که احتمالا توسط هلیکوپترهای Mi-24 انجام گرفته) به کاروان شورشیان تنها بخشی از عملیات ارتش الجزایر برای آزاد کردن گروگان ها بوده و همزمان نیروی زمینی برای ورود به میدان گازی وارد عمل شده که در طی کل عملیات از شب گذشته تا کنون آمارهای مختلف از آزاد شدن بین 45 تا 700 گروگان الجزایری و نصف گروگان های خارجی (آزاد شدن برخی توسط سفارت های خارجی هم تایید شده) در این میدان گازی خبر داده که تلفات 34 نفر در مقابل این تعداد کاملا توجیه شده است .

[url="http://www.aljazeera.com/news/africa/2013/01/201311713160194432.html"]http://www.aljazeera...3160194432.html[/url]
[url="http://www.reuters.com/article/2013/01/17/us-sahara-crisis-idUSBRE90F1JJ20130117"]http://www.reuters.c...E90F1JJ20130117[/url]

ضمن اینکه همونطور که جناب 100 فرمودند سیاست مشت آهنین بخصوص در کشورهای آفریقایی که گروههای شورشی زیاد داره کاملا لازم هست وگرنه از فردا هرکسی میاد گروگانگیری میکنه ، همونطور که دولت الجزایر گفته هیچ مذاکره ای با گروگانگیران نخواهد کرد .
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان خواهشا این حرفا چیه ....اخه مگه الجزایر نیم بلسی قدرت بلوک شرقه که اونو با شوروی قیاس میکنین و نمی دونم مشت اهنین و...بابا این افتضاحی که به بار اوردن نتیجه مستقیم خامی و عدم پختگی نیروهای الجزایریه ولاغیر وگرنه مثلا اگه همین اتفاق یا بدتر از اون تو ایران خودمون می افتاد میدونید نتیجه 34 گروگان کشته شده اونم در مقابل 14 گروگانگیر افقی شده چیه اصلا تا اینجا به این موضوع فکر کردین که تعداد افراد بی گناه کشته شده تو این مثلا عملیات ضد گروگان الجزایر بیش از دوبرابر نیروهای تروریسته
[size=5]بنظرم اگه مسولین الجزایر و کلهم کشورای عربی من بعد قید نیروی ویژه و...رو بزنن خیلی سنگین تره((البته قبلا هم میدونستم مالی نیستن ولی خوب دیگه الان برم ثابت شد)) من همیشه جلو امریکا دست دراز کنن بیاد کمکشون کنه لاقل از این عابروریزی ها به بار نمیاد[/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Thundar' timestamp='1358453933' post='294481']
دوستان خواهشا این حرفا چیه ....اخه مگه الجزایر نیم بلسی قدرت بلوک شرقه که اونو با شوروی قیاس میکنین و نمی دونم مشت اهنین و...
[/quote]

دوست عزیز این سیاستی که منظور ماست در رابطه با نحوه ی برخورد با تروریستهاست نه سیاست کلان کشوری !

ضمن اینکه همونطور که مشخصه ابعاد این گروگان گیری بسیار بزرگ بوده ، بیش از 700 نفر گروگان تو منطقه ی پالایشگاهی بزرگ ! تئاتر و سفارت نیست که بخواید با نیروی ویژه و تاکتیک تلفات رو صفر کنید ، بنظر من 34 نفر نسبت به 600 تا 700 نفر گروگان آزاد شده بسیار قابل تحسین هست ، اخبار حاکی از مجبور کردن گروگان ها به بستن کمربندهای انفجاری بوده ...

* دولت الجزایر اتمام عملیات نجات گروگان ها در میدان گازی رو اعلام کرد
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]بنظر من 34 نفر نسبت به 600 تا 700 نفر گروگان آزاد شده بسیار قابل تحسین هست[/quote]

چکا جان حداقل میگفتی قابل قبول یا قابل....هر چی ....آخه چرا تحسین؟؟؟تقریبا یک نوزدهم گروگانهای آزاد شده مردن.
یعنی 34 انسان جان خودشون رو از دست دادن.این کار از رهایی گروگانهای شوروی که مثلا با تانک میرفتن تو بانک هم بدتره.
یکم ظرافت و یکم کم کردن خسارت و زیاد کردن خسارت گروگانگیران اینجا لازم بوده.اتفاقا همین گستردگی محدوده عملیات خودش
دلیلی بر کاهش تلفات هست.گسترش محدوده گروگانگیری یعنی کاهش دقت و تمرکز گروگانگیران بر محدوده ای که عملیات در اون در جریان هست.
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
منم هم معتقدم اصلا هنر نکردن 34 نفر کشته خیلیه جوری که حتی خود امریکا هم اعتراض کرد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من تا چند لحظه شکه بودم اخه این دیگه چجورشه ولی بعد یاد فتوای اون وهابی افتادم که در مورد قوانین فوتبال ازش سوال پرسیدن اونهم
گفت با تعقیر دادن قوانین غربی فوتبال حلال میشه اینها هم به فتوای اون عمل کردن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کاری ندارم که موفق بوده یا نه که به نظر من حرکت خوبی بوده که با یه همچین تلفاتی، تونستن کار بکنن...
ولی داشتم فک میکردم اگر خدایی نکرده مثلا ایران ۱۰۰ هزار گروگان رو نجات بده و ۳۰ نفرش کشته بشه، باز ملت میگن اینا چیزی حالیشون نیست و خوراک جوک سازیشون تا یکی دو سال تامین بود!!!! در صورتی که ....
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='ops' timestamp='1358458413' post='294499']
.اتفاقا همین گستردگی محدوده عملیات خودش دلیلی بر کاهش تلفات هست.گسترش محدوده گروگانگیری یعنی کاهش دقت و تمرکز گروگانگیران بر محدوده ای که عملیات در اون در جریان هست.
[/quote]

ops جان چطور گستردگی محدوده دلیل کاهش تلفاته ؟ شما نگاه کن شورشیا گفتند ارتش وارد محدوده گازی بشه گروگانها رو میکشیم ، مسلما گروگان ها تو بخش های مختلف و جداگانه نگهداری میشن و حمله به هرکدوم بقیه بخشها رو هم آگاه میکنه و میتونند راحت سر فرصت دونه دونه گروگانها رو قتل عام کنند ! کاهش تمرکز واسه نیروهای ضدتروریستی هم هست و نیروها مجبورند از چند طرف و کاملا همزمان حمله کنند که ازادی یک بخش گروگانها باعث به خطر افتادن بخش دیگر نشه ، از طرف دیگه اگر واقعا سیاستشون اولویت به خرد کردن گروگانگیران بوده باشه (که با توجه به شدت عمل ارتش الجزایر بنظر میاد اینطور بوده) تلفات 5% گروگانها بازهم خوب بوده ، توجه داشته باشید گروگانها در این سیاست در اولویت دوم قرار دارند
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تعداد گروگان گیر ها چند نفر بوده ؟؟؟
محدوده بزرگ داریم تا محدوده بزرگ ! منطقه صنعتی محیط بسیار خطرناکی هستش ، بخصوص اگر پر باشه از مواد اشتعال زا !
فقط نمیدونم چرا از هلیکوپتر استفاده کرده اند ! هواپیما بهتر بود :neutral:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='cheka' timestamp='1358505784' post='294573']
[quote name='ops' timestamp='1358458413' post='294499']
.اتفاقا همین گستردگی محدوده عملیات خودش دلیلی بر کاهش تلفات هست.گسترش محدوده گروگانگیری یعنی کاهش دقت و تمرکز گروگانگیران بر محدوده ای که عملیات در اون در جریان هست.
[/quote]

ops جان چطور گستردگی محدوده دلیل کاهش تلفاته ؟ شما نگاه کن شورشیا گفتند ارتش وارد محدوده گازی بشه گروگانها رو میکشیم ، مسلما گروگان ها تو بخش های مختلف و جداگانه نگهداری میشن و حمله به هرکدوم بقیه بخشها رو هم آگاه میکنه و میتونند راحت سر فرصت دونه دونه گروگانها رو قتل عام کنند ! کاهش تمرکز واسه نیروهای ضدتروریستی هم هست و نیروها مجبورند از چند طرف و کاملا همزمان حمله کنند که ازادی یک بخش گروگانها باعث به خطر افتادن بخش دیگر نشه ، از طرف دیگه اگر واقعا سیاستشون اولویت به خرد کردن گروگانگیران بوده باشه (که با توجه به شدت عمل ارتش الجزایر بنظر میاد اینطور بوده) تلفات 5% گروگانها بازهم خوب بوده ، توجه داشته باشید گروگانها در این سیاست در اولویت دوم قرار دارند
[/quote]
به همون دلیلی که گفتم!!!
اینکه گروگانها در بخشهای جداگانه نگهداری میشن یا نه رو نه من میدونم نه شما.
اینکه گروگانگیران متوجه حضور و اتک نیروهای رهایی گروگان بشن هم دیگه ضعف تیم هست و در هر
عملیاتی و هر کشوری منجر به تارومار شدن گروگانها خواهد شد.کاملا بدیهی هست و نیازی به بیان نداره.
کاهش تمرکز برای نیروهای ضد تروریستی ؟مگه اولین اصلی که در یگان امداد(منظور یگان انتظامی امداد هست نه امداد پزشکی)و یگان ویژه آموزش
میدن این نیست که همیشه ما بیشتر از مجرمین هستیم هم در تعداد و هم در تجهیزات.اگر ده گروگانگیر وجود داشته باشه ما 400 نیرو اعزام میکنیم و ....
حالا چطور یک گروهک تروریستی میتونن یک محدوده گروگانگیری رو کنترل کنن اونوقت ارتش و پلیس یک کشور نمیتونه و باعث کاهش تمرکزش میشه؟؟
خرد کردن گروگانگیران به چه قیمتی؟ما اینجا داریم در مورد یک عملیات رهایی گروگان حرف میزنیم با استانداردهای مشخص و کاری به کشور و نیرو نداریم.
با توجه به این استاندارد ها عملیات از پایه مشکل داشته.
گرچه در یک همچین کشوری جون مردم ارزشی در مقابل آبروی نداشته دولت نداره متاسفانه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.