hosseingmn

موشک کروز ضد کشتی رعد (Ra'ad anti-ship Cruise missile )

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

اتفاقا در مورد این سلاح ها تحقیق کردم ، عزیزم روی اون ناوچه ساعر دومی که زدن سیستم فالانکس بود که اتفاقا با موشک درگیر هم شد ولی نتونست موشک حزب الله رو بزنه ، شما به عکس فالانکس هم نگاه کنی میبینی سیستم فالانکس از لحاظ آزادی درگیری بشدت محدوده و اهدافی که عمود میان رو اصلا باهاشون درگیر نمیشه ،شما به جای اینکه مطلق حرف های اونا رو مدنظر داشته باشی خودت ببین عملکرد این سیستم چطوری بوده و فیلم هاش رو نگاه کن ، بله میتونه با اهداف متحرک درگیر بشه ولی هدف متحرک داریم تا هدف متحرک میتونه قایق های متعارف رو بزنه میتونه موشک های متعارف رو بزنه ولی هزار سال دیگه نمیتونه موشک های که با مانورهای عرضی-طولی شدید فراصوتی میان رو بزنه یا موشک هایی که سرجنگی مرحله نهایی جدا میشه رو بزنن ،اینقدر ضعیف عمل می کنه که اصلا حساب نمی کنیم میزنه ، از حرف تا واقعیت فاصله بسیاره ، نمونه روسی از فالانکس قویتره ولی چنین ادعاهایی نداشته ، متاسفانه شما دید مطالعاتی داری نه دید جنگی ، سامانه های لیزری هم برای اهداف فراصوتی نامناسب هستن ، همون سامانه لیزری بعد ازچندتا شلیک مجبوره صبر کنه تا لنزش خنک بشه و البته هزینه بالایی دارن و تو هر ناوی هم نصب نمیشن چون خیلی زیرمجموعه اونا بزرگه و همچنین گاز سمی تولید می کنه و برقی می خواد که هر ناوی نداره ، تازه لنزهای کریستالی مصنوعی هم نمیتونه چنین بازده ایی که اونا ادعا دارن رو پس بده ، اخیرا ادعا کردن میتونن تهاجم گروهی قایق های سپاه رو بزنن که ادعای مزحکی بوده

سیستم فالانکس که هیچی اون گلوله های ترکش شونده ای که طرحشو تحویل داده بودم و بعد تو وبلاگ منتشر کردم اون با اونهمه گستردگی ترکش ها و طرح های پشتیبان به زور میتونه از پس موشک و قایق بر بیاد ، با اون ترکش ها که سیستم های فراصوتی رو هم سرنگون می کنن بازم چنین ادعایی نبود ،چون اولین مسئله در زدن موشک رهگیریه که تا ثانیه های آخر موشک های فراصوتی قابل رهگبری نیستن ، دیگه لازم نیست در تمام مدت رادار روشن باشه فقط کافیه موشک سمت هدف رو داشته باشه و به صورت غیر فعال با سرعت بالا خودش رو برسونه به چندمایلی هدف بعد رادار رو روشن کنه تصحیح مسیر نهایی و اصابت به هدف ، فکر نکن واقعا این رادارها همیشه می تونن اهداف رو از فواصل دور بگیرن ، تو سطح دریا هم رطوبت شدید است و هم امواج و در فواصل دور کروی بودن زمین بهترین راه برای مخفی کاریه 

این موشک هایی که شما نام بردی هیچکدوم توانایی درگیری ارتفاع پایین یعنی در اون سطحی که موشک های امروزی پرواز می کنن رو ندارن ، می مونه سامانه sm3  که اخوی بازم داری بر مبنای گفته های اونا حرف میزنی ،اینا موشک های بسیار سریعی هستن و به فضای زیادی برای مانور دادن احتیاج دارن که تو سطح چندمتری آب واقعا اینا ناتوان هستن از اون مانورهایی که ادعاش رو دارن ،حالا سامانه رام رو میشه میتونه ولی بازم موضوع موشک های فراصوتی اینا رو ناتوان میکنه 

برادر من منظورم رعد بود نه کرم ابریشم ، رعد مهندسی معکوس کرم ابریشم هست ولی سیستم راداری و موتوری اون کاملا عوض شده و هم نمونه زیر صوت داره و هم فرا صوت ، اونجا هم اشاره کرده بودم که اگه بدرد نظامیا نخوره ولی میشه کشتی های تجاری رو زد ، نه واقعا گفتم که ما فاتح مطلق دریای هستیم و تا مدار 10 درجه هرجنبنده ای رو روی سطح میزنیم....

درضمن یه نظر بالا هست که متاسفانه نمی تونم فونتش رو کوچیک کنم چون گزینه ویرایش نداره ، اینو گفتم که دوستان بعدا ایراد نگیرن...

ویرایش شده در توسط amirsepah
  • Upvote 2
  • Downvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سیستم فالانکس از لحاظ آزادی درگیری بشدت محدوده و اهدافی که عمود میان رو اصلا باهاشون درگیر نمیشه ......

شما به جای اینکه مطلق حرف های اونا رو مدنظر داشته باشی .....  

متاسفانه شما دید مطالعاتی داری نه دید جنگی .......

سامانه های لیزری هم برای اهداف فراصوتی نامناسب هستن .......

این موشک هایی که شما نام بردی هیچکدوم توانایی درگیری ارتفاع پایین یعنی در اون سطحی که موشک های امروزی پرواز می کنن رو ندارن ، می مونه سامانه sm3  که اخوی بازم داری بر مبنای گفته های اونا حرف میزنی ......

برادر عزیز ، فکر میکنم شما اصلا عرائض بنده رو درست و کامل نخوندی و سریع ازش عبور کردی. به ترتیب نقل قول جواب میدم :

شما یک جا به من نشون بده که من ادعا کرده باشم فالانکس میتونه با اهداف با زاویه فرود زیاد و عمودی درگیر بشه. اصلا قبول. فالانکس به هیچ دردی نمیخوره  و یه شیئ تزئینی روی عرشه هست فقط برای خالی نبودن عریضه.

بنده هرگز و هرگز ، حرف های هیچ طرفی رو به طور مطلق مدنظر قرار نمیدم . چه این وری ، چه اون وری.

کاملا درسته بنده دید مطالعاتی دارم و همه تلاش خودم رو میکنم تا دید جنگی هم پیدا کنم. ولی چون در فضای جنگ واقعی نبودم و نحوه کار این تسلیحات و سیستم ها رو ندیدم ، ممکنه مثل هر انسان دیگه ای ، دچار اشتباه بشم. با این حساب ، تعداد افرادی که توی این سایت ، دید جنگی دارن رو واقعا نمیشه محاسبه کرد.

لیزر هم نیاز به زمان داره و صحبت در موردش زیاده که این تاپیک جایی نیست که مناسب توضیحات بیشتر باشه.انشاالله در یک تاپیک جامع ، مصدع اوقات عزیزان خواهم شد.

و دوباره شما یک جا به من نشون بده که من از SM-3 برای مقابله با موشک های ضد کشتی صحبت کرده باشم. صحبت از SM-3 برای چنین منظوری کاملا غیرعقلانی و خنده داره.

من گفتم SM-6 و این موشک دقیقا برای درگیری با موشک های کروز مافوق صوت سینه مال و با توانایی مانور بالا طراحی شده. منابع توی اینترنت و همین سایت به اندازه کافی درباره این موشک وجود داره. و بعدش گفتم ESSM یا همون RIM-162 که اون هم به طور تخصصی برای اهداف توضیح داده شده ، طراحی و به خدمت گرفته شده. 

ولی با وجود همه این توضیحات ، شما درست میفرمایی. هیچ چیز ساخت دست بشر وجود نداره که 100% و مطلق کار کنه و حتما در زمان و مکانی دچار اشتباه و نقص میشه که نقص خصیصه اصلی دنیای مادی و فانی ماست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بله در مورد sm 6  من اشتباهی  تند خوندم اونو sm3 در نظر گرفتم ، در مورد sm6 چون الان نمی دونم در مورد کدوم موشک صحبت می کنین چیزی نمیگم تا ببینم مشخصاتش چیه بعد جواب بدم

شما این جملات رو نشوتی دیگه ((برادر امیرسپاه جسارتا باید خدمت شما عرض کنم که فلسفه وجودی سیستم های دفاع بسته مثل فالانکس و میلنیوم و گولکیپر و.... دقیقا برای درگیری با اهداف مانور دهنده هست و برای این منظور طراحی شده اند. نرخ آتش بالا که به بیش از 100 گلوله در ثانیه میرسه ، قطعا برای نابودی هدفی که در مسیر مستقیم حرکت میکنه نمیتونه باشه . )) ، که من بر همین اساس البته با درنظر گرفته حرف های دیگر دوستان هم نظر دادم ، اللخصوص اینکه چندتا دیگه از جملات من توی نظر شما قابل مشاهده بود ، وقتی شما فرمودی برای اهداف مانور دهنده دیگه اشاره ای نداشتی تا چه اندازهی یا با چه سرعتی ، لذا منم توضیحاتی کلی رو ارائه دادم...

• Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.