امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

دوستان لطفا تاپیک رو تبدیل به محل دعوا و توهین نکنید

اگر چیزی میدانید بدون توهین و تمسخر هم میتونید با بقیه در میانش بگذارید

• Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

مقایسه زمان اولین پرواز چندان منطقی نیست! وقتی در مورد توانایی های یک جنگنده صحبت میشه باید مشخصاتش و توانایی های اون مورد بررسی قرار بگیره نه سال ورود به خدمت!
نوع نبرد رو خلبان نیست که تعیین میکنه بلکه برحسب شرایط موجود ممکنه سناریو تغییر کنه! برای مثال تصور کنید تهاجمی به عمق خاک یک کشور صورت بگیره و ماموریت F-22 هم همراهی یک بمب افکن یا یک جنگنده حامل تسلیحات بانکر باستر (با برد کوتاه) باشه! در این صورت جنگنده وارد فضای کشور شده و عملا از لحظه ورود در دید تمام سیستمهای راداری و الکترواپتیکال قرار گرفته! در این شرایط خلبان نیست که نوع نبرد رو تعیین میکنه! اگر قرار باشه نبرد نزدیک رو جنگنده ای دیگر انجام بده پس در این صورت دلیل ارسال این جنگنده به داخل فضای کشورها چیه؟ اگر صرفا با موشک کروز میشه به تمام اهداف رسید پس آیا بهتر نبود روی همون F-15 (مثلا مدل سایلنت) موشک دوربردتری نصب میشد تا از خارج از مرزها سلاح مورد نظر رو پرتاب کرده و به پایگاه برگرده؟

"F-22 اگر مجبور باشد میتواند با بهترین جنگنده ها مانور دهد اما چیزی که شما میخواهید قادر به انجامش باشید این است که وارد فضای دشمن شوید بدون اینکه شناسایی شوید. این بدان معناست که F-22 با قابلیتهای استیلث و سوپر کروز میتواند دزدکی وارد فضای دشمن شده بدون آنکه مورد شناسایی قرار گیرد. قابلیتی که یوروفایتر فاقد آن میباشد.
نیروی هوایی اشاره نکرد که این فضای دشمن کدام منطقه میتواند باشد اما در سال 2011 یکی از مدیران اجرایی Lockheed Martin, به ABC News گفت که رپتور میتواند به طور دقیق ماموریت تهاجمی سریع را در ایران و کره شمالی انجام دهد."

منطقی است اگر منظور من را گرفته باشید . منظور شکاف فناوری بین ایالات متحده و بقیه بود . رپتور و F-35 حداقل تا یک دهه دیگر با یک جنگنده نسل پنجمی حریف مواجه نمی شوند و اگر هم بشوند حریف قدری نیست .

خودتان هم می دانید آمریکایی ها قبل از یک SEAD مفصل بمب افکن با بانکر باستر نمی فرستند به عمق قلمرو حریف . رپتور می تواند در SEAD عالی باشد . چون با سطح مقطع کمی که دارد می تواند ده ها کیلومتر پیش از شناسایی و رهگیری توسط قوی ترین رادارهای درگیری موجود ( مثلا 92N6E gravestone متعلق به سیستم S-400) تجهیزات پدافندی و راهبردی حریف را مورد حمله قرار دهد ، چیزی که در همان پاراگراف آبی که گذاشتید نقل شده .
در مورد نبرد نزدیک هم با داشتن سایدوایندر x خیلی از مشکلات برطرف می شود . شاهد بودیم که در جنگ نسبتا مدرن یوگسلاوی 1999 هیچ داگ فایتی درنگرفت . ویرایش شده در توسط Moltke
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

شما كه اول اصلا قبول نداشتيد آمرام براي پايلون داخلي آماده شده،

از اینکه تو روز روشن و به این راحتی به بنده اتهام دروغین می زنید تعجب می کنم، ظاهرا جمود فکری مانع از این میشه که حتی پستهای بنده رو بخونید و سعی دارید نخونده و بر اساس ذهنیاتی که دارید جواب بدید! من کجا گفتم که آمرام برای استفاده در پایلونهای داخلی آماده نشده؟! آدم نباید برای اثبات خودش به هر دروغی متوسل بشه. بحث بر سر سایدویندر بود نه آمرام، لطفا بخونید پستها رو.

حالا كه فيلم ها رو ديديد باز ي بهانه ديگه داريد كه داره تست ميشه!!

اتفاقا فیلم رو ندیدم، چون قند شکن ندارم، ولی اطلاعات لازمه رو دارم.

اون  نقل قولتون رو از مدير برنامه تسليحاتي f-35 اينجا قرار بديد تا الان كه همه حرف هاتون بدون ي خط مدرك بوده

حتما ان شا الله توی مجله هوافضا خوندم ، پیداش می کنم و آدرس میدم.

حرفهای شما چطور؟! شما مدعی «عملیاتی بودن» آمرام بر روی اف 35 هستید، لطفا سند بدید.

اين عكس هم از فايل پي دي اف هست كه توسط مركز فرماندهي نيروي هوايي آمريكا منتشر شده در رابطه با سلاح هاي مورد تاييد جهت جنگنده f-35

كه چشمتون رو وا كنيد موشك AIM-132 ASRAAM رو هم مي بيند

ای خدا، ای خدا، ای خدا، پس توقع داشتی اف 35 های انگلیسی چه موشکی حمل کنن؟ هر سلاحی که در این تصویر می بینید الزاما توسط اف 35 های آمریکایی حمل نمیشه بلکه این عکس به گستره سلاحهای قابل حمل توسط اف 35 اشاره داره:

thumb_AIR_F-35_SDD_Qualified_Weapons_lg5

اين آخرين جواب من به شما بود

شما تا اینجا هیچ جوابی به سوالات من ندادید(نداشتید هم که بدید) .

مطالعه اندك شما و اصرار بر يك موضع واحد شما رو در زندگي عقب نگه ميداره اين رو به عنوان نصيحت يك برادر كوچكتر بپذيريد

شما ابتدا پاسخ بنده رو بدید بعد تهمت بزنید، تا سیه روی شود هرکه درو غش باشد.

خوشبختانه سایر خوانندگان از سواد و بینش کافی برخوردار هستند و خودشون قضاوت می کنند.

---------------------------------------------------------

رپتور می تواند در SEAD عالی باشد 

عذر می خوام، رپتور بدون توانایی حمل موشک هارم و سلاحهای هدایت لیزری چطور میتونه SEADER خوبی باشه؟

• Upvote 12
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

احتمالا دمای موتور اف 35 از رپتور بیشتر هست و پیدا کردنش راحتتره  کسی به سوال قبلی من جواب نمیده 

ویرایش شده در توسط gama

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اتفاقا فیلم رو ندیدم، چون قند شکن ندارم، ولی اطلاعات لازمه رو دارم.

حتما ان شا الله توی مجله هوافضا خوندم ، پیداش می کنم و آدرس میدم.

حرفهای شما چطور؟! شما مدعی «عملیاتی بودن» آمرام بر روی اف 35 هستید، لطفا سند بدید.

ای خدا، ای خدا، ای خدا، پس توقع داشتی اف 35 های انگلیسی چه موشکی حمل کنن؟ هر سلاحی که در این تصویر می بینید الزاما توسط اف 35 های آمریکایی حمل نمیشه بلکه این عکس به گستره سلاحهای قابل حمل توسط اف 35 اشاره داره:

شما تا اینجا هیچ جوابی به سوالات من ندادید(نداشتید هم که بدید) .

شما ابتدا پاسخ بنده رو بدید بعد تهمت بزنید، تا سیه روی شود هرکه درو غش باشد.

خوشبختانه سایر خوانندگان از سواد و بینش کافی برخوردار هستند و خودشون قضاوت می كنند

كساني كه اينجا رو ميخونند مطمئنا مشاهده كردند چه كسي لينك هاي معتبر رو قرار داد و چه كسي از روي شكمش صحبت مي كند!!

خب بريد فيلم رو ببنيد!!

چه تهمتي به شما زده شده؟ شما حتي ي خط مدرك براي ادعاهاتون نداريد!!

اين عكس توسط سرفرماندهي نيروي هوايي امركا منتشر شده، f-35 هاي انگليسي ميتونن موشكي مثل مترور رو حمل كنن كه در عكس نيست يا اسراييلي ها موشك هاي پيتون و دربي رو اونها هم نيستند

موشك som ترك ها چي شد اونم كه نيست!!

جنگنده f-35 يك جنگنده مشترك هست و سلاح هايي كه ميتونه حمل كنه بسيار متنوع است و بسياري از كشورها در حال تطبيق سلاح هاشون با سيستم هاي نرم افزاري و سخت افزاري اين جنگنده هستند

///

ویرایش شده در توسط cheka
  • Upvote 8
  • Downvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در مورد قابلیت SEAD رپتور

خیلی ساده . تشخیص موقعیت رادارها و پدافند دشمن به کمک رادار قوی + حمله از راه دور و ده ها کیلومتر آن ورتر از برد درگیری حریف با نسل جدید بمب های قطر کوچک که با رادار موج میلی متری و قابلیت لینک شدن با واحدهای دیگر قدرت حمله به اهداف حتی متحرک رو با دقت بالا دارند . ( GBU-39 و GBU-53 ) .هارم های جدید هم برای رپتور در حال توسعه هستند . فعلا نقش پرتاب هارم بیشتر به عهده گراولر است . گراولری که در جنگ الکترونیک خود رپتور رو هم مختل کرده ، چه رسد به رادارهای زمینی اکثر کشورها .ترکیب AGM-88E و گراولر ، ترکیب قدری هست .... ویرایش شده در توسط Moltke
  • Upvote 7
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بدون غلاف لیزری نمیشه بمب دقیق انداخت حتی با وجود موج میلیمتری مگر با داشتن موقعیت ماهواره ای هدف که همیشه موقعیت دقیق نداریم

ویرایش شده در توسط gama
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بدون غلاف لیزری نمیشه بمب دقیق انداخت حتی با وجود موج میلیمتری مگر با داشتن موقعیت ماهواره ای هدف که همیشه موقعیت دقیق نداریم

دوست عزیز ، مثل این که با خیلی از مبانی جنگ مدرن و شبکه محور آشنا نیستید . این چیزی که شما می فرمایید بیشتر با محیط جنگ خلیج فارس 1991 سازگاره تا دهه دوم قرن 21 ام .

اصولا در سیستم ارتش آمریکا و ناتو و متحدان نزدیک الآن وضع طوری شده که به محض کشف راداری یا اپتیکی هدف ، مختصات GPS هم فورا داده میشه . با همین تاکتیک هست که مثلا AGM-88E حتی اگه رادار دشمن خاموش هم بشه می تونه بهش حمله کنه . SDB هم همین طور . پس از کشف ، SDB با هدایت GPS وINS به طرف هدف میره . به صورت دائم هم می تونه با لینک شدن مسیرش رو تصحیح کنه . اون هدایت موج میلی متری و تصویرسازی فروسرخ و یا لیزری برای فاز نهایی حمله هست و بیشتر برای هدف های متحرک . خودتون هم می دونید رادارهای پیش اخطار و برد بلند تحرک چندانی ندارن و وقتی سلاحی با سرعت نزدیک یک ماخ از فاصله چند ده کیلومتری ( اون هم سلاحی با RCS پایین ) به طرفشون شلیک بشه شانس کمی برای مقابله و فرار دارند .

منظور من از توان بالای رپتور برای سرکوب پدافند هوایی دشمن همینه .

• Upvote 9
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

حمله از راه دور و ده ها کیلومتر آن ورتر از برد درگیری حریف با نسل جدید بمب های قطر کوچک که با رادار موج میلی متری

فکر نمی کنید استفاده از رادار موج میلی متری توسط بمب خودش نقض غرض هست؟ پنهانکاری حمله به فنا میره! استفاده صرف از جی پی اس و آی ان اس هم با وجود جمرهای قوی جی پی اس راه به جایی نخواهد برد.

گراولری که در جنگ الکترونیک خود رپتور رو هم مختل کرده ، چه رسد به رادارهای زمینی

چه رسد به رادارهای زمینی؟!! چه رسد به رادارهای زمینی؟!! جابجا نگفتید؟! جنگ الکترونیک ارتباط مستقیمی با توان خروجی فرستنده ها داره، توان رادارهای زمینی بیشتره یا رپتور؟!

=======================================================================================================================

خب بريد فيلم رو ببنيد!!

چی رو ببینیم؟ ببینیم که حضرتعالی فیلم تست های قبل از عملیاتی شدن رو به عنوان «تست عملیاتی» جا زدی؟ ملتو با جیگر اشتباهی نگرفتی؟

چه تهمتي به شما زده شده؟

اتهام دروغین، عین نقل قول شما:

شما كه اول اصلا قبول نداشتيد آمرام براي پايلون داخلي آماده شده،

در صورتی که بحث در مورد سایدویندر بود نه آمرام. کمی اخلاقیات را هم در بحث رعایت کنید بد نیست نه اینکه دروغ بگویید و بعد هم منکر دروغ بشوید. من کجا گفتم آمرام در جایگاههای داخلی اف 35 قرار نمی گیره؟! تابلو هست که نیتتون فقط جواب دادن هست و اصلا پستها رو نمی خونید و در صدد دفاع کورکورانه از اف 35 هستید.

-----------------

اين عكس توسط سرفرماندهي نيروي هوايي امركا منتشر شده، f-35 هاي انگليسي ميتونن موشكي مثل مترور رو حمل كنن كه در عكس نيست يا اسراييلي ها موشك هاي پيتون و دربي رو اونها هم نيستند

موشك som ترك ها چي شد اونم كه نيست!!

ای خدایگان لینک، یه لینک، فقط یه لینک بده که نیروی هوایی آمریکا در حال تست آسرام بر روی اف 35 هست، بنده نه تنها شکست خودم رو می پذیرم بلکه به جبهه جنابعالی می پیوندم و اعلام می کنم که اف 35 آمریکا در داگ فایت رقیبی نداره و با حمل موشک آسرام در جایگاههای داخلی خودش می تونه بدون شناسایی تا نزدیکی هواپیماهای دشمن بره. امکان نصب داره، دقت کن! امکان نصب!

جنگنده f-35 يك جنگنده مشترك هست و سلاح هايي كه ميتونه حمل كنه بسيار متنوع است و بسياري از كشورها در حال تطبيق سلاح هاشون با سيستم هاي نرم افزاري و سخت افزاري اين جنگنده هستند

خدا پدرتو بیامرزه الان اینی که نوشتی رو که خودت ان شا الله قبول داری؟ اگه قبول داری روالش رو من برات توضیح میدم، برای بکارگیری یک سلاح بر روی یک جنگنده جدید نیاز به تستهای طولانی مدت ، زیاد و پر هزینه ای هست که برای هر سلاح باید جداگانه و مجزا انجام بشه، بعد از انجام کلیه تستها و مثبت بودن نتیجه، مجوز بکار گیری اون سلاح بر روی اون پرنده صادر میشه.

اینجوری نیست که گردش کنی میلی بشه پهنش کنی بیلی بشه، تست می خواد، زمان می بره، آنالیز میشه و . . .

///

همه بچه های قدیمی و مدیران قدیمی میلیتاری می دونن که من مدیریت توی این سایت رو با اصرار یکی از دوستان ارشد قدیمی پذیرفتم و هیچ تمایلی هم بهش نداشته و ندارم، برای همین هم از اختیارات مدیریتی استفاده نمی کنم( تو این 7-8 سال شاید 10 بار هم استفاده نکرده باشم) همیشه هم بقیه مدیران ارشد به من اعتراض می کنن که چرا فعال نیستی؟ بنابراین این برچسبها به من نمیچسبه، اگه شما پست دوست دارید( که البته چیزی هم توش نیست) تقدیم به شما.

هيچ اطلاعي نداريد تحليل هم ارائه مي ديد!!

ادعایی هم ندارم، نه مثل بعضی ها که اطلاعی ندارند، تحلیل ارائه می دهند و ادعا هم دارند!

• Upvote 9
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

فکر نمی کنید استفاده از رادار موج میلی متری توسط بمب خودش نقض غرض هست؟ پنهانکاری حمله به فنا میره! استفاده صرف از جی پی اس و آی ان اس هم با وجود جمرهای قوی جی پی اس راه به جایی نخواهد برد.

چه رسد به رادارهای زمینی؟!! چه رسد به رادارهای زمینی؟!! جابجا نگفتید؟! جنگ الکترونیک ارتباط مستقیمی با توان خروجی فرستنده ها داره، توان رادارهای زمینی بیشتره یا رپتور؟!

در فاز آخر و چند ثانیه قبل از برخورد به هدف خیر ...اصلا نقض پنهانکاری نیست .

پنهانکار جنگنده پرتاب کننده بوده که ده ها کیلومتر آن ورتر مهمات دورایستا را پرتاب کرده و در حال بازگشت به پایگاه است . انشالله اطلاع دارید که تعدادی از هارم ها و بمب های مذکور ، الآن اساسا برای انهدام جمرها طراحی شده اند . به این معنی که منبع جمینگ رو تعقیب می کنند تا بعضی افراد که خیال می کنند دست استکبار جهانی را از پشت بسته اند  !! از غفلت به درآیند ...

توان رادار رپتور اصلا کم نیست استاد . خودتان هم می دانید .

در مورد راداری مثل gravestone که عمرا کشوری غیر از روسیه تا شاید یک دهه و دهه های دیگر بتواند به چنان توانی برسد ، برد کشف ( کشف و نه درگیری ) در برابر هدفی مثل رپتور یا گراولر خیلی کمتر از برد هارم های جدید و این مهمات دورایستای ذکر شده هست . حالا در نظر بگیرید توان اخلال گری و جنگ الکترونیک این دو هواگرد را که برد رهگیری و شلیک را خیلی کمتر هم می کند . فی المثل طی جنگ ایران و عراق اخلال گری شدید باجرها و بلایندرهای عراقی که سطح مقطع راداری بسیار بزرگی هم داشتند  پدافند هاوک را اگر کاملا مختل نمی کرد ، به برد موثر 10 کیلومتر می رساند .

قضاوت با شما : چند فروند رپتور و گراولر که از ده ها کیلومتر خارج از محدوده درگیری نیرومندترین پدافند دشمن ده ها موشک هارم و SDB را شلیک کرده اند و در حال بازگشت هستند وضعشان بهتر است ، یا پدافند سنگین و کم تحرک دشمن ؟

S-400 نمونه بود . وای به حال S-300  های قدیمی تر و پدافندهای میان برد ...نمونه خیلی روشن این تاکتیک را در حملات اسرائیل به سوریه دیدیم : SDB و POPEYE و دلیله در برابر  بوک و پنتسیر و پچورا ...و نتیجه اش هم که روشن است ...

• Upvote 9
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

چی رو ببینیم؟ ببینیم که حضرتعالی فیلم تست های قبل از عملیاتی شدن رو به عنوان «تست عملیاتی» جا زدی؟ ملتو با جیگر اشتباهی نگرفتی؟

ای خدایگان لینک، یه لینک، فقط یه لینک بده که نیروی هوایی آمریکا در حال تست آسرام بر روی اف 35 هست، بنده نه تنها شکست خودم رو می پذیرم بلکه به جبهه جنابعالی می پیوندم و اعلام می کنم که اف 35 آمریکا در داگ فایت رقیبی نداره و با حمل موشک آسرام در جایگاههای داخلی خودش می تونه بدون شناسایی تا نزدیکی هواپیماهای دشمن بره. امکان نصب داره، دقت کن! امکان نصب!

///

اين لينك ملت بريد بخونيد :

http://defense-update.com/20150116_f35_weapons_tested.html#.VTdvp_Chynh

اين هم متنش :

The F-35 is on course toward full weapon certification this year, Lockheed Martin announced. “All three variants of the F-35 Lightning II continue on a path toward full weapons certification, by successfully completing numerous milestones during the previous four months.” The company said in a press release.

Among the weapons tests performed recently are AIM-120 (AMRAAM) and AIM-132 ASRAAM air/air missiles

///

از تاپیک اخراج شد

Cheka

ویرایش شده در توسط cheka
  • Upvote 6
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با باز شدن محفظه سلاح رپتور خاصیت رادارگریزی از دست میده 

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوست عزیز ، مثل این که با خیلی از مبانی جنگ مدرن و شبکه محور آشنا نیستید . این چیزی که شما می فرمایید بیشتر با محیط جنگ خلیج فارس 1991 سازگاره تا دهه دوم قرن 21 ام .

اصولا در سیستم ارتش آمریکا و ناتو و متحدان نزدیک الآن وضع طوری شده که به محض کشف راداری یا اپتیکی هدف ، مختصات GPS هم فورا داده میشه . با همین تاکتیک هست که مثلا AGM-88E حتی اگه رادار دشمن خاموش هم بشه می تونه بهش حمله کنه . SDB هم همین طور . پس از کشف ، SDB با هدایت GPS وINS به طرف هدف میره . به صورت دائم هم می تونه با لینک شدن مسیرش رو تصحیح کنه . اون هدایت موج میلی متری و تصویرسازی فروسرخ و یا لیزری برای فاز نهایی حمله هست و بیشتر برای هدف های متحرک . خودتون هم می دونید رادارهای پیش اخطار و برد بلند تحرک چندانی ندارن و وقتی سلاحی با سرعت نزدیک یک ماخ از فاصله چند ده کیلومتری ( اون هم سلاحی با RCS پایین ) به طرفشون شلیک بشه شانس کمی برای مقابله و فرار دارند .

منظور من از توان بالای رپتور برای سرکوب پدافند هوایی دشمن همینه .

البته در عملیات های سید اصولا هدف رادارهای پیش اخطار نیستند چراکه رادارهای early warning قبل از اینکه جنگنده اصلا به برد درگیری برسه کشفش کردند و کارشون رو انجام دادن، از طرفی بدلیل چرخش مداوم بیم رادارهای اخطار قفل راداری هم روی آنها ممکن نیست مگر با همین روش های کمکی (GPS و ...)

هدف اصلی سید رادارهای درگیری هستند که بیمشون رو روی هدف قفل میکنند و امکان ردهگیری رو به موشک های ضدرادار میدهند

در فاز آخر و چند ثانیه قبل از برخورد به هدف خیر ...اصلا نقض پنهانکاری نیست .

پنهانکار جنگنده پرتاب کننده بوده که ده ها کیلومتر آن ورتر مهمات دورایستا را پرتاب کرده و در حال بازگشت به پایگاه است

اگر منظورتون از مهمات دورایستای و SDB های جدید ، مهمات GBU-53 هست در نظر داشته باشید سیستم ناوبری جدید این بمب علاوه بر INS/GPS یک سیستم ترکیبی هست که از سه سیستم رادار موج میلیمتری/هومینگ نیمه فعال لیزری/آشکارسازهای حرارتی برای کشف (data aqcuisition) و ناوبری به سمت هدف استفاده میکنه که در صورت نیاز به شلیک موشک بصورت Fire and Forget ، موشک باید از همان ابتدای پرتاب بصورت ترکیب رادار موج میلیمتری/آشکار ساز حرارتی هدایت بشه که این یعنی رادار MMW از همان ابتدا روشن هست نه در فاز ترمینال

علاوه بر آن سیستم هدایتی جدید علاوه بر سیستم های فوق از یک دیتالینک دو طرفه TacNet برای ارتباط و تصحیح با جنگنده مادر در شرایط High Jamming برای مسیر استفاده میکنه. یعنی در صورت استفاده از این دیتالینک جنگنده مادر علاوه بر اینکه نمیتونه به پایگاهش برگرده و باید در منطقه بمونه بلکه باید با بمب ارتباط رادیویی داشته باشه که این ارتباط توانایی بالقوه کشف جنگنده رو میده

• Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

احتمالا دمای موتور اف 35 از رپتور بیشتر هست و پیدا کردنش راحتتره  کسی به سوال قبلی من جواب نمیده 

دلیلتون برای دمای بالاتر چیه ؟ تک موتور بودن؟

من درباره دمای موتور دو جنگنده اطلاعی ندارم اما از روی طراحی خروجی موتور (Exhaust) دو جنگنده بنظر میاد F-35 برای پوشاندن اثرات حرارتی گازهای خروجی از موتور هم چندان تلاشی انجام نداده و از اون طراحی منحصر به فرد خروجی F-22 برای کاهش اثرات حرارتی در F-35 استفاده نشده

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مطالب مشابه

• توسط hosseingmn
      میگ-31 نوع ارتقا یافته و جایگزین میگ-25 میباشد که در زمان خود بی رقیب بود و اکنون جای خود را به پسرش داده است. بی شک میگ-31 پرقدرتمندترین رهگیر روسیه و در کل جهان میباشد که توانایی رهگیری همزمان چندین جنگنده مهاجم را دارا میباشد و نیز اولین جنگنده عملیاتی شوروی با توانایی نگاه به پایین و شلیک به پایین میباشد. این جنگنده از راداری بسیار قوی با نام Zaslon بهره میبرد که به فاکس هوند این امکان را میدهد تا همزمان به 4 (در مدلهای اولیه) هدف حمله کند و نیز دیگر جنگنده های دشمن را تحت کنترل داشته باشد! طبق نظر بعضی کارشناسان این رادار قویترین و بهترین رادار جهان میباشد که حتی میتواند استیلت را هم شناسایی کند! از نظر سیستم رانش نیز میگ-31 از دو موتور توربوجت با پس سوز D-30F6 بهره میبرد که هر کدام تراستی برابر 93KN تولید مینمایند و با آنها فاکس هوند سرعتی برابر با 3 برابر صوت پیدا میکند! طراحی و شکل ظاهری میگ-31 بسیار شبیه به میگ-25 میباشد و دقیقا مانند آن دارای 2 جایگاه تسلیحات در زیر هر بال و یکی در انتهای بال به اضافه 4 جایگاه در زیر بدنه هواپیما میباشد. در دهه 1990 با توجه به قدرتمندتر شدن جنگنده های غربی روسیه فاکس هوند های خود را ارتقا داد که تواناییهای میگ-31 بسیار بهتر و بیشتر از قبل شد که امروزه این مدل با نام MiG-31BM شناخته میشود. MiG-31BM دارای آیونیکی بسیار قویتر از نسلهای قبلی خود میباشد و میتواند به راحتی با اهداف هوایی یا زمینی درگیر شود. و نیز به واسطه رادار پرقدرت خود میتواند همزمان 24 جنگنده دشمن را شناسایی کرده و با 6 تا از آنها درگیر شود! این رادار جدید همچنین میتواند به نحو احسن اهداف زمینی را نیز شناسایی کند. در ادامه با مشخصات MiG-31A آشنا میشوید :

MiG-31A

کشور سازنده : شوروی سابق
      هواپیماهای مشابه : MiG-25 , F-14 , F15
      تعداد سرنشین : 2 نفر
      ماموریت اصلی : رهگیر تمام آب و هوایی + ایجاد امنیت هوایی
      طول : 21.5 متر
      طول بال : 14 متر
      ارتفاع : 6.6 متر
      حداکثر سرعت : 3 ماخ
      وزن خالی : 22 تن
      وزن استاندارد : 37 تن
      حداکثر وزن : 47 تن
      نوع و قدرت موتور : دو موتور توربوجت با پس سوز D-30F6 هر کدام با تراست 93 کیلو نیوتن
      حداکثر تحمل G : در سرعتهای فراصوت +5 جی
      حداکثر برد : 3300 کیلومتر
      شعاع عملیاتی : 720 کیلومتر
      ارتفاع پرواز : 25 کیلومتر
      ارتفاع پرواز از سطح دریا : ؟
      مدت زمان برای رسیدن به ارتفاع 20 کیلومتری : 8 دقیقه و 54 ثانیه
      قابلیت سوختگیری هوایی : ندارد
      حسگرها : LD/SD TWS radar, possible IRST, RWR (رادار Zaslon S-800 با برد 200 کیلومتر)
      نوع تسلیحات : یک قبضه توپ 23 میلی متری GSh-6-23 + موشکهای هوا به هوای R-33 , R-40 , R-60 , R-73

MiG-31BM

این مدل در بسیاری جهات شبیه مدلهای قبلی است و در اینجا فقط نکات مهم را بیان میکنم.
      نوع رادار : Zaslon-M با برد 400 کیلومتر و توانایی شناسایی استیلت ، همزمان 24 هدف را شناسایی و به 6 تا از آنها حمله میکند و بقیه را نیز تحت نظر دارد.
      توانایی جنگ الکترونیک : دارای سیستم مدرن ECM و ضد ECM
      آیونیک این مدل بسیار پیشرفته تر از مدلهای قبلی است.
      نوع تسلیحات :
      یک قبضه توپ 23 میلی متری GSh-6-23
      موشکهای هوا به هوای R-27 , R-33 , R-37 , R-40 , R-60 , R-73 , R-77
      موشکهای هوا به زمین Kh-31P , Kh-58
      قیمت میگ-31 بی ام : 40 میلیون دلار

توضیحاتی چند در مورد موشکهای هوا به هوای قابل حمل توسط میگ-31 :
      R-27 با برد 70 الی 170 کیلومتر ، حداکثر سرعت هدف : 3600 Km/h
      R-33 با برد 160 کیلومتر ، حداکثر سرعت هدف : 3700 Km/h
      R-37 با برد 300 ، حداکثر سرعت هدف : ؟
      R-40 با برد 50 کیلومتر ، حداکثر سرعت هدف : ؟
      R-60 با برد 10 کیلومتر ، حداکثر سرعت هدف : ؟
      R-73 با برد 40 کیلومتر ، حداکثر سرعت هدف : 2500 Km/h
      R-77 با برد 90 الی 160 کیلومتر ، حداکثر سرعت هدف : 3700 Km/h
      R-172 با برد 400 کیلومتر, حداکثر سرعت هدف؟
      چگونگی ظرفیت حمل موشکهای هوا به هوا در MiG-31BM :

A) 8 R-33 & 2 R-60 or R-73
      6 R-33 & 2 R-40 & 2 R-60 or R-73
      C) 4 R-33 & 4 R-40 & 2 R-60 or R-73
      D) 4 R-33 & 4 R-73 & 2 R-40 & 2 R-60 or R-73

منبع : وبلاگ میلیتاری
  • مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.