rpg7

بررسی سامانه های C4I در ارتش رژیم صهیونیستی

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

خوشمان آمد علی اصغر جون :applause:

بعد سال‌ها تاپیک ارسال نمودید :winking: انشالله که به طور مستمر ادامه پیدا کنه و خیلی ما رو توی خماری نگذاری[img]http://www.military.ir/forums/public/style_emoticons/default/daydreaming%20-%20New!.gif[/img]

بین خودمون باشه‌ها، این تولیدات البیت سیستم واقعا عالی هست و اگر خدا بخواهد بعد از چند سالی (!!!) می‌خوام در مورد برخی از تولیداتشون تاپیک بزنم.
کلا با تولیدات رژیم منحوس صهیونیستی حال می‌کنم و افتخار می‌کنم دشمن‌هامون بچه ننه و گوگوری مگوری (قطر و امارات و...) نیستند.

تا به الآن که اطلاعات خفنی رو رو نکردی، ببینیم ادامه‌اش چی میشه :mrgreen: ویرایش شده در توسط razavisw
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='razavisw' timestamp='1360346727' post='298832']
خوشمان آمد علی اصغر جون :applause:

بعد سال‌ها تاپیک ارسال نمودید :winking: انشالله که به طور مستمر ادامه پیدا کنه و خیلی ما رو توی خماری نگذاری[img]http://www.military.ir/forums/public/style_emoticons/default/daydreaming%20-%20New!.gif[/img]

[/quote]
خواهش می کنم برادر جان!!
مشغله کاری سبب شده که بجز جمعه ها نتونم کار خاصی تو سایت بکنم و مثل افرادی چون آقا علی، برادرسینا و شما ومخصوصا برادر مهدوی و ... مفید باشم!
از همه دوستان عذر میخوام
[quote]بین خودمون باشه‌ها، این تولیدات این البیت سیستم واقعا عالی هست و اگر خدا بخواهد بعد از چند سالی (!!!) می‌خوام در مورد اکثر تولیداتشون تاپیک بزنم.
کلا با تولیدات رژیم منحوس صهیونیستی حال می‌کنم و افتخار می‌کنم دشمن‌هامون بچه ننه و گوگوری مگوری (قطر و امارات و...) نیستند.[/quote]
واقعا تولیدات این کشور فوق العادست!
من صنعت اسرائیل از همه کشورهای اروپایی و حتی آمریکا هم بیشتر قبول دارم! بهرحال به قول شما خوب دشمنی داریم و مثل کشورهای اعرابی با یه سری مشنگ طرف نیستیم!
به قول شما برای موفقیت ارتش کشورهای عربی همه با هم :sick: :sick: :sick: :sick: !!
[quote]تا به الآن که اطلاعات خفنی رو رو نکردی، ببینیم ادامه‌اش چی میشه :mrgreen:[/quote]
بیخود به شکمت صابون نزن! :P
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=4][size=7]قسمت دوم[/size][/size]
[size=4][size=7]سیستم یکپارچه جنگ الکترونیک Electronic War Integrated System[/size][/size]
[size=4][size=7][size=4](EWIS)[/size][/size][/size]

[size=4][size=7][size=4]میادین جنگ قرن 21 عرصه چالش هایی است که نیازمند روش های نوین برای مقابله با جنگ الکترونیک می باشد. از آنجا که انواع مختلفی از آشکارسازی، فرماندهی، کنترل و عناصر مقابله یا (CounterMeasure) وجود دارند فاکتور اصلی قدرت، یکپارچه سازی اطلاعات دریافتی از همه عناصر به صورت یک سیستم جامع می باشد.[/size][/size][/size]
[size=4][size=7][size=4]ترکیب سیستم های نامتجانس و پیچیده ، به منظور برآوردن نیازهای عملیاتی خاص، بهترین راه حل در مسیر ایجاد یک سیستم دفاعی عالی می باشد.[/size][/size][/size]
[size=4][size=7][size=4](EWIS) برای کار در گستره ای وسیع و متنوع از محیط های پویای جنگی طراحی وساخته شده است. این سیستم با استفاده از اسکن سریع طیف و با استفاده از روشهای سطح بالا قادر به آشکارسازی وشنود دقیق و سریع اکثر نقل و انتقالات داده، جهش فرکانسی، سیگنال پیاپی ([/size][/size][/size][size=4]Burst[/size][size=4][size=7][size=4]) وسایر سیگنال های انتقال سریع می باشد[/size][/size][/size].
یکپارچه سازی هموار عناصر سیستم، به فرماندهان در تمام سطوح استراتژیک و تاکتیکی امکان می دهد تا از اطلاعات برای اخذ تصمیمات بهینه و انجام عملیات استفاده کنند.
کی سیستم ارتباطی انعطاف پذیر و مطمئن که تمام عناصر را به هم مرتبط می سازد، با استفاده از یک کنترل مخابراتی تاکتیکی، رسیدن هر داده را به مقصد از طریق مسیر بهینه، تضمین می نماید.
هریک از عناصر می تواند بر روی یک تانک، کامیون، درون یک حفاظ یا ساختار ثابت، به منظور تطبیق بهینه با محدودیت های محیط برآورده کردن نیازهای صف آراریی نصب شوند.

عناصر اصلی سیستم EWIS عبارت اند از :

[color=#800080]1- مرکز فرماندهی و کنترل جنگ الکترونیک[/color]
[color=#800080]2-ایستگاه های اطلاعات مخابرات (Comint) و جهت یابی Direction Finder [/color]
[color=#800080]3-ایستگاه های اطلاعات الکترونیک (ELin)[/color]
[color=#800080]4-ایستگاه های اخلال الکترونیکی (Jamming)[/color]

......
ادامه دارد!
  • Upvote 12

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با تشکر ! منتظر ادامه هستیم
ماشاءالله مقالات زیادی تو کشور روی این سیستم وجود داره که همین بروز بودن دانشجویان افسری امروز ، واقعا آدم رو به نسل بعدی فرماندهان نظامی امیدوار میکنه !
فردا پس فرداست که بشنویم (ع ) به جرم افشای اسناد محرمانه چیز چیز شد : ) ویرایش شده در توسط Generalmohammad

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام تاپيك خوب و كاملي هستش دستتون درد نكنه.....

[quote]سیستم یکپارچه جنگ الکترونیک[/quote]

من هميشه با اين سيتسم مشكل داشتم.....

ميدونيد چرا چون اگه يه تيكش مشكل دار شه كلش مشكل دار ميشه....يعني يه باگ كوچيك تو سيستم ميتونه كل سيستن رو نابود كنه..

.مشكلات ديگه هم داره...مثلا چه لزومي داره هميشه نيروي دريايي به زميني وصل باشن!

خرج اضافه ي اين سيستم هم بايد مد نظر داشت...

ميشه از چندتا سيستم استفاده كرد در كنار هم تا هر وقت لازم شد به هم كانكت شن مشكلات سيستم قبليرم ندارن...

در ضمن ارزون تر هم هستن.....

يه مثال خيلي ساده هم هست كه يه سيتم كل براي انتقال اطلاعات است....

[b]انيگما... كه خودش به تنهايي يكي از دلايل اصلي شكست ژرمنها توي جنگ جهاني شد....[/b]

يعني چيزي كه بايد باعث كمك به اونها ميشد،شد دود و رفت تو چشم خودشون... ویرایش شده در توسط Babak01

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این کشور با این سایز کوچکش به جرات می تونم بگم ابر قدرت ،Hi-tech دنیا است . هر وقت صحبت الکترونیک هست پای اسرائیل در میان هست . سیستم های پزشکی که تو کانادا ساخته می شه امکان نداره قطعات اسرائیلی درش کاربرد نداشته باشه . در زمینه هوافضا هم همینطور . کمپانی بمباردیر کانادا که بشدت در زمینه ساخت هواپیما های ریجنال مشغول هست امکان نداره در پروژه های طراحی سیستم های الکترونیک هواپیما از کارشناسان اسرائیلی استفاده نکنه . در هر زمینه انرژی و biomedical science در کشور های غربی تجهیزات اسرائیلی چنان رپیوتیشنی دارند که بیا و ببین . در زمینه کشاورزی چه غوغایی می کنن با این تکنولوژیشون در هلند و المان و کانادا . دو دانشگاه داره که جزو 100 دانشگاه برتر دنیا هستند .

من نمی دونم چطور کشوری به این سایز و با این جمعیت 7 میلیونی می تونه در پیشرفت علمی و تکنولوژیکی از اعراب با جمعیت چند صد میلیونی جلو باشه ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اگه اسرائیل 10 میلیونی رو انقدر پیشرفته میدونید، پس درباره بریتانیای عزیز چی میگید؟! :mrgreen:

متاسفانه تعداد مثبتم تموم شده، بسیار ممنون از مقاله تون و منتظر قسمتهای بعدی هستم!

[b]فقط یه سوال، خود این C4I یعنی چی؟[/b]
  • Upvote 5
  • Downvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
وقتی برای علم ودانش ارزش قایل شن,برای محققاشون بهترین امکاناتو فراهم کنن
وقتی برای نخبه هاشون امکانات عالی فراهم کنن,وقتی برای کار افریناشون حداکثر امکانات و وام های کم سودو اماده کنن وهزاران کار دیگه
میخواید پبشرفت نکنن?درضمن ایرانیا هم تو اسراییل زیاد,یهودیای ایرانی زیادی تو این کشورچه زندگی میکنن که همه ایرانیا رو مبشناسن وتواناییاشون
شرمنده غلط زیاد داره,باگوشی پست میذارم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Babak01' timestamp='1360351439' post='298844']
سلام تاپيك خوب و كاملي هستش دستتون درد نكنه.....

[quote]سیستم یکپارچه جنگ الکترونیک[/quote]

من هميشه با اين سيتسم مشكل داشتم.....

ميدونيد چرا چون اگه يه تيكش مشكل دار شه كلش مشكل دار ميشه....يعني يه باگ كوچيك تو سيستم ميتونه كل سيستن رو نابود كنه..

.مشكلات ديگه هم داره...مثلا چه لزومي داره هميشه نيروي دريايي به زميني وصل باشن!

خرج اضافه ي اين سيستم هم بايد مد نظر داشت...

ميشه از چندتا سيستم استفاده كرد در كنار هم تا هر وقت لازم شد به هم كانكت شن مشكلات سيستم قبليرم ندارن...

در ضمن ارزون تر هم هستن.....

يه مثال خيلي ساده هم هست كه يه سيتم كل براي انتقال اطلاعات است....

[b]انيگما... كه خودش به تنهايي يكي از دلايل اصلي شكست ژرمنها توي جنگ جهاني شد....[/b]

يعني چيزي كه بايد باعث كمك به اونها ميشد،شد دود و رفت تو چشم خودشون...
[/quote] ضمن عرض سلام خدمت شما دوست عزيز
امروز در طراحي سيستمهاي مديريت صحنه نبرد از از مفاهيم نويني استفاده مي شود كه به آنها اشاره خواهم كرد. اگر شما تمركز را صفر و عدم تمركز را يك ببينيد طراحي بر مبناي عددي در اين بازه تعريف مي شود.يعني تمركز و عدم تمركز!
به عبارتي ديگر چون تمركز باعث وجود سرعت بالاي پردازش اطلاعات و تصميم گيري و عدم تمركز باعث سرعت در پاسخ دهي به تهديد مي شود حد مطلوب چيزي بين اين دو گزينه است.
اكنون با مفاهيمي مانند سيستمهاي چند عامله و استفاده از سلولهاي هوشمندي كه قوانين آنها به شكل متمركز تعريف مي شود و به آنها توانائي يادگيري مي دهند(توانايي يادگيري تعريف دقيق دارد) و عملكرد غير متمركز دارند اين مشكل تا حدود زيادي حل شده به علاوه كه راهبرد طراحي(يعني انتخاب ميزان عدم تمركز) به شكل پويا و ديناميك قابل تغيير است.
اين بحث بحثي پيچيده و جذاب است كه در كشور عزيز و قدرتمند ما نيز به شكل جدي در دانشگاههاي نمونه و طراز اول در حال بررسي و پيگيري است...
در ضمن همين مفهوم در صحنه نبرد به دقت تست شده.شايد بپرسيد كدام نبرد؟ كمي فكر كنيد كشف خواهيد كرد.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='heliaa' timestamp='1360359834' post='298905']
اگه اسرائیل 10 میلیونی رو انقدر پیشرفته میدونید، پس درباره بریتانیای عزیز چی میگید؟! :mrgreen:

متاسفانه تعداد مثبتم تموم شده، بسیار ممنون از مقاله تون و منتظر قسمتهای بعدی هستم!

[b]فقط یه سوال، خود این C4I یعنی چی؟[/b]
[/quote]Command,Control, Communications, Computers, and Intelligence ویرایش شده در توسط ronin313
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]اگه اسرائیل 10 میلیونی رو انقدر پیشرفته میدونید، پس درباره بریتانیای عزیز چی میگید؟! :mrgreen:[/quote]
دقیقا کجا بریتانیای عزیز از اسرائیل پیشرفته تره؟!
[quote]

تا به الآن که اطلاعات خفنی رو رو نکردی، ببینیم ادامه‌اش چی میشه :mrgreen:
بیخود به شکمت صابون نزن!
[/quote]
علی اصغر جان ، خودت تخلیه می کنی!؟ یا تخلیه ات کنم..!؟ خودت میدونی تخصص من تخلیه اطلاعاتیه...! :mrgreen:
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دقیقا کجای انگلیس از بقیه دنیا پیشرفته تر نیست؟ داروسازی؟ نظامی؟ پزشکی؟ متریال؟ انجین سازی؟

شما هروقت تونستید یه موتور هواپیما رو خودتون بسازید بیاید مسخره کنید کشورهای دیگه رو. متاسفم برای لحن بی ادبانه تون ویرایش شده در توسط heliaa
  • Upvote 1
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='heliaa' timestamp='1360447349' post='299216']
دقیقا کجای انگلیس از بقیه دنیا پیشرفته تر نیست؟ داروسازی؟ نظامی؟ پزشکی؟ متریال؟ انجین سازی؟

شما هروقت تونستید یه موتور هواپیما رو خودتون بسازید بیاید مسخره کنید کشورهای دیگه رو. متاسفم برای لحن بی ادبانه تون
[/quote]

همون یه چیفتن که از انگلیس بهمون رسید به اندازه ی کافی پیشرفتگیشون رو دیدیم (خصوصا در حوزه ی موتور!) :mrgreen:

ولی در کل خیلی وقته که کشوری نمیتونه ادعای پیشرفته بودن در همه ی صنایع نسبت به دنیا رو داشته باشه ، خصوصا با دکترینی که بین کشورهای ناتو تقسیم کار و حوزه شد این موضوع کاملا منتفی هست . رژیم صهیونیستی هم تو این بخش سامانه های سایبری و جنگ الکترونیک بسیار بسیار پیشرفته است تا جایی که حتی برای عملیات های بمباران هواییش انقدر در EW بالا رفته که حتی نیاز چندانی به دستیابی به فناوری پنهانکاری (که بقیه دنیا انقدر در حال تکاپو برای رسیدن بهش هستند) حس نمیکنه و واقعا فکر نمیکنم انگلیس در این حوزه که مورد بحث این تاپیک هم هست جلوی اسراییل بتونه عرض اندام کنه

میشه گفت انگلیس شاید در این زمینه از وابسته ترین کشورها در حال حاضر هم به حساب بیاد ، شما ناوگان جمع آوری اطلاعات و نظارت نیروی هوایی انگلیس رو ببینید تماما وارداتی و از کشورهای دیگه خریداری شده ، E-3 sentry امریکا ، سنتینل ساخت امریکا و کانادا و ... یا تو بحث پهپادها هم همین شرایط رو میبینیم
  • Upvote 5
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
[right][background=rgb(248, 248, 255)]دقیقا کجای انگلیس از بقیه دنیا پیشرفته تر نیست؟ داروسازی؟ نظامی؟ پزشکی؟ متریال؟ انجین سازی؟[/background][/right]

[/quote]
فعلا که تو بحث نظامیش پیشرفته تر از کشوری مثه اسرائیل نیست...!
برتری اسرائیل در اکثر صنایع مشهوده مخصوصا صنایع پهپاد سازی و الکترونیک خوب البته در این بین صنایعی بوده که در دکترین نظامی صهیونیست ها جا نداشته وبه طبع تو اون از سایر کشور ها مثلا صنایع کشتی سازی بریتانیا از اسرائیلی ها پیشرفته تره یا همین طور در صنایع هوایی که البته دلیلش معلومه صهیونیستها یه بار توی صنایع هوایی وارد شدند آمریکایی ها به زور رشوه و قطع کمک های نظامی اونها رو از این صنایع بیرون کشیدند چون اگه ادامه میدادند بریتانیا که جای خودش آمریکا هم در برابرشون حرفی برای گفتن نداشت...! یا صهیونیست ها با کمک های آلمان و آمریکا نیاز چندانی به ورود به بحث دریایی نمی دیدند...! بالاخره تا هولوکاست هست ....!
البته همونطور که چکای عزیز اشاره کردند خیلی وقته که در بین کشور های اروپایی ناتو تقسیم وظایف انجام شده واکثر پروژه ها مشترکه....!
[quote]
[right][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][background=rgb(248, 248, 255)]شما هروقت تونستید یه موتور هواپیما رو خودتون بسازید بیاید مسخره کنید کشورهای دیگه رو.[/background][/font][/color][/right]
[/quote]
فعلا که به شکر خدا موتور هواپیما از همه نوعش هم ساخته شده و انشالله به زودی رونمایی شه که بهانه ای برای تیکه پرانی بعضیا فراهم نباشه.
هر چند که من متوجه نشدم که کجا کشوری رو مسخره کردم....!؟
[quote]
[right][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][background=rgb(248, 248, 255)]متاسفم برای لحن بی ادبانه تون[/background][/font][/color][/right]
[/quote]
شرمنده متوجه نبودم که اتباع کشور های بیگانه هم در سایت حضور دارند....! به هر حال قبلا اتباع سایر کشور ها در سایت حضور نداشتند و ما همه ایرانی بودیم...!
اما جدیدا سایت اینقدر معروف و مهم شده که شکر خدا از ویرانه های شوروی تا قلب میامی کاربر داریم....!(دیگه حیفا و لندن بماند..)
به هر حال از توهین به کشورتون عذر خواهی می کنم و پستم رو ویرایش می کنم و سعی می کنم از این به بعد در شان این سایت بین المللی صحبت کنم...!
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.