ops

مذاکره با آمریکا! آری یا خیر.....

Recommended Posts

دوستان در این تاپیک قراره یکی از داغترین موضوعات روز مورد بررسی قرار بگیره.
مذاکره با آمریکا....
بنده قرار نیست در پست اول این تاپیک جانبی رو رعایت کنم بنابراین فقط در این پست از شما دوستان میخام
که نظرات خودتون رو با دلیل عنوان کنید.خواهشا از هر گونه بحث انحرافی و تند در این تاپیک خود داری بشه تا برای
یکبار هم که شده در این سایت به یک نتیجه واحد برسیم بدون دعوا و .....
بسم الله.....
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
ممنون از درج تاپیک
÷یش نهاد می کنم برای مفهوم [b]شرایط فعلی [/b]بازه زمانی در نظر بگیرید و منظور خودتان را دقیقا بیان کنید .
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نظر سنجیتون ایراد داره ، ..

نگرش سنجی باید در طیف معروف به لیکرت باشه ، یعنی حداقل 5 گزینه داشته باشه ...
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='warjo' timestamp='1360397035' post='298942']
سلام
ممنون از درج تاپیک
÷یش نهاد می کنم برای مفهوم [b]شرایط فعلی [/b]بازه زمانی در نظر بگیرید و منظور خودتان را دقیقا بیان کنید .
[/quote]

متن اصلاح شد دوست من.[quote name='worior' timestamp='1360397106' post='298943']

نگرش سنجی باید در طیف معروف به لیکرت باشه ، یعنی حداقل 5 گزینه داشته باشه ...
[/quote]

دوست من یادتون رفته اینجا فرومه؟؟!! :winking:
هر کسی نظر خودشو در صندوق رای میندازه و بعد میاد کمی پایینتر و دلیلشو مینویسه.
بنده صرف گفتن آری یا خیر رو به دوستان پیشنهاد نمیکنم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

هنوز که هنوزه بعد از 10 سال از رفتن صدام و اشغال و بیرون رفتن آمریکایی ها از عراق ، تعدادی از تحریم های دوران صدام علیه عراق پا بر جاست ... .اصولا قانونی را که کنگره تصویب می کنه ، رئیس جمهور آمریکا نمی تونه بر بادش بده ....

کنگره هم تحت نفوذ صهیون ها و کارتل های اسلحه هست که از دشمنی با ایران دارند میلیاردی سلاح به اعراب خلیج فارس می فروشند و شرکت های نفتی آمریکا هم به بهانه ی تحریم ایران ، استخراج و فروش نفت از عربستان رو به مرز 10 ملیون بشکه در روز رساندند ...

.........

در ضمن ، ما در شرایط فعلی که رئیس جمهور روزهای آخرشون هست ، عملا شرایط مذاکره نداریم ... اوباما در امن ترین حالت خودش هست ( سال 6 و 7 ریاست جمهوری خودش ) و رئیس جمهوری فعلی در سال آخرش که حتی سایپا و ایران خودرو هم دولت رو آدم حساب نمی کنند و رئیس جمهور بعدی در سال اول ریاست جمهوری ....

کلا این پیشنهاد رو دادند که در کشور ایران پیش از انتخابات دو دستگی بندازند ... وگرنه اگه مذاکره کنیم وامتیاز هم بدهیم هیچ تحریمی برداشته نمی شه .... سال آخر ریاست جمهوری خاتمی را که به یاد داریم که دقیقا سه تا از تحریم ها اونم در سطح شورای امنیت رو بعد از تعلیق کامل فعالیت های هسته ای ایجاد کردند !!!

این پیشنهاد مذاکره در جهت همون چارچوب تحریم هاشون هست و با خودشون حساب کردند یک سال بعد از تحریم ها و درست قبل از انتخابات ریاست جمهوری پیشنهاد مذاکره بدهند تا سایر اهداف خودشان را پیش ببرند .....

این 10 ساله که داریم با 5+1 مذاکره می کنیم داریم در واقع با خود آمریکا مذاکره می کنیم ولی هر دفعه یک بامبول در میارند ....

در ضمن ، نظر سنجی هم مشکل داره و می شه به هر دو گزینه رای داد ..... ویرایش شده در توسط 100
  • Upvote 11

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=#222222][font=Helvetica Neue', Arial, Verdana, sans-serif][size=4][background=rgb(255, 255, 255)][quote name='worior' timestamp='1360397106' post='298943']

نگرش سنجی[b][color=#ff0000] [size=5]باید[/size][/color][/b] در طیف معروف به لیکرت باشه ، یعنی حداقل 5 گزینه داشته باشه ...
[/quote]دلیلی بر اجبار نظر سنجی 5 گزینه ای دیده نمی شود
----------------------------------------------------------------[/background][/size][/font][/color]

العان 35 ساله که امریکاییها دارند با سو استفاده از قضیه مذاکره , افکار عوام ملت (و ایضا خواص) رو مشغول به خود می کنند
چه قدر طول میکشه تا ما بفهمیم برای مذاکره با دشمن باید از لحاظ اقتصادی و نظامی دست بالا داشته باشیم تا مذاکره رضایت بخش بشه .
وگرنه میشه مذاکرات دولت (مثلا) اصلاحات که فقط مر حله به مرحله عقب نشینی بود بدون, گرفتن یک امتیاز
در این دولت هم مهمتریم سود مذاکرات گرفتن وقت از طرف مقابل و نشان دادن حسن نیت بود + تحریم های بیشتر
بجای این کارها ما باید قدرت اقتصادی و سیاسی خود را بیشتر کنیم تا با دست پر به مذاکره برویم
و بحث در مورد این مذاکرات عموما بی فایده , باعت دو دستگی بین افکار مردم شده که این هدف اصلی امریکا هست
البته منظورم این نیست که اصلا سودی نداشته ولی در مقابل ضررهای ان , عموما ناچیز هستند ویرایش شده در توسط shsshed
  • Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right]من که فکر نمیکنم مذاکره با امریکا سودی داشته باشه[/right]
[right]البته ایستادن جلوی امریکا روز بروز داره سخت تر میشه - واقعا تحریمها داره فشار میاره ، تا چند وقت پیش مسئولان بلند پایه ی کشور دائم میگفتن تحریم ها بی اثر هست و به قول رییس جمهور اینقدر تحریم کنید تا تحریم دانتون پاره بشه !!! ولی الان خود ایشون تمام مشکلات رو به گردن تحریم ها انداخته که تقریبا درست میگه[/right]
[right]برای نمونه ارزش پول ملی که نسبت به پارسال حدود سیصد درصد کاهش پیدا کرده یا کیسه برنجی که میخریدیم 15 هزار تومان و بعد از یک سال باید بخریم 50 هزار تومان[/right]
[right]با دور جید تحریم ها که چند روز پیش وضع شد دیگه امکان انتقال پول به کشور رو هم نداریم و فقط میتونیم یک سری کالاهایی که اونا میگن رو بخریم که دیگه تقریبا وضعیتمون شده مثل زمان صدام یعنی نفت در برابر غذا[/right]
[right]من نمیدونم اینجوری تا کی میتونیم ادامه بدیم[/right]
[right]از اونطرف هم وقتی به مذاکره کردن فکر میکنم میبینم مسئله ی هسته ای فقط یک بهانه است و مطمئنا اگه تمام فعالیت های هسته ای رو متوقف کنیم اونوقت امریکه گیر میده به برنامه موشکی و یا سلاح شیمیایی و بهانه هایی از این دست وهمونطور که یکی از دوستان هم فرمودن تحریمهای عراق و لیبی ، با اینکه دولت قبلی کاملا از بین رفته اما هنوز تحریم ها پابرجاست[/right]
[right]مطمئنا امریکا در صورتی دست از سر ما بر میداره که ما دیدگاهمون نسبت به غرب و اسراییل عوض بشه[/right]
[right]فعلا ما دو راه بیشتر نداریم[/right]
[right] یا تحمل کنیم و قوی بشیم[/right]
[right]یا کلا این آرمانهایی که الان داریم رو بیخیال شیم و بشیم مثل زمان شاه[/right]
[right]با این وضعیت مسئولینمون من که فکر نمیکنم قوی بشیم ، فقط مردم هستند که باید تحمل کنن[/right]

[right]البته در مورد ریاست جمهوری که یکی از دوستان فرمودن که سال اخر ریاست جمهور هست و ... من فکر میکنم این جور کارها زیاد ربطی به رییس جمهور نداره و بیشتر رهبری هست که تعیین میکنه که ما مذاکره کنیم یا نه و امریکایی ها هم اینو خوب میدونن - نمونش هم پیشنهاد اقای رییس جمهور برای مذاکره ( وقتی در نیویورک بود ) که امریکایی ها اصلا عکس العملی بهش نشون ندادن[/right] ویرایش شده در توسط death-white
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
البته در مورد ریاست جمهوری که یکی از دوستان فرمودن که سال اخر ریاست جمهور هست و ... من فکر میکنم این جور کارها زیاد ربطی به رییس جمهور نداره و بیشتر رهبری هست که تعیین میکنه که ما مذاکره کنیم یا نه و امریکایی ها هم اینو خوب میدونن - نمونش هم پیشنهاد اقای رییس جمهور برای مذاکره ( وقتی در نیویورک بود ) که امریکایی ها اصلا عکس العملی بهش نشون ندادن
[/quote]

سلام
مذاکره به احتمال زیاد در کشور ثالث برگزار می شه و اگه بنا به مذاکره ی واقعی باشه خود رئیس جمهور آمریکا باید بیاد تو صحنه ... از اون طرف هم رهبری عملا بعد از رهبری به هیچ کشوری سفر نکرده و بنا به سفر کردن هم ندارند ....

پس باید حداقل یک رئیس جمهور برای مذاکره بره .... یعنی رئیس جمهوری که تو سال آخرش هست و جایگاه ش ضعیف به درد مذاکره کردن نمی خوره ...

..........

در ضمن ، بحث اصلی مذاکره ها در سطح بین اللمللی اینه :[b] چه می دهی ، چه می خواهی !؟ [/b]

حالا آمریکا عملا می خواد هیچی نده ولی اهدافش رو محقق کنه .... !؟
مذاکره هم در شرایط فعلی کنیم با بوق کرنا می گویند ایران حرف ما را نپذیرفت ... .
از نظر بنده دیگه لزومی به پایبندی به ان پی تی نداریم ... باید بمب اتم رو درست کنیم که حداقل از بابت حمله ی نظامی تا حدودی زیادی خیالمون رو راحت کنیم ... ویرایش شده در توسط 100

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر بنده، به قول حضرت اقا تا وقتی چماق دستشون گرفتن نمیشه مذاکره کرد!!! در حالت کنونی، به هیچ عنوان نباید مذاکره‌ای صورت بگیره!
اگر بخواد مذاکره‌ای باشه، باید پس از کنار گذاشته شدن المان های زور باشه که در اینجا صرفا گزینه‌ی برداشتن تحریم ها بوده! که من به اون رای دادم...!!!

منطقی ترین حالت هم همینه و خدا رو شکر، حضرت اقا هم همین نظر رو دارن و مسئولین هم طبق همین نظر باید پیش برن حتی اگه نظر خودشون چیز دیگری باشه!
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
البته گزینه ی سوم بعد از اینکه ما رای دادیم اضافه شد ....این رو گفتم که فردا نیاید مثال از صدر اسلام بیارید و ما رو به این بهانه به کودن بودن و جمود فکری متهم کنید ... شکر خدا استعداد دوستان در این موارد زیاده ... ویرایش شده در توسط 100
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[font=tahoma,geneva,sans-serif]همانطور که حضرت آقا فرمودند باید تحمل داشته باشیم و از این گردنه را عبور کنیم، بعد از آن مسیر روشن و رو به تعالیست... انشالله[/font]
[font=tahoma,geneva,sans-serif]بارها توسط خود حضرت آقا و مسئولین گفته شده که مذاکره‌ی با آمریکا خط قرمز نیست بلکه کوتاه آمدن از اعتقادات وآرمان‌ها خط قرمز ماست.[/font]

[font=tahoma,geneva,sans-serif]در موقعیت کنونی که مشخصا ما از نظر اقتصادی در موضع ضعف هستیم و همچنین دولت آمریکا دارای ثبات مناسبی‌است، قطعا آنها دست بالاتر را خواهند داشت، پس مذاکره نباید صورت پذیرد.[/font]

[font=tahoma,geneva,sans-serif]اما پیشبینی من برای 4 سال آینده (سال آخر دولت آینده - به دلایلی که لازم نمی بینم، دولت آینده را بدون در نظر گرفتن اینکه چه کسی رئیس جمهور می‌شود، دولت با ثباتی می‌بینم...) این است که ما به یک دست برتری چه از نظر نظامی و سیاسی (بالاخص در منطقه) خواهیم رسید و ثبات اقتصادی (نه برطرف شدن مشکلات - ثبات وضعیت اقتصاد!) را تجربه خواهیم کرد، آن وقت دست بالاتر را در مذاکره خواهیم داشت و اگر حضرت آقا صلاح دانستند تازه با در نظر گرفتن اینکه آمریکا باید (تاکید چند باره!!!) حسن نیت خود را ثابت کند،‌ می‌توان به شروع روند مذاکره امیدوار بود...[/font]

[font=tahoma,geneva,sans-serif]به امید ایرانی سرافراز...[/font] ویرایش شده در توسط razavisw
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من مذاکره کردن بهتر از مذاکره نکردن هست چون بالاخره ما آدم هستیم و می تونیم با حرف زدن مشکل خودمون رو حل کنیم و در مذاکره قرار نیست هر چی اون ها گفتن رو قبول کنیم بعدش هم از اون طرف به نظر من امریکا داره مظلوم نمایی می کنه و به جامعه جهانی میگه ببین من دارم به ایران فرصت می دم ولی مثل اینکه خودشون نمی خوان لااقل با قبول این قضیه آمریکا دیگه نمی تونه همچین حرفی بزنه حتی اگر مذاکره به هیچ نتیجه نرسه
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]سوال: چرا کسی تاپیکی تحت عنوان "مذاکره با اروپا! آری یا خیر" نمی زند؟ :winking: [/font][/size]
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کلام رهبری روشن کننده بود ، صرف مذاکره برای مذاکره معنی نداره و اتلاف وقت هست ، بخصوص اینکه دو ماه مونده به اتمام احمدی نژاد ، پس رهبری منکر مذاکره نیستن ، بلکه چهارچوب اون رو غلط میدونن و سخنرانیشون به غرب فهموندن که باید با چه کسی از چه مجرایی و روی چه قاعده ای مذاکره کرد ....

هرچند روش آمریکا با توجه به منش ملی ایران تنظیم شده ، اونها هم میدونن که مذاکره ای به این شکل توسط ایران صورت نمیگیره و یک بازی برنده رو شروع کردن ، از طرفی حرف مذاکره رو زمانی مطرح میکنند که در ایران قوه مجریه از ثبات و پایداری طولی در روابط خارجی بهره مند نیست و پایان عمرش هست و از طرف دیگری تحریم های جانبی رو وضع کردن که در کنار این عدم مذاکره توجیح کننده باشه ، ./...

[quote]دوست من یادتون رفته اینجا فرومه؟؟!! :winking:
هر کسی نظر خودشو در صندوق رای میندازه و بعد میاد کمی پایینتر و دلیلشو مینویسه.
بنده صرف گفتن آری یا خیر رو به دوستان پیشنهاد نمیکنم.[/quote]

بله و بنده مدیر ارشد همین فروم هستم ! ، وقتی شما پرسش های بسته ای رو در نظر سنجی قرار میدین ، نظرتون به افرادی که رای میدن تحمیل میکنین به این صورت که باید گزینه ای رو انتخاب کنند ، افزایش گزینه ها و در نظر گرفتن همه موارد ، نظر سنجی شما رو معتبر تر میکنه ، هر چند که خیلی مهم نیست ! ولی باید این قواعد رو یاد بگیرید و بکار ببندید و از طرفی در نظر سنجی های مشابه حواستون باشه که رکب این پرسش های محدود رو نخورین ، گزینه های " بی نظر " ، " آری مشروط" ، " آری بی قید و شرط " ، " خیر تا زمان ... " ، " خیر تا ابد " ..
  • Upvote 12

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.