wilhelm

سلاح جدید کماندوهای ایرانی

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

بحث سلاح نیست دوست گرامی. عرض کردم که کیت تبدیل به 9 م.م. حتی برای خانواده AR و Tavor هم وجود داره. بحث نوع مهماته که خودتون اینجا اشاره فرمودین:

در ضمن محدودیت برد رو چطوری جبران میکنید؟

آخه مساله اینه که سلاح هایی که نام بردم اصالتا بر پایه کالیبرهای 9 میلی متر و 45 ACP هستن که ماهیت یکسانی دارن. کالیبر 45 برادر چاق تر 9 میلیمتره. ولی AR15 و تاوور و ... اصالتا اسالت رایفل هستن و بر پایه کالیبرهای بزرگتر. کیت تبدیل در مورد این سلاح ها صدق می کنه. فقط می خواستم عرض کنم که کالیبر 9 میلی متر به پایان راه نرسیده هنوز.

در تست هایی هم که دیدم از کالیبر 5.7 اف ان دقت بالاتری داره که این کالیبر مطرح ترین کالیبر نفوذ در جلیقه های ضد گلوله و ... هست.

در مورد برد هم 50 متر برای سلاح کمری و 150 متر برای اسم ام جی ایده ال هست. هیچ کس انتظار برد کالیبر 7.62 ناتو رو از 9 میلی متر نداره. کلا هر کالیبر نقاط ضعف و قوت خودش رو داره و برای کار خاصی طراحی شده. مثلا شما فرض کن قابلیت اینکه بتونی از خشاب سلاح کمری گلاکت در مسلسل دستی وکتورت استفاده کنی چقدر مفید هست؟ در جنگ شهری و خانه به خانه مسلسل های دستی خیلی کاربردی تر از سلاح های انفرادی هستن.

منظورم از اینکه عرض کردم شرکت لیبرتی برای بازار غیر نظامی مهمات تولید می کنه این بود که مهمات مخرب 9 میلی متر حتی در بازار غیر نظامی آمریکا هم به راحتی قابل خرید هست چه برسه به بازار نظامی و امنیتی و پلیسی ....

انواع مخصوص مهمات 9 میلی متری رو هم فقط لیبرتی تولید نمی کنه. گریزلی، بوفالو، کوربن و ... هم مهمات جالب و قابل توجهی تولید می کنن.

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

کسی میدونه وضعیت جلیقه های ضد گلوله در ایران چجوره در چه داریم و یا اینکه استفاده میشه و چرا تا اونجایی که من دیدم ناچیزه به خاطر هزینشه ؟

چرا در هیچ کدام از اسلح های ما نشان گیر لیزری و یا یک اسکوپ معمولی و .... استفاده نمیشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من نیروی انتظامی رو که خبر دارم همون جلیقه های قدیمی و سنگین رو دارن که معمولا به خاطر سنگینیش استفاده نمیشه یا فقط الکی میپوشنش(بدون صفحه داخلش).

البته نیرو ویژه های تهران رو نمیدونم (تجهیزات نوپو تهران از مراکز استان ها بهترن)

ویرایش شده در توسط kid

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

جلیقه ها در مسیر پیشرفت روزافزون هست اما مساله اینجاست که برخی ضعف ها بسیار سطحی وقابل رفع هست ولی دیر اقدام میشه و همون عامل شهادت خیلی ها شده

مثل سریال جومونگ بود ؟ نقاط ضعف زره های ارتش هان رو بررسی میکردند ؟ 

اگر به جلیقه های تولیدی ایران دقت کنید به وضوح میشه دو سه ضعف شاخص علاوه بر سنگینی شون رو دید که به خصوص سپاه در همون ارتفاعات جاسوسان ضربات اساسی ازش خورد البته به صورت نااگاهانه توسط پژاک

جالبه که یکی مثل شهید موسوی خودش کسی بود که طرح اصلاح جلیقه رو داده بود ولی عملی ش نکرده بودند و دقیقا از همونجایی هم ایشون ترکش خورد که خودش گفته بود اینجا نقطه ضعف جلیقه ست هرچند که همونطوری هم شهید شد که تو وصیت نامه ش از خدا خواسته بود مثل مادرش حضرت زهرا سلام الله علیها شهید بشه

یا حق

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

جلیقه ها در مسیر پیشرفت روزافزون هست اما مساله اینجاست که برخی ضعف ها بسیار سطحی وقابل رفع هست ولی دیر اقدام میشه و همون عامل شهادت خیلی ها شده

مثل سریال جومونگ بود ؟ نقاط ضعف زره های ارتش هان رو بررسی میکردند ؟ 

اگر به جلیقه های تولیدی ایران دقت کنید به وضوح میشه دو سه ضعف شاخص علاوه بر سنگینی شون رو دید که به خصوص سپاه در همون ارتفاعات جاسوسان ضربات اساسی ازش خورد البته به صورت نااگاهانه توسط پژاک

جالبه که یکی مثل شهید موسوی خودش کسی بود که طرح اصلاح جلیقه رو داده بود ولی عملی ش نکرده بودند و دقیقا از همونجایی هم ایشون ترکش خورد که خودش گفته بود اینجا نقطه ضعف جلیقه ست هرچند که همونطوری هم شهید شد که تو وصیت نامه ش از خدا خواسته بود مثل مادرش حضرت زهرا سلام الله علیها شهید بشه

یا حق

این جلیقه های جدید تحویلی تو استان ما به سپاه و ناجا فک کنم مدولاره یه چیزی مشابه interceptor خبر نداری ازشون!؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این جلیقه های جدید تحویلی تو استان ما به سپاه و ناجا فک کنم مدولاره یه چیزی مشابه interceptor خبر نداری ازشون!؟

این نیست؟

http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1394/02/04/13940204182745158_PhotoL.jpg

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نه مشابه همین جلیقه هایی که در فیلم های پلیسی مثله میکائیل میبینید هست، با جلیقه های قبلی که مشابه رنجر امریکا بودند متفاوته..

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نه مشابه همین جلیقه هایی که در فیلم های پلیسی مثله میکائیل میبینید هست، با جلیقه های قبلی که مشابه رنجر امریکا بودند متفاوته..

پس اینه؟ icon_cheesygrin

http://uupload.ir/files/go0i_quickmemo+_2015-05-09-12-48-40.png

http://www.axgig.com/images/96890163603699213079.png

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تقریبا ولی من اون چسب جلو رو برای قراردادن صفحه فلزی ندیدم..!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در · مخفی شده توسط crazy-doctor، 4 شهریور 1394 - ??? ?? ????? / ??????? ?????
مخفی شده توسط crazy-doctor، 4 شهریور 1394 - ??? ?? ????? / ??????? ?????

دوست عزیز لطفا تاپیک های قدیمی را بی جهت بالا نیارید . 

نمیدونستم بالا میاد.

درحال خوندم مباحث کمتر تخصصی هستم.

پوزش

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.