SoheilEsy

طرح‌های سه بعدی پهپادها، کاری از سهیل اسماعیل زاده

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

عکسای جالبی بود
اما یکمی توضیح میخواد،

ببخشید،من این پستو دادم،ولی انگاری یکی زودتر از من دکمه راسالو زد،هرچیم گشتم دکمه حذقو ندیدم،میشه حذفش کنید،ممنون ویرایش شده در توسط Aariaboy

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
عاليه ، فقط اگه ميشه كمي اطلاعات بيشتر لطفا !‌طول ،‌عرض ، وينگ اسپن ! ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ضمن تبریک سال جدید

جناب سهیل شما اطلاعی ...چیزی نسب به این پروژه دارید((یعنی این برنامه مشخصا از طریق وزارت دفاع دنبال میشه)) یا اینکه زاده تخیلات خودتونه بعبارتی همین جوری سرسالی خواستین طرحی نو در اندازین؟؟؟؟؟؟؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
از آسمون در background این طور به نظر می رسه که از vray sky استفاده کردید .... اگر از فایل های تصویری HDRI استفاده کنید قطعا نور بهتری در صحنه خواهید داشت .... البته برای نتیجه ی بهتر از منابع نوری هم باید در کنار آن استفاده کنید ... مدل پهپاد از این فاصله بی نقص به نظر می رسه .... به نظر حقیر نمای تصویر اول از بقیه زیبا تر و حرفه ای تر هست ... سعی کنید در هنگام تنظیم دوربین در صحنه ،، خودتون رو مقید به حالت واقعی کنید ... به عنوان مثال اگر در حالت واقعی قرار باشد از یک پهپاد در ارتفاع بالا فیلم یا عکس گرفته شود ، این کار حتما باید توسط یک پهپاد و یا یک پرنده ی دیگر انجام شود پس بنابراین دوربین باید طوری تنظیم شود که گویی بر روی یک پرنده سوار شده است با تمام محدودیت های این گونه فیلم برداری یا عکس برداری ... قدرت مانور در نرم افزار های سه بعدی نباید باعث شود که ما از شبیه سازی حالات واقعی فاصله بگیریم ... نکته ی آخر این که شیدر و تکسچر مدلتون هنوز جا برای کار دارد
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام....
ایا تیم های روباتیکی میتونن با استفاده از سنسور های مختلف( که معمولا تو موبایل ها هم پیدا میشه! :) )..... یه نمونه‌ی ریز از اینا بسازن؟؟؟

راستش داشتم دف‌کن ۲۱ رو میدیدم، یه بابایی داشت صحبت از هک کردن پهپاد ها میکرد و تو مقدمه‌ی حرفش گفت که خوشبختانه سنسور های موبایل های چینی رو میشه برداشت و توی درون های دست ساز دانشگاهی که تعدادش به هزارات تا میرسه قرار داد و پهپاد های جالب درست کرد، و این کاریه که دارن میکنن و حالا ایشون راهی برای هک کردنشون پیدا کرده بود و میخواست اونا رو بدزده و ...! :)...

این پهپاد ها، معمولا چه چشمی دارن؟ ایا میشه مثلا سنسور های گرمایی قدرتمند روشون نصب کرد؟ یا تجهیزات دید در شب؟ ایا میتونه از یه ارتفاع بخصوص، مثلا برای تیم‌های رهایی گروگان و اطلاعاتی و ... کار جاسوسی رو انجام بده؟؟ یا مثلا تکنولوژی هایی برای شنود از اون ارتفاع و یا زیر نظر گرفتن افراد و ...؟؟؟

(منظورم پهپاد شماست! :).... )....
راستی کارتون خیلی زیبا شده! :) کاش من هم سلیقه داشتم که بتونم طرح‌هام رو اجرا کنم! :(

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام
تخیلی هستش به احتمال زیاد
البته یه سری عکس تخیلی شبیه به همین هم خیلی وقت بیش بود که البته جنگنده بود نه ‍پهپاد
حالا چندتا نکته ی کنکوری:
۱-عرض بالها خیلی کم هستش
۲-نوز خیلی گندست و با قسمت عقبی و تیل اصلا تناسب نداره(اصولا فکر کنم نقطه ی ثقل درست حسابی براش تصور نشده)
۳-قسمت ریشه ی بال خیلی کلفت هستش(البته میشه گفت به حجم محدودی به عنوان باک استفاده بشه ولی خوب پسای خیلی خیلی زیادی تولید میکنه)
۴-طول پره ها خیلی کم هستش و اصولا قطر دایره ی نیروی پره ها خیلی کمه.

۵-قشنگه
و...

فکر کنم ۱۲۹ و پردیتور و آنکا و... رو با هم قاطی کردید این دراومده...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='hamedof' timestamp='1363808771' post='304783']
عاليه ، فقط اگه ميشه كمي اطلاعات بيشتر لطفا !‌طول ،‌عرض ، وينگ اسپن ! ...
[/quote]

اضافه شد دوست عزیز : http://soheilesy.persiangig.com/image/UAV/ARMITA/Dimentions.jpg

[quote name='Thundar' timestamp='1363810910' post='304787']
ضمن تبریک سال جدید

جناب سهیل شما اطلاعی ...چیزی نسب به این پروژه دارید((یعنی این برنامه مشخصا از طریق وزارت دفاع دنبال میشه)) یا اینکه زاده تخیلات خودتونه بعبارتی همین جوری سرسالی خواستین طرحی نو در اندازین؟؟؟؟؟؟؟؟
[/quote]

این طراحی خودم هست ...

[quote name='Ehsan_animator' timestamp='1363811991' post='304792']
از آسمون در background این طور به نظر می رسه که از vray sky استفاده کردید .... اگر از فایل های تصویری HDRI استفاده کنید قطعا نور بهتری در صحنه خواهید داشت .... البته برای نتیجه ی بهتر از منابع نوری هم باید در کنار آن استفاده کنید ... مدل پهپاد از این فاصله بی نقص به نظر می رسه .... به نظر حقیر نمای تصویر اول از بقیه زیبا تر و حرفه ای تر هست ... سعی کنید در هنگام تنظیم دوربین در صحنه ،، خودتون رو مقید به حالت واقعی کنید ... به عنوان مثال اگر در حالت واقعی قرار باشد از یک پهپاد در ارتفاع بالا فیلم یا عکس گرفته شود ، این کار حتما باید توسط یک پهپاد و یا یک پرنده ی دیگر انجام شود پس بنابراین دوربین باید طوری تنظیم شود که گویی بر روی یک پرنده سوار شده است با تمام محدودیت های این گونه فیلم برداری یا عکس برداری ... قدرت مانور در نرم افزار های سه بعدی نباید باعث شود که ما از شبیه سازی حالات واقعی فاصله بگیریم ... نکته ی آخر این که شیدر و تکسچر مدلتون هنوز جا برای کار دارد
[/quote]

وی ری نیست ! منتال ری هست ... icon_cheesygrin

عکس HDR با کیفیتی که به این کار بخوره نداشتم ...

از دی لایت استفاده کردم ...

من قصد نداشتم این طرح خیلی طبیعی به نظر برسه ... همین الان در یک سایت خارجی فکر کردن طبیعی هست و از من می پرسن منبع عکس کجاست !!! icon_eek

[quote name='tbfok' timestamp='1363827239' post='304806']
با سلام
البته یه سری عکس تخیلی شبیه به همین هم خیلی وقت بیش بود که البته جنگنده بود نه ‍پهپاد
۱-عرض بالها خیلی کم هستش
۲-نوز خیلی گندست و با قسمت عقبی و تیل اصلا تناسب نداره(اصولا فکر کنم نقطه ی ثقل درست حسابی براش تصور نشده)
۳-قسمت ریشه ی بال خیلی کلفت هستش(البته میشه گفت به حجم محدودی به عنوان باک استفاده بشه ولی خوب پسای خیلی خیلی زیادی تولید میکنه)

۵-قشنگه
و...

فکر کنم ۱۲۹ و پردیتور و آنکا و... رو با هم قاطی کردید این دراومده...
[/quote]

" تخیلی هستش به احتمال زیاد " بخاطر این کشف بزرگ تبریک می گم ...

1- عرض بالها بیست متر هست ... کجاش کمه !؟ icon_eek

2- شما پهپاد گلوبال هاوک یا هرمس 900 رو دیدید !؟ باید سیستم ارتباط ماهواره ای توش جا بشه ... hee_hee

3- کجاش کلفت هست !؟ اگر کلفت نباشه که بال رو نگه نمی داره ...

4- :chicken:

5- big_hug

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote](لطفا عکس آخر به گالری منتقل شود)[/quote]
http://gallery.military.ir/albums/userpics/10145/Dimentions.jpg
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
لطفا خود تاپیک هم منتقل شود ... چون آخرین پروژه نخواهد بود ... پروژه بعدی پهپادی در کلاس گلوبال هاوک هست ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='SoheilEsy' timestamp='1363863134' post='304827']
لطفا خود تاپیک هم منتقل شود ... چون آخرین پروژه نخواهد بود ... پروژه بعدی پهپادی در کلاس گلوبال هاوک هست ...
[/quote]
باید صبر کنی تا یکی از مدیران سایت یا برادر علی(که مدیر کل انجمن ها هستن) این تاپیک رو منتقل کنن! بخش " ارسال تاپیک به سایر بخش ها " مدیر نداره!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
http://www.military.ir/forums/topic/24395-%D9%BE%D8%B1%D9%88%DA%98%D9%87-uav-002-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%BE%D9%87%D9%BE%D8%A7%D8%AF-%DA%A9%D8%A7%D9%88%D9%88%D8%B3/

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
[color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][size=3][b][right][background=rgb(248, 248, 255)]tbfok, در 21 March 2013 - 05:53 AM, نوشته:[/background][/right][/b][/size][/font][/color]
[color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][size=3][right][background=rgb(247, 247, 247)]
با سلام
۱-عرض بالها خیلی کم هستش

۵-قشنگه
و...

فکر کنم ۱۲۹ و پردیتور و آنکا و... رو با هم قاطی کردید این دراومده...[/background][/right][/size][/font][/color]

[color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]" تخیلی هستش به احتمال زیاد " بخاطر این کشف بزرگ تبریک می گم ...[/background][/right][/font][/color]

[color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]1- عرض بالها بیست متر هست ... کجاش کمه !؟ [/background][/right][/font][/color] icon_eek

[color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]2- شما پهپاد گلوبال هاوک یا هرمس 900 رو دیدید !؟ باید سیستم ارتباط ماهواره ای توش جا بشه ... [/background][/right][/font][/color][img]http://www.military.ir/forums/public/style_emoticons/default/hee%20hee.gif[/img]

[color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]3- کجاش کلفت هست !؟ اگر کلفت نباشه که بال رو نگه نمی داره ...[/background][/right][/font][/color]

[color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]4- [/background][/right][/font][/color] :chicken:

[color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]5- [/background][/right][/font][/color][img]http://www.military.ir/forums/public/style_emoticons/default/big%20hug.gif[/img]
[/quote]

دوست طراح من که توصیه میکنم بزنی توکار خلق انیمیشن تا طراحی مفهومی پهپاد و...

ذکر یک نکته رو لازم میدونم

هر گردی گردو نیست................

من منکر اینکه همین بحث طراحی ظاهری هم کار ارزشمندی هست نمیشم.اینطور طرح ها صرف پخش شدنشون تو محیط وب هم مفیده
ولی صرف طراحی ظاهری دردی رو دوا نمیکنه بر حسب تجربه دارم اینو خدمتتون میگم
بارها شده طرحی رو ظاهرا طراحی کردیم و وقتی به طراحی داخلی و تک تک قطعات رسیدیم شکل ظاهری هم به طور کلی تغییر کرده
لذا شما دوست عزیز اگه میخوای طراحی کنی سخت ترینش اینه که امکانات رو با شکل پرنده جور دربیاری و شکل رو با ماموریتش..................بماند

در مورد نکات:

1-بله کشف بزرگی هستش...(من عادت دارم چیزی رو که قطعا نمیدونم قطعی بیان نکنم احتمال تخیلی بودنش 99.99 درصد بود)
2-دوست طراح مفهومی اون پهنای بالهاست که شما میگی...بنده عرض کردم عرض بالها...
3-بازم میگم زیادی کلفته و اصلا حالت مجسمه ای داره یکی ندونه فکر میکنه با خمیر دوقلوی جلاسنج به هم وصل کردی(کلا قسمت کمر پرنده خیلی ناشیانه طراحی شده)
4-خواهشا ................نفرمایید عرض کردم هر گردی گردو نیست.
4-در طرح هایی که بدنشون حالت استوانه ای داره ما با استفاده از قطر دایره ی وارد کننده ی نیرو پرنده رو با ثبات میکنیم و کلی ریزه کاری و فرمولهای من دراوردی دیگه(تا همین جا هم زیاد گفتم)
5-بازم میگم قشنگه...

بیشتر اینگونه طرح ها به درد انیمیشن و بازیهای رایانه ای میخوره و اساس طراحیشون با یک طرح کاربردی هر چند خیلی ساده فرق میکنه...
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Thundar' timestamp='1363887626' post='304873']
البته بعید بنظر نمی رسه ایران همچین طرحی رو دنبال کنه
[/quote]

:winking:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.