Electro_officer

سامانه‌های هدایت‌کننده‌ی موشک‌های ضدکشتی + دفترچه پی‌دی‌اف

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote]عرض کردم خدمتتون روی موشک نصر یک با توجه به ساختارش هر سه آپشن قابل بکارگیریست و عدم نمایش در رزمایش‌ها یا عدم وجود نمونه صادراتی دلیل بر عدم وجود چنین موشکی نمیتونه باشه.[/quote]
قابلیت نصب خیلی با وجود نمونه ی تولید انبوه فرق می کنه. ممکنه چند تا پروتوتایپ از این مدل ساخته شده باشه. اما چیزی که ما دیدیم این بوده که تا الان هر چی نصر شلیک کردن از نوع راداری بوده. هیچ دلیلی هم بابت تولید نمونه های دیگه توی ایران وجود نداره.

[quote]اصرار شما در تلوزیونی دانستن این سنسور برا من روشن نیست چون دو سنسور تا حد زیادی مشابه هستند هر دو دارای لنز مشابه هستند فقط از طریق پوشش میشه تشخیص داد نوع سنسور رو.[/quote]
سنسور های مادون قرمز (یا حداقل اونایی که من تا الان دیدم) دارای یه هد و یه صفحه ی حساس هستن درست مثل چشم انسان که یه قسمت رنگی داره و یه قسمت سیاه. توی این عکس لنز به کلی سیاهه. البته الان که فکر می کنم میبینم که شاید هم این نوع فرق بکنه و من در حال اشتباه باشم. به هر حال معذرت میخوام.

[quote]استناد همه‌ی ما به اطلاعاتی هست که در وب یا جاهای دیگه منتشر میشه و نمیشه به قطعیت و صراحت نظر داد ما که تو خط تولید نیستیم.[/quote]
درسته. اما این یه کم عجیب نیست که یه نمونه اگه در حال تولید باشه هیچ وقت توی رزمایشا آزمایش نشه؟ توی رژه ها نمایشش ندن؟ ما از این جور پروژه ها کم نداشتیم. دو سه تا نمونه تولید میشه و به هر دلیلی پروژه کنسل میشه. این خیلی غیر عادیه که ایران نصر با هدایت مادون قرمز تولید کنه، اما هیچ وقت نشونش نده و ما صرفا به خاطر اون یه تصویر جستوجوگر بگیم نصر مادون قرمز هم تولید میشه؟

[quote]ن هم بر اساس سرچ اینترنت نظرم رو اعلام کردم. اینم دو تا لینک که بهشون برخوردم و با توجه به سنسور نمایش داده شده حدث زدم مادون قرمز باشه اعتراف میکنم که مقداری شک و تردید داشتم و یقین صددرصد نداشتم! البته نظر شما رو هم رد نمیکنم.[/quote]
این دو به احتمال بسیار زیاد به این خاطر اون حرفو زدن چون موشک C-704 چنین آپشن هایی داره. اما این دلیل نمیشه که ایران واقعا "بخواد" چنین چیزی تولید کنه. شاید ما به این نتیجه رسیدیم که هدایت راداری از همه بهتره و نباید وقت و پول خودمونو صرف نمونه های دیگه کنیم؟ به هر حال ما داریم در مورد نصر-1، موشکی که ایران داره میسازه، حرف میزنیم.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به هر حال ممنون که دقت میکنید! :mrgreen: آدم رو به چالش میکشیدا اگه دیگه براتون مقاله آماده کردم.... باشه! [img]http://www.military.ir/forums/public/style_emoticons/default/raised%20eyebrow.gif[/img]
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

خلیج فارس را باید لحظه به لحظه در نظر داشت.. اما برد رادارهای سطحی تا چه اندازه هست. برای هدفگیری موثر ما باید ابتدا بدونیم هدفمون کجاست. آیا شرایط آبو هوایی خلیج فارس برد رادارهی ما رو افسایش میده؟ فرض بگیریم که یک ناو هواپیما بر را میخواهیم شکار کنیم. آخر از چه فاصله میتونیم شناسایش کنیم، کجاها میتونیم؟.. با در نظر گرفتن انحنای زمین چگونه می‌شه یک ناو هواپیما بر را از این فاصله کشف و شناسایی کرد؟

با تشکر :rose:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

خلیج فارس را باید لحظه به لحظه در نظر داشت.. اما برد رادارهای سطحی تا چه اندازه هست. برای هدفگیری موثر ما باید ابتدا بدونیم هدفمون کجاست. آیا شرایط آبو هوایی خلیج فارس برد رادارهی ما رو افسایش میده؟ فرض بگیریم که یک ناو هواپیما بر را میخواهیم شکار کنیم. آخر از چه فاصله میتونیم شناسایش کنیم، کجاها میتونیم؟.. با در نظر گرفتن انحنای زمین چگونه می‌شه یک ناو هواپیما بر را از این فاصله کشف و شناسایی کرد؟

با تشکر :rose:

سوالی که شما مطرح فرمودید نیازمند در دسترس داشتن اطلاعات سنجش وضعیت آب و هوایی منطقه طی چندین سال و دسترسی به داده‌های آماری جامع از شرایط آب‌وهوایی منطقه است. علاوه بر اون برای تعیین بیشینه برد نیازمند داشتن اطلاعات دقیق از پارامترهای رادار خودی (ارتفاع، توان ارسالی، گین آنتن، کدینگ اعمالی بر سیگنال و ...!) ، جمر دشمن، آر‌سی‌اس اهداف و ... است. اگر علاقمند به موضوع نحوه انتشار امواج رادار هستید به فصل هشتم کتاب مقدمه‌ای بر سیستم‌های رادار نوشته‌ی مریل اسکولنیک مراجعه بفرمایید.

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.