Ernesto_Rommel

کروز ، محدودیت ها و مزیت ها و راهکارها

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

دستت طلا داش ادیب :rose: . گل کاشتی.استفاده کردیم :chicken:

:mrgreen: icon_cheesygrin

انشلله من طرح هایی دارم که در ادامه ارائه میکنم ویرایش شده در توسط mahdi42
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام جناب ارنستو
اجازه بده سبک تاپیک رو تغییر ندم! مث خودت بنویسم! به نظر من باید ببینیم خوراک موشک چیه؟ موشک به چی نیازه داره تا بتونه هدفش رو فیتیله پیچ کنه؟ یکیش هوا برای موتوره خوب اینو که نمیشه کاریش کرد!!! یکیش همون نقشه‌ی جی‌پی‌اس هست که جی‌پی‌اس خفه کن برای از کار انداختنش ساخته شده. اما به نظر من یه چیز دیگه هم هست و اون رادار ارتفاع سنج موشک هست اگه بشه به نحوی با استفاده از نصب اخلال‌گرهای قدرتمند دور و بر نقاط حیاتی و استراتژیک این رادار رو اشباع کرد موشک یا میره تو هوا یا اینکه با کله میخوره زمین! این چیزیه که به ذهن بنده رسید منم ریختمش اینجا!
  • Upvote 7
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
البته با توجه به روحیات بنده... هیچ چیزی مثل روشهای سخت نمیتونه در برابر کروز مقاومت کنه
بهرحال شاید موشکهای کروز از سیستمهای هدایت چندگانه استفاده کنن...یعنی با توجه به آلترناتیوهاش
از روشهای مختلفی برای جلوگیری از دیکو شدن...استفاده کنن.
بهترین روش استفاده از لایه های دفاعی چن مرحله ای است...تو مرحله اول استفاده از موشکهای ضدهوایی برد بلند
مرحله دوم استفاده از موشکهای ارتفاع پست و در آخر هم...توپخانه ضد کروز!
  • Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
ممنون از دوستان و حضورشون

الکتروافیسر عزیز و با سواد و دوست داشتنی، اتفاقا شما چون رسته و تخصصت الکترونیک هست میتونی خیلی کمک کنی در این زمینه یعنی طرح های دوستان و بنده رو به صورت فنی به عرصه عمل دربیاری
خیلی خوشحالم از حضورت

بله، طرح شمام یک نقطه مهم کروز رو هدف گرفته که فوق العاده ست ...

شاید بشه اینجور بگیم، یک ماشین یک آنتن ساده داره وقتیکه وارد یک محیط با دکل های برق نیمه قوی یا فشار قوی میشه عملا از کار می افته ...
خوب ، شاید بسیاری بگن ، نه آقا ، چی شد دیگه امریکا بلد نیست هوشمندتر و قوی تر بسازه ؟ چرا اتفاقا میتونه اما به همون میزان افرادی هم تو ایران هستند که علم ساختن دکل های قوی تری رو داشته باشند

شاید با یک مثال ساده و کاربردی طرح شما رو بشه عالی ارزیابی کرد !

عراق در جنگ برای اینکه ایران رو مجبور کنه در ارتفاع بالا و راداری پرواز کنه اومد در نقاط حیاتی که میدونست بهترین نقطه برای هر هواپیمایی هست در ارتفاع پایین پرواز کنه ( که یک سری ملاک های بسیار خاص و غیرقابل تغییر داره ) اومد چیکار کرد ؟ سیم و کابل فشار قوی برق گذاشت ... با چند تلفات هواپیما ایرانی عملا ایران مجبور میشد در قسمتهایی بره تو رادار ....

خوب دوستان دیگر منتظریم

خواهشا نظر بدید !

طرح الکتروافیسر عالی بود ... علمی و منطقی

الان پست ار پی جی جان رسید ، ویرایش »:

بله اینم هست ... روش سخت اما به نظر من روش سخت در ترکیب با این روشی که مثلا من طرح ش رو دادم یا الکتروافیسر باید قرار بگیره

ببینید ، مثلا ما در شکستگی ها دو مدل باز یا بسته داریم، باز وقتی هست استخوان شکسته و پوست رو هم پاره کرده و اومده بیرون، بسته وقتی هست که شکسته اما داخل نسوج بدن هست و پوست سالم هست، حالا در نظر بگیرید مرکب باشه یعنی هم باز هم بسته !

طرح سخت رو میشه برای نیل به هدف نرم استفاده کرد

موشک کروز اگر تحت هجوم قرار بگیره، پردازشگرهاش چقدر قدرتمند هستند که هم مقابل هجوم دوام بیاره هم مواظب باشه که اختلال یک درجه ای که منجر به کوبیده شدنش به ته دیگ باشه ، سرش نیاد ؟

دقت میکنید چی میگم ؟

تا اینجا یک امر اثبات شده، طرح بسیار هست و عملی ! فقط یک مشکل کوچک : باید مدل موشک کروز رو پیدا کنیم و براساس نحوه ناوبری و دفاع ش ! یک طرح رو سرش پیاده کنیم اما این بمونه برای بعد

فعلا طرح های دوستان تا برسیم به نقاط بالاتر ! ویرایش شده در توسط Ernesto_Rommel

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]بنده با rpg7 موافقم.

به نظرم اینکه یه گوشه بشینیم و فکر کنیم که خیلی راحت و بی دردسر و ارزان، میشه یک سری سیگنال فرستاد و موشک های دشمن رو مثل برگ درخت به زمین ریخت، تصور زیادی خوشبینانه ای هست و در نهایت، اتکای اصلی باید به سیستم های ضد کروز مبتنی بر پرتابه یا لیزر باشد.[/font][/size]
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
بنده با دیدگاه استفاده ترکیبی موافقم ....
حتی اگه این سیستم ها بتونند سر هم 20 تا موشک کروز رو منحرف کنند ، خودش برد بزرگی هست ...

البته تا آنجایی که بنده متوجه شده ام ، جناب ارنستو هیچ گاه منکر استفاده از راهکارهای مقابله ی سخت نشده اند ...
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

والا من نمیدونم الان دقیقا بد حرفامو زدم یا نه ؟ ولی فکر کنم من حرفمو خوب جا ننداختم

ببینید ، قراره همه مون یه سری طرح بدیم خوب ؟ این طرحا صد درصد یک سری مزایا داری یک سری معایب
همونطور که موشک ها همونطور که جنگنده ها و همونطور که تسلیحات و تاکتیک ها این مزایا و معایب رو دارند

یعنی ، شما یک مرجع میخوای درست بکنی، که توش بچه هایی که میدونم و میدونیم و میدونی و میدونید که واقعا دوست دارند و میتونند و این قابلیت الهی رو خدا در ذهن و روح و روان شون قرار داده که نظر بدن و تکمیل بشه نظرشون با همیاری و مشورت دوستان بیان طرح هاشونو ارایه بدن

فعلا تو زمینه طرح صحبت کنیم بهتر هست بعد میرسیم به اینکه هر طرح چه مزایایی داره چقدر شدنی هست و اینا !

وگرنه من همه تون که میدونید چقدر عین آب خوردن انتقاد میتونم بکنم به یک طرح ! چشمک

منتها قرار نیست طرح ما کامل باشه قراره کاملش کنیم اما نه هر طرحی رو ... قراره طرح هامونو بزاریم تو میدان عمل ، هم خودمون ازمایش بشیم هم بچه ها رو طرح مون فکر کنند همینطور همون اشخاصی که رو طرح ما فکر میکنند طرح خودشونو بگن تا ما فکر کنیم

قول میدم بهتون قول میدم بهتون که نتیجه میده ! شک نکنید

پس الان یک طرح داده شد توسط دوستان : طرح ها باید در زمینه سخت باشه ... خوب بیایید این طرح سختی که مدنظرتون هست رو مطرح کنید تا عیب و نقص ش رو با کمک همدیگه دربیاریم

طرح
یادتون نره الان فقط طرح هایی که تو ذهن مون هست و شاید جرات نداشتیم مطرح ش کنیم رو مطرح کنیم ، همیشه علم براساس این طرح ها پیشرفت کرده ...

خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخیلی ممنونم از حضورتون

دمتون گرم

خوب یه طرح ترکیبی که من تو ذهنم هست و البته براساس مشخصات یک سامانه موشکی به نام تور ام 1 طراحی شده و صدرصد با تحقیقات بیشتر عین آب خوردن میشه نقص و مزیت طرح رو کشف و رفع و ارتقا داد

یه سامانه موشکی تور ( کاملا فرضی هست ها ؟ یعنی شما هر سامانه ای دوست داری بزار جاش ، ولی طرح ت باید تغییر کنه براساس قدرت این سامانه) :
[b] زمان لازم برای راه اندازی سامانه (Set-Up Time) سه دقیقه؛ و زمان لازم برای واکنش، از مرحله شناسایی جسم مهاجم تا شلیک، 5 تا 8 ثانیه است. در عین حال، چنانچه خودروی پرتابگر ثابت باشد زمان واکنش 4/3 ثانیه و چنانچه خودرو پرتابگر در حال حرکت باشد، 10 ثانیه خواهد بود. هر یک از واحدهای آتش این سامانه قادر است با دو هدف مجزا درگیر شده و به سوی آن موشک شلیک کند. تور ام یک همچنین قادر است حداکثر 48 هدف را در محدوده 25 کیلومتری شناسایی و تعقیب کرده (حداقل محدوده تشخیص رادار این سامانه یک دهم متر مربع است) و با دو هدف از 48 هدف شناسایی شده درگیر شود. این سامانه قادر است اهدافی را که با سرعت حداکثر 700 [/b]
[b]متر بر ثانیه و در فاصله 1 تا 12 کیلومتری پرتابگر قرار دارند، شکار کند.[/b]

خوب با توجه به اینکه این سامانه توانایی شناسایی با 48 هدف رو داره یعنی پردازنده ش اونقد قوی هست که بتونه یک عدد موشک کروز رو شناسایی کنه و گیر بده روش!
درسته ؟

برفرض موشک از بین کوه ها رد بشه .... خوب در نظر بگیرید باهاش درگیر بشه و این موشک خودشو به هر عنوانی بتونه به صورت فریب دهنده از دستش رها بکنه ( برای موشک هایی که توانایی جنگال مناسبی روشون نصب هست)
خوب ؟
صد درصد برای این تغییر و تحول یک سری رانش و چرخش ایجاد میکنه که نیازمند راهنمایی و ناوبری جی پی اس هست ... یعنی چی ؟ یعنی عوارض جدید باید مختصاتش ثبت بشه
همینجا میتونه وارد دیگ شله زرد بشه ....

دیگ فایده نداره ؟ میشه وارد یه فضای بسیار شدید الکترومغناطیسی بشه ،دقت کنید این موشک مجبور هست که از موشک تور ام 1 فرار کنه ... وگرنه برخورد قطعی هست ...

نظرات دوستان رو جویا میشویم و طرح هاشونو با گوش جان میخوانیم !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چند ايده تخيلي :mrgreen: :

- استفاده از ميدان هاي قدرتمند مغناطيسي براي تأثير گذاري بر روي مدارات الكتريكي ، تغيير جهت قطبنما ، ايجاد گرانش مصنوعي ، پاك كردن حافظه مغناطيسي
- تصوير سازي مجازي به جهت گمراهي موشك نه به جهت كور كردن آن ( مثلا موشك تصوير يك كوه مجازي را مقابل خودش مشاهده كند )
- شكار ماهواره تءمين كننده ارتباط با موشك هاي كروز
- كشف و ضبط سيگنالهاي ارتباطي اپراتورها با موشك ها و اخلال كامل آن يا تكرار فراميني كه پس از پرتاب توسط اپراتورها جهت تصحيح مسير و هدفگيري به موشك ارسال مي شود .
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
ادیب جان این اقدامات با فرض این هست که ما موشک را کشف کردیم ؟ چون کشف یک کروز مثلا در حین گذر از منطقه کوهستانی یا دشت یا دریا ..خودش یک بحثی هست ...
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

خوب قبل همه چیز اگر یکی از مدیران زحمت بکشه و تاپیک رو بفرسته قسمت تاکتیک و استراتژی اینا ممنون میشم !

دوم با تشکر از همیاری همه دوستان که واقعا ایده های جالبی ارایه میدن

سوم بریم سر بحثمون

ronin313 جان حق با شماست ، خوب نحوه با خاک یکسان کردن رو میتونی طرحی بدی براش ؟ باید در نظر گرفت موشک های کروز اغلب از هواناوها ، هواپیماها و ناوهای جنگی و ... شلیک میشن که اینا خودش یه سری دیواره دفاعی نرم و سخت داره ، طرحی براش داری ؟؟؟ اگر طرحی تو ذهن ت هست ممنون میشم ارایه بدین

نابود کردن محل شلیک یکی از اصلی ترین هاست، به قولی، نوشدارو قبل مرگ سهراب ، یا پیشگیری قبل از درمان ! :winking:

warjo جان ، بی رودربایستی بگم فوق العاده طرح هایی دادی !!! یعنی قشنگ مشخصه در رابطه باهاش مطالعه ای داشتی در زمینه الکترونیک، میتونی هر کدام از طرح ها رو کمی بیشتر باز کنی، به عنوان مثال میگم، طرح دوم ت یا همون ایجاد کوه مجازی ، میتونه یک طرح بسیار کارا باشه به خصوص وقتیکه موشک کروز تحت فشار از نظر سخت قرار میگیره و احتمال اشتباه و خطا سیستم هاش میره بالاتر

کمی بیشتر بازش بکنی فکر کنم طرح هات رو بشه بهت عنوان بزرگ تئوریسین کروز رو داد ! :applause:

crazy-doctor جان گلم ، حرف دل ما گویی !
خوب طبیعی هست طرح دوستان و من و ما و تو و شما ، براساس یک سری پیش فرضیات هست ... باید در طرح به این مساله توجه بشه ، من فرض رو با شناسایی این موشک ها بیان کردم که به صورت قطعی میشه گفت میشه شناسایی کرد براساس توانایی های ایران ...
اما اگر کسی هم باشه که طرحی داره برای وقتیکه شناسایی نمیشه کرد و بگه چطور میشه شناسایی کرد و ... یا اصلا به صورت چشم بسته نابودش کرد ، باز هم مطرح کنه

این تاپیک قراره فقط طرح های دوستان رو با هر پیش فرضیه ای ، تو خودش جا بده و ازش یک یا چند طرح خوب دربیاره ... خدا رو چه دیدی شاید روزی به درد خورد! big_hug

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
الکتروافیسر عزیز و با سواد و دوست داشتنی، اتفاقا شما چون رسته و تخصصت الکترونیک هست میتونی خیلی کمک کنی در این زمینه یعنی طرح های دوستان و بنده رو به صورت فنی به عرصه عمل دربیاری
[/quote]
جناب ارنستو این حرفا رو نزنید ملت فکر میکنند خبریه حاجی من لیسانسش رو هم با دردسر گرفتم! :mrgreen:
اگه بشه فرکانس کاری رادار رو در آورد میشه یه کاری کرد البته فکر نمیکنم کار به این سادگی ها باشه رادارش تک فرکانسی نیست احتمالا الگوهای خاصی رو تو امواج رادار استفاده میکنند.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
نه خوب ملاک ما مدرک گرایی نبوده و نیست ! ملاک سواد و دانش هست که بنده شخصا تاییدتون مینمایم ! چشمک :blushing: :applause: :rose:

خوب حرف درستی میزنید، فرکانس ها در مبجث جنگال باید پیگیری بشه که میشه EW ... و قطعا یکی از راه های زدن این موشک ها و یا اگر از دید خودی به مساله نگاه کنیم ، ایمن کردن مسیر پروازی و ضدجنگال ش هست ... و فکر کنم بحث پایه ای باشه ، چرا که اگر بخواهیم اثرگزاری داشته باشیم روی تصورات جی پی اس موشک قطعا نیازمند کشف فرکانس و ... هستیم ...

انشالله اگر دوستان طرحهای دیگری مدنظر دارند بگن ، بعد اگر خدا بخواد وارد این قسمت جذاب جنگ الکترونیک بشیم

یا حق
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
داشتم تاپیک رو میخوندم دیدم طرحها کاملا مدرن و تکنولوژیک هستند ولی یاد یه چیزی افتادم : توی کشاورزی بهترین و سریعترین راه برای از بین بردن علف هرز ، علف کشها هستند ولی اشکال کار این است که بعد یه مدتی علفها یاد میگیرند که مقابل علفکشها مقاوم شوند و دیگه اون علف کشه تاثیری روش نداره و باید رفت سراغ یه نوع جدیدتر و البته باز هم این چرخه تکرار می شود و در نهایت این علف هرزها همچنان هستند و هستند و... ولی یه روش مکانیکی قدیمی هست که هر چند ادعای نابودی دقیق و کامل علف هرز رو نداره ولی همیشه مقدار اون و ضرری رو که از اون متصوره تا حد قابل قبولی پایین میاره ؛ اونم وجین کردنه ، روشی که معمولا اتفاقی به عنوان مقاوم شدن در برابرش فرض نمیشه .
ببخشید مقدمه اش طولانی شد ولی می خواستم یه طرح خنده دار دیگه رو هم من بدم :
میشه توی مناطق کوهستانی اطراف مناطق حساس در داخل دره ها کابلهایی نه چندان کلفت با فاصله های اتفاقی و در ارتفاعهای اتفاقی به صورت عمود بر مسیر دره ها گذاشت ، همین کار را در مناصق صاف و بیابانی هم میشه انجام داد و به طور اتفاقی چند مدت یک بار حذف و اضافه شان کرد.. نیازی هم به برق و جریان الکترو مغناطیسی هم نداره و از دور شناسایی نمیشه . ویرایش شده در توسط oldmagina
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.