Goebbels

ذوالفقار 3 نسل جدید : بررسی احتمالات و قطعیات

امتیاز دادن به این موضوع:

62 ارسال ها در این موضوع

سینا جان مثل همیشه کامل و دقیق :rose: :rose: :rose: :rose: :rose: :rose: :rose: :rose: :rose: :rose: :rose: :rose: :rose: :rose: :rose: :rose: :rose:
می‌شه در مورد اون مهمات چینی‌ توضیح بدی . چون عملا تانک بدون مهمات موثر یعنی‌ سنگر متحرکی که دیر یا زود متلاشی می‌شه
احتیاج مبرمی به کمی‌ امید داریم :-(
0

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right]بسیار عالی بود . به نظر بنده واقعاً جای یک جنین مقاله نسبتا جامعی درباره تانک ذوالفقار در سایت خالی بود.واقعاً به شما و همه دوستانی که شما رو در تهیه این مقاله یاری کردند باید دست مریزاد گفت. به نسبت اطلاعات ناقصی که در رابطه با این تانک در اختیار داریم می شه گفت مقاله شما مقاله کاملی هست :applause: :applause: :applause: .[/right]
[right]ولی ای کاش برای افراد بی سوادی مثل بنده بخش بندی می کردین و یک کم کوچولو توضیح بیشتری می دادین :mrgreen: :mrgreen:[/right]
[right]باز هم ممنون.[/right]
1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با تشکر از شما به خاطر این مقاله تائلیفی .

[quote]با توجه به ضرورت کاهش اثرات گرمایی تانک برای مقابله با تهدید موشک های حرارت یاب ضد تانک ، تانک ذوالفقار با پوشش اختفای حرارتی چند طیفی (Multi-Spectral) پوشانده شده است که قسمت هایی از لوله توپ تا بخش های عقبی شاسی را پوشش میدهد. اما نقطه ضعف این پوشش اختفای حرارتی ، عدم پوشش مناسب چرخ های جاده تانک است. چرخ های جاده به عنوان بخش های حرکتی تولید گرما میکنند و چنانچه به درستی پوشش داده نشوند موجبات کاهش چشمگیر سطح اختفای حرارتی جانبی تانک را فراهم میکنند. البته پوشش اختفای حرارتی به صورت نمونه بر روی تانک ذوالفقار 3 نسل جدید نصب شده است و امکان این که در صورت ورود این تانک به فاز تولید ، پوشش اختفای حرارتی با سطح پوشش کامل تری بر روی آن نصب شود که بخش چرخ های جاده را نیز در بر بگیرد نیز وجود دارد.[/quote]

البته نظر من اینه که احتمالا به خاطر عدم کاهش زیبایی تانک , قسمت های پائینی اونو پوشش ندادن!

با توجه به اینکه این تانک قرار نبود که از همون مکان رونمایی به میدان نبرد اعزام بشه پس نیازی نبود که اون قسمت ها رو پوشش بدن! بالاخره این یه رونمای رسمیه و علاوه بر کارایی , زیبایی ظاهری هم اهمیت داره!

[url="http://gallery.military.ir/albums/userpics/10206/139111160002128.jpg"][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10206/thumb_139111160002128.jpg[/img][/url]
1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با تشکر از مقاله خوبتون چندتا سوال داشتم
[size=5]1-بنظرتون اون تانک ذ3 نسل جدیدی که اخیرا افتتاح شد(( و روش بنر ذلفقار ایران نصب شد)) به لحاظ فرم ظاهری و کلا برجک با اونی که تو این یکی دوساله تو مراسم رژه شرکت می کنه یه خورده فرق نداره؟؟؟؟؟؟[/size]((البته ممکنه چون روی هر دوتاشون پوشش حرارتی قرار دادن یه خورده تشخیص تفاوتشون سخت باشه ولی بنظرم لاقل برجکشون و بخصوص انتهای شاسی و اون شیب برامدگی محل نصب موتور هم ارتفاع نیستن؟))

2-بنظرتون بهتر نیست بجای استفاده از مهمات قدیمی و ناکارامد روسی و حتی چینی تو ذلفقار از مهمات طراح بومی استفاده کنیم ؟
3-در مورد سیستم کنترل اتش تانک واقعا نمی دونم صنایع صایران با این همه تبحر و تخصص چرا یه سیستم پایه بومی براش طراحی نمی کنه چون انصافا با این سیستم کنترل اتش نمی شه با تانک مدرن غربی درافتاد... یقین دارم با تجربه ساخت این سیستم اسلوونیایی صایران نمی تونه ادعا کنه با سیستم کنترل اتش تانکها اشنا نیست و نمی تونه طراحی کنه چون خدایی هر پروژه ای به صایران دادن از پس اون براومده از رادار 3000 کیلومتری بگیر تا رادار ارایه ای پدافندهای رعد و باور و....حالا چرا تا الان یه سیستم درست و حسابی برا این ذلفقار طراحی نکرده واقعا نمی دونم شاید بودجه نداشته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
(( هم در مورد مهمات تانک و هم سیستم کنترل اتش اون کاملا اعتقاد راسخ دارم اگه بجای کپی کاری نمونه های روسی به توان شرکتهای داخلی اعتماد کنن بمراتب نتیجه بهتری میگیرن چون هم دشمن نسبت به کم و کیف اون اطلاعی نداره و هم کیفیت بهتری داره ...شما تصور کنید فردا صایران یه سیستم کنترا اتش برا ذلفقار رونمایی کنه مطمین باشین این سیستم هیچی از نمونه های الان غربی کم نداره در مورد مهمات هم همین موضوع صادقه ...[size=5]نمی دونم واقعا ما جنگنده نسل5 پدافند رعد و باور و....رونمایی می کنیم تسلیحاتی که واقعا در لبه تکنولوژی روز دنیا هستند ولی از ساخت و رونمایی یه سیستم کنترل اتش عاجزیم الله اعلم؟؟))[/size]
[size=5][size=4]4-بنظرتون وزن تانک یه خورده پایین نیست لاقل اگه مبنای قیاسمون تانکهای روز غربی باشه ذلفقار از سبکترین نشون لاقل 5 تن سبکتره چون اگه بخوایم حفاظت بهتری رو برا تانک تداراک ببینیم ناچاریم وزن 50 تنی فعلی تانک رو اقلن 5 تا 8 تن افزایش بدیم بالاخره نصب زره های واکنشکر و ساندویچی و سرامیکی و...هر چقدر هم که سبک باشن بلاخره تانک رو چندین تن سنگین تر می کنن[/size][/size]
5- جناب سینای عزیز چقدر احتمال میدید در اینده از موتور بومی دسا رو تانک استفاده بشه بعبارتی اگه بپذیریم که تانک فعلی نیاز به افرایش وزن داره بهتر نیست یه موتور 1500 اسب بخاری ساخت دسا روش نصب بشه تا افزایش احتمالی نسل اینده این تانک هم بنوعی جبران بشه؟؟((البته دسا قراره تا سال 1393 موتور 16 و20 سیلندر 2کیلوواتی رونمایی کنه بنابراین توان تولید همچین موتوری رو داره شایدم تا الان تولید کرده))
منتظر پاسخوتون هستم
0

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان و مدیران سایت شرمنده از اینکه دوبار پشت سر هم........ :blushing: :blushing:

خواستم سوال اول مو اینجور بیان کنم که ببینید دوستان تو همون مراسم رونمایی تانک 2 یا3 نوع تانک ذلفقار اجرای نمایش کردن و هرکدمشون همون طور که گفتم تفاوت هایی تو ظاهر با هم دارن((خواهشا عکس های مراسم رونمایی رو یه مرتبه دقت کنن)) ولی ذلفقاری ورژن نهایی همونی بود که روش بنر ذلفقار ایران نصب شده....
0

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام سینا جان
خوبی؟؟چه خبر؟؟
من که نخوندمش و نمی خونم به دلیلی که خودت میدونی
ولی مطمئنم که متث همیشه گل کاشتی
اما خواهشا دوستانی که میتونن (یا خودت زحمت بکش) این مطلب رو برگردون به زبان انگلیسی
تا بقیه هم بتونن استفاده کنن
حیف که در دسترس سایر کارشناسان قرار نگیره شاید یه چیزی بگن که بدردمون بخوره یه نظر یه ...
موفق باشی
0

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
عالی بود خسته نباشید
یک مثبت خشک و خالی کفایت نمی کرد . :rose: :rose: :rose: :rose: :rose: :rose:
0

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مقاله جامع و کاملی بود. تشکر

اگه قراره با ابرامز پیکار کنه من یکی ترجیح میدم که سوارش نشم! یه چریک سوار بر موتور تریل در صحنه نبرد شانس بیشتری برای زنده موندن داره تا کسی که سوار یه تانک با درجه حفاظتی پایینه!
0

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=5][size=4]جناب سینای گرامی من هنوز منتظر پاسخ هاتون هست :winking:[/size][/size][size=5][size=4] :winking:[/size][/size]
[size=5][size=4] [/size][/size]
0

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
منم چون مثبت رو برای این جمع آوری اطلاعات کم دیدم گفتم یه پست تشکر بزنم
[quote name='behnamsniper' timestamp='1362997424' post='303667']
اما خواهشا دوستانی که میتونن (یا خودت زحمت بکش) این مطلب رو برگردون به زبان انگلیسی
تا بقیه هم بتونن استفاده کنن
حیف که در دسترس سایر کارشناسان قرار نگیره شاید یه چیزی بگن که بدردمون بخوره یه نظر یه ...
موفق باشی
[/quote]
(برای اینکه پستمم خیلی اسپم نباشه)
اگه کمکی خواستید من میتونم تو ترجمه اش به انگلیسی کمک کنم.
0

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
پس جناب سینا با این صحبت شما ذلفقار تا رسیدن یه تانکهای مدرن غربی راه درازی داره؟؟؟ حداقل من از صحبت شما اینجور برداشت می کنم

از طرفی هنوز هم معتقدم اون ذلفقار رونمایی شده با اونی که تو رژه بوده تفاوت داره بخصوص اون قسمت اخر شاسی تو اون ذلفقار رونمایی شده بلندتر بود
0

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لطفا وارد سیستم شوید برای ارسال نظر

شما قادر خواهید بود بعد از ورود به سیستم این نظر را ترک نمایید

ورود به سیستم