sepehr

هاور کرافت یونس 22

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

چرا اسامي عربي همش ويزاريم رو توليدات نظامي ايراني؟خودمون داريم يه پا عرب ميشم ولي بعد خارجيا ميان به خليج فارس ميگن خليج عربي ميخوايم شكمشونو پاره كنيم نميشد به جاي يونس يه اسم ايراني روش ميگذاشتيم؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بابا يكي بگه ما كي ميخواهيم از دست اين واژه هاي بيگانه خلاص بشيم چطوره كه فرهنگستان چه ميدونم ادب پارسي راه به راه براي واژه هاي انگليسي جايگزين پيدا ميكنه ولي اين عربيها .... :!: :? :!: تازه ما هم كه خودمون داريم هي اسمهاي عربي رو توليداتمون ميذاريم باز هم كارخانه هاي توليد خودرو گلي به گوشه جمالشون

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
متئسفانه درسته: خیبر صاعقه میثاق1و 2 حوت یونس کوثر عاشورا قدر 1 فاتح ذوالفقار سماوات و کلی نام عربیه دیگه!!!!! icon_cheesygrin :!: :!: :? فقط تو بین اینا ما یه شهاب رو فارسی دیدیم!!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

متئسفانه درسته:

خیبر
صاعقه
میثاق1و 2
حوت
یونس
کوثر
عاشورا
قدر 1
فاتح
ذوالفقار
سماوات
و کلی نام عربیه دیگه!!!!! :lol: icon_cheesygrin :!: :!:

فقط تو بین اینا ما یه شهاب رو فارسی دیدیم!!!

جت يا حسين رو هم اضافه كن!تازه ليش هم مي گن قرار هس سري جديد موشك ها با نام قدر بياد!
سفير عربيه يا فارسي؟من فكر مي كنم بر وزن فعيل باشه :?
در كل بنظر من هر چند ما به ائمه اطهار(ع) اعتقاد داريم ولي دليل مي شه بيايم عربي رو بر فارسي ترجيه بديم!
بنظر من بجاي جايگزيني بيهوده ي چرخبال و بالگرد با هليكوپتر كه هيچ كس هم استفاده نمي كنه بهتره اينا رو درست كنيم تا ضد انقلاب هم بهمون بر چسب عرب پرست نزنه!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام ! دوباره برگشتم! می خواستم بدونم شرایط استخدام در این نیروها چیه؟ اول اینکه خودم می خوام بدونم و شاید کسه دیگه ای هم بخواد بدونه لطفا اگه کسی اطلاع داره به ما هم بگه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

متئسفانه درسته:

خیبر
صاعقه
میثاق1و 2
حوت
یونس
کوثر
عاشورا
قدر 1
فاتح
ذوالفقار
سماوات
و کلی نام عربیه دیگه!!!!! :lol: icon_cheesygrin :!: :!:

فقط تو بین اینا ما یه شهاب رو فارسی دیدیم!!!

جت يا حسين رو هم اضافه كن!تازه ليش هم مي گن قرار هس سري جديد موشك ها با نام قدر بياد!
سفير عربيه يا فارسي؟من فكر مي كنم بر وزن فعيل باشه :?
در كل بنظر من هر چند ما به ائمه اطهار(ع) اعتقاد داريم ولي دليل مي شه بيايم عربي رو بر فارسي ترجيه بديم!
بنظر من بجاي جايگزيني بيهوده ي چرخبال و بالگرد با هليكوپتر كه هيچ كس هم استفاده نمي كنه بهتره اينا رو درست كنيم تا ضد انقلاب هم بهمون بر چسب عرب پرست نزنه!

[align=justify]با سلام خدمت همه دوستان گرامي
هر نام داراي معنا و فلسفه خاصي است كه نوع بينش و تفكر را مي رساند و بدون توجه به اين مباني نمي توان در مورد آنها قضاوت كرد . به عنوان نمونه آيا مي توان به انستيتو پاستور ايران اعتراض كرد چرا اسم يك دانشمند فرانسوي را روي خود گذاشته يا به شهرداري تهران اعتراض كرد چرا نام يكي از خيابانها را ادوارد براون انتخاب كرده يا مهمتر ما ميدان آرژانتين و خيابان آفريقا داريم كه هيچ ربطي هم به ايران ندارند در صورتي كه احداث آنها توسط ايراني ها صورت گرفته است . قبل از قضاوت در مورد چيزي بايد به ريشه ها و علتهاي انتخاب آنها مراجعه كرد . اين طبيعي است كه وقتي رژيمي بر مباني و اعتقادات ديني شكل مي گيرد بر روي توليدات زمان خود نامهايي را مي گذارد كه بيانگر راه و روش و بينش او باشند . نامهايي كه در بالا آورديد صرفا اسامي عربي نيستند و يادآور پديده اي هستند
1- خيبر : منطقه اي نزديك مدينه و داراي قلعه اي متعلق به يهود به همين نام كه توسط مسلمين و به خصوص با رشادت امير المومنين علي عليه السلام فتح شد
2 - صاعقه : برق آسماني و معادل فارسي آن آذرخش است كه قبلا در يكي از هواپيماهاي توليد شده استفاده شده است كنايه از چالاكي و سريع و مرگبار بودن است و در قرآن نيز ذكر شده
3 - ميثاق : پيمان و عهد و كنايه از راستي گويي در عمل و در قرآن نيز ذكر شده
4 - حوت : ماهي در قرآن ذكر شده و ماهي بوده كه يونس پيامبر را به فرمان خدا در دريا بلعيده و در شكم خود حفظ كرده و به ساحل آورده است
5 - يونس : پيامبر الهي كه بر قوم آشور از اقوام بين النهرين مبعوث شده است
6 - كوثر : خير كثير و نيكي بسيار لقب حضرت فاطمه سلام الله عليها كه در قرآن ذكر شده
7 - عاشورا : روز دهم محرم و روز مقابله حق و باطل در صحراي كربلا
8 - قدر : شبي از شبهاي ماه مبارك رمضان كه نزول ملاپك در آن صورت گرفته و شبي است با عظمت و در قرآن ذكر شده
9 - فاتح : پيروز و ظفرمند
10 : ذوالفقار : شمشير امام اول مسلمين امير المومنين علي عليه السلام كه دشمنان بسيار از دم آن گذشتند و به درك واصل شدند . در حديث قدسي در روز احد است كه در گرماگرم جنگ و بر اثر رشادت نمايان حضرت علي عليه السلام صدايي در ميدان طنين انداز شد كه شمشيري مانند ذوالفقار و جوانمردي مانند علي عليه السلام وجود ندارد
سماوات : آسمانها در قرآن و ادعيه ذكر شده است
11 - حسين عليه السلام : امام سوم مسلمين كه با فدا ساختن جان خود اسلام راستين را زنده نگه داشت
اينكه انسان در قبال كشور و آب و خاك و مردم و فرهنگ و زبانش حساس باشد بسيار پسنديده است اما اين حساسيت بايد معقول و توام با واقع بيني باشد در واقع زبان عربي زبان ديني مسلمين است همانطور كه زبان انگليسي زبان علمي و بين المللي بوده و قبل از آن زبان فرانسه اين خصوصيت را داشته
حالا باز هم ايران خط و زبانش را فارسي نگه داشته و فرهنگستان براي پاس داشتن فارسي ايجاد كرده است در كشور تركيه خط رسمي لاتين و انگليسي است يا كشور مصر كه از قديم الايام عرب محسوب نمي شده اكنون هم به عربي سخن مي گويد و هم به عربي مي نويسد و هم بهترين قاريان قرآن كه از مردم شبه جزيره عربستان هم بهتر قرآن مي خوانند اهل آن كشورند
سخن آخر اينكه هر كلمه عربي را نبايد بيگانه دانست چرا كه برخي از آنها مانند كلماتي كه در بالا آمد مقدس و آميخته با انديشه و آيين مي باشند [/align]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
باسلام من هر روز به سايت شما سر مي زنم . اميدوارم در ارايه مطالب به روز و جديد هرچه موفق تر باشيد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
پارسی را پاس بداریم!!! درسته که ما اسم های مقدس رو روی جنگ افزار هایی که جز کشتن کار دیگری ندارن بزاریم؟؟ :? :!: پس درسته که نام عربی بزاریم!! :!:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یکی از کاربردهای اون زمانی بود که ایران خواست جزیره ابوموسی را پس از تخلیه انگلیسی ها اشغال؟؟؟؟ کنه.

دریافتن منظور شما IQ زیادی احتیاج نداره حالا هر چقدر قضیه رو بپیچونی. نمیدونم چی بگم فقط میتونم بگم برات متاسفم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
گریپن عزیز اتفاقا خیلی هم آی کیوی کمی بکار رفته چون اگر با دقت نگاه کنی یه پست دیگر هم هستش که توضیح دادم این کلمه "اشغال" رو از اون رو بکاربردم که کلمه "بازپس گیری" رویادم نیومد. بعدش هم معذرت خواهی کردم. پس من برات دوبرابر متاسفم که چشم داری ولی کوری و نمی بینی. خداوند انشالله شفای عاجل عنایت کنه. اما لیدرخان قضیه اون جزیره به صورت خلاصه اینه که ایران تا زمان پس از جنگ جهانی دوم نیروی دریایی درست وحسابی نداشت واز قرن 15 به بعد کنترل خلیج فارس و دریای عمان همواره در دست دزدان دریایی عرب بوده یا در دست پرتغال و بعدش هم انگلیس. پس از قدرتگیری نیروی دریایی ایران در دهه 40 و 50 انگلیس تصمیم می گیره که به دلایل مالی و ریالی پایگاه های خودش رو در خلیج فارس خالی بکنه و اونها رو به ایران که قرار بود ژاندارم خلیج فارس بشه واگذار کنه. این گونه بود که در ابتدای دهه 50 ایران 3 جزیره ابوموسی و تنب بزرگ و کوچک را تخلیه کرد . محمدرضا شاه پهلوی هم با همین هاورکرافتها سرباز فرستاد و اونها رو دوباره گرفت. حالا چه کلمه ای رو می خواهید بکارببرید خودتون می دونید. بازپس گیری (همون جور که آقا سعید گفت) کلمه خیلی خوبی ولی دوستان عربمون در اون ور خلیج این اقدام ایران رو اشغال نظامی می دوننند. آقای زد عزیزمتاسفانه نفس شما هم از جاهای خوبی بلند می شه. برادرمن این خط والفبایی که ما بکارمی بریم کاملا عربی هست. تاریخچه اون هم کاملا معلوم هست اگر دوست داری برایش یه تاپیک بذارم. کدوم خط فارسی برادرمن؟ تازه اینا که دوستان گفتند که چیزی نیست ما اسم روزهای هفته مون هم عربیه!!!!!!!!!! با اجازه دوستان.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام خدمت همه دوستان گرامي
هر نام داراي معنا و فلسفه خاصي است كه نوع بينش و تفكر را مي رساند و بدون توجه به اين مباني نمي توان در مورد آنها قضاوت كرد . به عنوان نمونه آيا مي توان به انستيتو پاستور ايران اعتراض كرد چرا اسم يك دانشمند فرانسوي را روي خود گذاشته يا به شهرداري تهران اعتراض كرد چرا نام يكي از خيابانها را ادوارد براون انتخاب كرده يا مهمتر ما ميدان آرژانتين و خيابان آفريقا داريم كه هيچ ربطي هم به ايران ندارند در صورتي كه احداث آنها توسط ايراني ها صورت گرفته است . قبل از قضاوت در مورد چيزي بايد به ريشه ها و علتهاي انتخاب آنها مراجعه كرد . اين طبيعي است كه وقتي رژيمي بر مباني و اعتقادات ديني شكل مي گيرد بر روي توليدات زمان خود نامهايي را مي گذارد كه بيانگر راه و روش و بينش او باشند . نامهايي كه در بالا آورديد صرفا اسامي عربي نيستند و يادآور پديده اي هستند
1- خيبر : منطقه اي نزديك مدينه و داراي قلعه اي متعلق به يهود به همين نام كه توسط مسلمين و به خصوص با رشادت امير المومنين علي عليه السلام فتح شد
2 - صاعقه : برق آسماني و معادل فارسي آن آذرخش است كه قبلا در يكي از هواپيماهاي توليد شده استفاده شده است كنايه از چالاكي و سريع و مرگبار بودن است و در قرآن نيز ذكر شده
3 - ميثاق : پيمان و عهد و كنايه از راستي گويي در عمل و در قرآن نيز ذكر شده
4 - حوت : ماهي در قرآن ذكر شده و ماهي بوده كه يونس پيامبر را به فرمان خدا در دريا بلعيده و در شكم خود حفظ كرده و به ساحل آورده است
5 - يونس : پيامبر الهي كه بر قوم آشور از اقوام بين النهرين مبعوث شده است
6 - كوثر : خير كثير و نيكي بسيار لقب حضرت فاطمه سلام الله عليها كه در قرآن ذكر شده
7 - عاشورا : روز دهم محرم و روز مقابله حق و باطل در صحراي كربلا
8 - قدر : شبي از شبهاي ماه مبارك رمضان كه نزول ملاپك در آن صورت گرفته و شبي است با عظمت و در قرآن ذكر شده
9 - فاتح : پيروز و ظفرمند
10 : ذوالفقار : شمشير امام اول مسلمين امير المومنين علي عليه السلام كه دشمنان بسيار از دم آن گذشتند و به درك واصل شدند . در حديث قدسي در روز احد است كه در گرماگرم جنگ و بر اثر رشادت نمايان حضرت علي عليه السلام صدايي در ميدان طنين انداز شد كه شمشيري مانند ذوالفقار و جوانمردي مانند علي عليه السلام وجود ندارد
سماوات : آسمانها در قرآن و ادعيه ذكر شده است
11 - حسين عليه السلام : امام سوم مسلمين كه با فدا ساختن جان خود اسلام راستين را زنده نگه داشت
اينكه انسان در قبال كشور و آب و خاك و مردم و فرهنگ و زبانش حساس باشد بسيار پسنديده است اما اين حساسيت بايد معقول و توام با واقع بيني باشد در واقع زبان عربي زبان ديني مسلمين است همانطور كه زبان انگليسي زبان علمي و بين المللي بوده و قبل از آن زبان فرانسه اين خصوصيت را داشته
حالا باز هم ايران خط و زبانش را فارسي نگه داشته و فرهنگستان براي پاس داشتن فارسي ايجاد كرده است در كشور تركيه خط رسمي لاتين و انگليسي است يا كشور مصر كه از قديم الايام عرب محسوب نمي شده اكنون هم به عربي سخن مي گويد و هم به عربي مي نويسد و هم بهترين قاريان قرآن كه از مردم شبه جزيره عربستان هم بهتر قرآن مي خوانند اهل آن كشورند
سخن آخر اينكه هر كلمه عربي را نبايد بيگانه دانست چرا كه برخي از آنها مانند كلماتي كه در بالا آمد مقدس و آميخته با انديشه و آيين مي باشند [/align]

1-به جاي خيبر مي تونيم بنويسيم دونكرك!
كه توش به دشمنا رحم شد با اين كه پيروزي بزرگي به دست آورده بودن و مي تونستن ارازل و اوباش رو بكشن بهشون رحم كردن تا بگن ما با كسي سر جنگ نداريم!
2-حالا چرا بايد نام صاعقه رو بياريم؟چرا شفق رو 1 و 2 مي كنيم ولي صاعقه رو نه؟ضمنا مگه همين صاغقه قبل از آذرخش نبود؟
3-پيمان!
4-بي خيال!حوت يعني نهنگ!چه پيامبر برده باشه چه آدم بد كار!ما نمي تونيم جاش از آرتميس استفاده كنيم؟(كه تو دهني به فمينيسم هاي افراطي هم باشه!)
5-به جاي يونس چرا از اشو استفاده نكنيم؟يا زرتشت؟ببينيد پيمابري كه بر ايران آمد بر يك قوم متمدن آمد ولي پيامبري كه بر آشور رفت بر يك قوم خنريز رفت كه آخرشم طومارش رو بهم پيچيدن!
6-حالا اين درست هست كوثر يك حوض تو تو بهشت هم هست اون سم حضرت فاطمه(س) كه گفتين هم هست!
ببينيد اين شد همون بحثا خوب وقتي شما اسم حضرت فاطمه رو مياري ما اگه چيزي بگيم فكر مي كني ديگران چي ميگن؟
7-عاشورا هم نشانه ي قيام است!ما چرا از قيام مزدك و مازيار و بابك نگيم؟
8-اين هم مراجعه كنيد به مورد 6م!
9-خوب فاتح يعني قشنگ تر از پيروز هست؟بازم به سمند و سورن!اين فاتح نمونه ي بارز عرق ملي است!بنظر من سردار قادسيه مي گذاشتند بهتر بود!
10-خوب دوست عزيز وقتي گفته شده كه هيچ شمشيري مانند ذوالفقار نيست چرا ما ميايم اسم يك چيزي رو ذوالفقار مي گذاريم؟
11-امام حسين را هم قبل داريم!يك بنده خدايي بود مي گفت اگه ن زمان امام حسين بودم فدايي بودم و اين حرفا!(اين ماجرا واقعي هست)
شب خواب مي بينه تو صحراي كربلا است يك تير مي زنن مي بينه داره مياد جا خالي مي ده مي خوره به امام دوم و سوم هم همينطور تا اينكه امام لبخندي به اون شخص زد و ايشون بعد از بيدار شدن فهميدند كه با حلوا حلوا كردن دهان شيرين نمي شود!
ضمنا بله در فاتخ معناي عميقي بود!همچنان كه اسم مقدسي هم هست!
به جاي اين كه بيايم يه كاري كنيم كه مردم اسلام گريز باشند بهتر است نامهاي كشوري بگذاريم تا ديگران بدانند اسلام وطن پرستي را دوست دارد!
چرا كه پيامبر اعظم(ص) فرمودند:حب الوطن من الايمان!
نه حب الفاتح و قدر اين چيزا من الايمان!
اين كارا جز دين گريزي مردم فايده اي نداره!
بنظر من كساني كه اين اسامي رو انتخاب مي كنند خودشون دنبال بهانه دادن به دست ضدانقلاب هستند،هر چند كه اين اسامي نام هاي مبارك باشند
:!: :?

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

کاملا معلوم هست اگر دوست داری برایش یه تاپیک بذارم. کدوم خط فارسی برادرمن؟ تازه اینا که دوستان گفتند که چیزی نیست ما اسم روزهای هفته مون هم عربیه!!!!!!!!!!

باسه همینه که من تو هر بازیی می رم چت می کنم می گم ایرانیم یارو بهم می گه تو عربی!!اینا که می گم همش تا بهشون می گم ایران می گن اهان پس از عربایی؟؟:

انگلیسی ها
اسرائیلی ها
بعضی آمریکایی ها
عربها البته خدا رو شکر انگلیسی بلد نیستن ما رو ضایع نمی کنن!!!

در برابر اینها اینا قرار می گیرین که می دونن ما ایرانی هستیم و از اعراب منفریم و گفتن عرب بودن به ما مثل فوحش می مونه:

خدا عمرشون بده کانادایی ها
المانی ها
ایرلندی ها

واقعا نمی شه اینطور ادامه داد!!!مولانا رو از دستمون گرفتن جابر ابن حیان هم دارن می گیرن ابن سینا و زکریای رازی هم همینطور حافظ حتی!!

خدا باز فردوسی رو عمر بده که ما الان فارسی سخن می گیم!!!

نمی شه همینجوری دست روی دست گذاشت!!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

گریپن عزیز اتفاقا خیلی هم آی کیوی کمی بکار رفته چون اگر با دقت نگاه کنی یه پست دیگر هم هستش که توضیح دادم این کلمه "اشغال" رو از اون رو بکاربردم که کلمه "بازپس گیری" رویادم نیومد. بعدش هم معذرت خواهی کردم.

بحث بر سر پیچوندن. یکی از مواقعی که شخص سعی میکنه بپیچونه وقتیه که حرفیو میزنه ولی نمیتونه ازش دفاع کنه.

دوستان عربمون در اون ور خلیج این اقدام ایران رو اشغال نظامی می دوننند.

کدوم خلیج خلیج گینه مکزیک ... در ضمن جالبه که نظرت در پست اول با دوستای عربت کاملا همخوانی داره حتما خیلی دوسشون داری.

آقای زد عزیزمتاسفانه نفس شما هم از جاهای خوبی بلند می شه. برادرمن این خط والفبایی که ما بکارمی بریم کاملا عربی هست. تاریخچه اون هم کاملا معلوم هست اگر دوست داری برایش یه تاپیک بذارم. کدوم خط فارسی برادرمن؟ تازه اینا که دوستان گفتند که چیزی نیست ما اسم روزهای هفته مون هم عربیه!!!!!!!!!!

اول میگی هرچی فکر کردم جای فلان کلمه جایگزینی پیدا نکردم حالا یه دفه کارشناس ادبیات میشی. در مورد خط فارسی این خطی که الآن جلو چشمت میبینی خط(اسلامی) فارسیه. خطی که دوستای عربت استفاده میکنن خط(اسلامی) عربیه(تفاوتهایی داره)و البته این خط خود مشخصا ریشه در خط آرامی داره. خطی که یونانی ها استفاده میکنن خط سرلیک(کلیسای ارتدوکسی) یونانیه خطی که روسا استفاده میکنن خط سرلیک(کلیسای ارتدوکسی) روسیه و.... نقش مذهب در خط و حتی زبان یک قوم انکار نشدنی.در ضمن منتظر شنیدن نظر کارشناسی شما در مورد اسامی روزهای هفته هستم چون مثلا ربطی بین خمیس عربی و پنجشنبه فارسی پیدا نمیکنم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
عزیز جان! من یه بار عذرخواهی کردم حالا شما می خواهیداسم عذرخواهی کردن رو پیچوندن بذار یا چیز دیگه. اینش دیگه به خودتون مربوطه. خمیس هم ربطش به پنجشنبه اینه که ترجمه شده هم هستند. روزهای دیگر هم به همین ترتیب. مخصوصا "جمعه" که فارسی اش می شه "آدینه" ولی ما توی تمام تقویم هایی که چاپ می شه و در صداو سیما از کلمه عربی "جمعه" استفاده می کنیم. تازه این که چیزی نیست!! اصل تقویم ما و مبدا اون هم عربی هستش. البته چون این حقیر مثه جناب عالی ایرانی و ایرانی پرست نیستم برام هیچ فرقی نمی کنه که تقویم ایرانی باشه یا عربی ولی راستش رو بخواهید تقویم لاتین رو ترجیح می دم. اون خطی هم که فرمودید می تونید توی هر دایره المعارفی که دوست داشتید نگاه کنید. این خطی که الان من دارم ازش استفاده میکنم اسمش خط عربی هستش هیچ ربطی هم به ایران و ایرانی و قوم آریا ونژاد آریا نداره. اینکه از کجا اومده داخل مملکت ما هم کاملا معلوم هستش و اگر کسی یه جو سوات داشته باشه خودش میتونه این تاریخچه رو از توی کتابهای تاریخ دربیاره. این حقیر هم کارشناس فارسی نیستم. کارشناس ادبیات هم نیستم. یه مطلب تاریخی عرض کردم خدمت شما دوست عزیز. خواستی قبول کن نخواستی هم نکن! اما دوستان عرب! البته من نه تنها دوست اعراب هستم بلکه دوست بقیه مردم دنیا هم هستم. تا کسی شخصا با من و خانواده ام دشمنی شخصی نکرده باشه از نظر من دوست به حساب می یاد.حالا شما دوست دارید همه مردم دنیا رو دشمن خودتون بدونید؛ خوب این هم حق شما است. ولی امیدوارم انقدر جربزه اش رو داشته باشی که همین الان پاشی بری واسشون قمه بکشی. اون خلیجی هم که ظاهرا برای شما خیلی عزیزه واسه من یه چاله بزرگ آبه که تنها ارزشی که داره اینه که داره نون من و خانواده ام رو میده . حالا شما خیلی دوسش دارید واسش بجنگ. تاحالا به فکرت رسیده که همین هم وطنهای آریایی عزیز شما در طول سال چقدر آشغال و کثافت و زباله و مواد نفتی وارد همین خلیج می کنند؟ تا حالا شده پاشی بری دور تادور اون بگردی و به شرکتهای نفتی که مواد نفتی شون رو وارد این خلیج می کنند یه اعتراض کنی؟ تا حالا رفتی توی اینترنت به این جنایتی که در حق بشریت و بچه های من و شما میشه یه اعتراض بکنی؟ تا حالا رفتی به شرکتها و شهرداری هایی که فاضلابهایشون رو سرازیر می کنند به این خلیج اعتراض کنی؟ نه خدا وکیلی کردی این کارهارو؟ می دونی این خلیج به اصطلاح فارس شما رو که دارید واسش توی اینترنت خودکشی می کنید همین شرکتهای ایرانی به چه حالی درآوردن؟ دوست باهوش من تا حالا چیکار کردی واسه این خلیج که از من و امثال من طلبکاری؟ شما واسه این خلیج چه کردی که من نکردم؟ خیلی دلت واسش می سوزه؟ حاضری 1 ماه، فقط 1 ماه از کار و زندگی ات بزنی و یه ماه مرخصی بدون حقوق بگیری تا از حیوانات دریایی و محیط زیست خلیج فارس دفاع کنی؟ توی کدوم مجله مقاله نوشتی؟ توی کدوم سایت اعتراض کردی؟ فکر کردی با خلیج خلیج کردن و هارت و پورت کردن خیلی وطن پرستی؟ من نه خلیج ، خلیج می کنم نه واسش می جنگم ولی دوست دارم جنگیدن اونهایی که از صبح تا شام به فکر خلیج فارس و فارسی کردن تمام خاورمیانه زندگی می کنند رو ببینم. آدمهایی مثه شما منو یاد ویت کونگهای کافه نشین می ندازند. اخه می دونی عزیز دو جور ویت کونگ داشتیم . یه جورشون توی ویتنام با آمریکایی ها میجنگیندند . یه جورشون هم توی کافه های پاریس درباره جنگ با آمریکایی ها سخنرانی می کردند وشعر می سرودند. خوب عزیز جواب سوال های بالا رو به من نده. یه آینه بذار رو بروت و خودت از خودت بپرس و خودت به خودت جواب بده. اگه تا 1 ماه دیگه توی روزنامه های خوندم که یه جوون ایرانی تمام کارو زندگی اش رو ول کرده و راه افتاده رفته خلیج فارس و به تمام شرکتهایی که اون رو آلوده می کنند اعتراض می کنه اونوقت من یکی بیگانه پرست عوضی بی غیرت حاضرم دربست نوکر اون جوان بشم. تا سیه روی شود هر که در او غش باشد مخلص شما رضاکیانی موحد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.