Electro_officer

سری ناوچه‌های کلاس Qahir نیروی دریایی عمان

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

به نظر ناوچه خوبی است تو رده این ما چه نوع ناوچه ای داریم ؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فکر کنم تو رده جماران ما باشه . که بنظر میرسه از لحاظ [b]حجم آتش موشکی [/b](8 موشک اگزوسه و 8 موشک کروتال) از جماران بهتر باشه (با توجه به تاریخ ساخت 17 سال پیش)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
پارامتر سرعت تو دریا به نسبت تسلیحات استفاده کننده شناورها کم اهمیت ترین پارامتر ( به نظر من!)
مثلا یک موشک با سرعت 1 ماخ براش 15 یا 20 یا 30 گره هیچ فرقی نداره
=========
کلاس واسپر همون کلاس خانواده جماران!!
می بینیم که چقدر قدرت تهاجمیش افزایش یافته و همچنین اقدامات بسیار خوبی در پنهانکاریش انجام داده
یک سوال
آیا زمان طراحی جماران کسی به این شناور هم خانواده خودش نگاهی انداخت یا نه؟
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هم تناژ جماران هم هست، ولی طراحی و چیدمان تجهیزاتش به شکلیه که اون شلوغی سطح عرشه جماران و کمبود فضا مشاهده نمیشه.

شاید با سهند قابل مقایسه تر باشه. امیدوارم تا عملیاتی شدن سهند، CIWS و پدافند هوایی برد کوتاه برای اون توسعه داده شده باشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='M-ATF' timestamp='1365950460' post='306867']
هم تناژ جماران هم هست، ولی طراحی و چیدمان تجهیزاتش به شکلیه که اون شلوغی سطح عرشه جماران و کمبود فضا مشاهده نمیشه.
شاید با سهند قابل مقایسه تر باشه. امیدوارم تا عملیاتی شدن سهند، CIWS و پدافند هوایی برد کوتاه برای اون توسعه داده شده باشه.
[/quote]

موافقم. البته توی جماران تعداد خیلی زیادی توپ اضافه وجود داره که در صورت استفاده از سامانه ی دفاع نزدیک دیگه نیازی بهشون نیست.
شاید یکی از مهمترین کمبود هایی که مشاهده میشه لانچر های 2 تایی هست که به راحتی میتونن با نمونه های 4 تایی تعویض بشن (که فکر کنم خود شما هم خیلی راجع بهش بحث کردین). در اون صورت سهند 1.5 برابر این ناو موشک سطح به سطح داره (که احتمالا توانایی ضد اهداف ساحلی هم دارن).
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=#0000cd][i]با تشکر ازمطلب خوب شما :rose: [/i][/color]

[color=#0000cd][i]فکر کنم این قسمت نیاز به ویرایش داشته باشه .[/i][/color] icon_arrowd

[quote] [font=tahoma,geneva,sans-serif]ناوچه‌های کلاس Qahir قادرند در وضعیت دریایی 5 تا سرعت 25 گره و در وضعیت دریایی 6 تا سرعت 15 گره سرعت بگیرند.[/font] [/quote]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دقیقا در رده‌ی جماران و ولایت قرار داره. به لحاظ موشک‌ ضدهوایی که جماران قوی‌تره ولی از لحاظ دفاع برد نزدیک در مقایسه با توپ 40 میلیمتری جماران من کروتال رو ترجیح میدم! تو درگیری سطحی به لحاظ حجم آتش همانطور که دوستان اشاره کردند قدرت آتش بالاتری داره لکن برد موشک‌هاش کمتره ضمن اینکه سامانه‌ی راداری قوی‌تر و بدنه‌ی پنهان‌کار داره که میتونه این محدودیت رو پوشش بده. لازم به ذکره این شناور توسط دو کشور صاحب سبک دریایی جهان یعنی هلند و انگلستان ساخته شده. به هر حال از هر لحاظ با جماران قابل مقایسه است و به نظرم بهترین گزینه برای مقایسه با جماران هست خصوصا که در همسایگی ما قرار داره.

[quote]

سرعتش یه مقدار کم نیست؟
[/quote]
به نظر من هم سرعت خیلی اهمیت بالایی نداره.

[quote]شاید یکی از مهمترین کمبود هایی که مشاهده میشه لانچر های 2 تایی هست که به راحتی میتونن با نمونه های 4 تایی تعویض بشن[/quote]
نظر من هم همینه اما شاید لازم بشه کلا در نوع موشک هم تجدید نظر بشه که با توجه به محدودیت‌هایی که کشور ما داره همینم خوبه.

[quote name='F14AA' timestamp='1365951919' post='306874']

[color=#0000cd][i]فکر کنم این قسمت نیاز به ویرایش داشته باشه .[/i][/color] icon_arrowd

[quote] [font=tahoma,geneva,sans-serif]ناوچه‌های کلاس Qahir قادرند در وضعیت دریایی 5 تا سرعت 25 گره و در وضعیت دریایی 6 تا سرعت 15 گره سرعت بگیرند.[/font] [/quote]
[/quote]
دقیقا عین متن منبع هست چک کنید لینک منبع رو متوجه میشید.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]نظر من هم همینه اما شاید لازم بشه کلا در نوع موشک هم تجدید نظر بشه که با توجه به محدودیت‌هایی که کشور ما داره همینم خوبه.[/quote]

این قسمتو متوجه نشدم منظورتون اینه که موشک نور (یا قادر) موشک بدیه؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Aspahbod' timestamp='1365952637' post='306879']
[quote]نظر من هم همینه اما شاید لازم بشه کلا در نوع موشک هم تجدید نظر بشه که با توجه به محدودیت‌هایی که کشور ما داره همینم خوبه.[/quote]

[/quote]
نور که لامشکل هست و بهتر از اگزوسه. پس من منظور شما رو متوجه نشدم نه منظورم تجدید نظر تو لانچرهای موشک SM-1 بود!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Electro_officer' timestamp='1365952911' post='306880']
[quote name='Aspahbod' timestamp='1365952637' post='306879']

[/quote]
نور که لامشکل هست و بهتر از اگزوسه. پس من منظور شما رو متوجه نشدم نه منظورم تجدید نظر تو لانچرهای موشک SM-1 بود!
[/quote]

اون که صد در صد باهاتون موافقم. اگر خبر هایی که مربوط به نمونه ی رعد دریاپایه به گوش رسیده درست باشه انشاالله یه پدافند درست و حسابی روی سهند نصب میشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام و تشکر از جناب Electro_officer :rose:

[/quote]

دوست من

وضعیت های دریایی از 0 الی 9 درجه بندی دارند که هر درجه بیانگر یک سری شرایط همچون ارتفاع موج و ............... است!

به عنوان مثال در وضعیت 5 دریایی موج هایی با ارتفاع 2.5 الی 4 متر رو شاهد خواهیم بود و در وضعیت 6 ارتفاع موج ها به 4 الی 6 متر هم خواهد رسید!

[url="http://en.wikipedia.org/wiki/Sea_state"]http://en.wikipedia.org/wiki/Sea_state[/url]
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Goebbels' timestamp='1365953396' post='306882']
با سلام و تشکر از جناب Electro_officer :rose:

[/quote]

دوست من

وضعیت های دریایی از 0 الی 9 درجه بندی دارند که هر درجه بیانگر یک سری شرایط همچون ارتفاع موج و ............... است!

به عنوان مثال در وضعیت 5 دریایی موج هایی با ارتفاع 2.5 الی 4 متر رو شاهد خواهیم بود و در وضعیت 6 ارتفاع موج ها به 4 الی 6 متر هم خواهد رسید!

[url="http://en.wikipedia.org/wiki/Sea_state"]http://en.wikipedia.org/wiki/Sea_state[/url]
[/quote]

[color=#0000cd][i]ممنون [/i][/color]

[color=#0000cd][i]اشتباه از من بود. بنده متن رو بد خوندم [/i][/color]

[color=#0000cd][i]با تشکر [/i][/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خب حداقل رابطه ی عمان بر خلاف سایر کشورهای عربی با ایران حسنه هست :winking:
یه سوال فنی : این که موشک های اصلی یه شناور جلوی پل فرماندهیش نصب بشن یا پشتش خاصیت یا فرقی هم داره ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.