worior

«امریکا از مرز اردن به سوریه حمله می‌کند

Recommended Posts

[quote]
درسته. من فکر میکنم از الان باید تا جای ممکن جای پامون رو تو عراق محکمتر کنیم.مثل یک دگیری چند مرحله ایی میمنونه.تو مرحله اول که سوریه بود نتونستیم تا الان ضربه حمله سلفی ها رو بگیریم.شاید اگر کار به عراق بکشه اونجا بتونیم.نظر شخصی من اینه که دیگه باید زور های اخر رو تو سوریه بزنیم چون دیگه کار زیادی از دست کسی بر نمیاد.اما امیدوارم من اشتباه کنم.
[/quote]

توی عراق حتی ضعیف تر هم خواهیم بود چون چیزی برای مقابله نداره! :)...

سوریه هم فعلا از دست رفته نیست... میشه گفت تبدیل شده به جایی که ما یا باید بابتش هزینه بدیم، یا ولش کنیم و بره، یا اینکه خرج کنیم و نیروهایی رو در اونجا اموزش بدیم که کار روزانشون کشتن سلفی باشه!!! مثل اون فرمانده توی فیلم لیندلر لیست! که همینجوری سر صبحی بیدار شده بود و ملت رو میزد!! :)...

چیزی که اتفاق افتاده، این سومی هستش... یعنی گروه‌ها و افرادی در حال دیدن دوره‌ میباشن...!! به همین خاطر هم هست که کشوری مثل ایران، داره همینجوری راحت میگه که اقا جون بشار دیکتاتوره و باید کنار بره ولی از روش سیاسی!! دلیلش اینه که وقتی جا پامون اونجا کاملا با چند گروه مثل حزب‌الله محکم شد، اونموقع بشار چه بمونه چه نمونه ما کارمون رو کردیم و برامون فرقی هم نمی‌کنه...!!!

کنترل وضعیت هم به اون سختی نیستش!! چون ادوات سنگین نمی‌تونن تحویل بگیرن، خیلی راحت میشه همشون رو پوستشون رو غلفطی کند و انداختشون دور!!

فکر میکنم این درگیری ها، لااقل یکسال دیگه ادامه داشته باشه تا نیروهای چریک اماده و کاملا تجهیز بشن!! اون‌موقع، ترکیبشون با ارتش، خیلی خیلی قدرتمند تر خواهد بود!!!!

فقط امیدوارم که کره‌ی شمالی یه کاری بکنه و توجه‌های غربی‌ها رو به سمت خودش ببره... هم مردمش ازاد بشن بالاخره، هم اینکه ما اینور میتونیم کارای خوبی بکنیم! :)...
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='senaps' timestamp='1366388301' post='307732']
[quote]
درسته. من فکر میکنم از الان باید تا جای ممکن جای پامون رو تو عراق محکمتر کنیم.مثل یک دگیری چند مرحله ایی میمنونه.تو مرحله اول که سوریه بود نتونستیم تا الان ضربه حمله سلفی ها رو بگیریم.شاید اگر کار به عراق بکشه اونجا بتونیم.نظر شخصی من اینه که دیگه باید زور های اخر رو تو سوریه بزنیم چون دیگه کار زیادی از دست کسی بر نمیاد.اما امیدوارم من اشتباه کنم.
[/quote]

توی عراق حتی ضعیف تر هم خواهیم بود چون چیزی برای مقابله نداره! :)...

سوریه هم فعلا از دست رفته نیست... میشه گفت تبدیل شده به جایی که ما یا باید بابتش هزینه بدیم، یا ولش کنیم و بره، یا اینکه خرج کنیم و نیروهایی رو در اونجا اموزش بدیم که کار روزانشون کشتن سلفی باشه!!! مثل اون فرمانده توی فیلم لیندلر لیست! که همینجوری سر صبحی بیدار شده بود و ملت رو میزد!! :)...

چیزی که اتفاق افتاده، این سومی هستش... یعنی گروه‌ها و افرادی در حال دیدن دوره‌ میباشن...!! به همین خاطر هم هست که کشوری مثل ایران، داره همینجوری راحت میگه که اقا جون بشار دیکتاتوره و باید کنار بره ولی از روش سیاسی!! دلیلش اینه که وقتی جا پامون اونجا کاملا با چند گروه مثل حزب‌الله محکم شد، اونموقع بشار چه بمونه چه نمونه ما کارمون رو کردیم و برامون فرقی هم نمی‌کنه...!!!

کنترل وضعیت هم به اون سختی نیستش!! چون ادوات سنگین نمی‌تونن تحویل بگیرن، خیلی راحت میشه همشون رو پوستشون رو غلفطی کند و انداختشون دور!!

فکر میکنم این درگیری ها، لااقل یکسال دیگه ادامه داشته باشه تا نیروهای چریک اماده و کاملا تجهیز بشن!! اون‌موقع، ترکیبشون با ارتش، خیلی خیلی قدرتمند تر خواهد بود!!!!

فقط امیدوارم که کره‌ی شمالی یه کاری بکنه و توجه‌های غربی‌ها رو به سمت خودش ببره... هم مردمش ازاد بشن بالاخره، هم اینکه ما اینور میتونیم کارای خوبی بکنیم! :)...
[/quote]

تنها راه تموم کردن درگیری در سوری اینه که اونا بتونن مرزها رو کنتذل کنن وگرنه تا قیام قیامت سلفب وارد سوری میشه و قص عل هذا...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right]آمریکایی ها دیدن تروریست های سلفی اونجوری که میخواستن نتونستن کار خاصی انجام بدن به حساب مستقیما میخوان وارد گود بشن[/right]
[right]مثل قضیه جنگ نفتکشها که مستقیم با ما درگیر جنگ شد[/right]
[right] rolling_on_the_floor راستی دیروز نتانیاهو رسما گفت از تجهیز تروریست های سلفی به دست غرب واقعا بیمناکه[/right]
[right]باید دید موضع روسیه و چین چیه[/right] ویرایش شده در توسط Maldini

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یه قانون میگه چیزی که تو را نکشه تو را قوی می کند
این داستان در مورد سوریه هم صادق است طول کشیدن داستان سوریه از یک سو به نفع ما هم هست
و طبق حرف دوستمان در صورت تشکیل گروهی چون حزب الله ، برنده اصلی داستان مقاومت خواهد بود که بود یا نبود اسد فرقی نمی کند

در صورت ایجاد یک نیروی قوی ، سوریه می تواند مرزهایش را تثبیت کند و محاصره برای مخالفان ایجاد کرده و همه را به زیر بکشد
انشاالله که مقاومت در این داستان مقاوم تر و سرافرازتر شود
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
عراق جایگزین سوریه نیست. عراق موضوعی جدای از سوریه است و جایگاه استراتژیک جداگانه ای دارد. جایگزین سوریه همین الان مشخص شده و اتفاقا کارش را در جنگ آخر غزه انجام داد. مراجعه کنید به اخبار متوجهش می شوید. آن آلترناتیو از قبل بود و خیلی سریع جای خالی سوریه را پر کرد، هر چند به چرب و نرمی سوریه نیست ولی مناسب است. با این حال بحث سوریه یک بحث کاملا استراتژیک هست زیرا که وزن قدرت منطقه ای هر بازیگر را تعیین خواهد کرد. درست مثل قضیه ی بحرین و یمن و حتی عراق.... الان جنگ برای جایگاه برتر منطقه ای در اقلا ده سال آینده بین چندین قدرت منطقه ای و فرا منطقه ای در جریان هست. ما داریم راجع به موازنه های قدرت صحبت می کنیم.

[quote]برخلاف تصور دوستان چه در صورت حمله به کره شمالی و چه سوریه. چین + روسیه هیچ اقدام نظامی انجام نخواهند داد.فوقش دیگه زیاد بخوان مایه بزارن محکوم میکنن.[/quote]
اقلا الگوی رفتاری روس ها نشون میده اگر طرفشون آمریکا و اروپا نباشد احتمال زیادی می رود که به شدیدترین شکل ممکن نسبت به ورود به حریمشان واکنش نشان دهند. شاهد مثال آن گرجستان هست و بحث اوستیا. این طبیعی هست چون اگر نتوانند از حریم قدرت خودشون دفاع کنند اون رو از دست می دهند و از قدرت تاثیر گذار جهانی به یک قدرت منطقه ای نزول خواهند کرد. یعنی در آینده وزن قدرت آن ها معادل با کشورهای عربی در معادلات بین الملل محاسبه خواهد شد. توجه کنید به تهدیدی که نماینده ی روسیه به قطر در مورد حذف این کشور از نقشه کرد. شما این ادبیات را در مواجهه با آمریکا یا ناتو نمی شنوید.
===============

گذشته از مطالب قبلی اگر مداخله ای در سوریه بخواهد صورت بگیرد احتمال زیادی می رود در دوران چندماهه ی پیش و پس انتخابات ما باشد، زیرا به تجربه ایران در این مقطع زمانی در حوزه ی بین الملل به شدت آسیب پذیر شده و رویکردی کاملا درونگرا بروز می دهد. ما در انتخابات قبل خودمان سه انتخابات مهم منطقه ای را به همین خاطر از دست دادیم. بیم می رود در این دوره هم سه منطقه ی حساس بحران خیز دیگه مثل سوریه، لبنان، عراق و حتی بحرین را هم اگر مجدد غافل شویم از دست بدهیم یا امتیازات مهمی را به رقبا واگذار کنیم.
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تحلیل های زیبایی بودند ، لیکن بدون در نظر گرفتن اسرائیل ، اکنون خود اسرائیل یک قطب در منطقه به حساب می آید ، اسرائیل نشان داده که قادر به تحمل نا امنی در مرز های خود نیست ، چه با اسد و چه بی اسد ، بنا بر همین مسئله ابتدا" از نظر من اسرائیل شرایط 3 سال قبل را به شرایط فعلی ترجیح میدهد ، چرا که بر پا شدن این سونامی از نا امنی که میتواند جغرافیای سیاسی منطقه را دستخوش تغییرات نامعین بکند به هیچ وجه قابل پذیرش نخواهد بود و به همین جهت به دنبال تجدید آن است ! از نظر حقیر جریان سوریه همانند یک سونامی هستش که در حال اوج گرفتن میباشد ، شاید در همین حال هم سوریه تخریب بکند ولی اگر موج های این سونامی از ارتفاع مطمئن برای اسرائیل عبور بکنند ، عملا امنیت اسرائیل نیز تهدید خواهد شد ، بخصوص که با سیاست مداری و مهره چینی های پشت پرده دشمنان دیرینه اش ( مانند ایران ) در چنان شرایطی اگر دشمنانش نیز کوس حمایت از این سونامی را بزنند ( هرچند خاموش) دیگر کار اسرائیل به درازا خواهد کشید ، بنابراین اسرائیل باید قبل از شروع بحران آن را منحرف بکند موجی که باید به سمت لبنان برود !! هم میتواند در مصر تأثیر گذار باشد ، هم در تغییر موازنه قدرت به نفع اسرائیل ( در مقابل ایران) و هم میتواند زایشگاه خاورمیانه جدید قرار بگیرد . ( نطفه ای که در انقلاب های اخیر بسته شد ، در سوریه پرورش یافت و در لبنان متولد خواهد شد ) تحرکات اخیر آمریکا و غرب بیستر شبیه به درد پیش از زایمان است ...
در اینجا باز هم نحوه استفاده از اردن و نیروی نظامی به نقشه راه آینده غرب بستگی دارد ، بخصوص اگردر نظر داشته باشیم که اسرائیل بعد از مصر به متحد و همسایه عرب قدرتمند دیگری نیاز دارد ! مکمل نقش اردن ترکیه است ، باید ببینیم جایگاه ترکیه چگونه خواهد شد
موضوع ایران هم بر همه عیان است ، حتی وجود اختلاف و شکاف قوی بین رهبری در دولت آینده هم ( مانند ا.ر.م) برای اجرای پروژه غرب کافی خواهد بود

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یک نکته جالب...!
اردن هرگز خودش رو بازیچه غرب نمیکنه...! اردن خیلی زرنگ تر از این حرفاست و خوب میدونه که پس از سقوط بشار نوبت اوناست...! جمعیت سلفی های اردن به مراتب بیشتر و تندرو تر از سلفی های سوریه بوده اند...! ولی میبینید که با همین جمع اندک وضع بشار این شد...! دیگه اردن و مصر که بالای 60 درصد فرماندهان القاعده تابعیت این کشور رو دارند جای خودشون رو دارند...!
به نظر من نیازی به دخالت نیست...! و البته والبته مسلما پادشاه اردن از ترس همین دوستان سلفی بوده که اجازه داده نیروهای ضربتی آمریکا در اونجا مستقرشند...! خودتون که میدونید این سلفی ها به صاحب خودشون هم رحم نمی کنند...!
به نظر من گیم پلن ساده تر از این حرفاست...! سقوط بشار و ورود نیروهای سازمان ملل و طبق معمول در راس اونها ارتش آمریکاست....! بزارید هنوز اول بازیه..!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]جایگزین سوریه همین الان مشخص شده و اتفاقا کارش را در جنگ آخر غزه انجام داد. [/quote]

مصر؟ اگه منظورتون اردنه اخبار در مورد این کشور ضد و نقیض هست. گاهی در جهت منافع ماست و گاهی بر علیه ما. بیشتر برده پول اند تا ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Royal_falcon' timestamp='1366478548' post='307943']
[quote]جایگزین سوریه همین الان مشخص شده و اتفاقا کارش را در جنگ آخر غزه انجام داد. [/quote]

مصر؟ اگه منظورتون اردنه اخبار در مورد این کشور ضد و نقیض هست. گاهی در جهت منافع ماست و گاهی بر علیه ما. بیشتر برده پول اند تا ...
[/quote]
هیچکدام! ولی بیست سوالی هم نیست.
یک راهنمایی، دیگه بقیش با خودتون و خوندن اخبار.
با ما خوب بوده از قدیم این کشور. نه مثل سوریه نه مثل لبنان.
گفتم دیگه!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Antiwar' timestamp='1366479328' post='307945']
[quote name='Royal_falcon' timestamp='1366478548' post='307943']

[/quote]
هیچکدام! ولی بیست سوالی هم نیست.
یک راهنمایی، دیگه بقیش با خودتون و خوندن اخبار.
با ما خوب بوده از قدیم این کشور. نه مثل سوریه نه مثل لبنان.
گفتم دیگه!
[/quote]
عمان ؟؟
اگر هم منظورتون سودانه که بیخیال ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='gader' timestamp='1366369437' post='307666']
بر خلاف تصور برخی از دوستان جامعه ترکیه ،جامه مذهبی است که به دو لت ها در ترکیه اجازه مشارکت علنی در حمله غیر مسلمین به مسلمین را نمی دهد مثل حمله به عراق در سال 2003 و حمله به لیبی. دولت ترکیه از نظر سیاست داخلی توان مشارکت علنی ر ا در هر گونه دخالت نظامی در سوریه را نداردMHP و CHP نیز با سیاست های امریکا در منطقه مخالف هستند. دولت حتی اگر اجازه استفاده از پایگاه های ناتو در خاک ترکیه را حتی برای لجستیک به امریکا بدهد با خطر سقوط مواجه می شود
[/quote]
همینطوری حمله نمیکنن که! اولش یه کاری میکنن تا احساسات مردم برانگیخته بشه(مثل توطئه حمله به برج های دوقلو) و بعد از اون خود مردم همکاری میکنن !

[quote]دلیل اینکه ایران هم نیروهای نظامی نمیفرسته چیه؟یعنی نه مستقیما.بلکه یه جوری مثل همون نیروهای قدس با لباس غیر نظامی برن.مثلا از طریق عراق.حدودا 100 نفر هم بشن تاثیر بسیار بالایی دارن با توجه به توان بالای نظامیشون.خوب بعد هم به اسم کتائب حزب الله باشه.اخرش اگه بفهمن کماندو ایرانی بوده خیلی بد میشه؟[/quote]
با 100 نفر که نمیشه به جنگ 150000 نفر رفت!
سوریه باید تا وقت هست باید پهپاد رزمی با اثر حرارتی کم تهیه کنه تا مکان تجمع این گروه ها رو مورد هدف قرار بده تا کمک حالی باشه برای نیروی زمینیش.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.