LAST-WAR

اتوبانی در نقش فرودگاه!

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

تشکر از شما بسیار بسیار عالی بود هم پست شما هم برنامه ریزی و نظم و مدیریت اونا

واقعا آرزو دارم نیرو های نظامی ما هم به این سطح افق دید و ایضا این سطح نظم وآموزش برسند و سعی کنن کمتر جلوی دوربین جو گیر شوند!
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با تشکر ، عالی بود عرفان جان !

با توجه به در اهمییت قرار گرفتن ناکارآمد کردن باندهای فرودگاهی با بمب های ضدباند در استراتژی کشورهای غربی (و در کل ناکارآمد کردن فرودگاهها و پایگاههای هوایی) در سالهای اخیر ، وجود چنین آمادگی و تمریناتی برای افزایش بقاپذیری نیروها در شرایط اضطراری (خصوصا با توجه به قابلیت های بی نظیر هواپیماهایی چون Su-25 Frogroot در نشستن روی باندهای خاکی و آسفالت نشده) بسیار لازم و موثر هست !

سیناپس جان ، در فرودگاهها فرود و پرواز هواپیما بوسیله ی برج مراقبت و سامانه هایی مثل ILS هدایت و کار خلبان با این کمک برج مراقبت آسانتر میشه . سیستم ILS شامل بیکن های نشانگر ، چراغ های پرنور در ابتدا و طرفین باند هست که مسیر رو بخوبی مشخص میکنه و همچنین با ارسال سیگنال های رادیویی هواپیما رو در بهترین موقعیت برای فرود قرار میده ، برای مثال سیستم DME استفاده شده بعنوان بخشی از سامانه ی ILS هست که با ارسال زمان بندی شده ی سیگنال های رادیویی باند VHF و UHF به هواپیما کمک میکنه فاصله ی دقیقش رو از باند محاسبه کنه

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10210/AFL_55B15D.jpg[/img]

همچنین ویژگی های فیزیکی باند فرودگاه از جمله پهن تر بودن و جنس آسفالت استفاده شده ، نسبت به بزرگراه ها ، از جمله عوامل تاثیر گذار دیگه است

اطلاعات بیشتر در : [url="http://en.wikipedia.org/wiki/Instrument_landing_system"]http://en.wikipedia...._landing_system[/url]
  • Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام....

البته پستم پاک شد و به اینجا منتقل میشه.... ولی جناب چکا لطف کردن و پاسخ من رو دادن قبلا....

[quote]سوالی که برا من ایجاد شد، این هستش که ایا ایران هم چنین حرکاتی زده تا حالا؟؟؟
و اینکه چرا نشستن روی باند اتوبان، باید کار خاصی باشه برای یه جنگنده؟؟؟[/quote]

----------
تشکر هام تموم شده بودن نتونستم تشکر بزنم!‌:)....
به نظر تمرین خیلی خوبی میباشه پس...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
توی ایران هم چند تا از این اتوبان های فرود داریم ، یه تعدادی رو توی فلایت سیمولاتور پیدا کردم ...
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بسمه تعالی

با سلام

با تشکر از آقا عرفان عزیز. در کشور ما هم تقریبا مشابه اینگونه اتوبانها که کاربری باند فرود ( اضطراری یا تقزیبا مخفی) وجود داره که تعدادشون هم زیاد هست و کم نیست. نمونه اش رو میتونم یکی بعد از سه راه اسلام آباد غرب به سمت خرم آباد تا گردنه حسن آباد در استان ایلام و یکی دیگه هم جاده کرخه نور به سمت موسیان و دهلران قبل از پل کرخه در استان خوزستان و همچنین در جاده مشهد بجنورد در چند مورد و در طبس و......نقاط بسیار دیگه که بنده خودم از نزدیک دیدمشون هستند.

یا علی مدد.
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خیلی جالب بود
یاد حمله به اچ3 افتادم

یادم هست یکی از دوستان پیشنهاد پایگاه های هوایی سری در کنار جاده داده بود بطوری که زدن پایگاه غیر ممکن شود و باند هم مشخص نباشد کدام است

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جالب بود متشکر. اگر اشتباه نکنم تو یه فیلم دفاع مقدس یادمه یه همچین کاری رو انجام دادند. سایه روشنی از اون فیلم تو ذهنم هست اسمش یادم نمیاد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Electro_officer' timestamp='1366610466' post='308264']
جالب بود متشکر. اگر اشتباه نکنم تو یه فیلم دفاع مقدس یادمه یه همچین کاری رو انجام دادند. سایه روشنی از اون فیلم تو ذهنم هست اسمش یادم نمیاد.
[/quote]

شوخی می کنی یادت نیست
حمله به اچ3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=#0000cd][i][b]با تشکر از عرفان جان :rose: [/b][/i][/color]

[color=#0000cd][i][b]در برنامه تمرین خلبانان سوئدی نیز همچین آموزش هایی گنجانده شده است که از جاده های معمولی برای فرود استفاده می کنند . [/b][/i][/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='arminheidari' timestamp='1366610562' post='308266']
[/quote]

شوخی می کنی یادت نیست
حمله به اچ3
[/quote]
ای بابا... آخه خیلی وقت پیش نگاش کردم حاجی یادم نمیمونه این چیزا... hee_hee

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Electro_officer' timestamp='1366611929' post='308269']
[quote name='arminheidari' timestamp='1366610562' post='308266']
[/quote]

شوخی می کنی یادت نیست
حمله به اچ3
[/quote]
ای بابا... آخه خیلی وقت پیش نگاش کردم حاجی یادم نمیمونه این چیزا... hee_hee
[/quote]
عیب نداره
تازه خوش به حالت که چیزهای مهمتر از این را در ذهن داری

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اگه اشتباه نکنم قبل انقلاب خلبان نادر جهانبانی تو یک موقعیت اضطراری جنگنده F4 خودشو بدون هیچگونه برنامه ریزی قبلی در جاده (دقت کنید نه اتوبان!) تهران-ساوه فرود میاره. من خودم این جاده رو از نزدیک دیدم علاوه بر اینکه عرض بسیار کمی داره زیرسازی مناسبی هم نداره و پر دست اندازه! جالب اینجاست که جهانبانی بعد رفع اشکال توسط تیم های مهندسی اعزام شده به منطقه از همونجا تیک اف میکنه!!!
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='TALASH' timestamp='1366577194' post='308228']
تشکر از شما بسیار بسیار عالی بود هم پست شما هم برنامه ریزی و نظم و مدیریت اونا

واقعا آرزو دارم نیرو های نظامی ما هم به این سطح افق دید و ایضا این سطح نظم وآموزش برسند و سعی کنن کمتر جلوی دوربین جو گیر شوند!
[/quote]
برادر گلم شما فکر می کنی پست سیار مراقبت رو برای چی داریم تولید می کنیم؟؟؟
پارسال توی رزمایش نیروی هوایی بود و امسال هم توی رژه بود.

در عین حال ایران پر از جاهایی هست که به طور طبیعی فرودگاه هستن یعنی حتی نیاز نیست حتما جاده هم باشن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.