mahdavi3d

ژاپنی‌ها پرسرعت‌ترین شبکه اینترنت خانگی جهان را عرضه کردند: 2Gb/s در خانه!

Recommended Posts

[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif][b][color=#800000]با حمایت سونی در ژاپن، ارائه اینترنت با سرعت دو برابر فیبر گوگل آغاز شد[/color][/b]

[color=#0000CD]وبلاگینا به نقل از pcworld نوشت: یک شرکت ارائه دهنده اینترنت با حمایت سونی در ژاپن یک سرویس اینترنت با سرعت ۲ گیگابیت راه‌اندازی کرده است.[/color]
شنیده‌ها حاکی از این است که این سریع‌ترین اینترنت جهان است. So-net Entertainment یکشنبه ارائه سرویس اینترنت برمبنای فیبر خود با نام Nuro را به خانه‌ها، آپارتمان‌ها و مشاغل کوچک در توکیو و شش اداره در اطراف این شهر آغاز کرده است. هزینه Nuro در قراردادی دوساله ماهیانه ۴۹۸۰ ین (معادل ۵۱ دلار) بوده و لازم است کاربران ۵۲۵۰۰ ین هم جهت نصب و راه‌اندازی بپردازند که این مبلغ درحال حاضر برای کسانی که آنلاین سرویس را خریداری می‌کنند رایگان است. سرعت آپلود هم ۱ گیگابیت بر ثانیه است.

این شرکت گفته است که سرویسش شامل یک ONU (قطعه شبکه‌های نوری) است که برای سرعت‌های بالا طراحی شده است. دستگاه‌های ONU عموما در خانه‌ها و ادارات جهت تبدیل فیبر به اینترنت پهنای‌باندی مورد استفاده قرار می‌گیرد. کاربران خانگی احتمالا نتوانند سرعت اینترنت را ۲ گیگابیتی ببینند چرا که این سرعت از ظرفیت اغلب قطعات سخت‌افزاری شبکه مصرف‌کنندگان بیشتر است.
دولت ژاپن باقدرت از ارائه ارتباطات فیبری به منازل حمایت کرده و این کشور هم‌اکنون در این زمینه از پیشگامان جهان به شمار می‌رود. بر اساس اطلاعات سازمان منطقه‌ای FTTH حدود ۲۵ درصد از منازل ژاپن درحال حاضر به شبکه فیبری متصلند و ژاپن با این آمار مقام دوم جهان را در زمینه ارتباطات فیبری دارد.

اکثر جمعیت ژاپن در توکیو و سایر شهرها در آپارتمان‌هایی با ساختار بسیار متراکم زندگی می‌کنند و همین موضوع ارائه سرویس فیبری را ساده‌تر می‌کند. سرویس‌های فیبری با سرعت ۱ گیگابیت بر ثانیه درحال حاضر رایج هستند و شرکت‌ها برای جذب کاربران قیمت‌ها را می‌شکنند و هزاران دلار تخفیف روی سرویس‌هایشان در نظر می‌گیرند. همانند سایر کشورها اجرای این سرویس در مناطق روستایی کم‌جمعیت بسیار کمتر است.

So-net گفته است که این شرکت از استاندارد GPON یا شبکه‌های نوری منفعل گیگابیتی، که سرعتی بیش از ۲.۴۸۸ گیگابیت را پشتیبانی می‌کنند، استفاده می‌کند.[/font][/size]

[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif][color=#FF8C00]28 فروردینماه 1392[/color]
منبع: [url="http://www.ictna.ir/id/054460/"]ایستنا[/url][/font][/size] ویرایش شده در توسط mahdavi3d
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=5]2 گیگبایت سرعت دانلود؟! درست متوجه شدم؟! خبر سوزناکی بود :mrgreen:[/size][size=5] [/size] ویرایش شده در توسط ALFARD
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
احیانا همون داستان دانلود چندین فیام فول اچ در هنگام باز شدن مای کامپیوتر به واقعیت پیوست.
خوش به حالشون.
اما بخدا هیچی لذت این رو نداره که یه آهنگ رو گذاشتی برای دانلود 2 ساعت بعد میبینی تا نصف رفته.
  • Upvote 3
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='siavash75' timestamp='1366734429' post='308586']
احیانا همون داستان دانلود چندین فیام فول اچ در هنگام باز شدن مای کامپیوتر به واقعیت پیوست.
خوش به حالشون.
اما بخدا هیچی لذت این رو نداره که یه آهنگ رو گذاشتی برای دانلود 2 ساعت بعد میبینی تا نصف رفته.
[/quote]
اووووووووووووف آی گفتی و پس از دانلود شدن چه هیجانی برای باز کردنش وجود داره
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif] :mrgreen: [/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]اوه! همه چه دل پری دارند...[/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]دوستان این تاپیک را صرفا جهت اطلاعرسانی ایجاد کردم. لطفا مقایسه نکنید که تاپیک به فنا می رود.[/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]اگر دوستان راجع به جزئیات فنی این شبکه اطلاعات بیشتری دارند، ممنون می شوم بیان کنند.[/font][/size]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این خبر هارو نزارید ادم یه جوریش میشه![img]http://www.military.ir/forums/public/style_emoticons/default/straight%20face.gif[/img]
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سوالی که برا من ایجاد شده اینه که این شرکت‌ها تا کی میخوان همینجوری مردم رو خر کنن؟!!

گیرم من اینترنت گرفتم 500 ترابایت در ثانیه!! وقتی سروری نیست که بهم با این سرعت دیتا بده، که چی؟؟؟؟ اصلا 500 کمه، ۱۰ پتابایت سرعت دانلود من!! کو سروری که با این سرعت به من دیتا بده؟؟؟ گیرم من ادم بخصوصی هستم و در ثانیه، از 500 تا سرور مختلف همزمان دانلود میکنم!!! کو هاردی که با این سرعت بتونه بنویسه؟ کو پردازنده ای که با این سرعت بتونه پردازش کنه این داده ها رو؟؟؟ کو سیستم عاملی که با این سرعت بتونه داده ها رو ریبیلد کنه و استفاده کنه؟

اینا داستان همون سامسونگه!! میذارو گوشیش 7 تا پردازنده و ملت هم میگن اقا بهترین گوشی دنیا تولید شد میرن میخرن، بعد دو ساعت بعد با گوشی 1 پردازنده ای 1 گیگاهرتزی اپل یا سونی گوشیشون مقایسه میشه و کارایی‌هاش بررسی میشه!! چرا؟ چون سیستم سخت افزار مشکل ما نیست! مشکل ما نرم افزاره که قابلیت استفاده رو نداره!!!!
ما از سال 995 صفحه‌ی نمایش تاچ داریم، تبلت و میز های تاچ داریم!! ولی کاربرد عمومی نداشتن چون نرم‌افزارش نبود!!!

حالا فرض کنیم اقایون ژاپنی توی یه محله، یه ساختمون، به 5 نفر اینترنت با این سرعت رو ارائه کردن!!!
ایا روتر ها و زیر ساخت‌هاشون یعنی در ثانیه بیش از 20 گیگا بایت! در ثانیه فقط برای اون 5 خونه انتقال ارتباط دارن؟؟؟؟ این تعداد اگر به 100 نفر برسه، یعنی نیازه که حدود 350 گیگابایت در ثانیه سرعت انتقال مسیر‌یاب ها و روتر های اون ساختمون باشه... تو محله میشه چقدر، تو شهر میشه چقدر، تو کشور میشه چقدر؟؟؟؟

ایا چنین روتر هایی داریم که مثلا 1 ترابایت در ثانیه انتقال اطلاعات بدن؟؟؟!! :)...

بنابراین، نه سروری هست که با این سرعت داده بفرسته یا بگیره...
نه مسیر‌یاب و روتری هست که با این سرعت داده رو انتقال بده...
نه کامپیوتری هست که با این سرعت داده رو ارسلا/دریافت بکنه و پردازش بکنه!....
نه سیستم عاملی هست که با این سرعت دیتا رو ریبیلد و دیستراکت بکنه...

و این یعنی همون حرکت سامسونگ! سواستفاده از شهوت مردم به بهترین و بالاترین و در اوردن پول!!!!!!

هنوز هاردی که بتونه با سرعت 300 مگ در ثانیه بخونه یا بنویسه ما به اونصورت نداریم و قیمت‌هاشون نجومیه!!!
  • Upvote 11
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]جناب senaps، توضیحات خوبی ارایه کردید.[/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]اما به نظرم، اینکه گفته شده "اینترنت خانگی"، صرفا به آن معنایی نیست که ممکنه مد نظر اکثر دوستان باشد. ممکنه این زیرساخت قوی، با هدف کسب و کار خانگی یا تجاری، یا پیش زمینه ای برای خدمات آینده باشد!؟ :thinking: [/font][/size]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='senaps' timestamp='1366736162' post='308592']
سوالی که برا من ایجاد شده اینه که این شرکت‌ها تا کی میخوان همینجوری مردم رو خر کنن؟!!

گیرم من اینترنت گرفتم 500 ترابایت در ثانیه!! وقتی سروری نیست که بهم با این سرعت دیتا بده، که چی؟؟؟؟ اصلا 500 کمه، ۱۰ پتابایت سرعت دانلود من!! کو سروری که با این سرعت به من دیتا بده؟؟؟ گیرم من ادم بخصوصی هستم و در ثانیه، از 500 تا سرور مختلف همزمان دانلود میکنم!!! کو هاردی که با این سرعت بتونه بنویسه؟ کو پردازنده ای که با این سرعت بتونه پردازش کنه این داده ها رو؟؟؟ کو سیستم عاملی که با این سرعت بتونه داده ها رو ریبیلد کنه و استفاده کنه؟

اینا داستان همون سامسونگه!! میذارو گوشیش 7 تا پردازنده و ملت هم میگن اقا بهترین گوشی دنیا تولید شد میرن میخرن، بعد دو ساعت بعد با گوشی 1 پردازنده ای 1 گیگاهرتزی اپل یا سونی گوشیشون مقایسه میشه و کارایی‌هاش بررسی میشه!! چرا؟ چون سیستم سخت افزار مشکل ما نیست! مشکل ما نرم افزاره که قابلیت استفاده رو نداره!!!!
ما از سال 995 صفحه‌ی نمایش تاچ داریم، تبلت و میز های تاچ داریم!! ولی کاربرد عمومی نداشتن چون نرم‌افزارش نبود!!!

حالا فرض کنیم اقایون ژاپنی توی یه محله، یه ساختمون، به 5 نفر اینترنت با این سرعت رو ارائه کردن!!!
ایا روتر ها و زیر ساخت‌هاشون یعنی در ثانیه بیش از 20 گیگا بایت! در ثانیه فقط برای اون 5 خونه انتقال ارتباط دارن؟؟؟؟ این تعداد اگر به 100 نفر برسه، یعنی نیازه که حدود 350 گیگابایت در ثانیه سرعت انتقال مسیر‌یاب ها و روتر های اون ساختمون باشه... تو محله میشه چقدر، تو شهر میشه چقدر، تو کشور میشه چقدر؟؟؟؟

ایا چنین روتر هایی داریم که مثلا 1 ترابایت در ثانیه انتقال اطلاعات بدن؟؟؟!! :)...

بنابراین، نه سروری هست که با این سرعت داده بفرسته یا بگیره...
نه مسیر‌یاب و روتری هست که با این سرعت داده رو انتقال بده...
نه کامپیوتری هست که با این سرعت داده رو ارسلا/دریافت بکنه و پردازش بکنه!....
نه سیستم عاملی هست که با این سرعت دیتا رو ریبیلد و دیستراکت بکنه...

و این یعنی همون حرکت سامسونگ! سواستفاده از شهوت مردم به بهترین و بالاترین و در اوردن پول!!!!!!

هنوز هاردی که بتونه با سرعت 300 مگ در ثانیه بخونه یا بنویسه ما به اونصورت نداریم و قیمت‌هاشون نجومیه!!!
[/quote]
[quote][size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]این شرکت گفته است که سرویسش شامل یک ONU (قطعه شبکه‌های نوری) است که برای سرعت‌های بالا طراحی شده است. دستگاه‌های ONU عموما در خانه‌ها و ادارات جهت تبدیل فیبر به اینترنت پهنای‌باندی مورد استفاده قرار می‌گیرد. [b]کاربران خانگی احتمالا نتوانند سرعت اینترنت را ۲ گیگابیتی ببینند چرا که این سرعت از ظرفیت اغلب قطعات سخت‌افزاری شبکه مصرف‌کنندگان بیشتر است.[/b][/font][/size] [/quote]
بابا بی انصافی نکنید این بی چاره خودشون کفتن کاربران خانگی نمیتونه از تمام سرعت استفاده کنند

[quote] [b][size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]هزینه Nuro در قراردادی دوساله ماهیانه ۴۹۸۰ ین (معادل ۵۱ دلار) بوده[/font][/size][/b] [/quote]

یعنی تا قبل از خراب شدن بازار دلار ماهیانه 51 هزار تومان زیادم بد نیست!!!
ای خدا یکی پیدا بشه این طوری از ما سو استفاده کنه! icon_cheesygrin
یک سر برید مراکز ISP های شریف داخلی تا معنی واقعی سو استفاده به چشم ببنید! ویرایش شده در توسط DEXON
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]اما به نظرم، اینکه گفته شده "اینترنت خانگی"، صرفا به آن معنایی نیست که ممکنه مد نظر اکثر دوستان باشد. ممکنه این زیرساخت قوی، با هدف کسب و کار خانگی یا تجاری، یا پیش زمینه ای برای خدمات آینده باشد!؟ :thinking: [/font][/size]
[/quote]

بله... برای اینده بله! :)...
ولی ببینید، فرض کنیم ما داریم در مورد دفتر طراحی تویوتا صحبت میکنیم...
این شرکت یه دیتاسنتر داره!!( عمرا!‌!!)...
این دفتر، نیاز داره که حدود 100 تا هارد 1 ترابایتی برای دیتاسنترش بخره! :) (اندازه‌ی فیس بوق یا گوگل اگر اشتباه نکنم...) که بتونه این سرعت رو به طور کامل استفاده بکنه! :)...

اما اینده قطعا و بله و بسیار هم عالیست! :)...

[quote]
یعنی تا قبل از خراب شدن بازار دلار ماهیانه 51 هزار تومان زیادم بد نیست!!!
ای خدا یکی پیدا بشه این طوری از ما سو استفاده کنه! icon_cheesygrin
[/quote]

موافقم! :)...
برا ما کلاه برداری خوشکلیه!!.... امیدوارم کلاه ما رو هم اینجوری بردارن!!
ولی بیشتر بحث کمی دبه کردن شرکت ها میباشه!!!....

راستی، ایا از دوستان کسی هست که از سرعت اینترانتی سایت میلیتاری استفاده کرده باشه؟! برای من صفحات به محض زدن دگمه کامل و تمام باز میشن! و متاسفانه! کل سرعت اینترانتی بنده فقط 150 کیلوبایت در ثانیه میباشه... که میشه 2140 کیلوبیت در ثانیه!! :)...

امیدوارم که سایت‌های اینترانتی( بخونین سرور ایرانی!) بیشتر و بیشتر بشن که بتونیم عین ادم دانلود کنیم ازشون! :)...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ببینید 2 گیگا بیت بر ثانیه سرعتی نیست که هاردهای امروزی در برابر اون ناتوان باشند.
برای مثال سرعت هاردهای اس اس دی چیزی در حدود 500 مگابایت بر ثانیه هست که میشه 4 گیگا بیت بر ثانیه
یعنی اگر سرعت اینترنت تا 4 گیگا بیت هم افزایش کنه باز هم یک هارد اس اس دی به راحتی از پس اون بر میاد.
می شه دو تا هارد رو با هم رید کرد که در اون صورت سرعت هارد به 1 گیگابایت میرسه یعنی 8 گیگا بیت

در مورد روتر ها هم روتر هایی هستند که تا 720 گیگابیت بر ثانیه و حتی بالا تر از اون رو هم پشتیبانی می کنند.
در ضمن تکنولوژی به نام لود بالانسینگ هست که اگر روی یک روتر بیش از توانش اطلاعات بیاد بار اضافی به روترهای دیگه انتقال داده میشه
پس در این زمینه هم فکر نمی کنم مشکلی وجود داشته باشه.

مسئله ی بعدی این هست که افرادی که دارای اینترنتی با این سرعت هستند خیلی سخت می تونند به صورت پش سر هم فایل هایی رو دانلود یا آپلود کنند به دلایل مختلف مثل نداشتن سرعت عملی در حد سرعت اینترنتشون -عدم نیاز به چنین حجمی از فایل ها و مهم تر از همه ظرفیت کم ذخیره سازی اطلاعات

به نظر من این کار به هیچ وجه تبلیغاتی نیست
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بنده با سرویس های مختلف کار کردم تجربه شخصیم اینه که برای کاربرای ایرانی بهترین و بهینه ترین سرعت 2 تا 4 مگابیت برثانیه است بیشتر از این همش تبلیغات و بازار گرمیه و واقعآ کاربرد خاصی جز دانلود کردن فیلم نداره مگر زمانی که تو کشور ما هم سرویس های ابری فراگیر بشه که نیاز به خطوطی با پهنای باند 100 مگابیتی و بالاتر است.
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='reza2250' timestamp='1366734726' post='308587']
[quote name='siavash75' timestamp='1366734429' post='308586']
خوش به حالشون.
[/quote]
اووووووووووووف آی گفتی و پس از دانلود شدن چه هیجانی برای باز کردنش وجود داره
[/quote]

تازه بازش کنی ببینی که خرابه و دانلودت باز نمیشه.چه حس غریبیه hee_hee
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
داشتم با یکی از دوستان که اون ور آب دانشجو بود صحبت میکردم ، میگفت الان توخیلی از کشور های اروپایی با یه هزینه ی بسیار مناسب (و بسیار کم به نسبت حقوق و درامدهاشون ) سرعت دانلود و آپلود در حد کپی پیست کردن تو هارد کامپیوتره !
کسی هارد اکسترنال نمیخره ! همه از هاست ها فضا میخرن و هر چی میخوان رو به اون آپلود و از اون دانلود میکنن ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.