super_comando

تحلیل و پیگیری تحولات عراق

Recommended Posts

ارسال شده در (ویرایش شده) · مخفی شده توسط 00Amin، 29 مهر 1393 - ???????
مخفی شده توسط 00Amin، 29 مهر 1393 - ???????

سلام 

به عنوام یه پیشنهاد:

خوب میشد  مدیران سایت کلمه تفرقه انگیز،و بی معنی "کورد"رو سانسور میکردن.

به کاربردن کلمه کورد برابر است با توهین مستقیم به تمامی قومیتهای دیگه

به کاربردن کلمه کورد برابر است با توهین مستقیم به خون شهدایی که در کردستان جنگیدند.

به کاربردن کلمه کورد برابر است با توهین مستقیم به تقریبا همه ی کردهای عزیزی که در استانهای کردستان ساکن هستند.

و...

در اصل یعنی تفرقه،نفاق،جنگ داخلی،یعنی مقدم کردن قومیت بر تمامیت ارضی.

کورد یعنی خیانت...

ویرایش شده در توسط elyass
  • Upvote 13
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
ارسال شده در · مخفی شده توسط 00Amin، 29 مهر 1393 - ???????

چی فک میکنی به نظرت من نمیدونستم‌ کسی به کوبانی نمیکنه این جمله هم رو فقط به این دلیل بکار میبردم که دو روز دیگه کسی نگه کسی نگفت و ما هم دردی نکردیم!!
اقا چطور تا امریکا سلاح داد سایتهای که میخواستن سر به تن کوردها نباشه ایران رو دخیل در این امر کردن‌ که اره ما چی و چی خودتون رو مسخره کنید رسما کوردستانی به اسم کوردستان سوریه وجود نداره الان و اونجا اسمش الان کوردستان غربی هست شما ها و ترکیه با کمک نکردن دشمنی رو واسه خودتون تیز کردید دو روز دیگه هم میگید امریکای جهان خوار و از یاد میبرید که اون فقط کمک کرد حالا کسایی که میگن اسراییل حامی کوردهاست چرا اسراییل صداش در نیومد نکنه اونم مث ترکیه و.... از داعش میترسه پس با در اینده با گفتن تسراییل حامی کوردهاست به شعور خودتون توهین نکنید

با سلام،جناب نیما خان کسی تو ایران نمیخواست خدای نکرده سر به تن کردها نباشه بلکه ما مخالف جدی ایجاد کشور کردستان تو عراق هستیم چون این کار رو سرآغازتجزیه تو عراق میبینیم که بیام عراق را به 3 بخش شیعه نشین،کرد نشین و سنی نشین تقسیم کنیم ایران تو قضیه سوریه هم گفت اجازه تقسیم سوریه را نمیده که یک مدت توسط بعضی از رسانه ها اون موقع داشت پخش میشد این حرف کاملا واضح و روشنه من موندم چطور شما این حرف را این طور تعبیر کردید که ما خدای نکرده میخوایم سر به تن کردها نباشه،اما در مورد کمک آمریکایی ها به کردستان عراق خود آمریکایی ها گفتند که چون منافع ما تو اربیل داشت به خطر میافتاد ما به داعش حمله کردیم که اگه منافع اون ها تو اربیل به خطر نمی افتاد اون ها این کار را انجام میدادند؟ زمان حمله داعش اولین کشوری که به کردستان عراق سلاح داد کی بود خود آقای بارزانی رئیس اقلیم کردستان گفت که ایران اولین کشوری بود که در زمان حمله داعش به ما کمک کرد وآقای ظریف این طور جواب داد که این وظیفه ما است و واقعا هم وظیفه ما بود و هیچ گونه منتی بر سر کردها وجود نداره ما فقط تو زمان خطر وظیفه خودمون را نسبت به دوستانمون انجام دادیم بماند که سر قضیه استقلاکردستان هنوزم که هنوزه اختلاف نظر داریم ولی نظر ما نسبت به کردها هیچ وقت منفی نبوده ونیست ودر آخر در مورد کوبانی هم بگم قبل از اینکه اتفاقات مثبتی برای کردهای اونجا رخ بده من چیزهایی در مورد فرستادن مستشارهای ایرانی به این منطقه را شنیده بودم اما چون سند که جنابعالی را قانع کنم ندارم فقط به همین حرف قبلیم بسنده میکنم

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
ارسال شده در (ویرایش شده) · مخفی شده توسط 00Amin، 29 مهر 1393 - ???????

چی فک میکنی به نظرت من نمیدونستم‌ کسی به کوبانی نمیکنه این جمله هم رو فقط به این دلیل بکار میبردم که دو روز دیگه کسی نگه کسی نگفت و ما هم دردی نکردیم!!
اقا چطور تا امریکا سلاح داد سایتهای که میخواستن سر به تن کوردها نباشه ایران رو دخیل در این امر کردن‌ که اره ما چی و چی خودتون رو مسخره کنید رسما کوردستانی به اسم کوردستان سوریه وجود نداره الان و اونجا اسمش الان کوردستان غربی هست شما ها و ترکیه با کمک نکردن دشمنی رو واسه خودتون تیز کردید دو روز دیگه هم میگید امریکای جهان خوار و از یاد میبرید که اون فقط کمک کرد حالا کسایی که میگن اسراییل حامی کوردهاست چرا اسراییل صداش در نیومد نکنه اونم مث ترکیه و.... از داعش میترسه پس با در اینده با گفتن تسراییل حامی کوردهاست به شعور خودتون توهین نکنید 

شما از کجا میدونین ایران نخواست کمک کنه!؟؟؟

نیاز ب گفتن نداره ک کوبانی از چهار طرف محاصره بود  سه طرف داعش و ی طرف ترکیه!شما بگو ما چیکار از دستمون بر میومد و کوتاهی کردیم؟؟

من نقش ائتلاف تو آزادی کوبانی رو تکذیب نمیکنم!ولی این عمق فکری ی  گروه رو نشون میده که امریکا رو ناجی خودش میدونه!

ی سوال:اگه الان جای برادران داعشی ارتش ب اصطلاح آزاد داشت به کوبانی حمله میکرد بنظرت چند درصد احتمال داشت ائتلاف اونا رو بمباران کنه و براتون مهمات جنگی بفرسته؟؟

ویرایش شده در توسط lordashrafi
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

به نظر میاد بعضیا قصد تفرقه افکنی بین قومیتها رو دارن برادران محترم.

الان مدتیه که همه جور دلایلی برای عدم امکان کمک ایران به کوبانی بیان شده ولی بعضیا انگار پنبه تو گوششون کردن تا چیزی نشنون و فقط حرف خودشون رو میزنن.اگه امکان داره جواب این افراد رو ندید و کلا این افراد مغرض رو نادیده بگیرید تا برای باقی هموطنان کردمون سوتفاهم پیش نیاد.با تشکر از لطف همگی...

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

این جناب مانی انتظار داره کل ارتش و سپاه جمع شن با تمام توان برن کوبانی رو نجات بدن که کلا محاصره است!!!!

اگه این طوری بود نبل الزهرا ارجحیت داشتن

البته تازه اگه بعدش از پشت خنجر نخوریم !ونیروهامون رو همون جا نکوشن!اگه معنا کمک به کرد بود ما کاری که از دستمون بر اومد کردیم کردستان عراق رو دیگه همه قصه اش رو می دونن تازه خودشون هم اذعان کردن!به کمک ما

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

دوستان تاپیک تحولات عراق به تحولات سوریه و کوبانی تغییر مسیر داده در صورت ادامه بحث به ناچار با کاربران خاطی برخورد خواهد شد .

لطفا در جای خودش مباحثه کنید . 

• Upvote 12
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

عزیزان متخصص در امور اقوام لطف کنن به ما بگن این مسخره بازی دعوای بین کرد و فارس و عرب رو کی میخواید تموم کنید؟

• Upvote 5
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

دوستان تاپیک تحولات عراق به تحولات سوریه و کوبانی تغییر مسیر داده در صورت ادامه بحث به ناچار با کاربران خاطی برخورد خواهد شد .

جناب، من تاپیک زدم واسه بحث در خصوص کوبانی لطف کردین گفتین کوبانی جزو سوریس همینجا بحث میکنیم!!!!

حالا ملت دارن در مورد کوبانی حرف میزنن میگین بحث نکنین!!!!

لطف کنین با دوستانتون تکلیف خودتون رو معلوم کنین، بعد اقدام بکنین....

اینجوری که نمیشه... یکی هر جا عشقش بکنه هر کی رو ببینه بن میکنه و پستا رو پاک میکنه!!

یکی هر جور عشقش بکشه تاپیک ادغام میکنه! :)

...

• Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

جناب، من تاپیک زدم واسه بحث در خصوص کوبانی لطف کردین گفتین کوبانی جزو سوریس همینجا بحث میکنیم!!!!

دارن میگن برید توی تاپیک سوریه اینجا تاپیک عراق هستش :winking:

• Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

امروز شایعاتی پخش شد که داعش تونسته یک محموله 237 تایی موشک هلفایر از کردها در نزدیکی موصل به غنیمت بگیره.مثل اینکه نوع زمین پایه ی هلفایر بوده که امریکا به عنوان کمک به کردها دادند.باید امیدوار باشیم که شایعه ای بیش نباشه.

B0eUL3FIAAAmGJQ.jpg

B0eUMggIYAAPCvx.jpg

• Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اینجوری که نمیشه... یکی هر جا عشقش بکنه هر کی رو ببینه بن میکنه و پستا رو پاک میکنه!!

یکی هر جور عشقش بکشه تاپیک ادغام میکنه!  :)

kid, on 21 Oct 2014 - 8:03 PM, said:

دارن میگن برید توی تاپیک سوریه اینجا تاپیک عراق هستش :winking:

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

سلام

ای کاش این روزها مثل قدیم وقتی بود برای نگارش مقاله تحلیلی !

حیف نیست

ولی بچه هایی که وقتشو دارند خواهشا راجع به مساله بسیار مهم راهپیمایی میلیونی اربعین و ایضا حتی روز تاسوعا عاشورا نظرات شون رو بگن

خودم که تو ذهنم دارم میخکوب میشم

از سویی حضور 25 میلیونی و حتی بیشتر شیعیان یک ابهت وحشتناک بین المللی هست و در این اوضاع عراق چه غوغایی به پا میکنه !

فکرشو بکن حتی اگر این 25 میلیون با هم سرازیر بشن تو موصل حتی یک داعشی زنده نمیمونه برفرض که هیچ کدام از این 25 نفر کاری به جز پیاده روی نکنند !( دیگه یکی یک سطل آب ریختن به کنار!)

اما از سوی دیگر تامین امنیت و هزار مساله دیگه مخ منو پرواز داده به عاشورا تاسوعا و به خصوص اربعین که قطعا ایران با تمام قدرت عزم ش رو جزم کرده شرکت کنه 

این وسط یک نکته ای رو هم از خدا مسالت دارم !

خدایا اگر توفیق به رفتن هست ... توفیق بنما که طالبیم شدید !

بحث کربلا و حرمت کربلا رفتن در عین حالیکه حتی خطر مرگ هم باشه بسیار عزیز و شریف هست ( در حدی که شما اگر خطر جان حس کنی حق نداری بری حج ولی کربلا برعکس هست ! همچون حسین بن علی ....)

این محرم و صفر .... تعیین کننده ترین محرم و صفر چندین قرن اخیر جهان اسلام و تشیع خواهد بود بلاشک

یا حق

• Upvote 14
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

ای کاش این روزها مثل قدیم وقتی بود برای نگارش مقاله تحلیلی !

حیف نیست

ولی بچه هایی که وقتشو دارند خواهشا راجع به مساله بسیار مهم راهپیمایی میلیونی اربعین و ایضا حتی روز تاسوعا عاشورا نظرات شون رو بگن

خودم که تو ذهنم دارم میخکوب میشم

از سویی حضور 25 میلیونی و حتی بیشتر شیعیان یک ابهت وحشتناک بین المللی هست و در این اوضاع عراق چه غوغایی به پا میکنه !

فکرشو بکن حتی اگر این 25 میلیون با هم سرازیر بشن تو موصل حتی یک داعشی زنده نمیمونه برفرض که هیچ کدام از این 25 نفر کاری به جز پیاده روی نکنند !( دیگه یکی یک سطل آب ریختن به کنار!)

اما از سوی دیگر تامین امنیت و هزار مساله دیگه مخ منو پرواز داده به عاشورا تاسوعا و به خصوص اربعین که قطعا ایران با تمام قدرت عزم ش رو جزم کرده شرکت کنه 

این وسط یک نکته ای رو هم از خدا مسالت دارم !

خدایا اگر توفیق به رفتن هست ... توفیق بنما که طالبیم شدید !

بحث کربلا و حرمت کربلا رفتن در عین حالیکه حتی خطر مرگ هم باشه بسیار عزیز و شریف هست ( در حدی که شما اگر خطر جان حس کنی حق نداری بری حج ولی کربلا برعکس هست ! همچون حسین بن علی ....)

این محرم و صفر .... تعیین کننده ترین محرم و صفر چندین قرن اخیر جهان اسلام و تشیع خواهد بود بلاشک

یا حق

خداوند توفیق رو خیالت راحت از عزل عطا کرده و تصمیم با شماست.

مرد حسابی اینهمه از داخل میگن آقا نرید فعلاً امن نیست. ولی میبینید میرن و از آخر سر گور دسته جمعی پیدا میکنن! حالا واقعاً خداوند خواسته اینها توفیق مردن اینجوری رو پیدا کنن؟ با بدترین نوع مردن؟ خداوند در قلب ماست. خداوند به ما عقل داده. خداوند خواهان زندگی با لذت خوبی برای انسان هست. خداوند به انسان قدرت عقل داده. شما اگر مرگ با شهادت رو میخوای آدرس الان کوبانی و خط مقدم ارتش عراق هست نه اینکه برید تو کلی آدم یکدفعه یکی بیاد خودشو بترکونه کلی خونواده عزادار بشه. این مرگ نه برای امام حسین جالبه نه برای خداوند.

به همه دوستان:

کسی از آشنایان یا اقوام نزدیک که میخواد بره نزارید بره. به والله به صلاح هیچکس نیست در این برهه به عراق رفتن. قتلگاه هر زائری هست اونجا. جز عزادار شدن خونواده ها و شاید از هم پاشیدن اونها چیز دیگه ای حاصل نشه. شهادت در راه خداوند انواع و اقسام داره و بیشمار راه برای مردن در راه خدا داریم. انتخاب این یکی فک نکنم حتی از نظر خداوند خیلی با افتخار باشه.

ویرایش شده در توسط nepton
  • Upvote 15
  • Downvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

وضعیت منطقه ی محاصره شده ی شنگال توسط داعش

خط چین زرد نقاط تحت کنترل کردهای یزیدی قبل از حمله ی داعش است . در تصویر دو روستای بورک و دهولا که امروز بدست داعش افتاد مشخص شده .

داعش راه فرار به مناطق شمالی کرد نشین رو هم قطع کرده ..

یادم میاد غربی ها خیلی برای شنگال و ایزدی ها سر و صدا میکردند ... پس چی شد ؟ اوونهمه کمک و .. همین بود ..

نمیدونم یه عده چرا آمریکا رو منجی میدونند در صورتی که مشخصه اینها فقط به اقتضای منافعشون حرکتی رو انجام میدند و بس

shengall_28129.JPG

shengall_28229.JPG

• Upvote 13

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.