super_comando

تحلیل و پیگیری تحولات عراق

Recommended Posts

اولا وقتي يك نفر مياد با عكس و سند و يك اشتباهي رو گوشزد ميكنه داره از وقت و انرژيش ميذاره تا اذهان خوانندگان رو روشن كنه، پس تيكه ننداز

دوما ، شما بگو كجا ديدي داعش از موشك تاو در عراق استفاده كرده باشه؟

من فقط يك مورد رو يادمه كه نبرد در قريتين بود و لانچر تاو رو به غنيمت گرفته بود و استفاده كرد، شما جاهاي ديگه رو بگو تا ما از اشتباه در بيايم

جناب استاد وکیل مدافع! اولا غنیمتی نبود و میگفتن همون محموله های اشتباهی فرستاده شده است این یک!

دوم عرض بنده این بود که هستند سلاحههای که در انبارهای ارتش عراق و سوریه نیست ولی این اراذل دارند

سوم حتی همین غارت انبارهای ارتشهای عراق و سوریه هم بهانه است برای اینکه بتونن سلاح به اینها بده وقتی هم کسی معترض شد بگن غنیمتیه...وگرنه صرف غارت اینجاها باز هم کفایت استفاده مستمر از این تسلیحات رو نمیکنه...زنجیره تامین قوی دارن اینا...

کل حرف بنده این بود حضرت دوست

http://www.mashreghnews.ir/fa/news/421150/%D9%85%D9%82%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%87-2-%D8%B9%DA%A9%D8%B3-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%AB%D8%A8%D8%A7%D8%AA-%D9%87%D9%85%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%A8%D8%A7-%D8%AF%D8%A7%D8%B9%D8%B4

• Upvote 6
  • Downvote 14

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خودروي محافظت شده سبك IAG Guardian در خدمت نيروهاي پيشمرگه اقليم كردستان

image_IAG_Guardian.jpg

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10312/IAG-3.jpg]thumb_IAG-3.jpg[/url]

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

داعش و ابرامز

استان الانبار . انهدام ابرامز به وسیله بمب کنار جاده ایی

04~1.JPG

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نبرد الرمادي

CF7LCLUUsAExBQl_jpg_large.jpeg

صبح امروز نيروهاي مشترك مجاهدين شيعه، ارتش عراق و عشاير محلي در عملياتي با نام " لبيك يا حسين (ع) " و از سه محور به سمت شهر الرمادي مركز استان الانبار شروع به پيشروي كردند.

اين نيروها از شرق و بعد از پشت سر گذاشتن حصيبه شرقي وارد درگيري هاي سنگيني با نيروهاي داعش در آستانه دروازه هاي شرقي الرمادي شدند.

همچنين از دو محور جنوبي و جنوب غربي هم نيروهاي شيعه و ارتش عراق دست به حمله به سمت دانشگاه الانبار زدند و تلاش دارند تا با گرفتن داشنگاه خودشان را به مركز شهر نزديكتر كنند

نقشه محورهاي عمليات رمادي

CF7VXspXIAEilMq_large.png

منبع : http://www.almadapress.com/ar/news/49089/%D8%AA%D8%B7%D9%87%D9%8A%D8%B1-%D8%A7%D8%AC%D8%B2%D8%A7%D8%A1-%D9%85%D9%86-%D8%AC%D8%A7%D9%85%D8%B9%D8%A9-%D8%A7%D9%84%D8%A7%D9%86%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D9%88%D9%85%D9%82%D8%AA%D9%84-

ویرایش شده در توسط amirarsalankhan
  • Upvote 14

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

همسر ابو سیاف علت سقوط رمادی را بر ملا کرد

منابع امنیتی عراق اعلام کردند سازمان اطلاعات نظامی این کشور برخی فرماندهان الانبار را تحت بازجویی سختی قرار داده است.

به گزارش خبرگزاری سما از بغداد ، این منابع تصریح کردند این بازجویی در پی تحقیقات سازمان اف بی آی از همسر ابو سیاف درباره یکی از فرماندهان داعش که هفته گذشته به دست نیروهای ویژه آمریکایی کشته شد صورت گرفت.
به گفته همسر ابو سیاف برخی فرماندهان نظامی الانبار برای تسهیل در تسلط گروه داعش بر منطقه رمادی با این گروه همکاری کرده اند.
این منبع در مصاحبه با روزنامه سعودی عکاظ تاکید کرده است که همسر ابو سیاف اطلاعاتی را درباره فرماندهان نظامی عراق در اختیار محققان آمریکایی قرار داده است.

http://khabaronline.ir/(X(1)S(wk4x0npj0uu0bj00h353gnaa))/detail/419953/World/middle-east

------------------------------------------------------------------------

والا من نمیگم داعش ضعیفه ولی اینا دارن با خیانت پیروی می کنن.کسیم رو به روشون نمی جنگه. وقتی طرف سوار هامر میشه با 100 تا سرعت فرار میکنه معلومه که داعش ارمادی رو یه روزه میگره. این عراق واقعا بلاد تفرقس.

ویرایش شده در توسط vahidg
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به وضوح بیان کردید که مخاطبتون منم ولی با نیش و کنایه. این طرز صحبت لازم نبود عزیزم. ما تو دهن ترک و فارس تروریست هم می زنیم اگه وجود داشته باشه ولی خوشبختانه فعلا وجود نداره. در مبارزه با مجاهدین خلق هم این رو ثابت کردیم که اکثریت قریب به اتفاقشون ترک و فارس بودن (هرچند فلسفه مبارزات منافقین 180 درجه با گروه های تروریست کرد فرق می کنه). من قبلا هم گفتم صحبت ما در مورد قومیت نیست.

شما برید وقتی برگردید به این بحث ادامه بدیم که فرق بین جدایی طلبی و ترور رو فهمیده باشید. جدایی طلبی هم از نظر ما مردوده ولی ترور حکایتش فرق می کنه چون مستقیما مخل امنیت ملی هست. نمونه بارزش رو هم در جریان غارت پادگان مهاباد دیدیم که ریختن و مردم بی دفاع رو قتل عام کردن.

بزرگوار من اصلا متوجه نمیشم چطور این حرف منو به خودتون گرفتین!!! من هدفم این بود که از اونجایی که بروبچه ها در رسانه ها و اینور و اونور همش اسم پ ک ک و پژاک و غیره و ذالکو شنیدن با یه سری اسمهای دیگه و تهدیدات مربوطشون آشنا بشن. اون کلمه فعلنتون هم که پر رنگ کردم نشون میده این پیش بینی من غیرمحتمل نیست. ضمنا من به شخصه بین جدایی طلب چه از نوع تروریستش چه از نوع تیتیش مامانیش فرقی قائل نیستم. تعارف نداریم که اون جدایی طلبای به اصطلاح مدنی و مسالمت آمیز مصداق براندازی نرم هستن. ضمنا اینا مدنی بودن ادا اطفارشونه آب ببینن شناگرها (تروریست ها) ی خوبی هستن. وقتی این فعالین به اصطلاح مدنی میرن با کسانی مثل ولی کوچوک، رئیس باند اِرگِنه کُن عکس میندازن دیگه خودتون بگیرین از تو اینا چی میخواد در بیاد! اون حزب دموکرات هم مگه اعلام نکرده بود مبارزات مسلحانه رو کنار گذاشته و دیگه میخواد مبارزه مدنی بکنه! چی شد دوباره فیلشون یاد هندستون کرد و باز قمه کشاشونو آوردن قندیل! اینا واقعا مصداق بارز "وقتی شهر شلوغ میشه قورباغه هم هفتیرکش میشه" هستن. درمورد ماجرای پادگان مهاباد هم به جا فرمودین. تا زمانی که شیران غرانی مثل آیت الله حسنی هستند گرگها جرأت جولان دادن ندارن. به اون توله های عثمانی(اردوغان،داوود اوغلو و...) هم میگیم که اگه مزدوراتون تو ایران بخوان غلط اضافی بکنن ما مثل چگین های شاه عباس زنده زنده میخوریمشون.

این لینکم در باره اِرگِنه کُن هست

http://en.wikipedia.org/wiki/Ergenekon_%28organization%29

ضمنا اونایی که به خودشون میگن ترک و میگن ترکی هیچ ربطی به مغولی نداره اینو چه جوری میخوان ماسمالی بکنن که این اسم اِرگِنه کُن از یه افسانه مغولی به همین نام گرفته شده.

http://en.wikipedia.org/wiki/Ergenekon

و یا اینکه چنگیز خان یه پسر داشت به اسم اوگِدای که معادل ترکیش میشه اوختای که به معنی "تیرمانند" هست. اوخ=تیر تای=مانند.

نکته: اکثریت غریب به اتفاق ترک زبان های آذربایجان و آناتولی ترک نژاد نیستن و فقط در اثر استیلای قبائل ترک زبانشون ترکی شده. مردم آذربایجان (چه ترک زبان چه غیر ترک زبان) از نژاد سفید مدیترانه ای هستن. شما الان بری ارومیه که هم کردزبان داره هم ترک زبان، یکی رو تو خیابون ببینی میتونی بگی این کرده یا ترک زبان؟ همینطور در همدان یکی رو تو خیابون ببینی میتونی دقیقا بگی این لره یا ترک زبان؟  البته تعدادی از آذربایجانی ها هم نژاد ترکیبی سفید/ترک دارن که از چشمای تا حدی بادومیشون میشه فهمید. مثلا من فکر میکنم که مرحوم آیت الله محمد تقی جعفری یکی از نمونه های این نژاد هست.

ضمنا از فارس ها هم اسم بردید بد نیست یه گریزی هم به فارسیست های باستان پرست بزنیم. این سفله ها به کسانی افتخار میکنن که با خواهر مادر خودشون ازدواج میکردن و به اصطلاح مذهبیونشون با ادرار گاو غسل میکردن و به کلی خزعبلات دیگه باور داشتن که در این سخن نمیگنجد. این جماعت رو هم ما در سال 88 که خوش خوشکانشون شده بود و دادار دودور را انداخته بودن چنان ضربه ای بهشون زدیم که حالا حالاها نمیتونن کمر راست کنن.

و در پایان اینکه دوستان به هوش باشید گرگ های عثمانی و کفتارهای خلیجی و اربابان جهانیشون میخوان ایرانو به سوریه ای دیگه تبدیل کنن و با جنگهای قومی و مذهبی تو ایران حمام خون رابندازن.

در پناه حق باشید

• Upvote 6
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

صحبت هایی شد که به عنوان سقیر کبیر یا پروپاگاندایست یا وحشی مغول منم حرف هایی دارم.

فرقه بین تجزیه طلب و یا مخالف نظامی که محاربه و یا معاند هست .شاید این فرق ها رو خیلی ها تو انجمن قبول نداشته باشن اما قانون و توسط ایران و همچنین سایر دول جهان بینشون فرق هست .

چرا تو این انجمن راجعه به این تشکیلات های ترک های ایرانی صحبت نمیشه؟ چون تو این انجمن بیشتر تو حوضه های سازمانی هایی صحبت شده که مسلح هستند

چرا تشکیلات ترک ها تیش مامانی هستند ؟ رهبراشون رو من نمی شناسم ولی کسی که میتونه رهبر یه سازمان یا تشکیلات سیاسی بشه تیتیش مامانی نیست  و این ترک ها  به عنوان طیف هدف این سازمان ها هستند که تیتیش مامانی هستند.من فکر کنم اینم درست نباشه و این بخش هم تیتش مامانی نیستند.

این رهبران دست به تبلیغ خشونت نمی زنند ،چون می دانند خشونت توجامعه هدفشون طرفدار نداره . می دونن که خشونت چاره کار نیست .با کشتن چهار تا سرباز یه سرهنگ مرکز نه حرف اینا رو میشنوه و نه اینا قهرمان خلق میشن. با کشتن یه معلم روستایی یا ضرب و شتمش می دونن دولت نمیاد زبون اونا را اموزش بده یا دست از تبلیغ مذهب رسمی مثلاً بر داره

این مطالب مثل کشن هر چقدر بکشی میان .این مطالب باز نمی کنم ولی به جناب تیربارچی در یه مورد میخوام توضیح بدم .یعنی با پیدا کردن چند کلمه بین مغولی و ترکی مشکل شما حل میشه ؟ اینا زبان ها از یه دسته از زبان ها هستند و در گذشته در همسایگی هم بوده اند و از هم تاثیر هم گرفته اند .برای اینکه مشکلاتتون بیشتر حل بشه برین به کلماتی که از سومر ها باقی مونده نگاه کنین اونا هم کلماتی مثل ات(اسب) و سو(اب)  و ده ها کلمه دیگه رو با همین تلفظ امروزی و یا خیلی نزدیک به این چند هزار سال پیش به کار می بردند .خیلی مشتاقم بدونم از این چه نتیجه ای می گیرن

• Upvote 3
  • Downvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ول كنيد اين حرفها رو، عراق و الرمادى رو بذارين توى اوليت صحبت
  • Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

طوفان شن در رمادي

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10312/CF8SNrAUMAAaZNp.jpg]normal_CF8SNrAUMAAaZNp.jpg[/url]

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10312/CF8R9UwUsAAEo05.jpg]thumb_CF8R9UwUsAAEo05.jpg[/url]  [url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10312/CF8RWwAVIAAJNQ__jpg_large.jpeg]thumb_CF8RWwAVIAAJNQ__jpg_large.jpeg[/url]

• Upvote 12

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
^^ این خبر طوفان شن صحت نداره، منابع مختلف هم این مساله رو تایید کردن که طوفان شنی در کار نبوده، اصلا این قضیه طوفان شن تبلیغات داعش هست هر زمان که در جاهای مختلف مورد حمله قرار میگیره رسانه های وابسته به این جریان با نشر اخبار طوفان شن مدعی میشن خدا با سربازان پنهانش به کمکشون آمده. پروپاگانداست.
  • Upvote 4
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

طوفان شن امروز هم در بغداد بوده قرن دوم هجری نیست که برادر بشه این چیزها رو دروغ گفت، همچین دروغ گنده ای بگن خشتک مبارکشون با نرم افزارهای منبع باز پرچم میشه بر فراز کله مبارکشون

• Upvote 2
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

از کجا معلوم طوفان در خدمت نیروهای مهاجم نبوده؟! :) مگر بارها خبر از پیشروی داعشیان و بقیه در رابطه با پیشروی در مه و طوفان و غافلگیری طرف مقابل نشنیدیم. البته برنده این پروپاگاندا اون کسی هست که زودتر طوفان را در خدمت خودش اعلان! کنه.

• Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

طوفان شن امروز هم در بغداد بوده قرن دوم هجری نیست که برادر بشه این چیزها رو دروغ گفت، همچین دروغ گنده ای بگن خشتک مبارکشون با نرم افزارهای منبع باز پرچم میشه بر فراز کله مبارکشون

http://www.accuweather.com/en/iq/ramadi/206734/daily-weather-forecast/206734?day=1

http://weather.weatherbug.com/Iraq/Ar%20Ramadi-weather.html

و یک راه ساده تر گوگل کن ramadi weather today

البته نذار من جلوتو بگیرم همون داعش نیوز رو دنبال کن!

• Upvote 6
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.