super_comando

تحلیل و پیگیری تحولات عراق

Recommended Posts

سردار عوض شهابی فر فرمانده تیپ دلاور 48 فتح..

پس از ارتقا به درجه سرداری به سپاه قدس پیوستند و از همراهان همیشه در صحنه حاج قاسم هستند.. چند روز پیش هم از شلیک تک تیرانداز دواعش در رمادی جان سالم به در بردند!

متنی که برای ویدوی کلیپ نوشته شده درسته ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

متنی که برای ویدوی کلیپ نوشته شده درسته ؟

این که اسیر شدن !؟ یا اینکه قصد سر بریدن ایشون رو داشتن!؟ 

بعید میدونم.. اینطور که من از دوستانم در سپاه شنیدم در اثر برخورد خمپاره جانباز میشن که توسط نیرو های خودی نجات پیدا میکنند..

الخیر فی ما وقع!

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این که اسیر شدن !؟ یا اینکه قصد سر بریدن ایشون رو داشتن!؟ 

بعید میدونم.. اینطور که من از دوستانم در سپاه شنیدم در اثر برخورد خمپاره جانباز میشن که توسط نیرو های خودی نجات پیدا میکنند..

الخیر فی ما وقع!

هردو مورد و اینکه محل  وقوع سوریه بود؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

هردو مورد و اینکه محل  وقوع سوریه بود؟

گفتم شرح اصلی ماجرا همونی بود که خدمتتون عرض کردم ، در مورد محل وقوع حادثه اطلاع دقیقی ندارم اما با توجه به مکان جضور سردار و هادی عامری احتمالا ایشون در اطراف رمادی جانباز شدند..

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوست عزیز ، فقط پوشک بچه هست که به خاطر کاربرد دوگانه ورودش به ایران تحریم نیست ، ( اگه کالاهای تجملی رو نادییده بگیریم ! )

ساخت این سنسور به شدت پیچیده و به علت هزینه بر بودن ان همانطور که دوستمون گفت شرکت های محدودی هستند که انرا تولید میکنن . البته لزوما در موارد نظامی هم استفاده نمی شه . ایران من تا به حال نشنیدم توانایی ساخت این سنسور رو داشته باشه..

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست عزیز تا جاییکه من می دونم ایران توانایی تولید دوربین ترمالو نداره و سنسور این دوربین از یه شرکت خارجی خریدن و فک کنم تو دنیا دو تا شرکت مطرح وجود دارن که دوربین ترمال تولید می کنن که اسم یکیشون فک کنم فلیر بود

حسگرهای نسل دومش رو صایران تولید میکنه ولی برای نسل سوم ها که تکنولوژی روز هستند وارداتی هست (اکثر سنسورهای مورد استفاده در محصولات به روز شرکت هایی مثل رایان رشد افزار و رایان پردازش) از روسیه و ....... میاد

• Upvote 12

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم الله الرحمن الرحیم

فلوجه ، شهری با اهمیت راهبردی:
1) علی رغم اعلام قبلی، هنوز عملیات آزادسازی فلوجه آغاز نشده. اوضاع میدانی فلوجه واقعا به یک بن بست جدی رسیده و همه شواهد حاکی از آن است که به زودی حمله گسترده آغاز می شود.
2) نیروهای ستاد مشترک و «بسیج مردمی» به این نتیجه رسیده اند که هر چه سریعتر باید پرونده محاصره فلوجه بسته شود.(اگر بتوان واقعا اسمش را محاصره گذاشت). هیچ راه حلی جز «راه حل نظامی» وجود ندارد. به ویژه آنکه تمامی کانال ها و ابتکارهای مسالمت آمیز محرمانه و غیرمحرمانه نتیجه ای نداشته است.
3) عشائر اهل سنت، اختلافات زیادی با دولت نوری المالکی داشتند و هنوز هم بر اختلافات خود تاکید دارند، اما از ابتدای درگیری ها بین نیروهای ارتش و داعش، موضع بی طرفانه داشتند. تلاش های فراوانی از سوی عشائر صورت گرفت تا مذاکرات غیرمستقیم با داعش انجام شود تا کار بدون جنگ گسترده و خونریزی پایان یابد. هم شخص «علی حاتم» بزرگ عشائر منطقه تلاش های زیادی کرد و هم از مسیر «جیش المجاهدین» کانال هایی زده شد و حتی یک طرح ابتکاری هم شیخ «رافع الجمیلی» ارائه داد. اما همه تلاش ها تا این لحظه شکست خورده و داعشی ها ظاهرا فقط یک جمله بیشتر برای گفتن ندارند: «بایِع البغدادی ثم ناقِش» (اول با بغدادی بیعت کن بعد صحبت کن.)
4) فلوجه را به «شهر تروریست ها» می شناسند.کارخانه بمب ها و بسته های انفجاری عراق. داعشی ها هیچ راه جایگزین غیر از عملیات نظامی باقی نگذاشتند. اکنون به طور جدی «فلوجة، هیت، شرقاط، حویجة، قائم و قیارة و احتمالا بعاج» در دستور کار نیروهای مسلح عراق قرار دارد

به نقل از پیچ تحولات جهان اسلام

ویرایش شده در توسط ahmad1361
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم الله الرحمن الرحیم

فلوجه ، شهری با اهمیت راهبردی:
1) علی رغم اعلام قبلی، هنوز عملیات آزادسازی فلوجه آغاز نشده. اوضاع میدانی فلوجه واقعا به یک بن بست جدی رسیده و همه شواهد حاکی از آن است که به زودی حمله گسترده آغاز می شود.
2) نیروهای ستاد مشترک و «بسیج مردمی» به این نتیجه رسیده اند که هر چه سریعتر باید پرونده محاصره فلوجه بسته شود.(اگر بتوان واقعا اسمش را محاصره گذاشت). هیچ راه حلی جز «راه حل نظامی» وجود ندارد. به ویژه آنکه تمامی کانال ها و ابتکارهای مسالمت آمیز محرمانه و غیرمحرمانه نتیجه ای نداشته است.
3)
عشائر اهل سنت، اختلافات زیادی با دولت نوری المالکی داشتند و هنوز هم بر اختلافات خود تاکید دارند، اما از ابتدای درگیری ها بین نیروهای ارتش و داعش، موضع بی طرفانه داشتند ( !!! ). تلاش های فراوانی از سوی عشائر صورت گرفت تا مذاکرات غیرمستقیم با داعش انجام شود تا کار بدون جنگ گسترده و خونریزی پایان یابد. هم شخص «علی حاتم» بزرگ عشائر منطقه تلاش های زیادی کرد و هم از مسیر «جیش المجاهدین» کانال هایی زده شد و حتی یک طرح ابتکاری هم شیخ «رافع الجمیلی» ارائه داد. اما همه تلاش ها تا این لحظه شکست خورده و داعشی ها ظاهرا فقط یک جمله بیشتر برای گفتن ندارند: «بایِع البغدادی ثم ناقِش» (اول با بغدادی بیعت کن بعد صحبت کن.)
4) فلوجه را به «شهر تروریست ها» می شناسند.کارخانه بمب ها و بسته های انفجاری عراق. داعشی ها هیچ راه جایگزین غیر از عملیات نظامی باقی نگذاشتند. اکنون به طور جدی «فلوجة، هیت، شرقاط، حویجة، قائم و قیارة و احتمالا بعاج» در دستور کار نیروهای مسلح عراق قرار دارد

به نقل از پیچ تحولات جهان اسلام

احیانآ منظور از عشایر فلوجه این ها نیستند که؟

1063816_243.jpg

...

1063820_479.jpg

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دخالت در فلوجه می تونه حکم انفجار انبار باروت و شروع شدن درگیری های گسترده مذهبی باشه....

ویرایش شده در توسط redline
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

احیانآ منظور از عشایر فلوجه این ها نیستند که؟

1063816_243.jpg

...

1063820_479.jpg

خیر منظور عشایر دیلم هست که 3 میلیون از اهل سنت عراق  رو شامل میشن که سر دسته شون پرنس انبار یعنی حاتم سلیمان یکی از هم پیمانان سابق داعش هست، عشیره ی البونمر که بخشی از این طایفه هست اخرین گروهی بود که از رمادی خارج شد! حتی از یگان طلایی هم دیر تر..

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اگه عراق می خواد روی آرامش رو ببینه ، باید رهبری داشته باشه که آماده ی استفاده ی درست و قاطع از سیاست مشت آهنین باشه  .... زمانی که طرف مقابل می خواد با کشتن تو بره بهشت ، ایده هایی مثل رافت اسلامی و چرندیاتی مثل حقوق بشر جوابگو نیست ...

البته مشکل عراق اینه که یک عده از شیعیان ، در واقع با این قبایل اهل سنت ، هم قبیله ای هستند و یک دفعه رگ قبیله گریشون می گیره ...

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

...

البته مشکل عراق اینه که یک عده از شیعیان ، در واقع با این قبایل اهل سنت ، هم قبیله ای هستند و یک دفعه رگ قبیله گریشون می گیره ...

همه جا خیانت پیشه هست، ولی تا اونجا که من میدونم فرمایشات شما در مورد عراق صدق نمیکنه، مذهب در حال حاضر در عراق مقدم بر همه چیزه.

تعداد طوایف و عشیره هایی که از هر دو مذهب باشن اونقدرها زیاد نیست، اونهایی هم که هستن فرمایش شما در موردشون صدق نمیکنه، نمونه بارزش دولیمی ها که اکثرا سنی و متعصبن و اون بخششون که شیعن همونقدر در تشیعشون تعصب دارن، این رو میشه با توجه به آمار شهداء بخوبی سنجید.

اگر اشتباه میکنم دوستان اصلاح کنن!
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اگه عراق می خواد روی آرامش رو ببینه ، باید رهبری داشته باشه که آماده ی استفاده ی درست و قاطع از سیاست مشت آهنین باشه  .... زمانی که طرف مقابل می خواد با کشتن تو بره بهشت ، ایده هایی مثل رافت اسلامی و چرندیاتی مثل حقوق بشر جوابگو نیست ...

حرف شما در مورد داشتن یک رهبری و یک جکومت مرکزی قوی درست است اما سیاست مشت آهنین همیشه کوتاه مدت جواب می دهد 

در مورد رافت اسلامی هم گفتن این نکته بد نیست که در اسلام تنبیه و رافت از منشا عقلانی می آیند و اصلا احساسی و خود نمایی نیستند 

بنابراین اگر درست انجام شوند مطمئن باشید که قدرتشان از صد بمب اتم بیشتر است

• Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در · مخفی شده توسط Skyhawk، 14 تیر 1394 - دلیلی ارایه نشده است
مخفی شده توسط Skyhawk، 14 تیر 1394 - دلیلی ارایه نشده است

نمی دونم این موضوع به این جا ربط داره یا نه من اهل ارومیه هستم دیروز شاهد این بودم که هفت تا نفر بر تازه رو تو جاده مهاباد نمی دونم به کجا منتقل میکردند نفربر مال سپاه بودن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.