super_comando

تحلیل و پیگیری تحولات عراق

Recommended Posts

[quote]
آقا رمادی و فلوجه با کربلا و نجف چند کیلومتر فاصله داره؟
[/quote]

خدا رو شکر جرات خروج از منطقه رو ندارن چون قیچی میشن سریع! ولی متاسفانه خود شهرها رو کسی نمیتونه کنترل بکنه!! شخص شخیص امریکا سر این مسئله انچنان تلفاتی داد که اگر همین الان نصف واشنگتن رو بزنن و برن توی رمادی قایم بشن، حتی نیگا هم نمیکنه اونجا رو بیخیالش میشه!!!!...

امیدوارم عراق با حواس جمع وارد این درگیری بشه... چون رمادی و بدتر از اون فلوجه اصلا جای نیروهای غیر حرفه‌ای و اینکاره نیست... الان هم نمیشه زیاد روی اونجا متمرکز شد(توسط نیروهای مقاومت رو میگم!)...

[quote]بله.....خودم دیدم....سوال دیگه آیا کربلا و نجف امنه؟خانواده من شاید بخوان این ماه یا ماه دیگه برن[/quote]
البته از من نپرسیدی، ولی فکر کنم من بودم به قصد زیارت نمیرفتم!... ویرایش شده در توسط senaps

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='senaps' timestamp='1388610881' post='357040']
خدا رو شکر جرات خروج از منطقه رو ندارن چون قیچی میشن سریع! ولی متاسفانه خود شهرها رو کسی نمیتونه کنترل بکنه!! شخص شخیص امریکا سر این مسئله انچنان تلفاتی داد که اگر همین الان نصف واشنگتن رو بزنن و برن توی رمادی قایم بشن، حتی نیگا هم نمیکنه اونجا رو بیخیالش میشه!!!!...

امیدوارم عراق با حواس جمع وارد این درگیری بشه... چون رمادی و بدتر از اون فلوجه اصلا جای نیروهای غیر حرفه‌ای و اینکاره نیست... الان هم نمیشه زیاد روی اونجا متمرکز شد(توسط نیروهای مقاومت رو میگم!)...
[/quote]

میشه رو نقشه طریق قیچی شدن رو توضیح بدی؟
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Pishva' timestamp='1388610878' post='357039']
بله.....خودم دیدم....سوال دیگه آیا کربلا و نجف امنه؟خانواده من شاید بخوان این ماه یا ماه دیگه برن
[/quote]
نمیدونم ولی باید منتظر موند و دید ارتش چه تدبیری داره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
[/quote]

جواب دادم ولی متاسفانه نیومده ظاهرا :(....
اول اینکه، منطقه تا کربلا اینا کاملا بیابون و عوارض عادی هستش که یه پهپاد میتونه ببینه ستون حرکتی رو و خیلی راحت میشه توی زمین های کشاورزی یا بیابون پوستشون رو کند!...

همچنین، حرکتشون به سمت بغداد و اینا هم گرین زوم امریکایی توش هست و مشخصا امریکا اجازه نمیده به اونجا نزدیک بشن! :))))))))

بعدشم، حرکت به سمت حرم حضرت زینب اینجوری شد که هزار هزار نیرو داره میره اونجا!! فقط کسی احساس بکنه که اینا قصد جسارت به حرم امام حسین رو دارن، یعنی قیامت میشه! :))))))))
فکر نمیکنم تو ایران خودمون هم کسی جرات بکنه جلوی کسی رو بگیره که نره جنگ! :)
  • Upvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Pishva' timestamp='1388610952' post='357041']
[/quote]
نیروهای القاعده در فضای باز پشتیبانی هوایی و زمینی ندارن و به راحتی توسط یگان های مکانیزه و زرهی محاصره میشن و قیچی میشن
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ان شاالله که این موضوع ختم به خیر بشه و دوباره شاهد درگیری های شدید مثل سوریه نباشیم
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اگه میخواستن این دو شهر رو بگیرن باید بدون سرو صدا ورودی های شهر رو میبستن
بعد شهر رو تصرف میکردن
داعش به راحتی نیروهای خودشو از سوریه و بیابان های اطراف جمع کرده آورده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چه عرض کنم که عراق هم مثل سوریه بشه.
هرچند احتمالا این توبمیری از اون تو بمیریا نیست با ما هم مرزه و دیگه خیلی حساس میشه.
خداکنه عراف عرضشو داشته باشه از همین اول تو نطفه خفش کنه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستان متاسفانه من گوگل ارث ندارم دوستانی که دارن میشه حدودا مساحت فلوجه و رمادی رو بیان کنن؟ ویرایش شده در توسط TALASH

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='senaps' timestamp='1388612315' post='357045']
جواب دادم ولی متاسفانه نیومده ظاهرا :(....
اول اینکه، منطقه تا کربلا اینا کاملا بیابون و عوارض عادی هستش که یه پهپاد میتونه ببینه ستون حرکتی رو و خیلی راحت میشه توی زمین های کشاورزی یا بیابون پوستشون رو کند!...

همچنین، حرکتشون به سمت بغداد و اینا هم گرین زوم امریکایی توش هست و مشخصا امریکا اجازه نمیده به اونجا نزدیک بشن! :))))))))

بعدشم، حرکت به سمت حرم حضرت زینب اینجوری شد که هزار هزار نیرو داره میره اونجا!! فقط کسی احساس بکنه که اینا قصد جسارت به حرم امام حسین رو دارن، یعنی قیامت میشه! :))))))))
فکر نمیکنم تو ایران خودمون هم کسی جرات بکنه جلوی کسی رو بگیره که نره جنگ! :)
[/quote]
افزون بر تمام این موارد که همگی صحیحه؛ چریک عین ماهی که فقط توی آب زنده می مونه تنها در مناطقی می تونه تحرک و مقاومت داشته باشه که بافت اجتماعی و اهالی بومی ازش پشتیبانی کنن. همون طور که استان های علوی نشین سوریه توی دو سال جنگ تمام عیار امن و امان باقی موندن ترکیب شیعی استان های کربلا و نجف هم برای جماعت ارهابی، آفتاب تابستونه برای برف زمستون و اگر اون ورا پیداشون بشه مردم عادی با دست خالی از دمشون می گیرن و پرتشون می کنن بیرون.
[b]خطری که امروز عراق و هلال شیعی رو تهدید می کنه تجزیه استان های سنی نشین غربی و انضمام اونها به دیرالزور و رقه سوریه است که افعی داعش رو تبدیل به اژدهای هفت سر می کنه.[/b]
  • Upvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این تصویر هم گفته شده متعلق به عامل قتل سه راننده کامیون علوی در استان الانبار عراقه که چند ماه پیش تروریستها با بستن جاده و به دلایل مذهبی این سه راننده رو شهید کردن

[url="http://gallery.military.ir/albums/userpics/10218/alalam_635242627127435265_25f_4x3.jpg"][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10218/thumb_alalam_635242627127435265_25f_4x3.jpg[/img][/url]

المیادین هم زده نیروهای ارتش و پلیس به کمک عشائر تعدادی از مراکز دولتی رو درالرمادی باز پس گرفتن ویرایش شده در توسط aminor
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=#ff0000]اخبار لحظه به لحظه از تحولات استان «الانبار»[/color]

[size=5][color=#FF0000][b]آغاز جنگ خیابانی عشایر حامی ارتش با عناصر «داعش» در «الرمادی»[/b][/color][/size]

به گزارش [url="http://www.farsnews.com"]خبرگزاری فارس[/url]، آغاز جنگ خیابانی در «الرمادی»، حمایت عشائر الانبار از ارتش برای مبارزه با تروریست‌ها، سیطره تروریست‌ها بر نیمی از شهر فلوجه از جدیدترین تحولات امنیتی استان الانبار است. اخبار لحظه به لحظه تحولات امنیتی در استان الانبار از اکنون در این گزارش ارائه می‌شود.
[color=#ff0000][b]آغاز جنگ خیابانی در الرمادی[/b][/color]
شبکه العربیه در خبری فوری از آغاز جنگ خیابانی در «الرمادی» میان عشایر و تروریست‌های «داعش» خبر داد. بریخ شیوخ عشایر الانبار امروز از عشائر این استان خواستند تا برای حمایت از ارتش وارد عمل شوند و با تروریست‌ها مبارزه و از خود دفاع کنند.
[color=#ff0000][b]درخواست امیر قبائل «الدلیم» از عشایر الانبار[/b][/color]
«ماجد العلی سلیمان» امیر قبائل «الدلیم» امروز پنجشنبه از عشائر الانبار خواست تا برای حمایت از مراکز پلیس و پاکسازی آنها از تروریست‌ها وارد عمل شوند و در صورت شناسایی تروریست‌ها آنها را لو دهند.
[color=#ff0000][b]سیطره تروریست‌ها بر نیمی از شهر «فلوجه»[/b][/color]
از سوی دیگر برخی منابع خبری نیز از سیطره تروریست‌ها بر نیمی از شهر «فلوجه» خبر می‌دهند. دیروز تروریست‌ها کنترل کامل این شهر را به دست گرفته بودند و 5 مرکز پلیس را به آتش کشیده بودند اما صبح امروز بار دیگر میان ارتش و تروریست‌ها درگیری آغاز شد اما هنوز نیمی از شهر در دست گروه‌های مسلح است.
[color=#ff0000][b]پیروزی ارتش عراق در شرق الانبار با همکاری عشایر[/b][/color]
ارتش عراق کنترل کامل منطقه «البغدادی» در شرق الانبار را که به دست تروریست‌ها افتاده بود، به دست گرفت
پایگاه خبری «المیادین» نیز نوشت که عناصر پلیس عراق کنترل مجدد برخی مراکز در «الرمادی» را با کمک عشائر به دست گرفتند و تروریست‌ها را مجبور به عقب‌نشینی کردند.

[color=#ff0000][b] انتقال یک کشته و ۷ زخمی به بیمارستان فلوجة [/b][/color]

[color=#000000]در درگیری‌های فلوجه میان ارتش عراق و تروریست‌ها یک نفر کشته و ۷ نفر زخمی شدند که همه به بیمارستان منتقل شدند.[/color]

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13921012000289
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اژدهای سبز رنگ داعش در وسط خارمیانه!(نقشه حدودی هست)

در خوابشون هم فرماندهان القاعده نمی دیدن بتونن بر مساحتی به این بزرگی از سوریه و عراق مسلط بشوند...

شهر رمادی و فلوجه موقعیتشون رو با یک بیضی قرمز رنگ مشخص کردم...بیخ گوش بغداد پایتخت عراق هستند...

اگر کشورهای منطقه به کمک عراق و سوریه نشتابند خطری بزرگ منطقه رو تهدید خواهد کرد...

داعش =دولت اسلامی در عراق و شام

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10226/1528484_187856738078172_1181305400_n.jpg[/img]
  • Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='angz' timestamp='1388665683' post='357104']
اژدهای سبز رنگ داعش در وسط خارمیانه!(نقشه حدودی هست)

در خوابشون هم فرماندهان القاعده نمی دیدن بتونن بر مساحتی به این بزرگی از سوریه و عراق مسلط بشوند...

شهر رمادی و فلوجه موقعیتشون رو با یک بیضی قرمز رنگ مشخص کردم...بیخ گوش بغداد پایتخت عراق هستند...

اگر کشورهای منطقه به کمک عراق و سوریه نشتابند خطری بزرگ منطقه رو تهدید خواهد کرد...

داعش =دولت اسلامی در عراق و شام

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10226/1528484_187856738078172_1181305400_n.jpg[/img]
[/quote]

کربلا رو هم به نقشه اضافه کردم...
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10226/1~9.jpg[/img]

خطریه اوضاع :chicken:
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
شتر سواری دولا دولا نمیشه
باید یه فکری به حال عربستان کرد
ایران و روسیه دیگه عملکردشون در برابر عربستان خیلی انفعالی شده
  • Upvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.