super_comando

تحلیل و پیگیری تحولات عراق

Recommended Posts

[quote name='BattleMaster' timestamp='1403169258' post='386952']
ميخوان بقول خودشون عراقي رو كه در سيني طلا تحويل ايران داده بودند رو واسه عربستان پس بگيرن ... كور خوندن
[/quote]
مالکی اشتباهات زیادی کرد. واقعا بی تقصیر نیست.
انتصاباتش از بعثی ها
منم منم کردن هاش
به حاشیه فرستادن دیگر متحدین شیعه و سنی و کرد...
حیف واقعا... اوضاع خوبی داشتند ببین چه روزگاری برای خودشون درست کردند
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در · مخفی شده توسط cheka، 29 خرداد 1393 - دلیلی ارایه نشده است
مخفی شده توسط cheka، 29 خرداد 1393 - دلیلی ارایه نشده است
این پست برای پاک شدن کنار گذاشته میشود
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
البته نوری مالکی در بین احزاب شیعه عراقی هم فکر نمیکنم مقبولیتی داشته باشه !
قبل از این ماجراها هم بحثش بود که احزاب دیگه ممکنه مخالفت بکنن با نخست وزیری مالکی یا موافقت مشروط بکنن .
اگه ایران با کنار رفتن مالکی موافقت کرد نباید تعجب بکنیم . البته قرار نیست عراق تحویل عربستان بشه فقط باید یه نفر دیگه از حزب مالکی نخست وزیر بشه .
شاید از دشمنی عربستان کاسته نشه ولی حداقل شیعه های عراق متحد میشن .
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='senaps' timestamp='1403170005' post='386957']
مسئله اینه برادر:
دیگی که برای من نمی‌جوشه، میخوام سر سگ توش بجوشه! :)....

اون موقعی که اعراب عراق پوست کرد ها کنده میشد و هیچ امکاناتی نداشتن(در مورد ۲هزار سال پیش حرف نمی‌زنم! دارم در مورد سال 1380 و 81 و 82 حرف میزنم یعنی همین 10 سال پیش!) حتی لوله کشی اب هم نداشتن، مگ اعراب برای اینها فکری میکردن؟ حالا که کردستان پول نفت رو اورده و داره خودش رو میسازه و دانشگاه و استادیوم و تیم و ارتش و خدمات شهری و کتابخونه و بیمارستان و غیره راه میندازه، شد ادم بده و هدر دهنده؟! :)))))

هر چیزی یه سری هزینه ها داره که باید پرداخت بشه.... هزنیه‌ی رسیدن به اون چیزی که حقت هست هم این کاریه که کردستان عراق داره انجام میده...
[/quote]
سناپس جان در هر 2 صورت چه زماني كه اعراب پول كرد ها رو ميخوردن چه زماني كه كرد ها حق اعراب رو ميخورن جفتش كار درستي نبوده برادر من ! دليل نميشه يه طرف ادم خوبه داستان بشه
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در · مخفی شده توسط Electro_officer، 29 خرداد 1393 - ????...
مخفی شده توسط Electro_officer، 29 خرداد 1393 - ????...
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
مسئله اینه برادر:

اون موقعی که اعراب عراق پوست کرد ها کنده میشد و هیچ امکاناتی نداشتن(در مورد ۲هزار سال پیش حرف نمی‌زنم! دارم در مورد سال 1380 و 81 و 82 حرف میزنم یعنی همین 10 سال پیش!) حتی لوله کشی اب هم نداشتن، مگ اعراب برای اینها فکری میکردن؟ حالا که کردستان پول نفت رو اورده و داره خودش رو میسازه و دانشگاه و استادیوم و تیم و ارتش و خدمات شهری و کتابخونه و بیمارستان و غیره راه میندازه، شد ادم بده و هدر دهنده؟! :)))))

هر چیزی یه سری هزینه ها داره که باید پرداخت بشه.... هزنیه‌ی رسیدن به اون چیزی که حقت هست هم این کاریه که کردستان عراق داره انجام میده...
[/quote]
مگر کسی این جا گفت صدام آدم خوبی بوده؟
مگر شیعیان اون زمان در حال لفت و لیس بودند با صدام؟
دزدی دزدیه!
حرف شما یک جور خودخواهی است. فردا اگر همین کار را با شما کسی بکند نباید گله کنید با این حساب.
بگذریم که آقای بارزانی داره نفت های موجود در اقلیم کردستان را دو دستی تقدیم شرکت های غربی می کند و مخازن نفتی اقلیمش را به خاطر منافع زودگذر نابود!
میزان دریافتی اقلیم بسیار ناچیز است از مخازنی که دارد برای نسل های بعد تبدیل به خاکستر می شود...
  • Upvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اينم يه ديدگاهي هست به هر حال بارزاني وسط يه بازي خيلي پيچيده هست ببينيم تهش چي ميشه ولي اون چيزي كه مشخصه اينكه خود بارزاني هم ميدونه اين شرايط براي هميشه پايدار نيست وداره باعجله توليد رو افزايش ميده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دث جان به زودی دامن خودشون را میگیرد. چاه کن ته چاهه...

ما در منطقه خیلی سریع پایین بالا شدن های بسیاری را دیدیم...

هر کی تا حالا با جماعت تکفیری پالوده زده بهایش را خیلی زودتر از اونی که فکر می کرده نقدا دریافت کرده.

این یک تشابه جالبی است میان تکفیری ها و اسرائیلی ها.
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='siavash75' timestamp='1403168695' post='386948']
قوم کرد در تاریخ همیشه سرش به کار خودش بوده، ما الان 70 درصد زبانمون به فارسی دری شبیهه، چرا؟ چون وقتی که حمله می کردن به ایران به علت صعب العبور بودن منطقه کمتر فرمانده ای حاضر بود تا افراد خودشو در کوهستان ها به کشتن بده، به همین دلیل فرهنگمون خیلی دست نخورده باقی مونده، اگه الان عراق و ترکیه کرد زیادی دارند و حتی سوریه و آذربایجان و.... اما ببینید که اکثر حس ناسیونالیستشون به ایران نزدیک تره، عید رو جشن می گیرن، معتقد به مسلمان بودن هستند و خیلی موارد دیگه، خیلی! که از حوصله ای این بث خارجه.
دوستان کرد با ایران بیگانه نیست، یعنی ما کرد ها سالها پا به پای دیگر هم وطن هامون با عراق جنگیدیم، حتی ما بیشتر از عراقی ها از خودی ها خوردیم، پس یه وقت نگید که کورد ها جدایی طلب هستند و اگه پاش بی افته سریع از ایران جدا می شن و غیره.
ما همه در یک کشور زندگی می کنیم، پس این بحث های نژاد پرستی چیه که یک عده دوست دارند مارو به جان هم بی اندازند که خودشون بالا بشینن و کیف کنن.

[center][size=6]بژی ایرانی سرفراز[/size][/center]
[/quote]
کاملا" و با تمام وجود موافق این تحلیل هستم - عزیزان ما درغرب کشور هروقت پای دفاع از تمامیت ارضی ایران بوده ، تمام قد از ایران دفاع کردند . نمونه بارز این فداکاری ها ، عملیات فتح یک در عمق خاک عراق بود که به کمک همین عزیزان انجام شد
  • Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در · مخفی شده توسط Electro_officer، 29 خرداد 1393 - .....
مخفی شده توسط Electro_officer، 29 خرداد 1393 - .....
[b]یادی بکنیم از اونهایی که الان دارن گمنام می رن ....گمنام ...[/b]
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10283/syd_60ly.jpg[/img]
  • Upvote 15
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
[quote name='siavash75' timestamp='1403168695' post='386948']
قوم کرد در تاریخ همیشه سرش به کار خودش بوده، ما الان 70 درصد زبانمون به فارسی دری شبیهه، چرا؟ چون وقتی که حمله می کردن به ایران به علت صعب العبور بودن منطقه کمتر فرمانده ای حاضر بود تا افراد خودشو در کوهستان ها به کشتن بده، به همین دلیل فرهنگمون خیلی دست نخورده باقی مونده، اگه الان عراق و ترکیه کرد زیادی دارند و حتی سوریه و آذربایجان و.... اما ببینید که اکثر حس ناسیونالیستشون به ایران نزدیک تره، عید رو جشن می گیرن، معتقد به مسلمان بودن هستند و خیلی موارد دیگه، خیلی! که از حوصله ای این بث خارجه.
دوستان کرد با ایران بیگانه نیست، یعنی ما کرد ها سالها پا به پای دیگر هم وطن هامون با عراق جنگیدیم، حتی ما بیشتر از عراقی ها از خودی ها خوردیم، پس یه وقت نگید که کورد ها جدایی طلب هستند و اگه پاش بی افته سریع از ایران جدا می شن و غیره.
ما همه در یک کشور زندگی می کنیم، پس این بحث های نژاد پرستی چیه که یک عده دوست دارند مارو به جان هم بی اندازند که خودشون بالا بشینن و کیف کنن.

[center][size=6]بژی ایرانی سرفراز[/size][/center]
[/quote]

http://fararu.com/fa/news/194819/%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%88%DB%8C%D8%B1-%D9%82%DB%8C%D8%A7%D9%85-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B9%D8%B1%D8%A7%D9%821
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چیزی که مشخصه الان امنیت و رفاه موجود در کردستان عراقه .
شاید بعضی کشورها و دولتها از این وضع خوششون نیاد ولی واقعیته
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در · مخفی شده توسط Electro_officer، 29 خرداد 1393 - ????...
مخفی شده توسط Electro_officer، 29 خرداد 1393 - ????...
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
وحوش همچنان اعلام میکنند که به طور کامل تکریت را تحت سیطره کامل دارند و فاکس نیوز گفته دولت اسلامی موشک استینگر بدست اورده
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در · مخفی شده توسط cheka، 29 خرداد 1393 - دلیلی ارایه نشده است
مخفی شده توسط cheka، 29 خرداد 1393 - دلیلی ارایه نشده است
مسئله اینه برادر:
[/quote]

خیلی خوبه که این جمله رو از زبان خود شما می شنویم. چون اگه من می گفتم هزار و یک حرف و حدیث پیش می اومد. انسانیت هم که کشکه. همین امثال شماها هستن که تو عراق لباس نظام رو در میارن و اسلحه و ناموسشون رو تحویل گروه های تروریست می دن.

متاسفم ولی باید این حرف ها زده می شد. مدیریت که با این نژادپرست ها کاری نداره.

[quote]جسارتا نمی‌شناسیم! میشه یه بیوگرافی بدید ببینیم کی هستید؟[/quote]

منظورم قد بالا و چشم و ابروی قشنگ و ... نبود. خودت هم خیلی خوب اینو می دونی. منظورم این بود که همه اشخاصی که تو این سایت این روزها فعالن می دونن که من شخصی نیستم که خاک بفروشم. غیرت حراج کنم (متاسفانه این روزها بعضی ها اصلا ندارن که بخوان حراج هم بکنن). چشمی که نگاه چپ به خاک و ناموس این مملکت بکنه از حدقه در میاریم. فکر می کنم هیچی رو هم ثابت نکرده باشیم این مورد رو خیلی خوب حتی به اون گنده هاش ثابت کردیم. چهار تا تروریست آماتور که جای خود دارد.

[quote]پ‌ نه پ میخوای کردا بیان برای ترکیه‌ای که دولتش صبحونه خون کردا رو میخوره جون نیروهاش رو به خطر بندازه و عملیات بکنه واسنجات جون ترکمن های اونجا؟[/quote]

دقیقا حرف من هم همینه. کسی که دنبال منافع خودشه غلط می کنه از دیگران مایه می گذاره.

[quote]حمایت از تروریسم، حمایت از دشمنان ایران، دشمنی با ایران رو فراموش کردی! خودخواهی های خود ترکیه رو فراموش کردی! و بعد گیر دادی به تلاش کرد ها برای ایجاد ثبات و ارامش و امنیت بیشتر خودشون؟؟ که چی مثلا؟ برای چی؟ که به کجا برسه؟؟؟ یا نه میخوای وسط جنگ حلوا پخش بکنن هان؟[/quote]

بابا من چطور بگم شما بفهمید. فوق لیسانس نمی خواد که فهمیدنش. صد با تا حالا گفتم که بارزانی سگ سیاستمداران آنکاراست. یعنی هر چقدر هم برای ما بد باشه بیشتر از اردوغان بد نیست. آندرستند؟؟؟ کردها دنبال امنیت خودشون تو منطقه ای می گردن که نهایتش 10-12 درصدش کرده؟ حداقل وقتی سفسطه می کنید قبلش اصولش رو یاد بگیرید.

[quote]یه مشت احمق دور هم جمع شدن و اسم خودشون رو گذاشتن دولت عراق!! نه دوست میشناسن و نه دشمن! نه سیاست بلدن...[/quote]

گیرم که احمقن ... گیرم که ترسو هستن ... گیرم که .... تو درست می گی. می دونی حکومت و دولت مشروع یک مملکت یعنی چی؟ دولت فعلی عراق با رای اکثریت عراقی ها سر کار اومده دیگه خود آمریکاش هم این رو پذیرفته. من نمی دونم امثال شما حرفتون چیه این وسط؟

[quote]یا به خاطر اون مردم تو زردی که صبح تا شب یکی یه پرچم گرفتن دستشون و واسه داعش شیرینی پخش میکنن بیان از منافع اینده‌ی خودشون بگذرن؟؟؟[/quote]

همسایه من اگه بیاد تو خونه من دنبال منافعش بگرده نمی کشمش. چشماش رو از حدقه در میارم و دست هاش رو از ارنج قطع می کنم تا برای زمین و زمان درس عبرتی بشه. ولی درک کردن این مسائل از حیطه طبیعت شما خارجه متاسفانه. اقلیم کردستان عراق هم نتیجه این دست درازی ها رو دیر و زود خواهد دید. نتیجه بد این دست درازی ها البته.

[quote]بارزانی مسئول تنها تیکه‌ای از کردستانه که مردمش در امنیت، ارامش، رفاه و شادی زندگی میکنن... بقیه یا تو جنگن، یا بی‌امکاناتن، یا تو حسرت یه پارک موندن!! در صورتی که کردهایی که تو شهرهای مربوط به بارزانی هستن، تمام امکانات زندگی روز دنیا رو دارن... بهترین ماشین ها، بهترین کیفیت زندگی، کار مناسب و استاندارد و امکانات اموزشی مناسب.... شهر داره خودش رو درست میکنه و کل مردم باقی تیکه‌ها هم حسرتش رو میخورن...بعد از همه شروع کردن و جلو تر از همه هستن...[/quote]

بارزانی برای کردها کار نمی کنه برای کمپانی های ترک کار می کنه. تو کردستان عراق کارخانه پفک نمکی و کبریت هم نیست بنده خدا. پول نفت رو می ریزه تو جیب اینها و پسمونده هاش رو هم می ده مردم کرد تا محصولاتی رو بخرن که قبلا خریده شده. اون هم با قیمت کذایی. یعنی درک این مطلب ابنقدر سخته که کردستان عراق مصرف کننده مطلق هست؟ مردمش اینقدر راحت طلب بار اومدن که فردا روز اگه اردوغان اراده کنه ....
این رفاه نیست. مثل اعتیاد به مواد مخدر هست. خوش می گذره ولی ....

[quote]همین که عرضه داشته خودش رو ثابت بکنه به دیگران که واسش کار بکنن از خیلی ها سر تره! :).... فعلا که نیروهاش با تمام غروری که یه نیروی نظامی میتونه داشته باشه تو عراق دارن جولان میدن و کسی حتی جرات فک کردن به مقابله هم نداره!! اونا رفتن ده تا شهر رو فتح کردن و در اختیار گرفتن حالا به هر روشی.... هر وقت ایران یا عراق یا سوریه یا ترکیه این کار رو کردن، اونوقت بیا اینجا برای من نطق افتخار و عدم حمایت و سر کردن تو گونی و تومبون بکن...[/quote]

خودش رو ثابت نکرده، فروخته. نتیجه یکی هست ولی روش زمین تا آسمون فرق می کنه. یعنی اینکه به واسطه خودفروشی زیر چتر حمایتی اونهاست نه اینکه به واسطه عرضه و لیاقت و قدرت متحد اونها باشه.

فعلا کسی کاری به کارشون نداره. این فرق می کنه با اینکه همه ازشون می ترسن. وقتش که برسه ....

چرا نی خوای بفهمی که دولت کردستان عراق تو کشوری به تصور خودش داره جولان می ده که خودش هم جزئی از اونه. ایران و ترکیه و ... کشورهای مستقل و جدا از عراق هستن. اصلا می تونی فرقی بین این دو قائل بشی یا این همه از حیطه توانت خارجه؟

[quote]اون موقعی که همین سلیمانیه‌ای ها و هولیری هایی که شما سگ و فلان وبیسان بهشون میگی داشتن با نیروهای ایرانی علیه مواضع صدام عملیات میکردن و پا به پای مردم ایران بمباران شیمیایی شدن ولی بدتر از ایرانی هایی که سربازاشون شیمیایی شد، مردمشون و شهرهاشون شیمیایی شد.....[/quote]

حرف در دهان من نگذارید. من هیچ وقت به مردم کرد توهین نکردم. هیچ وقت کلی گویی نکردم. مخاطب من دولت کردستان و در راس اون بارزانی و طایفه اش بود.

[quote]داداشم، اون موقع شما داشتی تو پایگاه نظامی سپاه اموزش جنگ های چریکی و ضد چریکی می‌دیدی و با هر بیرون رفتنت از خونه، از ترس دو تا کلاش و 6 تا دوشکا و 7-8 تاتانک با خودت می‌بردی و اخرش هم هیچ کاری نمی‌کردی و وقتی 15-16 هزار نفر کرد ترسو داشتن سطل زباله اتیش میزدن، یکی از رفقات 3 تا گلوله هوایی می‌زد و همه‌ی مردم فرار میکردن...[/quote]

لمپنیسم متاسفانه آفت بزرگی برای تالارهای گفت و گوی ایرانی شده.

من برای مدیریت سایت تکلیف تائیین نمی کنم. فقط یه پیشنها برادرانه می دم که با اینگونه تحرکات برخورد کنن. برای یک سایت تخصصی افت داره واقعا.

[quote]ضعیت خودت توی اون زمان! رو با وضعیت کردهایی که پا به پای ایران جنگیدن و کشته دادن و اوارگی کشیدن و بدبختی کشیدن و تا سالهای سال بعدش هم همینجوری بودن مقایسه کن و به این نتیجه برس که باید یه وقتایی ادم دهنش رو ببنده.... من هم به شما قول میدم هر وقت کسی اومد و پرسید، یا شک کرد که شاید شما لالی، من بهش یاد اوری میکنم که شما لال نیستی و میتونی حرف بزنی تا لازم نباشه درافشانی بکنی...[/quote]

من هر کس و هرجایی که بودم و هستم. هر کاری که کردم و نکردم در هر حال برای کسانی که برای این مملکت زحمت کشیدن و جنگیدن و از جان و مالشون گذاشتن احترام بسیار زیادی قائلم. ترک و کرد و فارس هم فرقی نداره برام. برادری و برابری به این چیزها نیست. امیدوارم امثال شما هم یک روز به این نتیجه برسند و نگویند که دیگی که برای من نمی جوشه می خوام سر سگ توش بجوشه. دوست عزیز هون سگ هم پیش من و تفکرات من احترام و ارزش داره.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.