super_comando

تحلیل و پیگیری تحولات عراق

Recommended Posts

[quote name='senaps' timestamp='1404843104' post='391427']
از هر سه خبری که میزنه، ۲ تاش کاملا دروغه، اون یکی هم اصلا خبر نیست! خودشون از خودشون در اوردن...

بعضی ها میگن مرتبط با جناب شیرازی هستش! که اگر هست، باید گفت صهیونیست ها وابسته به ایشونن!!! این بابا کلا اوضاعش خیلی خرابه!‌ :)
[/quote]
[quote name='era_923' timestamp='1404843597' post='391428']
حتما نباید یک یهودی باشی تا در جهت منافع صهیونیست ها حرکتی کنی!

سایت مذکور حجم زیادی از اخبارش دروغ هست که به غیر از افزایش فتنه، خیر دیگه ای توش نیست...
[/quote]
فکر نمیکنم اینگونه پاسخ دادن شما نه من رو قانع کنه نه دیگران رو!
شما بجای اینکه چندتا لینک بزارید و بگید به این دلیل و فلان دلیل این سایت اهدافش بر ضد مصالح شیعه هست، فقط صرف برچسب چسباندن به دیگران در صدد تخریب هستید!
آقای سیناپس شما که تهمت دیگه ای هم اضافه کردید! اگر و فقط اگر همین حرفی که گفتید این سایت مرتبط با شیرازی هست رو برای من اثبات کردید من حرف شما را قبول میکنم و به صهیونیستی بودن این سایت صحه میگزارم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
فکر نمیکنم اینگونه پاسخ دادن شما نه من رو قانع کنه نه دیگران رو!
[/quote]

من صرفا عرض کردم که احتمالا وابسته به اون شخص هست....

متاسفانه، من الان لینکی به مطالب این سایت ندارم... ولی بارها و بارها خبرهایی از این سایت به اینجا یا سایت ارتشی اومده و ما با هزار تا مدرک اثبات کردیم که خبر دروغ محض هستش و حتی گاهی من‌دراوردی....

به هر صورت، من عرض کردم که تقریبا ۱۰۰ درصد اخبار این سایت دروغ هست... شما میتونید اخبار این سایت رو تماشا بکنید، و صحت اونها رو به طور کامل بررسی بکنید و به نتیجه برسید...

شیعه انلاین اولین نیست...ما توی این سایت قبلا دست سایت هایی مثل تابناک و مشرق و فارس و کیهان رو هم رو کردیم با اخبار دروغشون، شیعه انلاین که دیگه از اون خبرگزاری ها هم وضعش خراب تره...

این بستگی به خود شما داره که اخبار رو فقط می خونید یا تاییدش هم میکنید...
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='senaps' timestamp='1404843104' post='391427']
از هر سه خبری که میزنه، ۲ تاش کاملا دروغه، اون یکی هم اصلا خبر نیست! خودشون از خودشون در اوردن...

بعضی ها میگن مرتبط با جناب شیرازی هستش! که اگر هست، باید گفت صهیونیست ها وابسته به ایشونن!!! این بابا کلا اوضاعش خیلی خرابه!‌ :)
[/quote]
سیناپس جان. شما خیلی خوش انصافی که میگی از هر 3 تا خبر 2 تاش دروغه. من که حتی به عنوان مثل به اعلام اوقات شرعی اش هم اعتماد ندارم
مثلا این خبر منبع اش چیه؟ :cow: :cow:
http://shia-online.ir/article.asp?id=35118&cat=1

یا مثلا نظر دوستان در مورد این خبر چیه؟ [img]http://www.military.ir/forums/public/style_emoticons/default/whew!.gif[/img] [img]http://www.military.ir/forums/public/style_emoticons/default/whew!.gif[/img]
http://shia-online.ir/article.asp?id=35117&cat=1
اینکه کسانی که عمل انتحاری انجام میدن عقل درستی ندارند یک چیز هست و اینکه بای انجام عملیات انتحاری به تیمارستانها میرن و دیوانه های اونجا رو برای عمل انتحاری میدزدند یک چیز دیگه :clown: :clown:
یا اینکه میخواد اینجور القاء کنه که ابوبکر البغدادی همون نوه صدام حسین هست؟

این هم یک نمونه دیگه که تنها شیعه آنلاین ازش خبر داره و نه دولت عراق و نه سایر مخالفین هیچ خبری ازش ندادند تا به الان:
http://shia-online.ir/article.asp?id=35047&cat=1

باز هم مثال بیارم؟؟ اینا فقط همین الان روی صفحه اصلی سایت هستند و هنوز به سراغ بایگانی هایش هم نرفتم :winking:

کی بشه که این شیرازی رو هم مثل اون الصرخی ...
خدایا شر این دشمنان در قالب دوست رو از شیعه و شیعیان دور بفرما. :praying: :praying: :praying:
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
البته خارج از موضوع باید به یه مورد اشاره کنم، اونقدر سایت خبری هست که دیگه نوبت به شیعه آنلاین نمیرسه ولی خبرگزاری با سایت و یا پایگاه خبری هم فرق میکنه.

به عنوان مثال فارس و یا مهر خبرگزاری (آزانس خبری) هستند ولی مشرق و کیهان و شیعه آنلاین و... صرفا سایت خبری هستند و در نتیجه در اولویت های بعدی.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]این هم یک نمونه دیگه که تنها شیعه آنلاین ازش خبر داره و نه دولت عراق و نه سایر مخالفین هیچ خبری ازش ندادند تا به الان:[/quote]

جناب مهران
قصد طرفداری از شیعه انلاین را ندارم چون اصلا به آن سایت مراجعه نمیکنم . اما بر حسب کنجکاوی به لینک خبر جمله بالای شما مراجعه و مطالعه نمودم و متوجه گشتم که خبر مربوطه را قبل از این سایت از یکی از رسانه های دیداری ترکیه که اکنون به خاطر نمی آورم کدام کانال بود شنیده بودم و با اینکه به صحت گفتار خبر گزاریهای ترک زیاد اعتماد ندارم ولی با اینحال کمی ناراحت شده بودم .
در مورد سایر خبر هائی نیز که لینک داده اید نظری ندارم . نمیگویم که شیعه انلاین صد در صد راستگوست ، اما خواهشا نسبت به صحت و سقم این اخبار نیز کمی مدلل و مستند برخورد نمائید تا مبادا مرتکب گناه تهمت نگردید .

البته با وحشیتی که بنده از این قوم فتنه سراغ دارم و فتوای جهاد نکاح وفتوای حلالیت غنایم جنگی و نیز حلال بودن هم.... با زنان ودختران اسیر جنگی به عنوان کنیزان ، حادث شدن چنین پیش آمدی چندان هم ناباورانه نیست . ویرایش شده در توسط parvaaz
  • Upvote 4
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[b]
[font=comic sans ms,cursive][size=6][url="http://www.entekhab.ir/fa/news/171138/%D8%AF%D8%A7%D8%B9%D8%B4-%DA%A9%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%84-%DB%8C%DA%A9-%D8%A7%D9%86%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D8%AA%D8%B3%D9%84%DB%8C%D8%AD%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%DB%8C%D9%85%DB%8C%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D8%AF%D8%B3%D8%AA-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA"]داعش کنترل یک انبار تسلیحات شیمیایی را بدست گرفته است[/url][/size][/font][/b]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='parvaaz' timestamp='1404878780' post='391499']
جناب مهران
قصد طرفداری از شیعه انلاین را ندارم چون اصلا به آن سایت مراجعه نمیکنم . اما بر حسب کنجکاوی به لینک خبر جمله بالای شما مراجعه و مطالعه نمودم و متوجه گشتم که خبر مربوطه را قبل از این سایت از یکی از رسانه های دیداری ترکیه که اکنون به خاطر نمی آورم کدام کانال بود شنیده بودم و با اینکه به صحت گفتار خبر گزاریهای ترک زیاد اعتماد ندارم ولی با اینحال کمی ناراحت شده بودم .
در مورد سایر خبر هائی نیز که لینک داده اید نظری ندارم . نمیگویم که شیعه انلاین صد در صد راستگوست ، اما خواهشا نسبت به صحت و سقم این اخبار نیز کمی مدلل و مستند برخورد نمائید تا مبادا مرتکب گناه تهمت نگردید .

البته با وحشیتی که بنده از این قوم فتنه سراغ دارم و فتوای جهاد نکاح وفتوای حلالیت غنایم جنگی و نیز حلال بودن هم.... با زنان ودختران اسیر جنگی به عنوان کنیزان ، حادث شدن چنین پیش آمدی چندان هم ناباورانه نیست .
[/quote]
البته [color=#006400]حق با شماست[/color] و بدون دلیل و مستند حرف زدن غلط است.
اما [color=#ff0000]ای کاش[/color] کسی هم به رسانه هائی اینچنینی این توصیه رو میکرد تا اینقدر [color=#ff0000]با اخبار بی ریشه و بدون مستند[/color] سعی در تغافل ملت نمیکردند.

در خصوص اون خبر هم بنده عرض کردم که رسانه های عراقی و یا سایر مخالفین (مخالفین داعش منظورم هست) به این خبر اشاره نکرده بودند. قبول بفرمائید که [color=#800080]با توجه به شرایط جنگ روانی و رسانه ای بین طرفین[/color] درگیری در عراق، به احتمال فراوان [color=#800080]اگر چنین جنایتی اتفاق افتاده بود[/color] توسط مخالفان داعش (از آنجمله رسانه های وابسته به دولت عراق، [color=#800080]این موضوع در بوق و کرنا میشد[/color] و سکوت رسانه های عراقی (که خبرنگار محلی دارند) خود میتواند دلیلی بر عدم وقوع چنین جنایتی از طرف داعش باشد.
د[color=#ff0000]ر خصوص رسانه ها و دولت ترکیه هم که نفاق آنها تقریبا بر همه ما عیان و واضح شده است[/color] و باید دید که در پی ترویج اینگونه شایعات هراس آور چه هدفی را دنبال میکنند؟؟
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=4][font=comic sans ms,cursive]خوب به سلامتی ننه عروس هم زبونش باز شد....[/font][/size]
[font=comic sans ms', cursive]-----------------------------------------------------------------[/font]
[center]
[b] [size=5][font=comic sans ms,cursive][url="http://www.entekhab.ir/fa/news/171136/%D9%BE%D9%86%D8%AA%D8%A7%DA%AF%D9%88%D9%86-%D9%86%DB%8C%D8%B1%D9%88%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%B9%D8%B1%D8%A7%D9%82-%D8%AD%D8%B6%D9%88%D8%B1-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%AF%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D9%87-%D8%A8%D8%BA%D8%AF%D8%A7%D8%AF-%D9%87%D9%88%D8%A7%D9%BE%DB%8C%D9%85%D8%A7-%D9%88-%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%AD%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%87%D9%85%D8%A7%D9%87%D9%86%DA%AF%DB%8C-%D9%86%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%DB%8C%D9%85-%DA%A9%D8%B1%D8%AF"]پنتاگون: نیروهای نظامی ایران در عراق حضور ندارند/تهران به بغداد هواپیما و اسلحه داده است/با ایران هماهنگی نخواهیم کرد[/url][/font][/size][/b][/center]

[size=4][color=#000000][font=Tahoma, Arial]جان کربی سخنگوی پنتاگون گفت: هیچ نشانه ای وجود ندارد که ایران نیروهای نظامی به عراق اعزام کرده باشد.

به گزارش سرویس بین الملل «انتخاب»، وی بیان داشت: ما مطلعیم که ایران نیروهایی در عراق دارد که در حال آموزش و مشاوره به نیروهای امنیتی عراق و شبه نظامیان شیعه هستند.
کربی افزود: ما همچنین می دانیم که ایران مقداری تجهییزات، اسلحه و مهمات و حتی هواپیما به نیروهای مسلح عراق تحویل داده است.
وی اضافه کرد: عراق این حق را دارد که با همسایگانش در جهت کسب پشتیبانی ارتباط برقرار کند، با این حال امریکا فعالیت های خود را با تهران هماهنگ نخواهد کرد.
سخنگوی پنتاگون گفت: وزارت دفاع آمریکا تمایل دارد که هرکسی که در عراق حضور دارد همان رویکردی را اتخاذ کند که ما اتحاذ کرده ایم[/font][/color][/size] ویرایش شده در توسط vahidg
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='vahidg' timestamp='1404891126' post='391528']
[font=comic sans ms,cursive]خوب به سلامتی ننه عروس هم زبونش باز شد....[/font]
[font=comic sans ms', cursive]-----------------------------------------------------------------[/font]
[center]
[b] [size=5][font=comic sans ms,cursive][url="http://www.entekhab.ir/fa/news/171136/%D9%BE%D9%86%D8%AA%D8%A7%DA%AF%D9%88%D9%86-%D9%86%DB%8C%D8%B1%D9%88%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%B9%D8%B1%D8%A7%D9%82-%D8%AD%D8%B6%D9%88%D8%B1-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%AF%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D9%87-%D8%A8%D8%BA%D8%AF%D8%A7%D8%AF-%D9%87%D9%88%D8%A7%D9%BE%DB%8C%D9%85%D8%A7-%D9%88-%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%AD%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%87%D9%85%D8%A7%D9%87%D9%86%DA%AF%DB%8C-%D9%86%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%DB%8C%D9%85-%DA%A9%D8%B1%D8%AF"]پنتاگون: نیروهای نظامی ایران در عراق حضور ندارند/تهران به بغداد هواپیما و اسلحه داده است/با ایران هماهنگی نخواهیم کرد[/url][/font][/size][/b][/center]

[color=#000000][font=Tahoma, Arial]جان کربی سخنگوی پنتاگون گفت: هیچ نشانه ای وجود ندارد که ایران نیروهای نظامی به عراق اعزام کرده باشد.

به گزارش سرویس بین الملل «انتخاب»، وی بیان داشت: ما مطلعیم که ایران نیروهایی در عراق دارد که در حال آموزش و مشاوره به نیروهای امنیتی عراق و شبه نظامیان شیعه هستند.
کربی افزود: ما همچنین می دانیم که ایران مقداری تجهییزات، اسلحه و مهمات و حتی هواپیما به نیروهای مسلح عراق تحویل داده است.
وی اضافه کرد: عراق این حق را دارد که با همسایگانش در جهت کسب پشتیبانی ارتباط برقرار کند، با این حال امریکا فعالیت های خود را با تهران هماهنگ نخواهد کرد.
سخنگوی پنتاگون گفت: وزارت دفاع آمریکا تمایل دارد که هرکسی که در عراق حضور دارد همان رویکردی را اتخاذ کند که ما اتحاذ کرده ایم[/font][/color]
[/quote]

به به
ببینید آمریکا چقدر اپن ماینده
حال میکنید
باز بگید آمریکا جیزه
  • Upvote 6
  • Downvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Ludendorff' timestamp='1404893432' post='391534']
به به
حال میکنید
باز بگید آمریکا جیزه
[/quote]
ای جان .. عزیزم آمریکا .. :mrgreen: اپن مایند چیه مومن اون دنبال منافع خودشه سیاست پدر و مادر نداره ..
  • Upvote 15
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان بنده اهل رازگونه صحبت کردن و اینجور مباحث نیستم مثل برخی دوستان ولی گویا عده ای از عزیزان در مورد چیزهایی که اطلاع کافی ندارند اظهار نظر میکنند که واقعا ازاد دهندست!
نمونه بارزش مثل چند پست قبل که دوستان فرمودند سپاه قدس در سوریه و عراق ضعیف عمل کرده(!) و نمونه اوردن که در فیلم شهید حاج اسماعیل حیدری و هادی باغبانی برای شناسایی منطقه باید اول پهپاد پرواز میدادن و نمیدونم کلاه مخصوص و اینجور مسائل هالیوودی!

برای روشن ساختن این دوستان باید عرض کنم که مسئله نبرد در عمل فرق میکنه با فیلمهای خوش ساخت هالیوودی و پهپاد هوا کردن!

در فیلم زیر که اقای باغبانی گرفتند و مطمئنن هیچ کدام از دوستان ندیدن و به صورت خصوصی از سخنگوی لوا داوود(حسام السرمینی) گرفتم میبینیم که موقع خوردن شام یکی از نیروها میگه :

هر شب این خبرها نیستا!
آب نداشتیم بخوریم !نون نداشتیم بخوریم!دیگه عمق فاجعه رو بدونید خودتون و هی حرف از پهپاد و هالیوود بازی نزنید دیگه و تمومش کنید!نیروهای ایرانی رفتن اونجا باری رو از دوش سوری ها بردارن نه اینکه بشینن تو پایگاه و پهپاد فِر بدن...!فیلم رو حتما تماشا کنید(فیلمهایی خصوصی دارم از اقای باغبانی که هنوز پخش نشده و ندیدین و بهتره نبینین...)

[url="http://www.mediafire.com/watch/7t5w9c7nte67d61/%D8%B4%D8%A7%D9%85_%D8%AE%D9%88%D8%B1%D8%AF%D9%86.MP4"]http://www.mediafire.com/watch/7t5w9c7nte67d61/%D8%B4%D8%A7%D9%85_%D8%AE%D9%88%D8%B1%D8%AF%D9%86.MP4[/url]
  • Upvote 11
  • Downvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در (ویرایش شده) · مخفی شده توسط Electro_officer، 18 تیر 1393 - ????? ???? ?? ?????
مخفی شده توسط Electro_officer، 18 تیر 1393 - ????? ???? ?? ?????
ددوستان یک سری عکس دارم شاید ندیده باشید و تکراری نباشه از حضور نیرو ویژه های کشور عزیزمون در عراق...این عزیزان به صورت هماهنگ و مشترک با نیرو ویژه های ارتش عراق کار میکنن ...قبلا هم با ارتش سوریه و حزب الله در عملیات مشترک شرکت کردن ....دروود بر تک تک این عزیزان ...خدا قسمت کنه ما هم بریم

[img]http://upload7.ir/imgs/2014-07/45157196364066830356.jpg[/img]

[img]http://upload7.ir/imgs/2014-07/34369344327763744489.jpg[/img]
[img]http://upload7.ir/imgs/2014-07/67477513805781916846.jpg[/img]

باز هم دارم اما فعلا این ها رو ببینید تا بعدی ها رو بزارم یکی یکی..........
یا علی ویرایش شده در توسط sam_shiraz_army
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
ارسال شده در · مخفی شده توسط cheka، 18 تیر 1393 - دلیلی ارایه نشده است
مخفی شده توسط cheka، 18 تیر 1393 - دلیلی ارایه نشده است
[quote name='Ludendorff' timestamp='1404893432' post='391534']
به به
حال میکنید
باز بگید آمریکا جیزه
[/quote]
آخیش... آمریکا عسسسسسسیییییییییییییییییم...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
[quote name='vahidg' timestamp='1404881969' post='391507']

[b] [font=comic sans ms,cursive][size=6][url="http://www.entekhab.ir/fa/news/171138/%D8%AF%D8%A7%D8%B9%D8%B4-%DA%A9%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%84-%DB%8C%DA%A9-%D8%A7%D9%86%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D8%AA%D8%B3%D9%84%DB%8C%D8%AD%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%DB%8C%D9%85%DB%8C%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D8%AF%D8%B3%D8%AA-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA"]داعش کنترل یک انبار تسلیحات شیمیایی را بدست گرفته است[/url][/size][/font][/b]
[/quote]
عجب خر تو خري شده :-x :-( :worreid: :evil:
2500 راكت فرسوده حاوي گاز سارين كه يك دهه پيش پر شدن ، به همراه ساير عوامل شيميايي ! ( )
http://bigstory.ap.org/article/iraq-says-terrorists-seize-chemical-weapons-site

كسي حوصله كرد ترجمه كنه :

[left]The last major report by U.N. inspectors on the status of Iraq's weapons of mass destruction program was released about a year after the experts left in March 2003. It states that Bunker 13 contained 2,500 sarin-filled 122-mm chemical rockets produced and filled before 1991, and about 180 tons of sodium cyanide, "a very toxic chemical and a precursor for the warfare agent tabun."[/left]
[left]The U.N. said the bunker was bombed during the first Gulf War in February 1991, which routed Iraq from Kuwait, and the rockets were "partially destroyed or damaged."[/left]
[left]It said the sarin munitions were "of poor quality" and "would largely be degraded after years of storage under the conditions existing there." It said the tabun-filled containers were all treated with decontamination solution and likely no longer contain any agent, but "the residue of this decontamination would contain cyanides, which would still be a hazard."[/left]
[left]According to the report, Bunker 41 contained 2,000 empty 155-mm artillery shells contaminated with the chemical warfare agent mustard, 605 one-ton mustard containers with residues, and heavily contaminated construction material. It said the shells could contain mustard residues which can't be used for chemical warfare but "remain highly toxic."[/left]
[left]U.S. State Department spokeswoman Jen Psaki expressed concern on June 20 about the Islamic State of Iraq and the Levant seizing the complex, but played down the importance of the two bunkers with "degraded chemical remnants," saying the material dates back to the 1980s and was stored after being dismantled by U.N. inspectors in the 1990s.[/left]
[left]She said the remnants "don't include intact chemical weapons ... and would be very difficult, if not impossible, to safely use this for military purposes or, frankly, to move it."[/left]

[left]http://bigstory.ap.org/article/iraq-says-terrorists-seize-chemical-weapons-site[/left]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.