super_comando

تحلیل و پیگیری تحولات عراق

Recommended Posts

[quote name='Zapad' timestamp='1405206694' post='392694']
داداش نباید به من و تو بیان بگند که از کجا میدونی انجام نشده ؟؟؟
میخوای مراسم رونمایی بذارند .
[/quote]

دوست عزیز بنده به کنایه گفتم.......بنده شک ندارم برنامه مشخصی برا ابرامزها تدارک دیدن یا شایدم وارد کشور کردن....موثق ترین دلیلم هم شناختی که از مسولین نظامی و اطلاعاتی کشور سراغ داریم که از هیچ نمی گذرن....... البته شاید این مورد فعلا دلیل قانع کننده ای نباشه ولی گذر زمان در چندسال اینده خیلی مسایلو روشن میکنه
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='HHL' timestamp='1405204454' post='392685']
براى بمباران اىن داعشى ها بمب هاى خوشه اى بىشتر به کار ارتش عراق نمىاد? البته اگر امرىکاىى ها حاظر باشند همچىن تسلىحاتى رو در اختىار عراقى ها بذارند.
[/quote]
به نظر مي رسه يكي از مشكلاتي كه ارتش عراق با اون دست به گريبانه ، عدم اعتقاد فرماندهي ارشد نيروها به نيروي هوايي هست .
توي تحولات جاري ، نيروي هوايي عراق مانند جنگ هشت ساله ، فقط نقش پشتيبان را بازي مي كنه !با همين نيروي هوايي در شرايطي كه طرف مقابل توانائي چنداني نداره ، مي شه كارهاي بزرگي كرد . واقعا جاي تأسفه :-(
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اشتباه اصلی ارتش صدام در رویارویی با آبرامز ها استفاده از تانک های روسی بود!!! نبرد تانک با تانک جواب نمیده در مورد آبرامز ها به چندین دلیل!!!
ولی الان دمپایی پوش ها هم راحت آبرامز شکار می کنند چون تانک ندارند...بنظر میاد تانک ارزش خودش رو در میدان نبرد از دست داده همچنان که در جنگ سوریه و نبرد 33 روزه هم همین بود...

دوره تانک گذشته به نظرم...دوره تیم های قدرتمند ضد زره هستش که هم چابکند و هم زهر دار
ما هم تسلیحات ضد زره خودمون رو به حد کافی روی آبرامز امتحان کردیم.خیالتون راحت

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
از مدیر و مدیران این بخش یک سوال دارم

؟؟؟ چرا عکس هایی که بنده از حضور نیرو ویژه های کشورمون گذاشتم پاک کردید ؟؟؟؟ دلایل امنیتی داره ؟؟؟ فکر نمیکنید به زودی عکس های بیشتر میاد بیرون ؟؟؟
نکنه خط قرمز هایی که مثل روزنامه کیهان ترسیم میکنند ما هم باید پیرو آن خط قرمز های بیخودی باشیم ؟؟؟!!!!! یا خط قرمز هایی که صدا و سیمان ( آخ ببخشید صدا و سیما) گذاشته پیرویی کنیم؟؟؟
کاش یکی به من تفهیم میکرد سانسور برای چیست ؟؟؟؟
  • Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='hosm' timestamp='1405198668' post='392650']
برادر گلم، عفت کلام خوب چیزیه. زیبنده حرف دارای منطقه. خواهشا رعایتش کنید
شما رو هم به خدا قسم میدم حرف قومیتی نزنید. مگر امامان معصوم از اعراب نبودند؟ مگر سید حسن و شهید عماد و هزاران بزرگ دیگر عرب نیستند؟ اینها عرب نیستند بلکه جاهلیت قبل از اسلام هستند.
[/quote]
واقعیت هست .خودشون هم می گویند وگرنه ما که حاضر نبودیم ببینم چه جوری عمل می کنند . بعدش هم شما اون بخش نهی ائمه از این اقدام را نخواندی !؟ ویرایش شده در توسط blender
  • Upvote 1
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اصلا گیریم تانک بدرد نخور..
با چی میتواین افند کنید تکنیکال ؟ یا با دمپایی؟
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بنظر شما دلیل اصلی حمایت نکردن امریکا از استقلال اقلیم چی میتونه باشه
واقعا من متوجه عدم استقبال امریکا از این موضوع نمیشم
اگه اقلیم کردستان مستقل بشه اونوقت تحت اختیار امریکا و اسراییل خواهد بود
یعنی یک اهرم فشار بسیار مناسب علیه ایران و حکومت شیعی عراق و از اونطرف ترکیه
من فکر میکنم کلا امریکا موافق این موضوع هست اما الان وقتش نیست
یا اینکه اگه مستقیما از همه پرسی و جداسازی کردستان حمایت کنه اونوقت روسیه هم در قضیه اوکراین دستش بازتر میشه
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='sam_shiraz_army' timestamp='1405231482' post='392728']

؟؟؟ چرا عکس هایی که بنده از حضور نیرو ویژه های کشورمون گذاشتم پاک کردید ؟؟؟؟ دلایل امنیتی داره ؟؟؟ فکر نمیکنید به زودی عکس های بیشتر میاد بیرون ؟؟؟
نکنه خط قرمز هایی که مثل روزنامه کیهان ترسیم میکنند ما هم باید پیرو آن خط قرمز های بیخودی باشیم ؟؟؟!!!!! یا خط قرمز هایی که صدا و سیمان ( آخ ببخشید صدا و سیما) گذاشته پیرویی کنیم؟؟؟
[/quote]
با سلام خدمت همه دوستان گرامی
فتوشاپ بود و اصل یکی از عکس ها را یکی از دوستان قرار دادند .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
الضلوعیه در 43 کیلومتری سامرا و صد کیلومتری بغداد از دست رفت..
هیچ حرفی برای گفتن نیست جز بی همتی عراقی ها..

در ضمن داعش برای اولین بار بطور رسمی اعلام کرده یک سوخو ایرانی رو در استان کرکوک هدف قرار داده..
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='death-white' timestamp='1405237388' post='392746']
بنظر شما دلیل اصلی حمایت نکردن امریکا از استقلال اقلیم چی میتونه باشه
واقعا من متوجه عدم استقبال امریکا از این موضوع نمیشم
اگه اقلیم کردستان مستقل بشه اونوقت تحت اختیار امریکا و اسراییل خواهد بود
یعنی یک اهرم فشار بسیار مناسب علیه ایران و حکومت شیعی عراق و از اونطرف ترکیه
من فکر میکنم کلا امریکا موافق این موضوع هست اما الان وقتش نیست
یا اینکه اگه مستقیما از همه پرسی و جداسازی کردستان حمایت کنه اونوقت روسیه هم در قضیه اوکراین دستش بازتر میشه
[/quote]بعد از جدا شدن اقلیم دو اتفاق خواهد افتاد یا بقیه عراق یک پارچه خواهد ماند که احتمال ضعیفی است و یا بخش سنی نشینهم جدا خواهد شد .در این صورت بخش شیعه نشین باقی مانده بشیار تحت تاثیر ایران قرار خواهد گرفت . این دلیل اصلی مخالفت امریکا با تجزیه عراق است.
  • Upvote 6
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='TALASH' timestamp='1405234649' post='392736']
این تحیلیل خیلی آبکی هست!

مثل این میمونه بگیم چون ارتش عراق کوگارها و هاموی ها رو ازدست میده پس خودروهای حفاظت شده خوب نیستن و باید از جیپ و موتور سکلت استفاده کرد!

همین تانک ها اگر در یک ارتش غربی بودن چنان پدری از تروریست ها در میاوردن اون سرش ناپیدا! اینکه عراقی ها با رگبار دوشکا تانک ها و نفربرهاشون رو رها میکنن و در میرن مشکل تانک یا زرهی نیست!

در مورد جنگ 33 روزه هم بهتره یخورده بیشتر تحقیق بفرمایی اولا حزب الله ، حزب الله است و شاید بهترین واحد های کماندویی ما هم هم سطح این نیرو نباشن! اینها ساال 2006 یعنی 8 سال پیش! بصورت عملیاتی از کورنت و متیس و آرپی جی 29 استفاده میکردن ، الان چندتا یگان نخبه ما از اینها استفاده میکنن؟؟

کماندوهایی با سطح آموزش و عقیده حزب الله اصلا قابل مقایسه با سپاه و ارتش سرباز محور و بنجل ما نیست!

محیط کوهستانی و جنگلی هم که حزب الله با اسرائیل روبرو شد هم قابل مقایسه با فضای سرزمینی ایران نیست اون فضا قابلیت استفاده از تیم های ضد زرهی و استفاده از اصول استتار رو به شدت دارا هست ولی صحراها دشت های ایران خیر. شما در دشت چگونه میخواهید با ضد زره تانک بزنید ؟ چگونه میخواهید استتار موثر کنید و د صورت لزوم تغییر مکان دهید؟ اونم با تانک هایی که با سرعت حداقل 50 کیلومتر بر ساعت بصورت لشکرهای پر تعداد حمله میکنن؟

اینکه عراقی ها خیلی بی عرضه تشریف دارن رو به کل دنیا تعمیم ندهید.
[/quote]در جنگ عراق(عراق هم یه کشور مسطح و بیابانیه) هر جا نیروهای پیاده و ضد زره با آمریکایی ها درگیر شدن( اون هم به شکل سازماندهی نشده و کاملا خودجوش) آمریکا و آبرامز ها به مشکل خوردند...
اساسا زرهی وقتی براش یه چاره اساسی اندیشده شده باشه یعنی کشک!
چاره اساسی هم شامل دوبخشه: تیم های شکار زرهی و البته بر هم زدن پشتیبانی هوایی زرهی...
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Haj_Rezvan' timestamp='1405240944' post='392756']
الضلوعیه در 43 کیلومتری سامرا و صد کیلومتری بغداد از دست رفت..
هیچ حرفی برای گفتن نیست جز بی همتی عراقی ها..

[color=#ff0000]در ضمن داعش برای اولین بار بطور رسمی اعلام کرده یک سوخو ایرانی رو در استان کرکوک هدف قرار داده..[/color]
[/quote]

به نظر من دیگه وقتشه که نهاجا ارتش بطور کامل (ولی همچنان غیر رسمی - سیاست سکوت و عدم تائید حضور) با جنگنده هاش توی عراق حضور پیدا کنه.
فراموش نکنیم که با توجه به برد و توان حمل تسلیحات و تنوع تسلیحات و ... حضور فانتوم ها توی عراق خیلی میتونه مفیدتر باشه تا سوخو 25 های بدون رادار و ...
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='gader' timestamp='1405241207' post='392758']
بعد از جدا شدن اقلیم دو اتفاق خواهد افتاد یا بقیه عراق یک پارچه خواهد ماند که احتمال ضعیفی است و یا بخش سنی نشینهم جدا خواهد شد .در این صورت بخش شیعه نشین باقی مانده بشیار تحت تاثیر ایران قرار خواهد گرفت . این دلیل اصلی مخالفت امریکا با تجزیه عراق است.
[/quote]
با سلام خدمت همه دوستان گرامی
البته در نقشه خاورمیانه جدید پیش بینی شده که قسمت شیعه نشین عراق به علاوه خوزستان ایران کشور شیعه ستان را تشکیل می دهند . همچنین کردستان ایران به علاوه کردستان های عراق و سوریه و ترکیه کردستان بزرگ را تشکیل خواهند داد . بنابراین آمریکا علی رغم مخالفت ظاهری خیلی هم بی میل به تجزیه ایران نخواهد بود . کلا داعش بدون موافقت آمریکا و رژیم صهیونیستی و دولت های عرب منطقه هرگز نمی توانست چنین پیشرفتی داشته باشد .
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='k98' timestamp='1405186105' post='392573']
[url="http://www.asriran.com/fa/news/345341/%D8%A7%D8%AF%D8%B9%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AE%D9%84%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D8%B9%D8%B4-%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D9%85%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF"]http://www.asriran.c...بمباران-می-کنند[/url]

مدیران بتوجنهن که این حرف من نیست
[/quote]
فکر کنم دوزاری شما کلا خیلی کجه ..
یکبار دیگه و برای آخرین بار میگم. [b]قوانین سایت کاملا روشن و مشخصه. ارائه اطلاعات منتشر شده در سایتهای خبری "با درج لینک منبع" مشکلی نداره اما هرگونه هرگونه ارائه اطلاعات غیر رسمی از وضعیت نیروهای نظامی کشور به هر شکل و طریق با کنایه یا مستقیم ممنوع هست در صورت مشاهده محدودیت در اکانت کاربر خاطی بلادرنگ اعمال خواهد شد.[/b]

[quote name='sam_shiraz_army' timestamp='1405231482' post='392728']

[/quote]
پست شما به دلیل قرار دادن تصاویر خارج از گالری به صورت مستقیم مخفی شده. بهتره به جای داد و بیداد کردن و برجسب زدن به دیگران یک دور قوانین سایت رو مطالعه بفرمایید.
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.