super_comando

تحلیل و پیگیری تحولات عراق

Recommended Posts

سد موصل همچنان در کنترل نیروهای داعش.

[IMG]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10264/Bul4tHcCMAA-Vw4_large.jpg[/IMG]

[IMG]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10264/Bul4lOQCEAA0hfn_large.jpg[/IMG]

[IMG]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10264/Bul4t2nCcAEmrjw_large.jpg[/IMG]
  • Upvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این تاکتیک پخش شدگی! که حالا در سطح جهانی! هم داره مورد استفاده داعش قرار میگیره تاکتیک تبلیغاتی فکر شده ای هست به نظر. اینطور القا میکنه که ما همه جا هستیم و خب کم کم به یک باور تبدیل میشه که داعش همه جا ( به طور گسترده ) حضور داره. نمی دونم برنامه ریزی شده توسط فرماندهانشون هست یا فقط اینکه هسته های سمپاتشون تنها خودمختار اعلام وجود میکنند از این طریق که در هر صورت در بعد تبلیغاتی کمک خوبی به داعش هست.

در مورد ایزدی ها هم من نمیدونم کمک مستقیم ترکیه به داعش چه میزان هست. کمک های غیر مستقیم و لجستیک که به نظرم قطعا هست. حالا نه به طور سیستماتیک ولی مقطعی. یعنی یک جور کنترل داعش و اشراف بر اون در داخل مرزها و هدایتش به سمت اهداف تعیین شده. حالا نه کنترل فرماندهان که بدنه پرشور علاقه مند به پیوستن به داعش که به هر حال لااقل براشون برخی امور خصوصا ورود به سوریه از طریق مرزهای ترکیه تسهیل میشه.
حالا با این فرض ایجاد کمپ برای ایزدی ها توسط ترکیه ای که به طور غیر مستقیم شریک جنایات داعش ضد ایزدی هاست یکی از بزرگترین وقاحت های اردوغان به نظرم هست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

دو سه روزی هست تو فکر اینم : اگر واقعا سد موصل قراره دوباره بازپس گرفته بشه ، یک دلیل منطقی پیدا باید بکنم که داعش اونجا رو منفجر نکنه ...
هرچی هم فکر میکنم چیز دندونگیری دستم نمیاد

به نظر شما داعش وقتی بدونه نیروهای امریکا عراق ایران کردستان عراق و.... میان سراغش ... دست رو دست میزاره؟

با خودم کلنجار میرم و میگم میزاره ! ولی هرچی منطقی نگاه میکنم میبینم در صورتیکه دست رو دست بزاره :

یک برنامه بزرگی علیه ما اونوقت به جاش بهشون میدن !

نظر دوستان چیه ؟

معامله خوبی میشه برای کردها و به خصوص امریکایی ها .... رسیدن به مرزهای ایران در ازای بازپس گیری و اینا ! بدون اینکه سد بره هوا و عراق بره زیر آب !

یا حق
  • Upvote 5
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نماهنگ عراقی ها برای سردار سلیمانی عزیز
[size=6][url="http://hn12.asset.aparat.com/aparat-video/7de59d555057d9b725c95327e2e2e3961463384.mp4"][color=#ff0000]دانلود[/color][/url][/size]
[size=6][color=#ff0000][img] http://gallery.military.ir/albums/userpics/10129/1-1024x656.jpg[/img][/color][/size] ویرایش شده در توسط Shabro
  • Upvote 8
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Ernesto_Rommel' timestamp='1408294880' post='402629']
سلام

دو سه روزی هست تو فکر اینم : اگر واقعا سد موصل قراره دوباره بازپس گرفته بشه ، یک دلیل منطقی پیدا باید بکنم که داعش اونجا رو منفجر نکنه ...

به نظر شما داعش وقتی بدونه نیروهای امریکا عراق ایران کردستان عراق و.... میان سراغش ... دست رو دست میزاره؟

با خودم کلنجار میرم و میگم میزاره ! ولی هرچی منطقی نگاه میکنم میبینم در صورتیکه دست رو دست بزاره :

نظر دوستان چیه ؟

معامله خوبی میشه برای کردها و به خصوص امریکایی ها .... رسیدن به مرزهای ایران در ازای بازپس گیری و اینا ! بدون اینکه سد بره هوا و عراق بره زیر آب !

یا حق
[/quote]

البته ظاهرا داعش بدون منفجر کردن سد اون رو تسلیم کردها کرد !!
  • Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان خطر شکستن سد رو خوب متوجه شدن اما تهدید داعش مبنی بر آتش زدن چاه ها و تاسیسات نفتی در صورت حمله آمریکا رو اصلا . خبرش صفحات قبل گذاشته شد و بدون هیچ بازخورد و توجهی از دیده ی تاپیک کاملا محو شد :-(
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

نظر دوستان چیه ؟

یا حق
[/quote]
لزوما قرار نیست بیاد مرز ما مناطق شیعه نشین لبنان و کل سوریه هم مرز ماست.دیدین که چند هفته ای حملاتشون به ارتش سوریه خیلی زیاد شده .ممکنه الانبارو بخوان + سوریه
اقا یکی پیدا نشد یه تایپیکی چیزی در مورد نبرد القصیر به من بده لطفا
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

نظر دوستان چیه ؟

یا حق
[/quote]داعش چه در سوریه چه در عراق چون از میادین نفت و سد انرژی بدست میاره و انرژی یعنی پول هیچ وقت نمیاد سد رو منفجر کنه بلکه اعتقاد داره تاسیسات حتی اگر دست دشمن بیوفته دوباره پس میگیردش و نیازی به نابود کردنش نمیبینه حتی اگه یک میدان نفتی یا پالایشگاه دست دولت سوریه باشه اونو سعی میکنه بدون اسیب زدن به پرسنل فنی و تاسیسات بچنگ بیاره و برق و انرژی تولید کنه
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right][color=#000000][b][size=5]سد موصل آزاد شد[/size][/b][/color][size=3][color=#000000] [/color][/size][/right]

[right][size=4][color=#000000]پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران - تهران [/color][/size][/right]

[right][size=4][color=#000000]منابع کرد در شمال عراق اعلام کردند کنترل نقاط استراتژیک و کلیدی سد موصل را از گروه تروریستی داعش پس گرفته اند و منتظر پاکسازی اطراف سد هستند.[/color][/size][/right]

[size=4][color=#000000]شبکه خبری بی بی سی یکشنبه شب به نقل از این منابع گزارش داد: نیروهای داعش اطراف سد موصل تله های انفجاری و مین کار گذاشته اند و به همین دلیل، به چند ساعت وقت نیاز است تا این سد به کنترل کامل پیشمرگان کرد درآید.[/color]

[color=#000000]سد موصل از بیش از 10 روز پیش به تصرف گروه تروریستی داعش درآمده است.[/color]

[color=#000000]به گفته بی بی سی، در پی تشدید حملات هوایی آمریکا و پشتیبانی جت ها و هواپیماهای بی سرنشین این کشور، نیروهای پیشمرگ کرد اقلیم کردستان عراق امروز توانستند بیشتر نقاط اطراف سد را در اختیار خود بگیرند.[/color][/size] ویرایش شده در توسط projectile
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
الان اخبار خودمون ساعت 8 اعلام كرد كانلا آزاد شده بدست ارتش افتاده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

نظر دوستان بسیار محترم هست ... خودمم تو فکر اینها من جمله ضرر برگشتی ش به داعش بودم ولی به نظر من با توجه به سیر حمایتی امریکا از اکراد و نحوه برخوردش با داعش ... قطعا شاهد تغییر موضع و استراتژی داعش خواهیم بود

پیام واضحی هست به داعش

تا وقتی همپیمانان ایران رو بزنی به هر صورتی که باشه از سر بریدن های وحشیانه تا تجاوز .... آزاد هستی .... اگر بخواهی وارد حوزه ما بشی کله پا میشی .... در عین حال اگرم میخوای زنده بمونی باید منافع ایران رو بزنی

نظر من اینه !

دقت کنید

سالها پیش ، پژاک کمی قدرت گرفت ، امریکا انتخابش کرد تا به صورت نیابتی با ایران بجنگد که ایران در طی اقدامی پیشدستانه در سال 90 حملات فوق العاده سنگین و مرگباری علیه شون انجام داد و پایگاه های مهمی رو از دست شون خارج کرد ....

اینبار حریفی ساخته و پرداخته شده که صدها هزار برابر پژاک قدرت داره ....... آیا امریکا از این فرصت طلایی میگذره ؟

هر روز که بیشتر جلو میریم به جواب ش نزدیک تر میشیم ...

یا حق
  • Upvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Ernesto_Rommel' timestamp='1408336369' post='402713']
سلام

نظر دوستان بسیار محترم هست ... خودمم تو فکر اینها من جمله ضرر برگشتی ش به داعش بودم ولی به نظر من با توجه به سیر حمایتی امریکا از اکراد و نحوه برخوردش با داعش ... قطعا شاهد تغییر موضع و استراتژی داعش خواهیم بود

پیام واضحی هست به داعش

تا وقتی همپیمانان ایران رو بزنی به هر صورتی که باشه از سر بریدن های وحشیانه تا تجاوز .... آزاد هستی .... اگر بخواهی وارد حوزه ما بشی کله پا میشی .... در عین حال اگرم میخوای زنده بمونی باید منافع ایران رو بزنی

نظر من اینه !

دقت کنید

سالها پیش ، پژاک کمی قدرت گرفت ، امریکا انتخابش کرد تا به صورت نیابتی با ایران بجنگد که ایران در طی اقدامی پیشدستانه در سال 90 حملات فوق العاده سنگین و مرگباری علیه شون انجام داد و پایگاه های مهمی رو از دست شون خارج کرد ....

اینبار حریفی ساخته و پرداخته شده که صدها هزار برابر پژاک قدرت داره ....... آیا امریکا از این فرصت طلایی میگذره ؟

هر روز که بیشتر جلو میریم به جواب ش نزدیک تر میشیم ...

یا حق
[/quote]
[size=4] :rose:[/size]
[size=4]جناب رومل حالا ما باید چه حرکتی کنیم....ممنون[/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اگر آمریکا تونسته از بین حامیانش در طیف اهل سنت (وهابیت سلفی - تکفیری ) در جهت اهدافش ارتش بزرگ و مجهزی رو تشکیل بده ، ما هم میتونیم در مقابلش دو ارتش مجهز و کاملا جدا تشکیل بدیم

یکی ارتش متشکل از نیروهای معتقد شیعه و دیگری ارتش مجهزی از حامیان انقلاب اسلامی و مقاومت اسلامی در منطقه نظیر جهاد اسلامی فلسطین از طیف اهل سنت

بجای اینکه شیعه در مقابل سنی قرار بگیره درسترش اینه که سنی در مقابل سنی قرار بگیره
  • Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.