super_comando

تحلیل و پیگیری تحولات عراق

Recommended Posts

این اسلحه ای که دست این شلوار سفیده هست ( بالا سمت چپ ) چیه !؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='blender' timestamp='1408451631' post='402980']
این اسلحه ای که دست این شلوار سفیده هست ( بالا سمت چپ ) چیه !؟
[/quote]
ظاهرا M16A2 نیرو های ویژه ی ابله عراق هست! خوبه خودشون رو جا نگذاشتن!
  • Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ظاهرا دامنه حملات هوایی امریکا به استان الانبار هم گسترش پیدا کرده !
به نظر میرسه شبکه های خبری مثل العربیه هم بعد از کنار رفتن مالکی و دخالت امریکا تغییر موضع دادن و خبر از پیشروی های ارتش و کردها و شکست داعش میدن !!!
نظر بنده این هست که از اونجایی که هدف اصلی غرب سوریه هست میخواد داعش رو تحت فشار بزاره تا نیروهاش رو به سوریه منتقل کنه و حضورش در عراق رو به سطح قبلی کاهش بده .
مالکی که کنار رفت , کرکوک هم افتاد به دست کردها و کلی سلاح و پول هم از عراق به سوریه منتقل شد . بنابراین تاریخ مصرف داعش در عراق تموم شده .

دخالت نظامی امریکا و اقدام توئیتر در بستن حساب های داعش و اقدام شورای امنیت در قبال داعش و تغییر موضع شبکه های عربستان و قطر (که تا قبل از کنار رفتن مالکی اتفاقات اخیر رو انتقلاب مردمی مینامیدن ! ) و اعلام حمایت سنی های عراق از عبادی و اعلام امادگیشون برای جنگ با داعش نشون میده که اوضاع بعد از کنار رفتن مالکی تغییر کرده .
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
18+
حدیثه در استان الانبار امروز شاهد جنایت فجیع داعش بود.

لعنت الله علی قوم الظالمین

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10264/2~18.jpg[/img]

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10264/1~16.jpg[/img]

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10264/14~7.jpg[/img]

ادامه ی عکسها در لینک زیر:
[CODE]
http://justpaste.it/Barwana
[/CODE]
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
میشه لطفا فقط روی تحولات عراق تمرکز کنین بچه ها؟

من خودم کرد هستم . کرد ایلام . ولی بیخیال لطفا این بحث ها

به عراق برگردیم بهتره :rose:
  • Upvote 16
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خداییش چه سد بزرگیه با این همه اب میتونن کشاورزیشونو به اوج برسونن کاش یه رودخونه اینجوری وسط کشور داشتیم .با درامد نفت به اقتصاد پویا درست کنن.تحریمم که نیستن درد این عربا چیه اینجوری تو سر و کله هم میزنن؟
اقا تو عکس ماشینای پیشمرگه اون هامر سیاهه یه مسلسل روشه اسم مسلسل چیه؟ دوربین داره یعنی اینقدر دقت تیراندازی داره که میشه با دوربین زد؟
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ظاهرا عملیات ازاد سازی تکریت باز هم شکست خورد ! دوستان بررسی کنید ببینید صحت داره یا نه . شاید در مناطق باز مثل همین سد موصل بشه به راحتی از نیروی هوایی استفاده کرد و ضربات سنگینی به داعش وارد کرد ولی در جنگ شهری (مخصوصا وقتی شهر خالی از سکنه نیست ) نباید به نیروی هوایی دل خوش کرد .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Electro_officer' timestamp='1408467367' post='403016']
حدیثه محاصره شده؟ به نظرتون می تونند دوام بیارند و شهرو وسد رو حفظ کنند؟
[/quote]

jاگه منظورت سد موصل هست که من بعید میدونم دیگه دست داعش یافته.درحقیقت امریکا برای ابروی خودش هم که شده اجازه ی این کارو نمیده.

اتفاقاتی امروز افتاد که واقعا دلم خواست به حال شیعیان عراق گریه کنم.اگه توی عکسا دقت کرده باشین خبرنگار و تصویر بردار CNN رو هم میتونید ببینید.به محظ اینکه سد دست پیشمرگه افتاد گزارش زنده رفتن از روی سد.در حالی که تا به حال اینهمه جنایت در حق شیعیان عراق شد و این شبکه ها حتی یک زیرنویس هم براش نرفتن.واقعا لقبی که امام (ره) به اینها داد شایستشونه......شیطان بزرگ.
  • Upvote 14

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='gholam22' timestamp='1408468079' post='403020']
تا اونجایی که میدونم حدیثه سد نداره.اگه منظورت سد موصل هست که من بعید میدونم دیگه دست داعش یافته.درحقیقت امریکا برای ابروی خودش هم که شده اجازه ی این کارو نمیده.

اتفاقاتی امروز افتاد که واقعا دلم خواست به حال شیعیان عراق گریه کنم.اگه توی عکسا دقت کرده باشین خبرنگار و تصویر بردار CNN رو هم میتونید ببینید.به محظ اینکه سد دست پیشمرگه افتاد گزارش زنده رفتن از روی سد.در حالی که تا به حال اینهمه جنایت در حق شیعیان عراق شد و این شبکه ها حتی یک زیرنویس هم براش نرفتن.واقعا لقبی که امام (ره) به اینها داد شایستشونه......شیطان بزرگ.
[/quote]
سد حدیثه توی استان الانباره
شهر حدیثه هم الان چند هفته هست که حالت شبه محاصره داره. و جاده های منتهی به شهر بسیار نا امن هستند ویرایش شده در توسط lahutian
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[center]
[b] [url="http://www.tabnak.ir/fa/news/427110/%D8%A7%D8%A8%D9%88%D8%A8%DA%A9%D8%B1-%D8%A8%D8%BA%D8%AF%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%AD%D9%85%D9%84%D9%87-%D9%87%D9%88%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AC%D8%A7%D9%86-%D8%B3%D8%A7%D9%84%D9%85-%D8%A8%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%B1%D8%AF"]ابوبکر بغدادی از حمله هوایی جان سالم به در برد [/url][/b]
[/center]
یک منبع اطلاعاتی آگاه اعلام کرد که رهبر گروه داعش از حمله جنگنده‌های آمریکایی به مناطقی در مرزهای عراق و سوریه در استان نینوا جان سالم به در برده است.
[right]۲۸ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۵:۱۸ [/right]

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز، یک منبع اطلاعاتی آگاه اعلام کرد که ابوبکر بغدادی، رهبر گروه "دولت اسلامی" (داعش) از حملات هوایی جنگنده‌های آمریکایی در مرزهای عراق با سوریه در استان نینوا و زمانی که در حال رفتن به سوریه بود و از آنجا وارد استان الانبار شد، جان به در برد.

این منبع اعلام کرد که حمله مذکور دو روز پیش در چارچوب حملات مشترک نیروهای پیشمرگ و نیروهای عراقی و جنگنده‌های آمریکایی صورت گرفت و جنگنده‌ها هدف را به طور دقیق مشخص کرده بودند.

این منبع که خواست نامش فاش نشود، اعلام کرد که یک تیم عالی رتبه از عراق، اقلیم کردستان و آمریکا در حال حاضر تحرکات بغدادی و چند تن از رهبران برجسته داعش را با دستگاه‌های کنترل و از طریق هواپیماهای دوربرد، تحت نظر قرار داده‌اند.

به گزارش منبع مذکور، در حال حاضر نیروهای عراقی و کرد بر وارد کردن ضربه‌های دقیق و منحصر به فرد به پایگاه‌های داعش که در نینوا و مناطق دیگر مشخص و شناسایی شده‌اند، متمرکز هستند.

به گزارش این منبع، این پایگاه‌ها از طریق ماهواره‌ها و جنگنده‌های آمریکایی شناسایی و کنترل می‌شوند.

این منبع افزود: بیشتر رهبران داعش از جمله بغدادی و شاکر وهیب در حال حاضر به خارج از مرزهای عراق فرار کرده‌ و حدود 15 تن از آن‌ها به سمت شهر "الرقه" در سوریه رفته‌اند

. http://www.tabnak.ir/fa/news/427110/%D8%A7%D8%A8%D9%88%D8%A8%DA%A9%D8%B1-%D8%A8%D8%BA%D8%AF%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%AD%D9%85%D9%84%D9%87-%D9%87%D9%88%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AC%D8%A7%D9%86-%D8%B3%D8%A7%D9%84%D9%85-%D8%A8%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%B1%D8%AF
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.