super_comando

تحلیل و پیگیری تحولات عراق

Recommended Posts

خوب، این یعنی اینکه ما هر جا گندم درو کردیم، قبلا بذرش رو کاشتیم... سپاه بدر، پیش‌مرگه مسلمان! حزب‌الله لبنان و ...

کسی یادش هست ما در کردستان عراق کاری کرده باشیم؟ از بعد از جنگ؟؟؟ ما گلیم خودمون رو که از اب کشیدیم، کرد ها رو دیگه به حال خودشون در عراق ول کردیم تا صدام بزنه قیچیشون بکنه...

امریکا اومد اونجا گندم کاشت و به دادشون رسید... بعدش هم که کلا دیکتاتور رو براشون زد زمین!! :))) بعدشم که ازشون حمایت قاطع کرد... دانشگاه ساخت، بیمارستان ساخت، امکانات داد...حمایت داد... اسرائيل اونجا رو به خیات خلوت خودش تبدیل کرد... ما چی؟؟؟ اونجا کاری کردیم؟ که الان انتظار برداشت هم داریم؟؟

این حرف، با توجه به اینکه ما داریم در اونجا مدیریت میکنیم، به خودمون هم هست... به سوریه هم هست و نه فقط عراق...

من دارم میگم نیگا کنیم ببینیم امریکا داره چطوری میره جلو و چطوری اینا رو هر وقت دوست داشته باشه، هر جا که دوست داشته باشه میزنه... بعد بیایم یاد بگیریم و استراتژی جنگی بریزیم و وسایل جنگی تولید بکنیم...

گفتم این روش ها رو تقلید بکنیم... مثلا اگر جنگنده داریم، با توپ درست زدن رو یاد بگیریم و ...

طبقه رو نگاه کنید!! کسی تا حالا اینجوری از داعش تلفات گرفته؟؟

همین امثال جنابعالی نبودید که سالهاست که هر موقع کمک حتی به فلسطین و عراق و ... بمیان میاد میگید چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است و چرا پول ما رو دارن برای قلسطین و عراق و سوریه و افغانستان و .. خرج میکنن و دائم در حال نق زدن و .. هستید که پول ما رو دارن میدزدن میدن این ... بخورن !!!!!.

یا اونهایی که چندین ساله که شعار میدن نه غزه نه لبنان و ... و امثال جنابعالی هم میانشون بودید و بقول خودتون ....

بالاخره باید چرخ زندگی مردم بچرخه یا اینکه به اینها هم ایران کمک کنه ؟

بالاخره نفهمیدیم آمریکایی ها شعور دارن که از هزاران کیلومتر اونورتر از مرزهاشون دارن برای امنیت کشورشون در این مناطق هزینه میکنن یا اونهایی که حاضر نیستن ببینن ایران داره خط دفاعیش رو در کیلومترها اونورتر از مرزهاش مستقر کرده ؟

همین جنابعالی مگه نیستید که نظام و تمام مسئولین کشور رو محکوم میکنید که چرا به حماس کمک میکنیم ؟ آیا آمریکا به اونهایی که کمک میکنه صد در صد نوکرش هستن و هرگز روبروی آمریکا نخواهند ایستاد ؟

ویرایش شده در توسط rasoolmr
  • Upvote 19
  • Downvote 24

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

همین امثال جنابعالی نبودید که سالهاست که هر موقع کمک حتی به فلسطین و عراق و ... بمیان میاد میگید چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است و چرا پول ما رو دارن برای قلسطین و عراق و سوریه و افغانستان و .. خرج میکنن و دائم در حال نق زدن و .. هستید که پول ما رو دارن میدزدن میدن این ... بخورن !!!!!.

باز برچسب زنی های شما شروع شد...

اولا بنده به شدت مخالف این ضرب المثل هستم و چند ده بار توی پایگاهمون که این ضرب‌المثل رو کسی گفته، زدم تو سرش!! پس من هیچوقت چنین چیزی نگفتم! :))) اما، این مسئله که پول ما رو ببرن غزه بدن براشون لندکروز بخرن که باهاش ویراژ بدن و جواب وام دو ملیونی ما رو بگن نداریم و بودجه نیست، بله مخالف این کار هستم!! :)))

یا اونهایی که چندین ساله که شعار میدن نه غزه نه لبنان و ... و امثال جنابعالی هم میانشون بودید و بقول خودتون ....

والا این شعار از قدس 88 شروع شد و هنوز کارش به چندین سال نکشیده! :))) با این حال، همچنان مخالف پرادو و لندکروز و ازرا و سانتافه و سوناتا خریدن برای مردم غزه هستم...

بالاخره باید چرخ زندگی مردم بچرخه یا اینکه به اینها هم ایران کمک کنه ؟

خیر باید مردم وضعشون خوب بشه و ارتش کشور خودمون تقویت بشه و به بقیه صرفا کمک هایی برای دفاع از خود داده بشه و مثلا راکت های بهتر به غزه براشون کافیه... (حزب الله توی این ماجرا جداست! )... عراق هم به همین صورت و یه کشور جداست و هر روز ممکنه یه نفر دیگه بیاد قدرت رو بگیره که اصلا دشمن ما باشه! :))))) بهتره حواسمون باشه چیزی بهشون ندیم که باهاش بزنن تو سر خودمون...

بالاخره نفهمیدیم آمریکایی ها شعور دارن که از هزاران کیلومتر اونورتر از مرزهاشون دارن برای امنیت کشورشون در این مناطق هزینه میکنن یا اونهایی که حاضر نیستن ببینن ایران داره خط دفاعیش رو در کیلومترها اونورتر از مرزهاش مستقر کرده ؟

من ندیدم امریکا واسه مردم کردستان لندکروز و پرادو و سوناتا بخره شما دیدی؟؟ اون داره میاد نفت میگیره در مقابل جنس میده... نفت میگیره، اموزش میده... نفت میده، دفاع میکنه... هر کاری میکنه، پولش رو میگیره میبره خرج کشور خودش و سامانه های قوی تر نظامی میکنه... که بتونه باهاش بیشتر پول در بیاره! :)))

همین جنابعالی مگه نیستید که نظام و تمام مسئولین کشور رو محکوم میکنید که چرا به حماس کمک میکنیم ؟ آیا آمریکا به اونهایی که کمک میکنه صد در صد نوکرش هستن و هرگز روبروی آمریکا نخواهند ایستاد ؟

من همچنان منتظرم که تصاویر سر صدها امریکایی در دستان مردم کردستان عراق و یا ترکیه یا افغانستان یا عربستان و یا قطر و یا کره جنوبی و یا ژاپن ببینم... من هنوز منتظرم راهپیمایی و جشن و پایکوبی مردم این مناطق با پرچم بزرگ‌ترین دشمن امریکا رو ببینم....

و من هنوز منتظرم که مردم کردستان بعد از اینکه امریکا ازشون در مقابل داعش دفاع کرد، از برادر های کردشون در ایران و ترکیه تشکر بکنن و از برادری و نژادشون بگن...

من حتی از اینکه غزه‌ای های نمک نشناس فلان فلان شده رو با کردهای عراق و وفاداریشون به امریکا مقایسه بکنم خجالت میکشم!! :)

================

بحثی با جنابعالی ندارم! :)

فقط خواستم برچسب‌ها و مزخرفاتتون بی‌پاسخ نمونده باشه! :)

• Upvote 16
  • Downvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دو شنبه 3 شهریور 1393 - 22:5:57

فروش اجساد؛ منبع درآمد جدید داعش در عراق

تروريست هاي داعش

العالم - خانواده یکی از اعضای ارشد گروه نقشبندیه برای تحویل گرفتن جسد وی 50 هزار دلار به تروریست های داعش پرداخت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، یک منبع محلی عراقی در گفت وگو با سومریه نیوز گفت: خانواده فردی موسوم به "ابو داوود" که از اعضای ارشد گروه نقشبندیه بود مبلغ 50 هزار دلار برای تحویل گرفتن جسد وی و سه تن از همراهانش از طریق یک واسطه به داعشی ها پرداخت کرده اند.

فرد مذکور دو هفته قبل، پس از گرفتار شدن در کمین نیروهای داعش در اطراف منطقه السعدیه در 60 کیلومتری شمال بعقوبه به همراه سه تن از دوستانش اعدام شد.

این منبع محلی افزود: داعش مبلغ 150 هزار دلار آمریکا برای تحویل دادن اجساد این سه نفر درخواست کرده بود اما واسطه ها توانستند این مبلغ را تا 50 هزار دلار کاهش دهند و این اجساد صبح امروز در مکانی نزدیک به ورودی غربی السعدیه به خانواده هایشان تحویل داده شد.

در برهه اخیر، گروهک تروریستی داعش رویکرد جدیدی را در مبادله جسد قربانیان در ازای مبالغ هنگفت در پیش گرفته و بسیاری از خانواده های عراقی، برای گرفتن جسد فرزندان خود مبالغ قابل توجهی پرداخت می کنند و این مبادله ها از طریق واسطه هایی صورت می گیرد که با سرکردگان داعش ارتباط نزدیکی دارند.

تروریست های داعش در نیمه ژوئن و پس از عقب نشینی نیروهای دولتی، منطقه السعدیه را به تصرف خود درآوردند و بعد از آن نسبت به اعدام سرکرده گروههای مسلحی که رقیب آنان بودند اقدام کردند.

از جمله این گروهها می توان به گروه "نقشبندیه" (به ریاست "عزت الدوری" معاون سابق دیکتاتور معدوم عراق)، جیش الاسلام و انصار السنه اشاره کرد.

ویرایش شده در توسط projectile

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

باز برچسب زنی های شما شروع شد...

اولا بنده به شدت مخالف این ضرب المثل هستم و چند ده بار توی پایگاهمون که این ضرب‌المثل رو کسی گفته، زدم تو سرش!! پس من هیچوقت چنین چیزی نگفتم! :))) اما، این مسئله که پول ما رو ببرن غزه بدن براشون لندکروز بخرن که باهاش ویراژ بدن و جواب وام دو ملیونی ما رو بگن نداریم و بودجه نیست، بله مخالف این کار هستم!! :)))

والا این شعار از قدس 88 شروع شد و هنوز کارش به چندین سال نکشیده! :))) با این حال، همچنان مخالف پرادو و لندکروز و ازرا و سانتافه و سوناتا خریدن برای مردم غزه هستم...

خیر باید مردم وضعشون خوب بشه و ارتش کشور خودمون تقویت بشه و به بقیه صرفا کمک هایی برای دفاع از خود داده بشه و مثلا راکت های بهتر به غزه براشون کافیه... (حزب الله توی این ماجرا جداست! )... عراق هم به همین صورت و یه کشور جداست و هر روز ممکنه یه نفر دیگه بیاد قدرت رو بگیره که اصلا دشمن ما باشه! :))))) بهتره حواسمون باشه چیزی بهشون ندیم که باهاش بزنن تو سر خودمون...

من ندیدم امریکا واسه مردم کردستان لندکروز و پرادو و سوناتا بخره شما دیدی؟؟ اون داره میاد نفت میگیره در مقابل جنس میده... نفت میگیره، اموزش میده... نفت میده، دفاع میکنه... هر کاری میکنه، پولش رو میگیره میبره خرج کشور خودش و سامانه های قوی تر نظامی میکنه... که بتونه باهاش بیشتر پول در بیاره! :)))

من همچنان منتظرم که تصاویر سر صدها امریکایی در دستان مردم کردستان عراق و یا ترکیه یا افغانستان یا عربستان و یا قطر و یا کره جنوبی و یا ژاپن ببینم... من هنوز منتظرم راهپیمایی و جشن و پایکوبی مردم این مناطق با پرچم بزرگ‌ترین دشمن امریکا رو ببینم....

و من هنوز منتظرم که مردم کردستان بعد از اینکه امریکا ازشون در مقابل داعش دفاع کرد، از برادر های کردشون در ایران و ترکیه تشکر بکنن و از برادری و نژادشون بگن...

من حتی از اینکه غزه‌ای های نمک نشناس فلان فلان شده رو با کردهای عراق و وفاداریشون به امریکا مقایسه بکنم خجالت میکشم!! :)

واقعا این که وگفتی یعنی چه !!!!!!

واقعا سطح گفته ها و یا جواب های شما گاها اونقدر کوته بینانه هست که آدم میمونه که آیا واقعا داره با یه فرد بالغ صحبت میکنه !!!!

مثلا از سال 88 تا الان چند سال نگذشته !!!!! شاید شما تو همون سال متوقف شدید و حساب زمان هم از دستتون در رفته

در مورد غزه هم فکر میکنم موضعی رو که شما گفتید یه بچه هم چنین استراتژی رو بکار نمیگیره چه برسه به آدم های بالغ معمولی و تا برسه به استراتژیست های یک کشور

اما در مورد آمریکا و گروه ها و کشورهایی که بهشون کمک میکنه :

این همه وسائل آمریکایی در کشورهایی که آمریکا درشون حضور فعال داره از آسمان نازل شده ؟؟؟

برای آمریکا اولین چیزی که مهم هست امنیت ملیش و بعد هژمونی قدرتش در جهان مهم هست .

در مورد محبوبیت آمریکا بهتر هست یک نگاهی به دنیا بندازید و بعد نظر بدید اول از ایران خودمون شروع کنید که هر جور تسلیحات و آموزشی رو دریافت کرد تا برسیید به جاهای دیگه مثل مصر ، القاعده ، طالبان ، یمن ، ....

حتی شما مطمئن هستید که شعار مرگ بر آمریکا در کشوری آمریکا زده مثل ترکیه شنیده نخواهد شد ؟؟؟؟

همین داعش که بگفته خانم کلینتون محصول آمریکاست آیا بالاخره رودر روی آمریکا قرار نخواهد گرفت ؟

یا ....

ویرایش شده در توسط rasoolmr
  • Upvote 7
  • Downvote 16

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان چرا تا بحث کردستان عراق پیش میاد زیادی حساسیت به خرج میدین .کردستان عراق تایپیکش جداس برید مخالفا و موافقا برید سنگاتونو اونجا وا بکنید بعد بیاین اینجا در مورد عراق و تحولاتش نظر بدین کلی اخبار در مورد بمب گزاری ها در مورد شهر های عراق هست کلی خبر در مورد جابه جایی نیرو هایی عراقی .کلی شایعه در مورد حضور نیرو های ایران در عراق و غیره .هیچ کدوم اینجا دیده نمیشه همش بحث تکراری کردستان عراق
  • Upvote 5
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

همین داعش که بگفته خانم کلینتون محصول آمریکاست آیا بالاخره رودر روی آمریکا قرار نخواهد گرفت ؟

والا این حرف رو فقط از قول خانم کلینتون زبون بسته گفتن!! کتابش هم که بیرون نیومده هنوز یا اگر اومده هم برا دانلود رایگان تورنتش نیومده که ما بشینیم بخونیم که چنین چیزی گفته باشه!! :)

اصلا سیاستمداری در این سطح هرگز چنین چیزی نمیگه حتی اگر فلان خورده باشه و خلاصه تو فضا باشه! :) :)))

منابع خبریت رو عوض کن دوست عزیز

• Upvote 5
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

طالبان رو هم آمریکا با مشارکت پاکستان درستش کرد ولی چه کسی باور میکرد که خانم بینظیر بوتو نخست وزیر مقتول ( بدست طالبان ! ) بیاد اعتراف بکنه که چطور طالبان رو با همکاری عربستان و انگلستان و آمریکا ساختن و نحوه همکاریشون رو هم بگه !!!!

• Upvote 6
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

والا این حرف رو فقط از قول خانم کلینتون زبون بسته گفتن!! کتابش هم که بیرون نیومده هنوز یا اگر اومده هم برا دانلود رایگان تورنتش نیومده که ما بشینیم بخونیم که چنین چیزی گفته باشه!! :)

اصلا سیاستمداری در این سطح هرگز چنین چیزی نمیگه حتی اگر فلان خورده باشه و خلاصه تو فضا باشه! :) :)))

بشین بخون :mrgreen:

دانلود کتاب Hard Choices هیلاری رادهام کلینتون

https://www.dropbox.com/s/gi45vd5cagr0hcf/Hard_Choices__A_Memoir_-_Hillary_Rodham_Clinton.pdf?dl=0

ویرایش شده در توسط Ripper
  • Upvote 9
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خوب، این یعنی اینکه ما هر جا گندم درو کردیم، قبلا بذرش رو کاشتیم... سپاه بدر، پیش‌مرگه مسلمان! حزب‌الله لبنان و ...

کسی یادش هست ما در کردستان عراق کاری کرده باشیم؟ از بعد از جنگ؟؟؟ ما گلیم خودمون رو که از اب کشیدیم، کرد ها رو دیگه به حال خودشون در عراق ول کردیم تا صدام بزنه قیچیشون بکنه...

امریکا اومد اونجا گندم کاشت و به دادشون رسید... بعدش هم که کلا دیکتاتور رو براشون زد زمین!! :))) بعدشم که ازشون حمایت قاطع کرد... دانشگاه ساخت، بیمارستان ساخت، امکانات داد...حمایت داد... اسرائيل اونجا رو به خیات خلوت خودش تبدیل کرد... ما چی؟؟؟ اونجا کاری کردیم؟ که الان انتظار برداشت هم داریم؟؟

این حرف، با توجه به اینکه ما داریم در اونجا مدیریت میکنیم، به خودمون هم هست... به سوریه هم هست و نه فقط عراق...

من دارم میگم نیگا کنیم ببینیم امریکا داره چطوری میره جلو و چطوری اینا رو هر وقت دوست داشته باشه، هر جا که دوست داشته باشه میزنه... بعد بیایم یاد بگیریم و استراتژی جنگی بریزیم و وسایل جنگی تولید بکنیم...

گفتم این روش ها رو تقلید بکنیم... مثلا اگر جنگنده داریم، با توپ درست زدن رو یاد بگیریم و ...

طبقه رو نگاه کنید!! کسی تا حالا اینجوری از داعش تلفات گرفته؟؟

آقای میثم عزیز من از شما خواستم این حرفتون رو توضیح بدی :

senaps, on 25 Aug 2014 - 2:51 PM, said:snapback.png

پیش مرگه از تو شیکم مادر به دنیا اومدن و بعد از انقلاب اسم خودشون رو گذاشتن پیش‌مرگه های مسلمون و اون افتخارات رو افریدن...

برو بچه های حزب الله هم عناصر حزب‌الله به دنیا اومدن و بزرگ شدن و شدن نیروی حزب‌الله و این افتخارات بی پایان رو دست اوردن...!!

اموزش، حمایت، مدیریت و رهبری هم این وسط پشیزی نقش و ارزش نداره!! همه قهرمان و کار بلد به دنیا میان...

شما اینجا میگی آموزش و ... ارزشی نداره بعد در جواب من میگی : خوب، این یعنی اینکه ما هر جا گندم درو کردیم، قبلا بذرش رو کاشتیم ...

آخر سر حرف شما کدومه ؟ این یا اوون ؟؟ من از حرف شما یانجور استنباط میکنم که داری غلط اندازی میکنی .

___

در مورد قسمت بعدی هم خدمت جنابعالی عرض کردم ، ما هم قدرت این رو داریم که مانند آمریکا چنین حرکت هایی بزنیم و الان هم اگه اراده کنیم میتونیم داعش رو از منطقه حذف کنیم ولی به هزار و یک دلیل اینکار انجام نمیشه و در واقع به علت شرایط بین المللی ، عمل و act ما در صحنه کج دار و مریضه ...!!!

خواهشا نگید نه فلانه ... غلو میکنیم .. 

نه عزیزان این واقعیته که ما هم تواناییش رو داریم

خیلی دلیل ها وجود داره که ما اینجوری رفتار نمیکنیم .. هوچی گری غرب و ساختن اجماع بین المللی در برابر ایران و به منظور دست اندازی به ایران ... همین افکار مریض داخلی که به واقع زودتر از خارجی شروع به سر و صدا و متشنج کردن اوضاع داخل میکنند ... و خیلی دلیل های دیگه که در اینجا نمیگنجه ...

عزیز من اوضاع داخل سوریه و عراق جوری نیست که بشه فقط به صرف مستشار نظامی ، کارهایی از این دست که آمریکا با جنگنده هاش انجام داد ، انجام بدیمم ؛؛؛ بلکه اکت جدی تر به مانند همین بمبارانهای آمریکا نیازه و خیلی چیزهای دیگه ، ولی آیا ممکنه ؟ ( با این شرایطی که گفتم ، مسلما نه)

پس دوباره روز از نو روزی از نو ...

وقتی اوضاع به این روشنیه من نمیدونم چرا اینجوری فکر میکنیم ! این اصلا خوب نیست

-------

با اوون دوست عزیزمون که گفتند بهتره به مسایل عراق بپردازیم ، کاملا موافقم و به نظرم بهتره بجای سریع از کوره در رفتن و پرداختن به مسائل سیاسی - احساسی بیشتر در اینجا به بعد نظامی و سیاسی - نظامی بپردازیم.

بنده سعی کردم در جواب ، بیشتربا بحث سیاسی - نظامی پیش برم. 

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

کلاً بحث کردستان عراق که پیش میاد تاپیک به انحراف میره

یک تاپیک دیگه زده بودند که بحث های انحرافی رو اونجا دنبال کنید

اما ظاهراً دوستان علاقمندند ما هم تو بحثشون باشیم :-(

• Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

از لینک ریپر نتونستم چیزی دانلود کنم

ولی خانم کلینکتون یه مصاحبه اخیرا انجام داده بود 

با این محتوا که : بی عملی آمریکا تو سوریه و عدم دخالت جدی و عدم تسلیح مخالفان معتدل موجبات رشد داعش رو فراهم کرده 

احتمالا تو کتابش هم همین رو گفته

خوب از این منظر حرفش درسته

• Upvote 3
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

شما اینجا میگی آموزش و ... ارزشی نداره بعد در جواب من میگی : خوب، این یعنی اینکه ما هر جا گندم درو کردیم، قبلا بذرش رو کاشتیم ...

برادر جان، جناب ادیب تیکه انداخت به پیش مرگه های عراقی و گفت چرا انقد قربون صدقه‌ی امریکا میرن؟

منم براش توضیح دادم به همون دلیلی که توی لبنان و عراق کنار عکس شهداشون عکس اقا رو میذارن...

ما کار فرهنگی کردیم، کار ارزشی کردیم، مدیریت کردیم و رهبری کردیم اونا رو و به اینجا رسیدن...

برای کردهای عراق چنین کاری نکردیم، و نباید انتظار داشته باشیم که اونا قربون صدقه ما برن!! امریکا این کارها رو در خصوص تسلیح و اموزش و حمایت و کار فرهنگی در اونجا انجام داده و اونها هم قربون صدقه امریکایی ها میرن!! :)

من نمی‌دونم چرا انقد معادله رو سخت می‌فرمایید؟؟

در مورد قسمت بعدی هم خدمت جنابعالی عرض کردم ، ما هم قدرت این رو داریم که مانند آمریکا چنین حرکت هایی بزنیم و الان هم اگه اراده کنیم میتونیم داعش رو از منطقه حذف کنیم ولی به هزار و یک دلیل اینکار انجام نمیشه و در واقع به علت شرایط بین المللی ، عمل و act ما در صحنه کج دار و مریضه ...!!!

ما هر وقت تو سیستان خودمون از این حرکت ها زدیم، تو کشور خارجی هم میزنیم...

عزیز من اوضاع داخل سوریه و عراق جوری نیست که بشه فقط به صرف مستشار نظامی ، کارهایی از این دست که آمریکا با جنگنده هاش انجام داد ، انجام بدیمم ؛؛؛ بلکه اکت جدی تر به مانند همین بمبارانهای آمریکا نیازه و خیلی چیزهای دیگه ، ولی آیا ممکنه ؟ ( با این شرایطی که گفتم ، مسلما نه)

منم دارم همین رو میگم....

الان عراق تبدیل شده به انبار مهمات داعش... اگر ما میذاشتیم امریکا توی عراق جلو بره و اینقد سنگ اندازی نمی‌کردیم، مشکل عراق به این شکل پیش نمی‌رفت...

با اوون دوست عزیزمون که گفتند بهتره به مسایل عراق بپردازیم ، کاملا موافقم و به نظرم بهتره بجای سریع از کوره در رفتن و پرداختن به مسائل سیاسی - احساسی بیشتر در اینجا به بعد نظامی و سیاسی - نظامی بپردازیم.

بنده سعی کردم در جواب ، بیشتربا بحث سیاسی - نظامی پیش برم.

والا من هرچی فکر می‌کنم، پست احساسی ندادم :(...

یکی میگه چرا کردها با ما حال نمی‌کنن؟

من میگم از نظر سیاسی و و نظامی یکی دیگه ازشون حمایت کره... این احساسیه؟ این کاملا سیاسی- نظامیه...

من میگم ما با جنگ زمینی نمی‌تونیم کار بکنیم باید نیروی هوایی بیاد توی کار... این احساسیه؟ این کاملا سیاسی- نظامیه...

من میگم خودمون به هزار و یک دلیل از نداشتن امکانات و تجربه گرفته تا امکان از نظر سیاسی، نمیتونیم در اون سطح وارد بشیم برای سرکوب و بهتر بود که وقتی امریکا میخواست وارد بشه، سنگ اندازی نمی‌کردیم!! باز این هم کاملا سیاسی-نظامی هستش و نه یه پست احساسی و شعاری...

من واقعا نمی‌دونم چرا تا صحبتی مخالف نظرات دوستان میشه، اسمش رو میذارن احساسی و ردش میکنن؟؟؟

بشین بخون :mrgreen:

شما خوندی؟؟؟

این بنده‌ی خدا گفته ما با عمل نکردن بر علیهشون، اجازه دادیم بزرگ بشن و رشد کنن... :|

• Upvote 7
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این مشرق چی میگه ؟ خبر زده سد موصل دوباره افتاده دست داعش و 200 نفر از پیشمرگه ها هم اسیر شدن !

خبر رو به نقل از سومریه نیوز زده ولی من درجای دیگه ای این خبر رو ندیدم . حتی در صفحات داعش هم همچین ادعایی نشده .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اقایmopmop من اشتباهی به شما منفی دادم
ببخشید
در پستهای بعدی جبران میکنم

قربونت داداش

:rose:

این مشرق چی میگه ؟ خبر زده سد موصل دوباره افتاده دست داعش و 200 نفر از پیشمرگه ها هم اسیر شدن !

خبر رو به نقل از سومریه نیوز زده ولی من درجای دیگه ای این خبر رو ندیدم . حتی در صفحات داعش هم همچین ادعایی نشده

مشرق دیده بچه های میلیتاری کم کار شدند داره از خودش خبر تولید می کنه تا هی نگید مشرق فقط از میلیتاری کپی می کنه

ویرایش شده در توسط mopmop
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.