super_comando

تحلیل و پیگیری تحولات عراق

Recommended Posts

شما خوندی؟؟؟

این بنده‌ی خدا گفته ما با عمل نکردن بر علیهشون، اجازه دادیم بزرگ بشن و رشد کنن...

نه, خودت گفتی بشینم بخونم ,منم گفتم بخون :mrgreen:

بنده خدا ( xD ) یه جا دیگه گفته نه تو کتاب

از لینک ریپر نتونستم چیزی دانلود کنم

ولی خانم کلینکتون یه مصاحبه اخیرا انجام داده بود 

با این محتوا که : بی عملی آمریکا تو سوریه و عدم دخالت جدی و عدم تسلیح مخالفان معتدل موجبات رشد داعش رو فراهم کرده 

احتمالا تو کتابش هم همین رو گفته

خوب از این منظر حرفش درسته

دوباره اپلود کردم

بفرمایید :rose:

http://www.rodfile.com/x4nnfctgjjnd

• Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

IMG12223933.jpg
بین الملل > آفریقا و خاورمیانه اخبار عراق/
سیطره کامل داعش بر سد موصل/اسارت 200 تن از نیروهای پیشمرگه
سیطره کامل گروه داعش بر سد موصل و اسارت 200 تن از نیروهای پیشمرگه از جمله خبرهای امنیتی عراق به شمار می رود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سومریه نیوز، یک منبع آگاه در استان نینوا امروز اعلام کرد که تروریست های داعش برای بار دوم بر سد موصل سیطره پیدا کردند. این اقدام در پی درگیری های شدید با نیروهای پیشمرگه صورت گرفت.
این منبع افزود: در جریان این درگیری که از شب گذشته آغاز شد و تا صبح امروز ادامه داشت دستکم 200 نفر از نیروهای پیشمرگه به اسارت تروریست های داعش درآمدند.
داعشی ها پیش از این در 17 آگوست 2014 (26 مرداد) به طور کامل بر سد موصل سیطره پیدا کرده بودند. سد موصل از بزرگترین سدهای عراق محسوب می شود که در مسیر رود دجله در 50 کیلومتری شمال موصل احداث شده است. احداث این سد توسط شرکت های آلمانی و ایتالیایی در سال 1986 به اتمام رسید. طول این سد 3.2 کیلومتر و ارتفاع آن 131 متر است و چهارمین سد بزرگ خاورمیانه به شمار می رود.
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ادیب باز رفتی به گفتن چیزای بی‌ربط....

اقا جون، توی ۱۰ سال گذشته کی از این مادر مرده ها حمایت کرده؟؟؟

همین الان ما مگه از حماس همچنان حمایت نمیکنیم؟؟؟ خوب نصف همین رو هم از بارزانی به قول شما میکردیم...

ما ولشون کردیم و امریکا هر وقت عشقش کشیده اومده دستشون رو گرفته و کشیدتشون بالا...

اینجا خاور میانس!!!! برای مردم عقب مونده‌ای که تاریخ بلد نیستن! فرهنگ هم ندارن...

ما برای کردهای بعد از صدام، یک صدم اونچه که برای شیعه های عراق و یا برای حماس کردیم، انجام دادیم و حالا انتظار داریم ازشون؟؟؟؟

حرف مفت که کنتور نداره!!!!

کل دنیا خائنن فقط شما و دوستات و سرداران و نویسنده های کتاب هایی که میخونی خائن نیستن!! :)))

اصلا چی داری میگی؟؟؟؟ من دارم در مورد تاریخ امروز حرف میزنم... دارم در مورد امروز و دیروز و ۴ سال پیش و ۵ سال پیش حرف میزنم!!! شما داری در مورد ۲۵ سال پیش حرف میزنی!!!! در مورد ۲۰ سال پیش حرف میزنی... تاریخ فتح‌علی شاه رو اوردی اینجا بازخونی میکنی که چی؟؟؟

همین مردم ما یادشونه ۱۰ سال پیش واسه چی به احمدی نژاد رای دادن؟؟؟ تنها چیزی که میدونن اینکه احمدی نژاد بد بود و خدا رو شکر که رفت!!‌:))) به همین سادگی...

رفته برا من تاریخ پارینه سنگی حرف میزنه!!!!

شما من اگر بگم عرفات میگی یه روز بود!! دو روز بود!! کتاب های سردار هات رو هم تو گنجه قایم میکنی!!!! نوبت به کرد های مادر مرده که میرسه، همه شیر میشن که نه اقا! اینا دشمنن و تروریستن و بی‌غیرتن و بی فلانن و بی‌سانن!! :)))

الان مردم رو بچسب.... داشتم داشتم اهمیتی نداره!! دارم دارم مهمه..... امروز ادم ها رو باید دید امروز ادم ها و گروه ها رو باید بررسی کرد!! اینکه کی تو ۵۰ سال پیش چی گفته یا چیکار کرده به امروز چه؟؟؟

یه جوری میگی دهن من رو باز نکن انگار میخوای در مورد پسر عموهام افشاگری کنی!! یا میخوای خیانت های پدرم رو اینجا افشا کنی!! :)))

برادرم، چیزای بی‌ربط رو به هم ربط نده لطفا...

• Upvote 16
  • Downvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

عملیات اخوندک نه با بمباران بلکه به وسیله کوماندوهای امریکایی انجام شد . اینکه دشمن رو کوچیک کنین بزرگ نمیشیم.... :rose:

دوست خوب،بیشتر دقت بفرمایید...بار اصلی‌ عملیات آخوندک در مرحله درگیریها، روی هواگرد‌های آمریکا بود...سهند و سبلان رو  ا ۶‌ها زدند همینطور جوشن رو به همراه کشتیهای جنگی آمریکا... بخش نیروهای ویژه مربوط میشه به زدن سکوهای نفتی‌ در آغاز عملیات که فاقد نیرو برای دفاع بودند،که البته آن رو هم اول با توپ‌های دریایی زیر آتش گرفتند، بعد از اینکه ایرانی‌ها تحلیه کردند کماندوها وارد عمل شدند برای بمب گذاری و انهدام کامل...
همینطور وقتی‌ که ایران قایق‌های تند رو را وارد درگیری  کرد باز هواپیما ا ۶ با بمب خوشه‌ای وارد عمل شد...

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بعضی آقایان یادشان رفته حکومت ایران با همکاری جناح هایی از همین احزاب کرد عراقی ( آقای طالبانی ) و در جریان جنگ داخلی گروه های کرد عراقی توانستند با فشار احزاب کرد مخالف ایرانی را وادار به ترک جنگ مسلحانه کنند و بعد از آن هم با پشتیبانی همین اتحادیه میهنی صدها نفر از مخالفان خود را در خاک عراق تصفیه کنند .

راستی تعریف بازیچه بودن چیه در نظر این بزرگوران ؟ مثلا سپاه بدر و گروه های شیعه عراق که در 1991 سلاخی شدند توسط گارد جمهوری صدام  ( آن موقع مدافع حرمی در کار نبود و به اعلام عزای عمومی بسنده شد!! ) اسمشون چی هست با این معیار ؟! هزاره های افغانستان و حزب وحدت اسلامی آقای مزاری که ماجرای افشار و مزارشریف سرشان آمد چه ؟! قرار بود غرب کابل جنوب لبنان دیگری بشود مثلا ...!!

نه که همه ملت های جهان در دوران ضعفشان وسیله قدرت های دیگر بوده اند .

چون فلان فرد یا فلان گروه سیاسی کاری کرده که البته در همه جای دنیا رایج بوده و عجیب هم نیست باید شروع کنیم به سم پاشی و فحاشی و توهین عمومی به میلیون ها نفر !! شاید از راه فحاشی و سم پاشی نان و نوایی حاصل می شود که ما خبر نداریم ؟!

این همه فحاشی و بی ادبی و گستاخی که مدیران سایت هم بی محابا از ان می گذرند عجیب است ...ولی کار به جواب منطقی که می رسد می شود انحراف از بحث و سانسور و ...!!!

• Upvote 16
  • Downvote 11

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دعوا را معلوم است که چه کسی شروع می کند !!

چرا آن موقع خبری از منفی و گریه نبود ؟! :)))

• Upvote 3
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دعوا را معلوم است که چه کسی شروع می کند !!

چرا آن موقع خبری از منفی و گریه نبود ؟! :)))

عزیز دل ، شما خودت آخر جانب داری هستی ، نمی خواد بقیه رو نصیحت کنی .

• Upvote 4
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

دعوا نیست اخوی ، اتفاقا اگر شما امروز عراق رو ببینید می بینید حاصل خیلی از این بحثهایی هست که اینجا مطرح شده ولی در عراق هنوز بی جواب هست ... !

ای کاش درب مباحثه و مجادله باز باز بود همیشه !

جناب مولتکه

بنده با کمال میل دوست دارم وارد همچین مباحثی بشم ولی صرفا مستدل و مستند ! البته شخصا چیز خاصی ندارم بگم ولی منابع بنده مشخص و مستدل و مستند هست

ضمن اینکه به هیچ عنوان رد نمیکنم که ما در عراق چه کردیم و چه نکردیم ! چرا که خیلی از کارهامون همین الان نوشته شده هست ففط کافی هست برید بخونید

ما وقتی به امام مون هم جام زهر دادند اشتباه کردیم ... در قضایای عراق و کردستان هم اشتباهاتی داشتیم و قابل رد شدن نیست ... ولی اینکه کی بود و چرا اشتباه کرد بحث بسیار مفصلی هست

ولی در کل ، معتمدترین نفرات برای اکراد عراق تا بوده ایرانیان بودند و بس ....و به نظرم هستند ، حداقل آقای طالبانی و بارزانی بعد سالها فهمیدند که اگر برای همه دستمال توالت محسوب میشدند ... برای ایران یا نمی شوند یا کمتر می شوند !

ایران در ارتباط با دوستان ش ثابت قدم هست ولی وقتی دوست خائن میشه چیکارش باید کرد ؟

وقتی طرف میره عملیات لو میده باید چیکارش کرد؟؟؟؟ وقتی طرف میگه من یک گردان نیرو میارم پای کار ولی فاقد یک گروهان هم هست و شب عملیات میگه ببخشید !!! چیکارش باید کرد ؟

به هرحال

واقعیات موجود رو نمیشه رد کرد ....

کتاب ژئوپلتیک فرهنگی و مساله امنیت ملی دکتر صحفی به صورت کاملا بی پرده و واضح این واقعیات رو توضیح داده 

و من نظر دکتنر صحفی رو می پسندم ! مگر خلاف ش ثابت بشه ... که واقعا بعید میدونم ! چون خیلی از منابع چیزی شبیه به همون رو گفتند .... !

یا حق

• Upvote 10
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من منظورم با شما نبود دوست عزیز کلی گفتم،آخه هر وقت اومدم تو اخبار عراق از این دعوا ها رو دیدم من قبلا یک بار دیگه هم این حرف رو زده بودم از بس دعوا اینجا زیاده

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.