super_comando

تحلیل و پیگیری تحولات عراق

Recommended Posts

والا جناب ارنستو...

وقتی شما از فتح بغداد !! آن هم در سال 67 و از طریق شمال عراق !! حرف می زنی معلومه تو چه عالمی سیر می کنی !!

این که یک ملت ( به گفته خودتون اکراد ) رو خائن و بی شرف و ... می خوانید به همراه دوستان همراه با سوت و کف !! این هم از منابع مستدلتان است ؟!

کمک های ایران تاثیر بیشتری داشته یا منطقه پرواز ممنوع 1991 ؟ شما جواب همین یکی رو بده بعد ...

خبر داری گروه ( قیاده موقت) آقای بارزانی چه بود و چکاره بود ؟

خبر داری رهبران احزاب مخالف کرد ایرانی چطور در کردستان عراق تصفیه شدند ؟

آقای سردار کاظمی مفت و مرحبا تشریف بردند کردستان عراق ؟

سپاه قدس ایران الآن در کردستان عراق در چه حال است ؟

اگر خبر داری که دیگر با هر معیاری در مورد ( خیانت) برداران کرد عراقی ات داری مبالغه می کنی .

اگر نداری هم ...

• Upvote 13
  • Downvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

والا ما که مرتب نوشته های سرداران عزیز منبع شما رو تو مجله نگین ایران و سایر منابع می خونیم ، اون جا که خیلی منطقی ترن و از این بی ترمزی شما ازش اثری نیست . عمل کرد همین جنابان را هم در طول جنگ 8 ساله دیده ام ، میزان تجهیزات و نیروهای دو کشور در سال 67 ، وضعیت بین المللی آن دوره و مسیر مورد نظر شما (شمال عراق !!) رو هم .از شیرین سخنی های آقایانی مثل محسن رضایی و صیاد شیرازی و خود آقای رفسنجانی که بغداد را می گیریم و با پول عراق ایران را دوباره می سازیم و در فرهنگ دریا زندگی کنید و ...هم فراوان شنیده ایم . تحلیل نظامی با پروپاگاندای عمومی که برای توده مردمه فرق داره بزرگوار.

سربازی که با دیدن سینه !! حواسش پرت بشه پاسدار انقلاب بوده ؟!

هر کردی ساکن عراق و ترکیه و سوریه که مطابق منافع حکومت کنونی ایران رفتار نکنه بی شرف و ناموس و خائنه ؟!

این که اعضای گروه کمونیستی کومله در ابتدای انقلاب چه کردند هم خب ، مثلا کم کمونیست از اقوام و ملیت های دیگر داریم !! که جناب عالی بند فرموده اید به کردها ؟! اتفاقا این کمونیست ها هر وقت منافع اقتضا کند می شوند مدافعان خلق و برادران در راه مبارزه با استکبار!!

اعلام برائت که همیشه می فرمایی !! حالا مثلا منی که دارم از این روش بی ادبی و فحاشی ات انتقاد می کنم عضو این احزاب هستم لابد ؟ اینه منطقت ؟!

شما فرمودید اکراد عراق بالکل !!  نفرمودید؟! می شه تعریف بازیچه رو برای ما تفهیم بفرمایی؟!

-----------------

حاج رضوان عزیز

بحث ماجرای قاسملو نیست فقط که . نمی دانم چرا اتهام تحریف تاریخ می زنی .

وقایع دوره جنگ داخلی کردستان عراق و غیره رو انشالله بعدا مطالعه می فرمایی...

من هم حرفی ندارم

ایشونه که گیر داده هر دم بی غیرت و بی شرف و بی ناموس و بازیچه ...بار ( اکراد ) می کنه .

ویرایش شده در توسط Moltke
  • Upvote 11
  • Downvote 13

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

والا ما که مرتب نوشته های سرداران عزیز منبع شما رو تو مجله نگین ایران و سایر منابع می خونیم ، اون جا که خیلی منطقی ترن و از این بی ترمزی شما ازش اثری نیست

لینک بده لطفا برادر

بنده اثری از این نوشته ها که شما میگی نمی بینم تو اینجور مجلات

نام سردار ، نوع خاطره ، نوع بیان ، منبع ، مدرک ، اسکن مقاله

هرچی لازم هست بزار تا بنده گردن م رو بدم دست شما تا در عروسی یکی از خوانین کومله یا دموکرات جلوی پای عروس خانم سر ببری !

چیزی که من در کتاب بابانظر شهید سردار نظرنژاد خوندم خلاف بسیاری حرفهای شماست

چیزی که من در کتاب سردار مهدی مرندی خوندم خلاف نظر شماست

چیزی که من در کتاب های تحلیلی دانشکده امام حسین خوندم خلاف نظر شماست

خواهشا مغلطه نکن

من بی ترمز هستم ؟

برادر عزیز، باور کن خجالت میکشم یک هزارم مطالبی که تو اون کتابها اومده رو اینجا بنویسم ! به والله خجالت میکشم !

یا اصلا من خجالت میکشم حتی یک هزارم دیدگاه دکتر صحفی راجع به اکراد تجزیه طلب رو بنویسم ....

واقعا شرم م میاد !

پس بی خیال شو

من ترمز دهن و قلم م رو نکشیده بودم از یه چیزایی اینجا مینوشتم که اینجا هرکی بخونه عرق شرم بریزه.... ! و حتی یک حرف ش هم از خودم نیست !!! 

من چیزی که رهبرم سیدعلی حسینی خامنه ای روش تقریر نوشته بیشتر قبول دارم تا حرف یکی مثل شما رو !

یا حق

• Upvote 14
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

شما فرمودید اکراد عراق بالکل !!  نفرمودید؟! می شه تعریف بازیچه رو برای ما تفهیم بفرمایی؟!

اگر با ما بودی، که خوبی اگر له ما بودی که بدی!! و بازیچه‌ای و مرگ بر امریکا و مرگ بر اسرائيل هم که چاشنی خوب و بد با همه! :))) به قولی مزه‌است باید باشه...

• Upvote 4
  • Downvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

منبع چی بدم عزیز دل .

برو کتاب های مرکز تحقیقات جنگ سپاه و همین مجله های نگین ایران ( یک نمونه اش مقاله علل شکست مذاکرات کردستان ، شماره 25) رو بخون . این بی منطقی شما که نوبره والا .

شما کتاب خوندی ما هم خوندیم . ماجرای عروس و سینه و ..هم برای خودتان . از این بیشتر چی می خوای بنویسی ؟! مثلا می خوای بگی زناشونو و خواهراشون می دادن دست این و اون و ... هر چه دلت خواست که نوشتی .

تو این مملکت کم جنایت شده که شما زوم کردی رو اینا ؟

برچسب زنی هم که کلا اسلحه دائمی شما شده ...

حالا من منافقم یا کافر حربی یا  ذمی ؟!

• Upvote 9
  • Downvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

برادر جان، جناب ادیب تیکه انداخت به پیش مرگه های عراقی و گفت چرا انقد قربون صدقه‌ی امریکا میرن؟

منم براش توضیح دادم به همون دلیلی که توی لبنان و عراق کنار عکس شهداشون عکس اقا رو میذارن...

ما کار فرهنگی کردیم، کار ارزشی کردیم، مدیریت کردیم و رهبری کردیم اونا رو و به اینجا رسیدن...

برای کردهای عراق چنین کاری نکردیم، و نباید انتظار داشته باشیم که اونا قربون صدقه ما برن!! امریکا این کارها رو در خصوص تسلیح و اموزش و حمایت و کار فرهنگی در اونجا انجام داده و اونها هم قربون صدقه امریکایی ها میرن!! :)

من نمی‌دونم چرا انقد معادله رو سخت می‌فرمایید؟؟

ما هر وقت تو سیستان خودمون از این حرکت ها زدیم، تو کشور خارجی هم میزنیم...

منم دارم همین رو میگم....

الان عراق تبدیل شده به انبار مهمات داعش... اگر ما میذاشتیم امریکا توی عراق جلو بره و اینقد سنگ اندازی نمی‌کردیم، مشکل عراق به این شکل پیش نمی‌رفت...

والا من هرچی فکر می‌کنم، پست احساسی ندادم :(...

یکی میگه چرا کردها با ما حال نمی‌کنن؟

من میگم از نظر سیاسی و و نظامی یکی دیگه ازشون حمایت کره... این احساسیه؟ این کاملا سیاسی- نظامیه...

من میگم ما با جنگ زمینی نمی‌تونیم کار بکنیم باید نیروی هوایی بیاد توی کار... این احساسیه؟ این کاملا سیاسی- نظامیه...

من میگم خودمون به هزار و یک دلیل از نداشتن امکانات و تجربه گرفته تا امکان از نظر سیاسی، نمیتونیم در اون سطح وارد بشیم برای سرکوب و بهتر بود که وقتی امریکا میخواست وارد بشه، سنگ اندازی نمی‌کردیم!! باز این هم کاملا سیاسی-نظامی هستش و نه یه پست احساسی و شعاری...

من واقعا نمی‌دونم چرا تا صحبتی مخالف نظرات دوستان میشه، اسمش رو میذارن احساسی و ردش میکنن؟؟؟

شما خوندی؟؟؟

این بنده‌ی خدا گفته ما با عمل نکردن بر علیهشون، اجازه دادیم بزرگ بشن و رشد کنن... :neutral:

برادر جان اول اینکه لطف کن هنگام جواب دادن نقل قول کن تا متوجه بشم که جواب دادی ، سریع بتونم بهت پاسخ بدم ...

در مورد توضیحاتت باید عرض کنم که جالبه خب منم همین رو میگم و موافقم ولی هنوز خدمتت باید بگم که این جملت : اموزش، حمایت، مدیریت و رهبری هم این وسط پشیزی نقش و ارزش نداره!! همه قهرمان و کار بلد به دنیا میان...

اگه منظورت از این جمله کنایه و معنی برعکسش هست ؛ که باشه قابل قبوله و اگر واقعا منظورت ، مفهوم مستقیم همین جمله هست که باید بگم این حرف دوگانگی و تناقض بوجود میاره برای حرف های بعدیتون ... اصولا بهتره برای بحث ها و صحبت های مکتوب از کنایه و حاشیه رفتن جدا بپرهیزیم ، چون باعث منحرف شدن بحث و انتقال معانی به صورت نادرست میشه ( که فکر کنم در مورد ما اینجوری شده )

در مورد سیستان هم باید بگم که آره ... بله ... ما الانش هم حرکت زدیم ، وگرنه با پتانسیل اوون منطقه الان ما باید شاهد خیلی چیزهای دیگه میبودیم ... ایضا مسائلی که در پست های قبلم گفتم در مورد شرق کشور هم صدق میکنه .

در مورد پست احساسی سوء برداشت شد ... منظور من شما نبودی ، منظور من افرادی بوود که در قبال حرف های شما سریع احساسی میشند و ................

ولی خودمونیم ها شما هم با شنیدن کلمه ی کرد ، همچنین توو جاده های خاکیه احساس کم لایی نمیکشی ها :winking: :winking:

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

جناب مولتکه عزیز شما بارزانی و منفعت طلبی هاش رو میبینی به جای قبول کردن موضوع مدام صحبت های دیگه ای میکنی

خبر داری رهبران احزاب مخالف کرد ایرانی چطور در کردستان عراق تصفیه شدند ؟

خبر داری پاسدار و پیشمرگان مسلمان رو تو بیمارستان پاوه برای زجر بیشتر با کاشی سر بریدن؟

مولتکه عزیز نگو تصفیه ! به نظرت با این خون آشاما باید چیکار میکرد؟

شما انسان معتدلی هستی اما تعصب قومی این اعتدال رو تحت تاثیر قرار داده

اینکه میفرمایین کردستان عراق به ما کمک کرده که بریم تو عراق عملیات کنیم درسته

اما منافع مشترک داشتیم

ما میخواستیم عراقی ها رو بزنیم

شما هم میخواستین از دستشون خلاص بشین

اینکه میگم شما برا اینه که قبولشون داری

وگرنه همین عملیات های ایران در کردستان عراق با کمک برادران کرد هم به سختی انجام میشده

سختی راه منظورم نیست مولتکه عزیز بلکه سختی دشمن بودن میهنی و دمکرات باهم بوده

یعنی اگه با برادر کرد که رابط سپاه با سازمان بوده به شناسایی میرفتن بیشتر از اینکه از سمت عراقیا و کمین تهدید بشن از دست همین هم نژادهامون تهدید میشدن

باز بگذریم از موضوع روشن اسیر گرفتن ایرانی ها و تحویلشون به عراقیها و دستمزد و اینجور حرفا

شما حق رو ببین و نتیجه بگیر

قوم گرایی آخرش  به ترکستان میره

• Upvote 14

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

توي اين تاپيك يك پاراگراف خبر ميخونيم 5 صفحه ... تحولات آخرزماني و آرماگدوني - تاريخ و جغرافيا و مصيبت شناسي و زيست شناسي و هولوكاست شناسي كوررردستان عراق !! 

خيلي علاقمنديد به اين مباحث تاپيك تحليل تحولات كردها به كوردها رو براتون راه بندازيم ! 

لطفا جاي ايجاد بحثهاي صد من يك غاز !! به اخبار بدبختيمون توي عراق بپردازيد ...

این مباحث صد من یه غاز نیست دوست عزیز!

و همیشه این موضوعات و مشابه اینها ریشه جنگ ها بوده!

و بیشتر از اینکه همشخبر بخونیم اینجا! و بعضی اوقات با رفتار های پادگانی جلوی بحث ها گرفته بشه!

بهتره این بحث ها بشه که فواید بسیاری داره ...!

• Upvote 8
  • Downvote 12

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این مباحث صد من یه غاز نیست دوست عزیز!

و همیشه این موضوعات و مشابه اینها ریشه جنگ ها بوده!

و بیشتر از اینکه همشخبر بخونیم اینجا! و بعضی اوقات با رفتار های پادگانی جلوی بحث ها گرفته بشه!

بهتره این بحث ها بشه که فواید بسیاری داره ...!

فوايدش چيه مثلا ؟؟ جز توهين به قوميتها و برچسب زني كاربران به همديگه ؟

• Upvote 12
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یک کلیپ فوق العاده زیبا در خصوص سردار قاسم سلیمانی

http://www.aparat.com/v/jnFAU

خدائیش یه دونه است این حاج قاسم ما :applause: :applause: :applause: :rose: :rose: :rose:

• Upvote 6
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یک سایت ضدجنگ آمریکایی در مقاله‌ای به دلایل پشت سکوت اولیه واشنگتن در برابر پیشروی‌های داعش در سوریه و عراق و همچنین علت تصمیم اوباما به بمباران داعش پس از نزدیک شدن این گروهک به اربیل اشاره کرده است.
گروه بین‌الملل مشرق- پایگاه "آنتی‌وار" طی مقاله‌ای به قلم "تد اشنایدر" کارشناس سیاست خارجی آمریکا، به دلایل پشت سکوت اولیه واشنگتن در برابر پیشروی‌های داعش در سوریه و عراق و همچنین علت تصمیم اوباما به بمباران داعش پس از نزدیک شدن این گروهک به اربیل اشاره کرده است. این کارشناس آمریکایی معتقد است تحرکات داعش در منطقه خاورمیانه کاملاً هم‌جهت با اهداف و منافع آمریکا و زمینه‌ساز تغییر حکومت در سوریه و عراق به عنوان دو متحد بزرگ ایران بوده است.

اثر گسترده‌ای که داعش در خاورمیانه گذاشته از چند جهت مرموز است. یک جهت آن این است که آنها چطور توانستند به‌این سادگی یک‌سوم سوریه و یک‌چهارم عراق را تصرف کنند؟ اما شاید مرموزترین جنبه، واکنش آمریکا به ظهور داعش است. علی‌رغم ظهور قدرتی در منطقه که "جنگ با تروریسم" آمریکا قرار بود آن را از منطقه محو کند، واشنگتن ابتدا در برابر پیشروی‌های داعش ساکت بود. تنها چیزی که از این هم عجیب‌تر است، شکستن ناگهانی این سکوت با حملات هوایی به عراق بود. چرا آمریکا این‌قدر در قبال تثبیت داعش خاموش بود و چرا این‌قدر ناگهانی سیاست خود را تغییر داد؟

آمریکا هر کار "بخواهد" می‌کند. پس اینکه این کشور وارد تقابل با داعش نشد به این دلیل است که "نمی‌خواست" رودرروی داعش قرار بگیرد و دلیل اینکه نمی‌خواست رودرروی داعش قرار بگیرد به‌نوعی این است که پیشروی داعش با منافع آمریکا در منطقه سازگار بود.

بهترین پاسخ به پرسش درباره چیستی این منافع، با نگریستن به مکان پیش‌روی‌های داعش داده می‌شود. داعشی‌ها به‌درون سوریه و عراق ریخته‌اند و حالا دارند به‌تدریج در لبنان نفوذ می‌کنند. عراق و سوریه و لبنان سه متحد بزرگ در منطقه‌اند. این الگوی حمله‌های داعش، صرفاً اتفاقی نیست. منافع داعش کاملاً با منافع آمریکا یکی است. آمریکا مدت‌هاست که برای منزو‌ی‌کردن ایران، تمایل به برکناری بشار اسد داشته است. اما در حال حاضر، نه سوریه بلکه دولت عراق بزرگ‌ترین متحد ایران در منطقه است و آمریکا مدت‌ها در پی تغییر این حکومت نیز بوده است. لبنان خانه یکی دیگر از متحدان ایران یعنی حزب‌الله است. توجه کنید که اگر این قالب بشکند و داعش به اردن حمله کند، آن‌گاه اسرائیل و شاید آمریکا به کمک اردن خواهند آمد. شاید آمریکا به‌این دلیل مانع داعش نشده است که آنها دارند کار آمریکا را انجام می‌دهند: تغییر حکومت و تضعیف متحدان ایران.

گرچه آمریکا با جانبداری از دشمنی که در سوریه با آن در حال جنگ است، به خودش ضربه می‌زند، اما واشنگتن تاریخچه‌ای طولانی در حمایت از بدترین دشمن خود با هدف مبارزه غیرمستقیم با "دشمن کنونی" دارد. جانبداری آمریکا از داعش فقط شکلی عجیب از یک سیاست بسیار متداول است.

یکی از آموزه‌های کتاب "کشتن امید" نوشته "ویلیام بلوم" این است که در سال‌های پایانی جنگ جهانی دوم و بلافاصله پس از جنگ، آمریکا در عین حال که با نازی‌ها و هوادارانشان می‌جنگید، با همان‌ها متحد شد تا از قدرت گرفتن دولت‌های کمونیستی پیشگیری کرده و نابودشان کند. این استفاده از بدترین دشمن برای جنگیدن با "خطر کنونی"، حداقل در چین، ایتالیا، یونان، فیلیپین، کره، آلبانی و خود آلمان اتفاق افتاده است. این الگو با کمک مالی به مجاهدین افغانستان و مسلح‌کردن ایشان تداوم پیدا کرد و اکنون نیز با حمایت از افراطی‌های اسلام‌گرا در سوریه و نئونازی‌ها و هواداران نازیسم در اوکراین ادامه پیدا می‌کند.

بنابراین آمریکا مطابق سیاست‌های قدیمی خود ازطریق رویارونشدن با داعش، از این گروه برای انجام‌دادن کاری حمایت می‌کند که آمریکا پیش از این نمی‌توانست انجام دهد. موفقیت داعش به‌معنای تضعیف یا تغییر حکومت در کشورهایی است که برای منزوی‌کردن و تضعیف ایران باید کنترل شوند. گرچه ظاهراً آمریکا تمایلی ندارد که به داعش اجازه دهد در قالب یک "دولت اسلامی" بر منطقه حکومت کند، ولی برای پی‌بردن به تمایل آمریکا برای همکاری با این گروهک به برهانی بیش از کمک حامیان داعش در عربستان سعودی نیاز نیست و هرچه دولت آینده داعش قساوت بیشتری داشته باشد، برای آمریکا بهتر است. تاریخ همواره نشان داده است که آمریکا دوست دارد از دیکتاتورهای قسی‌القلب در برابر حکومت‌های دموکراتیک حمایت کند. دلیل این حمایت فقط این نیست که حکومت‌های دموکراتیک به‌نفع رأی‌دهندگان خودشان عمل می‌کنند و دیکتاتورها در ازای حمایت آمریکا به‌نفع واشنگتن، بلکه وقتی یک دیکتاتور دیگر به‌درد منافع آمریکا نخورد، به‌سادگی می‌توان برکنارش کرد، با این توجیه که او قسی‌القلب است.

بنابراین آمریکا در قبال پیشروی داعش ساکت بود به‌این دلیل که منافع آمریکا دقیقاً با پیشروی داعش سازگار بود. کشورهایی که داعش در حال غلبه بر آنها بود، دقیقاً همان‌هایی بودند که آمریکا، برای منزوی‌کردن یا تضعیف ایران، قصد تضعیف یا تغییر حکومت در آنها را داشت. اما چرا آمریکا ناگهان سکوت خود را شکست و به داعش در عراق حمله هوایی کرد؟

گرچه منافع آمریکا مطابق با موفقیت داعش در سوریه و عراق و لبنان است، اما آمریکایی‌ها حتی بیش از این می‌توانند سود کنند اگر بشار اسد در سوریه و حیدر العبادی در عراق برکنار شود، بدون اینکه خود داعش در این کشورها روی دست آمریکا باقی بماند. بنابراین داعش خدمتی دوگانه انجام می‌دهد و وضعیتی را ایجاد می‌کند که در آن منافع سیاست خارجی آمریکا ممکن نیست از دست برود. قبل از اینکه داعش کاملاً به هدف خود برسد، تهدید آن علیه عراق اهرم فشار خوبی را برای تغییر حکومت در اختیار آمریکا قرار می‌دهد.

هیچ رویداد تاریخی از رویدادهای دیگر مستقل نیست. رویداد تاریخی را باید به‌عنوان حلقه‌ای در زنجیره رویدادها تلقی کرد. اگر فهم این حلقه دشوار به نظر رسید، آن‌گاه به حلقه‌های بلافاصله پیش و پس از آن نگاه کنید. چرا آمریکا ناگهان حمله به داعش را در عراق آغاز کرد؟ علت این اقدام شاید تا اندازه‌ای حمایت از متحدان کرد باشد، تا حدی هم حمایت از پرسنل نظامی و دیپلمات‌های آمریکایی در اربیل و بغداد، اما شاید یک انگیزه عمیق‌تر سیاسی مربوط به سیاست خارجی نیز وجود داشته باشد.

برای فهم این انگیزه، به رویدادهای مرتبط بلافاصله پیش و بلافاصله پس از ورود آمریکا به عراق نگاه کنید. وقتی باراک اوباما صدور اجازه حمله به عراق را اعلام کرد، توضیح داد که عراق "باید نشان دهد که برای حفظ دولتی متحد بر مبنای مصالحه آماده است. ما به داعش اجازه تشکیل خلافت در سوریه و عراق را نخواهیم داد. ولی این فقط در صورتی میسر است که بدانیم آن‌جا دوستانی داریم که می‌توانند خلاء را پر کنند." به‌عبارت دیگر، آمریکا در حال حاضر ‌چنین دوستی در عراق ندارد. می‌بینید که اوباما از تهدید داعش به‌عنوان اهرم فشار برای تغییر حکومت در عراق استفاده می‌کند. آمریکا فقط در صورتی عراق را می‌خواهد که عراقی‌ها دولتی برپا کنند که بتواند آن نوع وحدت و توافقی را ایجاد کند که دولت مالکی در ایجاد آن ناتوان بود. بنابراین یا داعش موفق به ایجاد تغییر مطلوب در عراق می‌شود یا آمریکا از طریق مطرح‌کردن تغییر حکومت به‌عنوان پیش‌شرط نجات‌دادن عراق از داعش، این کار را می‌کند.

حلقه تاریخی پس از بمباران، مؤید مطلبی است که راجع به حلقه پیش از آن گفته شد. فقط چند روز بعد از آغاز دخالت آمریکا در عراق، رئیس‌جمهور عراق "فؤاد معصوم" طی اقدامی که مالکی آن را کودتا نامید، از انتصاب مالکی به‌عنوان نخست‌وزیر خودداری کرد. آمریکا آشکارا از عزل مالکی به‌دست معصوم حمایت کرده است. "برت مک‌گورک" دستیار معاون وزیر خارجه آمریکا در امور خاور نزدیک، گفته است که آمریکا "به‌طور کامل از رئیس‌جمهور عراق فواد معصوم به‌عنوان تضمین‌کننده قانون اساسی و همچنین از نامزدی برای پست نخست‌وزیری حمایت می‌کند که بتواند اتحاد کامل ملی تشکیل دهد." "ماری هارف" سخنگوی معاون وزارت امور خارجه آمریکا افزوده است که نخست‌وزیر عراق باید "از طریق ایجاد اتحاد ملی و حکومت به‌شیوه فراگیر، نماینده آرزوی‌های مردم عراق باشد."

بنابراین دلیل شکسته‌شدن سکوت دولت آمریکا در قبال داعش در عراق، با دلیل سکوت این دولت در قبال داعش یکی است: تغییر حکومت در عراق. آمریکا این مطلب را واضح نشان داده است که این کشور در صورتی به عراق کمک اعزام می‌کند که عراق نوری مالکی را از قدرت خلع کند. پس اوباما کمک‌ها را فرستاد و عراق هم بلافاصله دست‌ به ‌کار خلع نوری مالکی از قدرت شد.

برای دریافتن دلیل سکوت آمریکا و بعد بمباران داعش باید هر دوی این اقدامات را به‌عنوان یک الگو بررسی کرد. اتفاقی نیست که آمریکا در قبال فائق‌آمدن داعش بر متحدان ایران در منطقه ساکت ماند. اتفاقاً همین پیروزی‌های داعش دلیل سکوت واشنگتن بود. همچنین اتفاقی نیست که اوباما آشکارا می‌گوید که کشورش فقط در صورتی داعش را بمباران می‌کند که مالکی از قدرت خلع شود. فرایند این حلقه‌های تاریخی و تحقق یک سیاست و الگوی رفتاری توسط آمریکا، بمباران داعش در عراق و بلافاصله اقدام فؤاد معصوم رئیس‌جمهور عراق در جلوگیری از انتصاب مالکی به‌عنوان نخست‌وزیر است.

http://www.mashreghnews.ir/fa/news/337262/%D8%AF%D8%A7%D8%B9%D8%B4-%D9%85%D8%A7%D9%85%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%86%D8%AC%D8%A7%D9%85-%D9%85%D8%A7%D9%85%D9%88%D8%B1%DB%8C%D8%AA%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%DA%A9%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%A7%D8%B2-%D8%A2%D9%86-%D8%B9%D8%A7%D8%AC%D8%B2-%D8%A7%D8%B3%D8%AA

ویرایش شده در توسط rasoolmr
  • Upvote 3
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این تویوتای پیشمرگه چیه ؟

Screenshot_2014-08-27-00-25-44-1.png
انگار توی برجکش یه تیربار میبینم و چهار مقر نارنجک دودزا انداز ؟؟؟
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.