super_comando

تحلیل و پیگیری تحولات عراق

Recommended Posts

درسته که اینجا نه سوریس نه عراق ولی جنگ واقعی هم اونی که تو call of duty  میبینی نیست برادر من

• Upvote 5
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

درسته که اینجا نه سوریس نه عراق ولی جنگ واقعی هم اونی که تو call of duty  میبینی نیست برادر من

برادر عزیز، من هم حرفی از کال آو دیوتی نزدم. من آموزش کار کردن با انواع سلاح رو از سنین نوجوانی شروع کردم و زمانی که احزاب دموکرات و کومله در آذربایجان سر می بریدن در اشنویه و پیرانشهر زندگی می کردم. سلاحی رو هم که شرح حالش رو دادم، شوخی نکردم. این سلاح به صورت قانونی و با مجوز دولتی از بازار سلاح به منظور شکار خریداری شده و چون بعد از خریداری سلاح شکار کردن برای چند سال ممنوع اعلام شد در حال خاک خوردن گوشه کمد هست. ولی اگر داعش یا هر ننه قمر دیگری بخواهد به خاک مقدس این کشور دست درازی کند و فرمانده کل قوا هم دستور جهاد صادر کند اون موقع دیگه خاک خوردن جایز نخواهد بود.

من صرفا از پشت کامپیوتر این حرف ها رو نمی زنم. خودم عضو گردان عاشورا هستم. هر چند یه دو سالی هست که شرمنده دوستان هستم و نمی تونم به صورت فعال تو مراسم ها و جلسات شرکت کنم.

• Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تکذیب درگیری با تروریست‌های داعش در مرز ایران

ک منبع مطلع در مرزبانی ایران تاکید کرد که امکان نزدیک شدن عناصر تروریست داعش به مرزهای کشورمان کاملا محدود شده است.

به گزارش ایسنا، یک منبع مطلع در مرزبانی شما‌ل‌غرب کشور با تکذیب برخی اخبار منتشر شده از سوی رسانه‌های بیگانه درباره درگیری میان عناصر گروهک تروریستی داعش با مرزبانان ایران اظهار کرد: به‌دلیل اشراف کامل اطلاعاتی و اقدامات تامینی چند لایه که در مرزهای جمهوری اسلامی ایران با کشور عراق انجام شده است، امکان نزدیک شدن عناصر تروریست به مرزهای کشورمان کاملا محدود شده است.

وی با اشاره به هماهنگی‌های انجام شده میان مرزبانی دو کشور ایران و عراق برای ایمن‌سازی مرزهای مشترک اظهار کرد: هرگونه اقدام مشکوک تروریستی علیه جمهوری اسلامی ایران در عمق تعریف شده و مورد توافق در خاک عراق از سوی نیروهای این کشور و با پشتیبانی کامل جمهوری اسلامی ایران سرکوب خواهد شد.

کارشناسان امنیتی معتقدند با توجه به شکست‌های گسترده گروهک بعثی – تروریستی داعش در نبردهای جاری در مناطق شمالی و شمال‌غرب عراق و باز پس گرفتن بخش مهمی از مناطق تحت تصرف داعش از سوی ارتش عراق، انتشار اخباری از این دست از سوی داعش اقدامی انفعالی به منظور تقویت روحیه از دست رفته عناصر این گروهک است

.

http://www.tabnak.ir/fa/news/430509/%D8%AA%DA%A9%D8%B0%DB%8C%D8%A8-%D8%AF%D8%B1%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%AA%D8%B1%D9%88%D8%B1%DB%8C%D8%B3%D8%AA%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D8%B9%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D8%B1%D8%B2-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86

• Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوست عزیز کسی منکر تواناییهای شما در عرصه نظامی نیست ولی نحوه بیان شما از این مسائل کمی ساده انگارانه است . و نکته دیگه اینکه تو اینترنت راجع به رتبه و مسئولیتهای نظامی خودت صحبت نکنی بهتره چون نمیدونی کی مطالبتو میخونه یه مقدار اصول حفاظت اطلاعاتو رعایت کنی خوبه .

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

وی با اشاره به هماهنگی‌های انجام شده میان مرزبانی دو کشور ایران و عراق برای ایمن‌سازی مرزهای مشترک اظهار کرد: هرگونه اقدام مشکوک تروریستی علیه جمهوری اسلامی ایران در عمق تعریف شده و مورد توافق در خاک عراق از سوی نیروهای این کشور و با پشتیبانی کامل جمهوری اسلامی ایران سرکوب خواهد شد.

احسنت ، اشراف اطلاعاتی ، مرزبانی چند لایه و تحویل مرزها به نیروهای نظامی ، منطقه حایل در خاک عراق همون پیشنهاداتیه که دوستان در ابتدای نزدیک شدن داعش به مرزها در همین تاپیک داده بودن..

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوست عزیز کسی منکر تواناییهای شما در عرصه نظامی نیست ولی نحوه بیان شما از این مسائل کمی ساده انگارانه است . و نکته دیگه اینکه تو اینترنت راجع به رتبه و مسئولیتهای نظامی خودت صحبت نکنی بهتره چون نمیدونی کی مطالبتو میخونه یه مقدار اصول حفاظت اطلاعاتو رعایت کنی خوبه .

من هیچ سمت نظامی ندارم. شغل من آزاده. حتی کارمند دولت هم نیستم. گردان عاشورا هم شاخه ای از بسیج هست و در ایران هم بسیجی ها جمعیت میلیونی دارند. بی ادعا و خاکی. من هیچ وقت نگفتم توانایی آنچنانی دارم یا چی. گفتم اگه کار به جهاد و مبارزه بکشه تا پای جان می ایستم نه اینکه مثل نظامی های عراقی فرار کنم و خاک و شلوارمو تحویل دشمن بدم. ایستاده مردن افتخار بزرگی هست اگه بتونی به این درجه از توان و اراده برسی.

• Upvote 14
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفته است که گروه دولت اسلامی (داعش) در اندازه‌ای نیست که ایران بخواهد برای رویارویی با آن برنامه‌ریزی کند.

سرتیپ کیومرث حیدری امروز، شنبه ۸ شهریور گفت که نیروی زمینی ارتش ایران "برای حفظ امنیت کشور در تمامی مرزها حضور فعال دارد و با هرگونه تهدیدی مقابله خواهد کرد

خبرگزاری دانشگاه آزاد، آنا هم به نقل از تعدادی از نمایندگان استان‌های آذربایجان غربی و کردستان "حضور داعش در مرزهای ایران" را تکذیب کرده است.
هم‌زمان خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا به نقل از یک "منبع مطلع در مرزبانی شما‌ل‌غرب ایران" با تکذیب اخبار مربوط به درگیری‌های مرزی گفت: "امکان نزدیک شدن عناصر تروریست به مرزهای کشورمان کاملا محدود شده است."
این منبع، انتشار این اخبار را به داعش نسبت داد و آن را "اقدامی انفعالی به منظور تقویت روحیه از دست‌رفته عناصر این گروهک" خواند.
پیش از این شبکه تلویزیونی التغییر در عراق که اخبار شبه‌نظامیان دولت اسلامی را منتشر می‌کند، مدعی شده بود که پیکارجویان این گروه در شمال غرب ایران با نیروهای سپاه پاسداران درگیر شده‌اند.
به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، ایرنا، سرتیپ حیدری در پاسخ به این سوال که آیا در مرزهای غربی ایران برای رویارویی احتمالی با داعش برنامه‌ریزی شده، گفت: "گروهک تروریستی داعش عددی نیست که بخواهد ما را تهدید کند و ما برای رویارویی با آن برنامه‌ریزی کنیم."
'مرزها امن است'
سالار مرادی، نماینده سنندج و دیوان‌دره به خبرگزاری دانشگاه آزاد گفت: "هر از چندگاهی این خبرها منتشر می‌شود اما پایه و اساسی ندارد و خوشبختانه مرزهای کشور امن است."
نادر قاضی‌پور، نماینده ارومیه هم خبر درگیری داعش در مرزهای ایران را تکذیب کرد و گفت: "آنها جرات این کار ندارند و اگر وارد ارومیه شوند مردم استان و شهرهای آذربایجان غربی جوابی دندان‌شکن به آنها خواهند داد."
شبکه تلویزیونی التغییر روز جمعه ۷ شهریور مدعی شده بود که نبرد میان شبه‌نظامیان و نیروهای ایرانی در ۷ شهر استان آذربایجان غربی در ایران شکل گرفته و سپاهیان ایرانی در اطراف شهر ارومیه مستقر شده‌اند.
شبه‌نظامیان دولت اسلامی مناطقی از سوریه و عراق را اشغال کرده و در آن "خلافت اسلامی" اعلام کرده‌اند.
این پیکارجویان در حملات اخیر خود درشمال عراق مناطقی در نزدیکی مرز ایران را هم به کنترل خود در آورده‌اند.

http://www.bbc.co.uk/persian/iran

ویرایش شده در توسط ali_special
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

22 میلیون کمربند برای حمل سلاح و تیر از نوع ˈAK47ˈ و 32 هزار نارنجک انداز از جمله سلاح و مهماتی هستند که آلبانی به عراق ارسال کرده است.

http://www.mashreghnews.ir/fa/news/340013/%D8%A2%D9%84%D8%A8%D8%A7%D9%86%DB%8C-22-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D9%88%D9%86-%DA%A9%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%86%D8%AF-%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%B9%D8%B1%D8%A7%D9%82-%D8%AF%D8%A7%D8%AF

این آلبانی بدبخت چه کشور خوبیه و چقدر هوای عراق رو داره!
 هم تروریست های مزاحم خلق رو پذیرفت هم الان داره برای عراق اسلحه میفرسته

ویرایش شده در توسط Maldini
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

برادر عزیز، من هم حرفی از کال آو دیوتی نزدم. من آموزش کار کردن با انواع سلاح رو از سنین نوجوانی شروع کردم و زمانی که احزاب دموکرات و کومله در آذربایجان سر می بریدن در اشنویه و پیرانشهر زندگی می کردم. سلاحی رو هم که شرح حالش رو دادم، شوخی نکردم. این سلاح به صورت قانونی و با مجوز دولتی از بازار سلاح به منظور شکار خریداری شده و چون بعد از خریداری سلاح شکار کردن برای چند سال ممنوع اعلام شد در حال خاک خوردن گوشه کمد هست. ولی اگر داعش یا هر ننه قمر دیگری بخواهد به خاک مقدس این کشور دست درازی کند و فرمانده کل قوا هم دستور جهاد صادر کند اون موقع دیگه خاک خوردن جایز نخواهد بود.

من صرفا از پشت کامپیوتر این حرف ها رو نمی زنم. خودم عضو گردان عاشورا هستم. هر چند یه دو سالی هست که شرمنده دوستان هستم و نمی تونم به صورت فعال تو مراسم ها و جلسات شرکت کنم.

دلت میاد. خواهشا گوزن و آهو و کل و سایر حیات وحش بیچاره را شکار کن. گناه دارند.

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خوب اینم از عاقبت بهار اسلامی ....

ویرایش شده در توسط habdollahi83
  • Upvote 3
  • Downvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستان من یک سوالی داشتم که هیچ رقم مغزم جواب نمیده حلش کنم

تمامی اهل سنتی که در غرب کشور هستند و پتانسیل داعشی شدند رو می تونند داشته باشند کرد هستند. از طرفی داعش داره کرد ها رو قتل عام می کنه

یعنی مذهب کرد های سنی ایران می تونه متمایلشون کنه به سمت داعش و نژادشون می تونه اونها رو به سمت کردستان بزرگ سوق بده

در حالی که اون دو با هم در تضاده

در ضمن کردهای ایران شافعی هستند. شافعی ها شاید به شیعیان نزدیک تر از سنی ها باشند

تازه عموم سنی هاشون خیلی هم مذهبی نیستند

لذا اگه می گفتید کردهای شمال غرب متمایل به کردستان بزرگ اند خیلی بیشتر قابل حس بود تا اینکه طرفدارداعش باشند

در آخر باید گفت که عموم کردهای ایران چه شیعه و چه سنی به نظرم دلشون با ایران اسلامیه؛

• Upvote 13

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من شرق کشور زندگی می کنم 

ببینید اهل در این جا دکتر _جراح _ استاد دانشگاه _ دارو ساز و..... اهل سنت داریم 

ازدواج شیعه سنی هم خیلی اتفاق می افته (( نمونش پسر عموم )) 

اما مشکل افعانی هایی هستند که آمدند ساکن شدند و نمی روند 

مطمئنا 100 درصد کردهاکه موافق نیستند 

اما خیلی ها از جنگ و یا نا امنی بدشون میاد 

خیلی ها موافق هستند و... 

مطمعنا درصد بسیار کمی هستند که حاضر بشن به خاطرداعش بجنگند 

خیلی از پدر و مادرها فرزندانشون را حتی برا دانشگاه شهرهایی مثل بیرجند زابل زاهدان نمیفرستند چون تصور می کنن این مناطق همش درگیری و نا امنی هست در صورتی که امنیت کامل برقرار هست 

اگر اتفاقی هم می افته چوددشمنان می خواند اینجا را نا امن کنن .گرنه نمیشه تو تهران شیراز مشهد اصفهان و ....... مثلا ادم دزدی بکنن

ا حدود 2 ماه دیگه محرم شروع بشه اگر ما فرض کنیم5 درصد از اونهایی که میرن عزاداری واقعا حاضر به جنگ بشن آیا داعش می تونه وارده شهری بشه یا اصلا تهدیدی برا این کشور باشه ؟؟؟

ویرایش شده در توسط majid363
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.