super_comando

تحلیل و پیگیری تحولات عراق

Recommended Posts

عراق به روایت تصویر

پیشروی پیشمرگه ها در یکینجی ( مربوط به عملیات شکستن محاصره ی آمرلی ) و هدف قرار دادن دواعش در اطراف آمرلی

2~68.jpg

1~73.jpg

8~27.jpg

نظارت بر جاده ی اصلی بغداد کرکوک بعد از شکستن محاصره ی آمرلی و تصاویری از داخل و خارج آمرلی

5~39.jpg

9~24.jpg

6~35.jpg

12~10.jpg

11~14.jpg

10~22.jpg

تشییع یکی از فرماندهان سرایا سلام در بصره

3~65.jpg

4~48.jpg

درخواست مردم برای پاسخگویی مسئولین و مجازات عاملان کم کاری پایگاه اسپایکر

7~35.jpg

• Upvote 12

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این شخص حاج قاسم نیست!
مطمئن باشید...

نه
فرد تو ویدیو شادی کردن

خوده سردار سلیمانیه

تو عکس ارنستو هم نفرات شادی کننده دیده میشن

اشکالی نداره که
دارن شادی میکنن دیگه

فقط وزن کلاش مگه چقدره که سردار نمیتونه با یک دست نگهش داره
  • Upvote 4
  • Downvote 26

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

گزارش بی بی سی از آزاد سازی آمرلی

از عراقی ها می پرسه ایران چه نقشی داشته اونا هم سعی دارند که سوتی ندند

کلی طول کشید تا آپلود شد :)

http://www.aparat.com/v/MNUc7

بر اساس گزارش‌هایی که به بی‌بی‌سی فارسی رسیده، آیت‌الله علی خامنه‌ای رهبر ایران اجازه داده است مقام‌های نظامی ایران با مقام‌های نظامی آمریکا در عراق دیدار داشته باشند. سخنگوی وزارت خارجه ایران اما این موضوع را تکذیب کرده است.

منابع مطلع در ایران به بی‌بی‌سی فارسی گفته‌اند رهبر ایران به قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس اجازه داده برای مبارزه با شبه‌نظامیان گروه "دولت اسلامی" (داعش)، ایران و آمریکا در عراق همکاری داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مرضیه افخم، سخنگوی وزارت خارجه ایران با تکذیب این موضوع گفته "مواضع ما در این خصوص پیش از این اعلام شده و خبر مزبور صحت ندارد."

در واکنش به انتشار این خبر، کریستین امانپور، خبرنگار سی‌ان‌ان، کلیک می‌گوید که فواد معصوم، رئیس‌جمهور عراق، در مصاحبه با او تایید کرده است که این همکاری میان ایران و آمریکا در جریان است.

ایران و آمریکا هر دو شبه‌نظامیان گروه دولت اسلامی را خطری جدی برای منطقه می‌دانند.

پیشتر گزارش‌های متعددی درباره حضور آقای سلیمانی در عراق منتشر شده است. در شبکه‌های اجتماعی، هم‌زمان با نبرد کلیک شبه‌نظامیان عمدتا شیعه برای بازپس گرفتن شهر ترکمان‌نشین آمرلی، تصاویر و فیلمی منسوب به آقای سلیمانی در شمال عراق منتشر شد که گفته می‌شود اخیرا گرفته شده است.

سپاه قدس شاخه برون‌مرزی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است و فرمانده آن، قاسم سلیمانی از نزدیک‌ترین فرماندهان نظامی به رهبر ایران است. درباره آقای سلیمانی بیشترکلیک اینجا بخوانید.

ایران و آمریکا پیش‌تر هم در جریان جنگ آمریکا علیه طالبان در سال ۲۰۰۱ در افغانستان همکاری داشتند.

گرچه مقام‌های ایران پیش تر همکاری با آمریکا در عراق را رد کرده بودند اما گاهی تلویحا گفته بودند در صورتی که عراق بخواهد، ایران به کمک این کشور خواهد آمد.

رئیس‌جمهوری ایران در یک مصاحبه مطبوعاتی با خبرنگاران داخلی و خارجیکلیک گفته بود ایران در صورت درخواست عراق برای حل بحران داعش، همکاری با آمریکا را در نظر خواهد گرفت

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نه
فرد تو ویدیو شادی کردن

خوده سردار سلیمانیه

اشکالی نداره که
دارن شادی میکنن دیگه

نه
فرد تو ویدیو شادی کردن

خوده سردار سلیمانیه

اشکالی نداره که
دارن شادی میکنن دیگه

بنده سردار رو از نزدیک دیدم و باهاشون مصافحه هم کردم تا جایی من میدونم ایشون سردار سلیمانی نیستن

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خبرگزاری اناتولی ترکیه در گزارشی به حضور قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه در جنگ علیه داعش در عراق پرداخت.

به گزارش عصر ایران ،‌ خبرنگار خبرگزاری آناتولی در عراق در گزارشی با عنوان "یک فرمانده سپاه در شکست محاصره آمرلی مشارکت کرد" نوشت:

یک منبع آگاه عراقی گفت که قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه در عملیات شکست محاصره داعش بر شهر آمرلی مشارکت داشت.

شهر آمرلی در استان صلاح الدین عراق به مدت 70 روز تحت محاصره داعش قرار داشت اما با حملات ارتش عراق،‌ داوطلبان مسلح شیعه و نظامیان کردستان عراق (پیشمرگه) این محاصره شکسته شد.

فیلمی نیز در اینترنت منتشر شد که نشان می دهد فردی که ادعا می شود قاسم سلیمانی است در کنار اعضای گروه های شبه نظامی شیعه به هنگام شکستن محاصره شهر آمرلی به شادی می پردازد.

همچنین عکسی نیز از همین فرد منتشر شد که او را در حال دست دادن با نظامی عراقی پس از عملیات شکستن محاصره شهر آمرلی نشان می دهد.

هنوز منبع مستقلی تایید نکرده که این فرد همان ژنرال قاسم سلیمانی است.

این منبع آگاه که خواست نامش فاش نشود ادامه داد: ما از حضور قاسم سلیمانی در آمرلی مطلع بودیم. ویژگی های فردی که در فیلم و عکس حضور دارد با سلیمانی مشابه است. علاوه بر این سلیمانی از ناحیه دست زخمی است و به هنگام حمل سلاح نیز این موضوع مشخص است.

وی افزود: دست راست قاسم سلیمانی در جنگ عراق و ایران به دلیلی اصابت دو گلوله،‌ زخمی شد و او هم اکنون از این زخم رنج می برد.

یک شاهد عینی هم به خبرگزاری آناتولی گفت: قاسم سلیمانی را با چشمان خود دیدم و به او سلام کردم. او در حال بازدید از نیروهای شبه نظامی شیعه بعد از شکستن محاصره آمرلی بود که من به او سلام کردم اما گروه حفاظت از او اجازه عکس برداری نداد. محافظان حتی اجازه ندادند با او عکس بگیرم.

خبرگزاری آناتولی ترکیه در این باره می نویسد:‌ قاسم سلیمانی به طور رسمی از سال 1998 تاکنون فرمانده کل نیرویی است که "قدس" نام دارد . قدس نام یکی از نیروهای سپاه است. در زمینه سیاست خارجی ایران قاسم سلیمانی به طور مستقیم از رهبر ارشد، آیت الله سیدعلی خامنه ای دستور می گیرد.

خبرگزاری آناتولی اضافه کرد که صحت فیلم منتشر شده از سلیمانی هنوز تایید نشده است. همچنین آناتولی نتوانسته است به واکنشی از سلیمانی یا مقامات ایرانی یا عراقی درباره فیلم منتشر شده دست یابد.

قبل از این روزنامه آمریکایی واشنگتن پست، سلیمانی را یکی از مهمترین تصمیم گیران در سیاست خارجی ایران توصیف کرده بود.

منبع

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بنده سردار رو از نزدیک دیدم و باهاشون مصافحه هم کردم تا جایی من میدونم ایشون سردار سلیمانی نیستن

عکس ارنستو رو نگاه بکنید و بعد فیلم رو

چهره های آشنا نمیبینید ؟

اگه فرده تو عکس ارنستو سردار هست . اون فیلم هم سردار هست
  • Upvote 1
  • Downvote 14

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

برادران سر چی دعوا میکنین ؟

مگر عکسی که گذاشتم ندیدین ؟

قطعا ایشون سردار سلیمانی نیست که کلاش دست ش هست ، تصویر رو نگاه کنید :

http://www.upload7.ir/viewer.php?file=20022293780919671943.jpg

سردار سلیمانی نفر سوم از سمت راست هستند 

و نفری هم که تو فیلم مربوطه کلاش داره نفر 5 م از سمت راست هست

به این وضوح ندیدید ؟

عجبا ها !

دیروز هم که من و یکی دیگه از بچه ها دقیقا دلیل اینکه ایشون نیست رو توضیح داد

از کلاهی که سرشون هست تا شلوار و قیافه و هیکل کاملا متفاوت بودند 

این عکس هم اثبات کننده حرف دیروز ما هست

دقت کردید که بیشتر عراقی ها از تجهیزات جانبی ام16 برای آپدیت کردن کلاش استفاده کردن ؟ از ریل های مکانیکی و اپتیکی گرفته تا قنداق ارگونومیک ام 16 رو میکس کردن رو کلاش !

این خیلی معنی داره !

یا حق

• Upvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

عکس ارنستو رو نگاه بکنید و بعد فیلم رو

چهره های آشنا نمیبینید ؟

اگه فرده تو عکس ارنستو سردار هست . اون فیلم هم سردار هست

به من باشه میگم هیچ کدومشون سردار نیستند.

سردار از لحاظ قد و هیکل ا این فرد کوچکتر هستند.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به من باشه میگم هیچ کدومشون سردار نیستند.

سردار از لحاظ قد و هیکل ا این فرد کوچکتر هستند.

درسته نفر پنجم به نظر میاد باشه
سردار نیست به احتمال زیاد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

من تصویر آخری که گذاشتم رو 25 دقیقه بعد اینکه در پیج سردار سلیمانی تو فیس بوق گذاشته شده بود گذاشتم به فاصله یک دقیقه ! 

یعنی 26 دقیقه بعد اینکه اولین بار تصویر با شرح ش قرار داده شده بود

من نظر شخصی م رو گفتم و مطمئن هستم سردار سلیمانی هستند ، در هر دو تصویر( تصویر اول در حال دست دادن با عراقی ، تصویر دوم هم نفر سوم از سمت راست نمازگزاران صف اول)

هویت شخص داخل فیلم هم رد میکنم و قطعا سردار سلیمانی نیست و در تصویری که در آخرین پست خودم گذاشتم یعنی این:

http://www.upload7.ir/viewer.php?file=20022293780919671943.jpg

به صورت قطعی عرض میکنم که هویت شخص داخل فیلم ناشناس هست ... ولی به دلیل شباهت لباس ها قطعا از نیروهای تحت امر حاج قاسم هست

خود حاج قاسم نفر سوم هست از سمت راست

شک نکنید !

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دقت کردید که بیشتر عراقی ها از تجهیزات جانبی ام16 برای آپدیت کردن کلاش استفاده کردن ؟ از ریل های مکانیکی و اپتیکی گرفته تا قنداق ارگونومیک ام 16 رو میکس کردن رو کلاش !

البته ارنستو جان فکر کنم از ak-12 استفاده میکنند که هم قنداق تلسکوپی دارند و هم ریل های مخصوص و دوربین و....

شما این لینک رو ببین : http://en.wikipedia.org/wiki/File:AK-12_Engineering_technologies_international_forum_-_2012_01.jpg

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نه
فرد تو ویدیو شادی کردن

خوده سردار سلیمانیه

اشکالی نداره که
دارن شادی میکنن دیگه

این آدم خیلی چاقه و شکم داره حاج قاسم بنده خدا چربی به بدنش نیست.

در ضمن صورتش تپل تر از حاجی هست و کلاهش هم که فرق داره شلوارش هم فرق داره و...

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

آقا اون فیلم حاجی نیست بیخیال

حسش نبید تحلیلل کنم

اخرای اون فیلم لب طرف مشخصه با لبهای حاجی مقایسه کنید

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.