super_comando

تحلیل و پیگیری تحولات عراق

Recommended Posts

در این چند روز اخیر داعش چند جبهه ی همزمان در عراق باز کرده و این خوب نیست ...

خبرهای بدی از شنگال میرسه .. شنگال توسط وحوش داعش محاصره شده و داعشیان در حال حرکت به سمت مرفد شرف الدین هستند ..

یزیدی ها دو روستا رو از دست دادند (بورک ، دهولا ) و درخواست کمک کردند ..

منابع محلی اعلام کردند که جنگنده ها بر فراز شنگال فقط پرواز میکنند و تنها در نبرد با داعش از اسلحه ی سبک برخوردارند ، با این حال فرماندهان و نیروهای مردمی اعلام کردند که از مرقد عقب نشینی نخواهند کرد .

درگیریها در نزدیکی مرقد گزارش شده و تاکنون 11 نفر از مبارزان یزیدی که از مرقد دفاع میکنند در این درگیریها شهید شدند .

shengal1.JPG

shengal2.JPG

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10286/shengal3.JPG]thumb_shengal3.JPG[/url]  [url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10286/shengal4.jpg]thumb_shengal4.jpg[/url]

• Upvote 13

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

آقا يك خبر مثل اينكه كوباني ازاد شده و دواعش فرار كردن تركيه و يك سري جاهاي ديگه صحت داره اين خبر؟

سلام

کجا آزاد شده !!

100 درصد اشتباهه

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
وقوع ۵ انفجار تروریستی در کربلا/ ۲۰ شهید براساس آمار اولیه
بخش خارجی الف،28 مهر 93
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۴۱
شبکه خبری المیادین از وقوع ۵ انفجار با خودروی بمب گذاری شده در کربلای معلی خبر داد. خبرهای اولیه از شهادت ۲۰ نفر و زخمی شدن بیش از ۵۰ تن دیگر در این انفجارها حکایت دارد.

به گزارش تسنیم به نقل از شبکه خبری المیادین، بر اساس آمارهای اولیه در این انفجار، ۱۳ نفر شهید و ۴۰ نفر دیگر زخمی شدند. این سه انفجار در مناطق باب طویریج، حی الحسین، پل الضریبه(جسر الضریبة) روی داد.

این در حالی است که رسانه های عراقی از شهادت سه نفر و زخمی شدن ۱۹ نفر در این سه انفجار خبر می دهند. سومریه نیوز گزارش داد: یک دستگاه خودروی بمب‌گذاری شده امروز نزدیک رستوران شلال در مرکز این استان منفجر شد که به کشته و زخمی شدن چندین نفر انجامید.

به گفته این منبع، دومین خودروی بمب‌گذاری سده نزدیک منطقه "سیطره السلام" در ورودی باب طویریج روی داد و انفجار سوم نیز در باب طویریج به وقوع پیوست که به کشته و زخمی شدن چندین نفر انجامید.

وقوع چهارمین و پنجمین انفجار تروریستی در کربلا
پس از وقوع سومین انفجار، رسانه های عراقی از وقوع چهارمین و پنجمین انفجار با خودروی بمب گذاری شده در کربلا خبر دادند. یک منبع در پلیس کربلا به سومریه نیوز گفت که دو خودروی بمب‌گذاری دیگر در کربلا روی داد که به کشته و زخمی شدن چندین نفر انجامید. المیادین گزارش داد که در انفجار چهارم در کربلا، ۷ نفر شهید و ۱۵ نفر زخمی شدند‎.

به گفته این منبع، یک دستگاه خودروی بمب‌گذاری شده ظهر امروز در منطقه"حی العباس" در شمال کربلا روی داد و در پی آن نیز یک انفجار دیگر در یک ایست بازرسی منطقه "سیطرة م ۵۴ " واقع در شمال غرب این شهر به وقوع پیوست.

سایت عراقی المسله نوشت که در انفجار پنجم که در منطقه حی العباس روی داد، سه نفر مجروح شدند. بر اساس گزارش رسانه های عراق، نیروهای امنیتی بلافاصله پس از وقوع این انفجارها، محل حادثه را به محاصره خود در آوردند و آمبولانس ها نیز زخمی‌های حادثه دیده را برای مداوا به بیمارستان های نزدیک انتقال دادند.

این در انفجار‌ها در حالی روی می دهد که پیش از این در حمله تروریستی یک عامل انتحاری به حسینیه ای در مرکز بغداد، ۱۵ نفر شهید و ۳۵ تن دیگر زخمی شدند.

http://www.alef.ir/vdcawinu649nyw1.k5k4.html?246001
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

مطمعنی
این تو بمیری از اون تو بمیری هانی

نه بابا!

ایرانیا جایی نمی خوابن که آب زیرشون بره/ افتاد

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

مطمعنی
این تو بمیری از اون تو بمیری هانی 
در ضمن لفظ قوم درباره مورد کورد ها درست نیست 

يادش به خير تا همين چند روز پيش هي ميگفتي سردار كجايي به كوباني كمك كني حالا واسه ما اين تو بميري اون تو بميري ميكني كم كم دارم اردوغان رو درك ميكنم بنده خدا حق داشت

• Upvote 12
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

فکر کنم باز هم باید توجه داشته باشیم در این " عادی شدن انفجار ها " یک کشتار دسته جمعی و سیستماتیک علیه شیعیان برقرار هست که متاسفانه همینطور هم ادامه داره.( عراق، پاکستان،یمن ) شاید حتی از نبردهای نظامی منطقه هم مهم تر باشه.

اونوقت اردوغان " برادران شیعی " خود! را دعوت به عدم منفجر کردن مساجد میکنه!!

• Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

هلاکت 60 داعشی در بمباران ارتش عراق

يادش به خير تا همين چند روز پيش هي ميگفتي سردار كجايي به كوباني كمك كني حالا واسه ما اين تو بميري اون تو بميري ميكني كم كم دارم اردوغان رو درك ميكنم بنده خدا حق داشت

خداییش نظری بده که برهان و دلیلی داشته باشه؟

من کی این حرفو زدم

؟

شما تو نظر دادن کلا به سمت حق اینرسی داری

فقط کافیه موضع کسایی که تفکراتشون ضد شماس رو ببینی بدون دلیل میای نظر مخالف میدی

ویرایش شده در توسط Shabro
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با شروع تحرکات سریع داعش و آواره و فراری شدن مردم از نینوا (موصل) و انبار به نقاط امن، شهرهای شیعه نشین خصوصا کربلا میزبان آواره ها بودن و اکثر مهمانسراها به اسکان این افراد اختصاص داده شدن. آوارگان از تمام اطیاف خصوصا اهل تسنن تندرو و مناطق بعثی پرور هستن... و پس از انفجارهای متعدد در کربلا، این امر باعث نگرانی شدید مردم و مسئولان این مناطق شده! بویژه اینکه ایام عزاداری محرم و مراسم پیاده روی میلیونی اربعین نزدیکه

امیدوارم نمکدان نشکنند :!: :!:

• Upvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من کی این حرفو زدم ؟

شما تو نظر دادن کلا به سمت حق اینرسی داری

فقط کافیه موضع کسایی که تفکراتشون ضد شماس رو ببینی بدون دلیل میای نظر مخالف میدی

فکر کنم که اون برادر بزرگوار پست رو اشتباها نقل کرده.

من فکر کنم که میخواسته به آخرین پست آقای مانی 1370 جواب بده که اشتباها پست شما رو نقل کرده :winking:

----

برادران و خواهران هم وطن من. چرا اینقدر نسبت به هم کم طاقت و زود رنج شدید؟ :-(

همه ما در زیر چتر بزرگ و پر افتخاری به نام ایران جمع شده ایم و به همین دلیل هست که بر خلاف سایر مناطق طوفان زده خاورمیانه؛ در زیر این چتر امن از بارش بلاهای گوناگون در امان موندیم.

بهتره که نسبت به هم با تحمل و مدارای بیشتری برخورد کنیم.

بقول فرمایش حضرت امام: رمز پیروزی وحدت کلمه است :rose: :rose:

----

برای اینکه پست من اسپم تلقی نشه، دو تا سوال دارم.

الان رسما چند گروه شیعه مسلح توی عراق فعالیت میکنن؟

گروه مقتدی صدر (اسم اش رو یادم نمیاد ولی فکر کنم که جیش المهدی بود) - حزب الله عراق - سپاه بدر - عصائب اهل حق - بازم هست یا فقط همینها هستند؟

----

توی اوایل بحران سوریه اسم یک گروهی با نام طلیعه سید خراسانی که متشکل از شیعیان عراقی بود زیاد بگوش میرسید. و توی فضای مجازی هم خیلی پر سر و صدا بودند. کسی از سرنوشت اون گروه خبر داره؟ برگشتن عراق؟ یا همچنان توی سوریه هستند؟ یا کلا منحل شدند؟ :thinking: :thinking:

ویرایش شده در توسط mehran55
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

آمریکا با فروش 300 میلیون دلار مهمات تانک به ارتش عراق موافقت کرد

به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین، معاون رئیس جمهور آمریکا تلفنی با نخست وزیر عراق گفتگو کرد.
"جوزف بایدن" و "حیدر العبادی" در این تماس تلفنی اوضاع سیاسی و امنیتی عراق را بررسی کردند.
بایدن در این تماس تلفنی اعلام کرد که دولت آمریکا با فروش 300 میلیون دلار مهمات تانک و خدمات لجستیکی به ارتش عراق موافقت کرد.
این مهمات را شرکت جنرال داینامیک تولید کرده است.
دولت آمریکا گفت این مهمات به دولت عراق کمک خواهد کرد در میدان نبرد توان دفاعی منسجمی ایجاد کند.
کنگره آمریکا برای ممانعت از این فروش تسلیحاتی30 روز فرصت دارد هرچند چنین اقدامی با توجه به اینکه معاملات تسلیحاتی به دقت بررسی می‌شوند بعید به نظر می‌رسد.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در (ویرایش شده) · مخفی شده توسط 00Amin، 29 مهر 1393 - ???????
مخفی شده توسط 00Amin، 29 مهر 1393 - ???????

چی فک میکنی به نظرت من نمیدونستم‌ کسی به کوبانی نمیکنه این جمله هم رو فقط به این دلیل بکار میبردم که دو روز دیگه کسی نگه کسی نگفت و ما هم دردی نکردیم!!
اقا چطور تا امریکا سلاح داد سایتهای که میخواستن سر به تن کوردها نباشه ایران رو دخیل در این امر کردن‌ که اره ما چی و چی خودتون رو مسخره کنید رسما کوردستانی به اسم کوردستان سوریه وجود نداره الان و اونجا اسمش الان کوردستان غربی هست شما ها و ترکیه با کمک نکردن دشمنی رو واسه خودتون تیز کردید دو روز دیگه هم میگید امریکای جهان خوار و از یاد میبرید که اون فقط کمک کرد حالا کسایی که میگن اسراییل حامی کوردهاست چرا اسراییل صداش در نیومد نکنه اونم مث ترکیه و.... از داعش میترسه پس با در اینده با گفتن تسراییل حامی کوردهاست به شعور خودتون توهین نکنید ویرایش شده در توسط mani1370
  • Downvote 20

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
ارسال شده در · مخفی شده توسط 00Amin، 29 مهر 1393 - ???????

چی فک میکنی به نظرت من نمیدونستم‌ کسی به کوبانی نمیکنه این جمله هم رو فقط به این دلیل بکار میبردم که دو روز دیگه کسی نگه کسی نگفت و ما هم دردی نکردیم!!
اقا چطور تا امریکا سلاح داد سایتهای که میخواستن سر به تن کوردها نباشه ایران رو دخیل در این امر کردن‌ که اره ما چی و چی خودتون رو مسخره کنید رسما کوردستانی به اسم کوردستان سوریه وجود نداره الان و اونجا اسمش الان کوردستان غربی هست شما ها و ترکیه با کمک نکردن دشمنی رو واسه خودتون تیز کردید دو روز دیگه هم میگید امریکای جهان خوار و از یاد میبرید که اون فقط کمک کرد حالا کسایی که میگن اسراییل حامی کوردهاست چرا اسراییل صداش در نیومد نکنه اونم مث ترکیه و.... از داعش میترسه پس با در اینده با گفتن تسراییل حامی کوردهاست به شعور خودتون توهین نکنید

سلام

اون که کردستان غربی است ! و البته ادعایتان در مورد کردستان شرقی شامل کجا است ؟ rolling_on_the_floor

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

درگیریها همچنان در اطراف مرقد شرف الدین در جریان است .

مدافعان آخرین تلاش های خود را بکار میگیرند تا از منطقه دفاع کنند ..

بعلت بدی آب و هوا جنگنده های ائتلاف در شناسایی مواضع دشمنان دچار مشکل شده اند ...البته این موضوع بیشتر شبیه بهانه است تا مشکل ..

yezidi.jpg

• Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در (ویرایش شده) · مخفی شده توسط 00Amin، 29 مهر 1393 - ???????

اقا چطور تا امریکا سلاح داد سایتهای که میخواستن سر به تن کوردها نباشه ایران رو دخیل در این امر کردن‌ که اره ما چی و چی خودتون رو مسخره کنید رسما کوردستانی به اسم کوردستان سوریه وجود نداره الان و اونجا اسمش الان کوردستان غربی هست شما ها و ترکیه با کمک نکردن دشمنی رو واسه خودتون تیز کردید دو روز دیگه هم میگید امریکای جهان خوار و از یاد میبرید که اون فقط کمک کرد حالا کسایی که میگن اسراییل حامی کوردهاست چرا اسراییل صداش در نیومد نکنه اونم مث ترکیه و.... از داعش میترسه پس با در اینده با گفتن تسراییل حامی کوردهاست به شعور خودتون توهین نکنید

کردستان غربی اونوقت محدودش کجاست ؟ 

امریکا هم گفته پ.ک.ک تروریست ولی پ.ی.د با پ.ک.ک فرق می کنه 

زیاد هم می خوای شرقی و غربی کنی بیایی روژاوا یا روژهالات کنی بیا تاپیک ک.ج.ک بحث کنیم .

این دومین باره که ازت همچین دعوتی می کنم. شهامتش رو داری یا اینا رو تروریست نمی دونی بیا بحث کنیم.

دیگرانی که فکر می کنن اینا تروریست نیستند می تونن بیان.

اگه هم نمی یای شهامتش رو داشته باش به سوالی که ازت پرسیدم جواب بده

قبلاً ازت پرسیده بودم برای مقدمه بحث پ.ک.ک اولین اموزش های نظامیشو کجا دیدش ؟ مربیاش کی بودن؟

ویرایش شده در توسط gader
  • Upvote 8
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.