super_comando

تحلیل و پیگیری تحولات عراق

Recommended Posts

سلام

صدالبته این جمله  و برداشت شما از تفاسیر قرآنی منافی امر به معروف و نهی از منکر هست ! 

برداشت خاص از قرآن  کار من و شما نیست  بلکه باید  هرچیزی رو جای خودش دید اونم با چشم کسانیکه حداقل شناخت اولیه رو از قرآن دارند ( و من یکی خودمو در این سطح نمیبینم ، شاید شما باشید ، اطلاع ندارم)

باز هم نهج البلاغه حضرت علی علیه السلام مستقیما راجع به این مفاهیم قرآنی به زیبایی بحث میکنه و حد و حدود هرکدام رو مطرح میکنه

اتفاقا در قرآن هم در باب کسانیکه با اطلاعات غلط و عقاید غلط دیگران رو اغوا میکنند صحبت کرده ...همونطور که شیطان این کار رو میکنه یک انسان هم مثل شیطان اعمال ش محسوب میشه

اونجایی که شیطان انسان رو گمراه میکنه و سپس انسان در محضر خدا میگه کار شیطان بود ولیکن شیطان میگه من از شما نفرت دارم و از خدای لایزال میترسم ....

تفسیرش برای انسان ها هم هست ....

در باب اینکه هرکسی رو در قبر خودش نهایتا میزارند هم میتونید باز هم به نهج البلاغه مراجعه کنید یا تفاسیر دینی و قرآنی یا کتاب گناهان کبیره آیت الله دستغیب که به زیبایی این مفهوم رو توضیح داده که از برای کی و کی ( چه زمان؟ چه کسی؟) و کجاست !

در کل : ما مسئول هستیم در مقابل سخنانی که میگوییم و به هیچ عنوان نمی تونیم از زیرش در بریم ... شاید گناه مون از کسیکه به حرفامون گوش داده( همانند انسان در مقابل شیطان) کمتر باشه چون خود شخص پذیرفته ولی ما هم در حد و حدود خویش گناهکار شناخته میشویم چرا ؟

همونطور که خداوند فرموده برای فرزندان نیکویی که پرورش می دهید اجری بینابین برای والدین قرار میدهیم که حتی بعد مردن هم ثواب ش بهشون میرسه !

پس برای بقیه انسان ها هم این مساله صدق میکنه .... اگر کسی رو به راه راست هدایت کردی و نماز خوان نمودی ( حدیث از پیامبر و ائمه داریم ، کتاب صفات الشیعه) خدا برای تو هم ثواب قرار میده به همون مقداری که شخص داره در دین پیشرفت میکنه ...... 

برعکس ش هم هست !

یا حق

بنده کاری به تفسیر قرآن ندارم. هر کسی بنا به میل شخصی خودش در بخش علوم اسلامی دست به تفسیر زده. ولی معنی و جمله هیچگاه عوض نمیشود. اینکه برای یادگیری قانون قرآن و دستورات و رهنمودهای خداوند هم باید به دیگران که به قول شما شناخت به قرآن دارند مراجعه کنیم دیگه ما چه ایمانی به قرآنی داریم که برای یه شخص بیسواد نازل شده؟ هر کسی اگر ذره ای شعور و سواد پایه داشته باشد میتواند قرآن رهنمودهای قرآن را به طور کامل مطالعه و عمل کند. در کل این حرف شما رو  قبول ندارم و یه مسئله شخصی هست.(امر به معروف و نهی از منکر هم شده بازیچه!)

یه آیه در قرآن اومده و میگه: هر کسی در قیامت مسئول اعمال و رفتار خودش هست.

اینکه شما حرف خودت رو با گمراه کردن یکی میکنه که یه بحث دیگست بنده هم قبول دارم کسی که دیگران رو اغوا میکنه حکمی مثل شیطان رو داره.

مسئولیت ما نسبت به سخنانی که میگیم به خودمون و همون آیه برمیگرده. اگر شما شخصی رو به راه راست هدایت کردی مسئول این کار هستی و اگر به راه چپ، بازهم همینطور. ولی اگر شخصی از سخنان شما سوء برداشت کند و منظور رو غلط بگیرد مسئولش خودش هست و خیر و شرو از بابت اون، در روز قیامت به شما نمیرسد.

مشخصاً برای مثال شما میگید: کشتن یک انسان غیر مسلمان هلال هست. این جمله بسیار صریح هست و مسئول این جمله و دیگرانی که به پاس حمایت از جمله انسان بکشند پای شماست. در جمله دیگر شما میگید: کشتن نفس بدگاه انسان هلال هست. کسانی شاید دست به خودکشی بزنند و کسانی دست به ریاضت. به یقین شما خطایی مرتکب نشده اید این دیگران هستند که به خاطر نبود دانش خلاف منظور شما رو میپیمایند.

• Upvote 6
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

بهتون منفی دادم چون حرفای خودمو به خودم دارین میگین !

تنها کسی که تو این تاپیک از بیانات امام خامنه ای استفاده کرد و نقل قول شون کرد در این زمینه خودم بودم !

یعنی حتی کسانیکه مخالف قمه زنی هم بودند اغلب حرفهایی زدند که ....! 

در حالیکه من به صورت عملی بیانات رهبری رو قرار دادم که به صورت منطقی چرایی نهی قمه زنی رو بیان کردند

من طرفدار قمه زنی نبودم و نیستم ! حداقل تو شهر ما که من معروفم به این مساله چون تو هیئتی هستیم که خیلی ها عشق شون این چیزاست ولی من جلو جمع مخالفت کردم ....و با دلیل و منطق هم مخالفت کردم

پس خواهشا رو به سمت یکی مثل من نمیخواد منبر بروید چون من خودم مخالف سرسخت قمه زنی هستم ! 

بحث من استفاده از پتانسیل گسترده کسانی بود که قمه زنی میکردند که ایران اسلامی در عراق ازشون استفاده کرد و میکنه !

یا حق

سلام دوست عزیز این بحث زیادی کش اومده من کلام اخرو میگم امیدوارم دوستان بپذیرن ودیگه کش ندن بحثو..به نظر من هر کاری اگه برای حمایت از اسلام باشه برای ما واجبه انجامش حتی اگه قمه زنی باشه

و اگه کاری باعثه تضیف اسلام بشه انجامش حرامه.حالا قمه زنی کجا حرامه کجا واجب یه مثال میزنم مثلا اگه روزی بیاد که راه کربلا رو این تکفیری ها یا امثالهم ببندن بگن اگه بخوای بری کربلا میکشیمت

من اولین کاری که میکنم یه قمه در میارم میزنم به خودم میگم شما منو از چی میترسوندید از مرگ من خودم حاضرم جانم فدای حسین کنم به نظرم اینجا واسه هر کسی واجبه که قمه بزنه منم این کارو خواهم کرد  اگر خدا بخواد ولی این کاری که اینا انجام میدن عین حماقته واقعا با این کارشون اسلام رو تضعیف میکنن به نظر من کارشون نه تنها اجری نداره بلکه حرام وازشون باز خواست میشه..اگه دست من بود یه بمب میزاشتم وسطشون همشونو میفرستادم هوا icon_cheesygrin icon_cheesygrin icon_cheesygrin icon_cheesygrin

• Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام دوست عزیز این بحث زیادی کش اومده من کلام اخرو میگم امیدوارم دوستان بپذیرن ودیگه کش ندن بحثو..به نظر من هر کاری اگه برای حمایت از اسلام باشه برای ما واجبه انجامش حتی اگه قمه زنی باشه

و اگه کاری باعثه تضیف اسلام بشه انجامش حرامه.حالا قمه زنی کجا حرامه کجا واجب یه مثال میزنم مثلا اگه روزی بیاد که راه کربلا رو این تکفیری ها یا امثالهم ببندن بگن اگه بخوای بری کربلا میکشیمت

من اولین کاری که میکنم یه قمه در میارم میزنم به خودم میگم شما منو از چی میترسوندید از مرگ من خودم حاضرم جانم فدای حسین کنم به نظرم اینجا واسه هر کسی واجبه که قمه بزنه منم این کارو خواهم کرد  اگر خدا بخواد ولی این کاری که اینا انجام میدن عین حماقته واقعا با این کارشون اسلام رو تضعیف میکنن به نظر من کارشون نه تنها اجری نداره بلکه حرام وازشون باز خواست میشه..اگه دست من بود یه بمب میزاشتم وسطشون همشونو میفرستادم هوا icon_cheesygrin icon_cheesygrin icon_cheesygrin icon_cheesygrin

فک میکنم خدا از دست کل ما آدمها هم گیر کرده. این قمه زدن و نزدن و این مسائل کلاً مردود هست. در قرآن آیه اومده که بزرگترین نعمتی که به انسان دادیم حیات هست. برای چی خودکشی بدون هیچ استثنایی به جهنم و مورد ناخشنودی خداوند هست؟ چون با نابودی حیات مادی خودت در برابر امر خداوند ایستادی و بهترین هدیش رو پس دادی. به کسی که جهان رو از عدم آفرید. بعضی وقتهای فکر میکنم که دین اسلام با این مسائل داره به خرافه گراییهای مسیحیت نزدیک میشه و چه بساط با رفتارهای تفریط و افراط داره سبقت میگیره. بعضی از مسیحیون مسیح رو با خدا همطراز کردن!! هدف و غایط و آرامش و سازنده؛ فقط خداوند هست و دیگر اعتقادات مستحبات هستن. مستحبات رو با این کارها؛ به واجب که ایمان به خداوند هست ، ضربه نزنید.

• Upvote 4
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در حمله هوايي ارتش عراق به موصل 20 تروريست از جمله يکي از رهبران آنها کشته شدند

وزارت دفاع عراق اعلام کرد در حمله هوایی جنگنده های نیروهای هوایی ارتش به مواضع تروریستهای داعش در موصل 20 تروریست از جمله ابوعبدالرحمن القدو از سران این سازمان کشته و 14 دستگاه خودرو تروریستها منهدم شد.

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوست عزیز ... دررابطه رزمندگان شیعه شامل تمام گروه ها میشه شما نمی تونید تو کشوری که 70 درصدش شیعست و 15 درصدش کرد که نیروی نظامی مستقل داره که قاطی ارتش نیستند و اهل سنتی که ارتش قبول ندارند و ترجیح می دند با داعش باشند یا بی طرف بگید فرقه ذهبیه ، نیروهای شیعه لطفا بادیدن چند دقیقه فیلم تصمیم نگیرید  و ... اما درابطه با جلولا وسعدیه برای منم مشخص نیست که چرا عملیاتی که آغاز شده بود و خوبم پیشروی می کرد ناقص موند اینم مدرکش:

Peshmarga regain control of large parts of Saadia and Jalawla

شاید عملیات ایذایی بود برای جرف الصخر چون داعش خیلی نیرو فرستاد اون منطقه!!!؟

ولی بعد از اون حمله نیروهای داعش تونستند دوباره سعدیه و مناطقی از جلولا رو دوباره بگیرن. درباره صقلاویه هم شما میدونید اونجا چندبار دست بدست شد؟؟؟

اما در رابطه هادی عامری و حاجی که نباید حتما حضور فیزیکی داشته باشند ضمن اینکه  سردار ... یکی از زحمتکش ترین افراد سپاه قدسه که طراح خیلی از عملیات ها بود و در کنار حاجی همکاری خوبی با ایشون و تیم مربوطه دارند و حاج قاسم تنها نیستند

اما در رابطه با بیجی :امروز یه انتحاری وسط شهر بیجی 8 نفر از جمله 4 نیروی مردمی رو شهید کرد .لطفا شما به من بگید وقتی شهر دست داعشه چرا باید انتحاری بزنه  مگه نمی تونه دوتا ماشین نیرو بفرسته این نفراتو جمع کنه ببره !!!!!!!!

عالم و آدم داره گزارش میده که نیروهای عراقی تا مرکز شهر رسیدن بعد شما میای چیز دیگه میگی !!! ضمن اینکه این عملیات خیلی وقته که مقدماتش با گرفتن منطقه مزرعه و الحجاج شروع شده و یه روزه!!! انجام نشده و نیروهای مردمی هم کنار ارتش هستند حالا بعد نیای بگی تو فیلم نبودن، وقتی محاصره آمرلی شکسته شد فکر می کردید که همه جا پاکسازی شده در صورتی که دور خود آمرلی وسلیمان بیگ و بوحسن و چند منطقه دیگه بعد از چند وقت آزاد شدولی همون روز خبرش اومد الان وقتی میگن بیجی آزاد شده نه اینکه کار تموم شده یعنی داعش بعنوان حکمران دیگه قدرتی نداره ولی منطقه های هست که داره مقاومت می کنه بخصوص اطراف پالایشگاه که بیشتر نیرو اونجا بوده و پالایشگاه محاصره بوده و کل شهر هنوز امن نیست

بنظر من هر کسی که زحمت میکشه خبر میاره جدای از همه صحبت ها بهتره ازش قدردانی بشه(اینو بخاطرخودم نمی گم) نه اینکه بکوبید طرف که چرا حالا اینجوری نشد و اونجوری شد دوست عزیز جنگ با بازی کامپیوتری خیلی فرق داره تک و پاتک داره و همین ارتش سوریه که شما ازش تعریف می کنید میدونید چندبار میدان گازی الشاعر رو گرفته و از دست داده پس باید بگیم همش دروغ بوده.... در ضمن من که اونجا حضور فیزیکی که ندارم و از شرایط لحظه ای هم که خبر ندارم  در نتیجه خبرهام رو از خبرگزاری های میگیرم که هیچ کدومش مطمنا فارسی نیستند و لازم وقت صرفش بشه برای اینکه دوستان استفاده کنند و همینطور دوست ندارم از منابع مانند فیس بوک و ... استفاده کنم .اگه واقعا اینجوریه پس منم میشینم کنار تا شما خبرای موثق نقل قول کنید و اگر نمی تونید لطفا بقیه رو هم دلسرد نکنید.

untitled1.JPG

untitled2.JPG

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آلن

درست میفرمایید

و برای تایید فرمایش جنابعالی باید عرض کنم

کسانی که اینجا معمولا خبر میگذارند از تعداد زیادی منابع در روز بازدید میکنند و اکثرا هم این منابع به دو بخش مخالف و موافق تقسیم شده است و تصمیم براینکه کدام درست میگویند امریست شخصی و تجربی

حتی بهترین سایت های خبری هم گاها خبر اشتباه درج میکنند و نقل کننده دراین زمینه بی تقصیر است (حتی گزارشات نظامی موثق از نیروهای درگیر در میدان رزم از دو منبع متفاوت گاها مخالف هم میباشد و بارها پیش امده )

امیدوارم جنابعالی به رویه خبررسانی ادامه بدهید و ما همچنان از اطلاعات و اخبار شما استفاده ببریم

با تشکر

ویرایش شده در توسط ahmad1361
  • Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
عالم و آدم داره گزارش میده که نیروهای عراقی تا مرکز شهر رسیدن بعد شما میای چیز دیگه میگی !!! ضمن اینکه این عملیات خیلی وقته که مقدماتش با گرفتن منطقه مزرعه و الحجاج شروع شده و یه روزه!!! انجام نشده و نیروهای مردمی هم کنار ارتش هستند حالا بعد نیای بگی تو فیلم نبودن، وقتی محاصره آمرلی شکسته شد فکر می کردید که همه جا پاکسازی شده در صورتی که دور خود آمرلی وسلیمان بیگ و بوحسن و چند منطقه دیگه بعد از چند وقت آزاد شدولی همون روز خبرش اومد الان وقتی میگن بیجی آزاد شده نه اینکه کار تموم شده یعنی داعش بعنوان حکمران دیگه قدرتی نداره ولی منطقه های هست که داره مقاومت می کنه بخصوص اطراف پالایشگاه که بیشتر نیرو اونجا بوده و پالایشگاه محاصره بوده و کل شهر هنوز امن نیست

بنظر من هر کسی که زحمت میکشه خبر میاره جدای از همه صحبت ها بهتره ازش قدردانی بشه(اینو بخاطرخودم نمی گم) نه اینکه بکوبید طرف که چرا حالا اینجوری نشد و اونجوری شد دوست عزیز جنگ با بازی کامپیوتری خیلی فرق داره تک و پاتک داره و همین ارتش سوریه که شما ازش تعریف می کنید میدونید چندبار میدان گازی الشاعر رو گرفته و از دست داده پس باید بگیم همش دروغ بوده.... در ضمن من که اونجا حضور فیزیکی که ندارم و از شرایط لحظه ای هم که خبر ندارم  در نتیجه خبرهام رو از خبرگزاری های میگیرم که هیچ کدومش مطمنا فارسی نیستند و لازم وقت صرفش بشه برای اینکه دوستان استفاده کنند و همینطور دوست ندارم از منابع مانند فیس بوک و ... استفاده کنم .اگه واقعا اینجوریه پس منم میشینم کنار تا شما خبرای موثق نقل قول کنید و اگر نمی تونید لطفا بقیه رو هم دلسرد نکنید.

جناب Alen عزیز

همینکه شما زحمت میکشید و اخبار دسته اول رو با حوصله تهیه میکنید بنده از شما تشکر میکنم

حالا اینکه بعضی بدون مدرک میان و روی هوا میگن همچین چیزی نیست و ...، چیزی از ارزش زحمات شما کم نمیکنه و حداقل سابقه اخبار شما در همین تاپیک موید اعتبار شما هست

اقلا توی این چند صفحه که سایر مباحث زیاد شده، اخبار شما باعث دلگرمی امثال بنده هست

آرزوی موفقیت برای شما و دوستان میلیتار

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

جناب الن یعنی شما میفرمائید نیروی شیعه ای که توسط ایران اموزش دیده و در گروه های شیعه عضو هست با نیروی شیعه ای که امریکا اموزش داده و در ارتش عراق عضو هست یکی هست ؟ چه از نظر اعتقادی چه از نظر توان رزمی ؟ نیروهای مردمی هم که اموزش چندانی ندیدن و فعلا میتونن نقش دفاع وطنی سوریه رو ایفا کنن . یعنی نیروهای با تجربه تر و کارامد تر عملیات های ازاد سازی رو انجام بدن و نیروهای مردمی در مناطق ازاد شده مستقر بشن و وظیفه تامین امنیت رو به عهده بگیرن . در کل اگه از پستم ناراحت شدید معذرت میخوام . در مورد بیجی هم امیدوارم حرف شما درباره ازاد شدن کل شهر یا حداقل نصف شهر درست باشه :rose:

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

جناب نپتون من یادم رفته بود اسم کاربری شما رو دقیقا ...الان یادم اومد، از بحث انصراف میدم با شما ( خدا منو فتح و بقیه رو رحمت کنه !)

جناب 

IRIAF عزیز rolling_on_the_floor  :applause: 

براوو

بسیار زیبا و عالی بود جمله تون البته به قول امام علی علیه السلام از اون دست سخنانی بود که با ظاهر دفاع حق ولی با هدف ناحق بیان شده بود

به جز خندیدن و لبخند زدن به جمله ای که نوشتید چه میتوانستم بنمایم ؟ نمیدانم big_hug  :mrgreen: 

انشاالله که شما درست میگید ، خوب ؟ ولی به حق علی و آل علی سوگند میدم خدا رو که اگر درست نمیگید ، و ناحق گفتید ، خدا یک دستی بر سر و گوش شما بکشه  :rose:  انشاالله

همین

کسیکه نمیخواد متوجه بشه قمه زنی و ...ربط ش چی هست به تحولات عراق ... من چی بگم ؟ به جز اینکه جملات ناحق شون رو بخونم و بخندم !

بعید میدونم برفرض محال حرفهای بنده منحرف کننده تاپیک  هم بوده باشه بازم از این حرفها 4 خط بیشتر سواد ! آدم یادنگیره

حداقل من خودم از بحث ها 4 خط بیشتر به سوادم اضافه شد ...نظرات دیگران رو دیدم و خوندم و بیشتر شد سوادم .... :blushing: 

متاسفم که سبب انحراف تاپیک تون شدم icon_eek 

یا حق

• Upvote 8
  • Downvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستان یه مطلب راجب عزاداری عراقیا عرض کنم که براشون حضور در هیتشون و انجام مراسم محرم خیلی اهمیت داره و همینطور روز عاشورا بیشتر حرم مولامون امام حسین سلام الله علیه رو با کاورهای پلاستیکی می پوشونند و قمه میزنن .

این جریان باعث شده بود که جبهه ها با مشکل کمبود نفرات مواجه بشند چون بیشتر کسانی که رفته بودند تا آخر مراسم نمی خواستند بیان شاید هم تا اربعین.

وقتی خبربه حضرت آیت الله العظمی سیستانی می رسه ایشون فتوا صادر می کنند که حضور در جبهه افضل تر از حضور در عزاداری هست حتی ثوابش بالاتر از حضور در حرم مولامون امام حسین سلام الله علیه هستش و بعد از این فتوا جبهه دوباره از نیرو پر می شه

• Upvote 7
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستان یه مطلب راجب عزاداری عراقیا عرض کنم که براشون حضور در هیتشون و انجام مراسم محرم خیلی اهمیت داره و همینطور روز عاشورا بیشتر حرم مولامون امام حسین سلام الله علیه رو با کاورهای پلاستیکی می پوشونند و قمه میزنن .

این جریان باعث شده بود که جبهه ها با مشکل کمبود نفرات مواجه بشند چون بیشتر کسانی که رفته بودند تا آخر مراسم نمی خواستند بیان شاید هم تا اربعین.

وقتی خبربه حضرت آیت الله العظمی سیستانی می رسه ایشون فتوا صادر می کنند که حضور در جبهه افضل تر از حضور در عزاداری هست حتی ثوابش بالاتر از حضور در حرم مولامون امام حسین سلام الله علیه هستش و بعد از این فتوا جبهه دوباره از نیرو پر می شه

آدم یه چیزایی میشنوه مخش سوت میکشه! یعنی واقعآ این جماعت جبهه جنگ رو ول میکردند بیان عزاداری؟؟؟

آقا ما خیلی کار داریم... خیلی ......

• Upvote 6
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

امام حسین علیه السلام جبهه رو رها کرد و به نمازش رسید ...گفتند برای چی به نماز رسیدی ؟ وقته جنگه ؟ ترسیدی حسین ؟

گفت من برای اقامه نماز و برپایی ش به این میدان اومدم ...حالا خودمم جز کسانی باشم که نماز رو بی اهمیت میکنم ؟؟؟؟؟( نقل به مضمون)

ارتش عراق که ماشالله هر روز میگه دلاوران وزارت دفاع و قوات الخاصه !!!! همه داعشی ها رو درو کردند ! نیرو هم زیاد دارند !

حالا برفرض چند نفرم رفته باشند اینور اونور براساس اخبار وزارت دفاع عراق ! که نباید جبهه آب از آب ش تکون بخوره ؟؟؟ درسته ؟ مگر اینکه وزارت دفاع عراق قبول کنه ...شیعیان حسین بن علی نباشند ... حساب عراق پس معرکه ست !

یا حق

• Upvote 6
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

جناب نپتون من یادم رفته بود اسم کاربری شما رو دقیقا ...الان یادم اومد، از بحث انصراف میدم با شما ( خدا منو فتح و بقیه رو رحمت کنه !)

.......................................

ویرایش شده در توسط nepton
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.