super_comando

تحلیل و پیگیری تحولات عراق

Recommended Posts

آنچه در زیر می‌بینید، فیلم کوتاهی از حضور سردار سلیمانی در یکی از مناطق عملیاتی است که برای اولین بار منتشر می‌شود و در آن فرمانده نیروی قدس سپاه در آخرین ساعات پایانی عملیات آزادسازی «جرف الصخر»، از نیروهای حاضر در این عملیات بازدید می‌کند. حاج قاسم را در این بازدید سردار «هادی عامری» فرمانده سپاه بدر و حجت‌الاسلام «محمد طباطبایی» قائم مقام دبیرکل عصائب همراهی می‌کنند.  (البته در قسمت کوتاهی از فیلم حاج قاسم نمایش داده می شود.)

لینک دانلود با حجم 81 مگابایت

منبع: فارس

بسم الله الرحمن الرحیم

ان شالله ما هم بتونیم فیلم ها تبلیغی با کیفیت عالی بسازیم

نمیدونم چرا از بعد تبلیغی اینقد ضعیف عمل میکنیم

اگر فیلم های تبلیغی داعش را دیده باشد متوجه اختلاف خواهید شد

ویرایش شده در توسط ahmad1361
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم الله الرحمن الرحیم

ظاهرا داعش بر ارتش اسرائیل هم اثر گذاشته

http://8pic.ir/images/bvmblijoa2xtup1f522h.jpg

به کتونی ها دقت کنید

کم کم فکر کنم اینها هم به دمپایی برسند

یعنی فکر کنم ارتش اسرائیل راز موفقیت داعش را کشف کرده

کتونی پوشیدن و با دمپایی بودن

در حقیقت تهاجم فرهنگی از نوع داعشیش حساب میشه

لبخند

ویرایش شده در توسط ahmad1361
  • Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این فکر می کنم به این بر می گرده که صهیونیستها هم گروه های خفته دارند! برای من مدتی سوال بود چرا عملیات کننده های فلسطینی در قدس اشغالی فوری هدف قرار گرفته میشن و حتی فرصت نمی کنند عملیاتشون را به پایان مطلوب! برسونند که فکر کنم پاسخ این هست خیلی از صهیونیستها مسلح هستند و علاوه بر نیروهای امنیتی پر تعداد و نظامی و پلیس، افراد غیر نظامی و نامحسوس مسلح! زیادی هم دارند. در خبرهای اخیر بود که یکی از مقاماتشون گفته بود باید در تسلیح هر چه بیشتر شهرک نشینان تسریع صورت بگیره.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

عملیات های انتهاری به اربیل رسید. امروز ظاهرا مقابل استانداری اربیل یک انتهاری قوی رفتن.

ویرایش شده در توسط Wiesmann
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

«گردان موصل» کلید اصلی آزاد کردن بخش‌های اصلی بیجی + تصاویر

1393, 28 آبان 7:02 بعد از ظهر

یک گردان ضدتروریستی با هدف برقرار امنیت در اطراف پالایشگاه به بیجی اعزام شد‌ه‌اند که این نیروها «کلید اصلی» در آزاد کردن باقی بخش‌های عراق هستند.

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ گردانی از نیروهای ارتش عراق و مردمی برای پاکسازی اطراف پالایشگاه شهر بیجی به این شهر اعزام شدند.

«ژنرال عبدالوهاب السعدی» از فرماندهان ارتش عراق در بیجی به تلویزیون دولتی عراق گفت ورود نیروهای امنیتی تازه نفس به بیجی می‌تواند «کلید اصلی» در آزاد کردن باقی بخش‌های عراق باشد.

این نیروهای ضدتروریستی که "گردان موصل" نام دارند با هدف برقرار امنیت در اطراف پالایشگاه به بیجی اعزام شد‌ه‌اند. یک مقام نظامی نیز گفته است نیروهای امنیتی پالایشگاه را به گورستانی برای داعش تبدیل کرده‌اند.

پالایشگاه بیجی برای پنج ماه در محاصره نیروهای داعش بود و طی روزهای گذشته از لوث تروریست‌های داعش پاکسازی شد.

«عادل عبدالمهدی» وزیر نفت عراق پس از آزادسازی کامل بیجی از کنترل گروه تروریستی داعش، تاسیسات پالایشگاه این شهر را تعمیر و راه اندازی می‌کند.

وی اضافه کرد: با توجه به اهمیت پالایشگاه بیجی، تیم‌های مهندسی و فنی این وزارتخانه پس از تکمیل تدابیر امنیتی، کار تعمیر، و راه اندازی این پالایشگاه به ویژه بخش تصفیه و پالایش آن را به منظور تامین فرآورده‌های نفتی و روغن مورد نیاز کشور آغاز خواهند کرد.

بیجی اکنون می‌تواند به عنوان پایگاهی در تلاش برای عقب راندن داعش از شهرهای جنوبی‌تر و شاید بعدا بازپس گیری موصل، دومین شهر بزرگ عراق، که هنوز در اختیار تکفیری‌های داعش است به کار گرفته شود.

حدود ۲۰۰ هزار نفر در شهر بیجی زندگی می‌کنند و پالایشگاه بیجی بزرگ‌ترین پالایشگاه نفت عراق است و ۵۰ درصد نیازهای نفتی این کشور را تامین می‌کند. ظرفیت تولید روزانه این پالایشگاه بالغ بر ۳۰۰ هزار بشکه است.

e451f941e9babc2282acb8c23cda7861.jpg
96ae03f7b108e0ea1004cc37f1f696ec.jpg
908748a0ec70b12b65eda4708f010da8.jpg
cb1b7565f37d1e6e2e045eab483c9c9c.jpg
abef66652dec87f2512c518ad0489cae.jpg

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

رئیس شورای استان دیالی عراق از بازگشایی مسیر مقدادیه – خانقین از دست تروریست های داعش خبر داد.

“مثنی التمیمی” روز چهارشنبه به شبکه عراقی سومریه نیوز گفت: نیروهای عراقی با حمایت نیروهای مردمی و نیروی هوایی این کشور پس از درگیری ۲۴ ساعته با تروریست های داعش، توانستند، جاده مقدادیه – خانقین در ۵۵ کیلومتری شمال شرق بعقوبه را از دست تروریست ها آزاد و بازگشایی کنند.
التمیمی با اشاره به اهمیت این جاده از نظر امنیتی و اقتصادی، آزاد سازی آن را ضربه سنگینی به گروه داعش توصیف و خاطرنشان کرد که این امر باعث تحکیم و تقویت توان نیروهای عراقی در استان دیالی خواهد شد.
وی افزود: درگیری برای آزاد سازی منطقه “حوض حمرین” نیز ادامه دارد و نیروهای عراقی توانسته اند پیشروی قابل توجهی به طرف منطقه السعدیه در ۶۰ کیلومتری شمال شرق بعقوبه داشته باشند.
جاده مقدادیه – خانقین، از راه های زمینی مهم در استان دیالی محسوب می شود؛ این جاده از حدود ۳ ماه پیش در پی استقرار تروریست های داعش در مناطق نزدیک به آن، مسدود شده بود.

منبع:http://www.daesh.ir/

07819498614934286206.jpg

ویرایش شده در توسط projectile
  • Upvote 11

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم الله الرحمن الرحیم

گروه «حکومت اسلامی» ادعا کرده که یک هواپیمای بدون سرنشین ایرانی را در عراق به دست آورده است.

به گزارش سایت «دیلی بیست»، ستیزه‌جویان گروه موسوم به «حکومت اسلامی» یا داعش در عراق در حساب‌های کاربری این گروه در شبکه‌های اجتماعی اعلام کرده‌اند که یک پهپاد متعلق به ایران را فرود آورده و به غنیمت گرفته‌اند. در این صفحات عکس‌هایی از پهپاد مورد ادعای داعش نیز منتشر شده است.

به ظاهر تاریخ انتشار این عکس‌ها مربوط به ۲۶ آبان ماه است. در توضیح تصاویر پهپاد فوق نوشته شده که آن را در استان دیاله عراق زمینگیر کرده‌اند. همچنین بر اساس صفحات منسوب به گروه دولت اسلامی در شبکه‌های اجتماعی پهپاد یاد شده هم اکنون در اختیار نیروهای این گروه است.

به نقل از :رادیو فردا

--------------------------------------------------------------

ادعای جالبی کرده

نظر بزرگواران سایت چیست ؟

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم الله الرحمن الرحیم

گروه «حکومت اسلامی» ادعا کرده که یک هواپیمای بدون سرنشین ایرانی را در عراق به دست آورده است.

به گزارش سایت «دیلی بیست»، ستیزه‌جویان گروه موسوم به «حکومت اسلامی» یا داعش در عراق در حساب‌های کاربری این گروه در شبکه‌های اجتماعی اعلام کرده‌اند که یک پهپاد متعلق به ایران را فرود آورده و به غنیمت گرفته‌اند. در این صفحات عکس‌هایی از پهپاد مورد ادعای داعش نیز منتشر شده است.

به ظاهر تاریخ انتشار این عکس‌ها مربوط به ۲۶ آبان ماه است. در توضیح تصاویر پهپاد فوق نوشته شده که آن را در استان دیاله عراق زمینگیر کرده‌اند. همچنین بر اساس صفحات منسوب به گروه دولت اسلامی در شبکه‌های اجتماعی پهپاد یاد شده هم اکنون در اختیار نیروهای این گروه است.

به نقل از :رادیو فردا

--------------------------------------------------------------

ادعای جالبی کرده

نظر بزرگواران سایت چیست ؟

نظر من اینه که دو صفحه برگردید عقب

• Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نظر من اینه که دو صفحه برگردید عقب

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب airborn

منظورم خود هواپیما نبود

این جمله بود:

این گروه در شبکه‌های اجتماعی اعلام کرده‌اند که یک پهپاد متعلق به ایران را فرود آورده و به غنیمت گرفته‌اند

اینو عرض کردم ادعای بزرگیه

یعنی هک کردن سیستم و نشاندن هواپیما

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب airborn

منظورم خود هواپیما نبود

این جمله بود:

این گروه در شبکه‌های اجتماعی اعلام کرده‌اند که یک پهپاد متعلق به ایران را فرود آورده و به غنیمت گرفته‌اند

اینو عرض کردم ادعای بزرگیه

یعنی هک کردن سیستم و نشاندن هواپیما

این که چیز عجیبی نیست! وقتی دمپایی انگشتیه این پا برهنه ها از پوتین های نظامی سربازان آموزش دیده بزرگترین ارتش های جهان بهتر و کارآمدتره من تعجب نمی کنم اگه بگن با همون دمپایی زدن پهپادرو انداختن! احتمالا یارو تا وزوز پهپادرو شنیده چون مگس کش دم دستش نبوده دمپاییشو در آورده و زده پهپادرو آورده پایین!خخخخخخ
ببخشید محض شوخی بود جدی نگیرید.
با توجه یه سالم بودن پهپاد ادعاهای زیادی میشه مطرح کرد.من اطلاع ندارم سیستم هدایت این پهپادها چطوره ولی فکر نمی کنم به اندازه پهپادهای آمریکایی پیچیده باشه.اگه هدایت رادیویی باشه باید گرفتنش باید راحت تر باشه.شاید همونطور که ما برای آر کیو170 کمین کرده بودیم تروریستها هم برای گرفتن این پهپاد برنامه ریزی کرده باشن.بهرحال اونها سابقه بکارگیری پهپادرو دارن.امیدوارم یه نفر توضیحی منطقی برای این اتفاق داشته باشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این که چیز عجیبی نیست! وقتی دمپایی انگشتیه این پا برهنه ها از پوتین های نظامی سربازان آموزش دیده بزرگترین ارتش های جهان بهتر و کارآمدتره من تعجب نمی کنم اگه بگن با همون دمپایی زدن پهپادرو انداختن! احتمالا یارو تا وزوز پهپادرو شنیده چون مگس کش دم دستش نبوده دمپاییشو در آورده و زده پهپادرو آورده پایین!خخخخخخ
ببخشید محض شوخی بود جدی نگیرید.
با توجه یه سالم بودن پهپاد ادعاهای زیادی میشه مطرح کرد.من اطلاع ندارم سیستم هدایت این پهپادها چطوره ولی فکر نمی کنم به اندازه پهپادهای آمریکایی پیچیده باشه.اگه هدایت رادیویی باشه باید گرفتنش باید راحت تر باشه.شاید همونطور که ما برای آر کیو170 کمین کرده بودیم تروریستها هم برای گرفتن این پهپاد برنامه ریزی کرده باشن.بهرحال اونها سابقه بکارگیری پهپادرو دارن.امیدوارم یه نفر توضیحی منطقی برای این اتفاق داشته باشه.

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب airborn

اگر با دمپایی یا مگس کش میزدند در هرصورت بازم له میشد لبخند

ولی جدی ماجرا اینه که

ارتباطات رادیویی این هواپیماها کد شده هستش و بنظرم برای شکستنش نیاز به ابزار و دانش فنی پیچیده هستش (که برای RQ170 اونطور که در خبرها اومده بود و میگفتن توی سیستم GPSوارد شدند البته قابلیت رد یا قبول ندارد این خبرها ولی خلاصه در سپاه یک بخش بسیار قدرتمند کدینگ وجود داره که تعداد زیادی دانشمند و محقق دارند کار میکنند )

در هرصورت اگر حقیقت باشد بسیار خطرناکه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

البته همچین هم سالم نبود فکرکنم بالهاش یا حداقل یکی از بالهاش شکسته بود . احتمالا خودش به علت نقص فنی سقوط کرده . قبلا یه پهپاد اگه اشتباه نکنم در استان سیستان و بلوچستان به علت نقص فنی با چتر فرود اومده بود ممکنه اینم با چتر فرود اومده باشه ؟ البته منطقی نیست پهپادی که در بیرون از مرزها قرار هست ازش استفاده بشه مجهز به چتر باشه .

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بنظر میاد پایگاه اصلی داعش در نزدیکی بغداد شهر فلوجه هست که مرتب به ارتش عراق ضربه میزنه نیروهای ارتش و بسیج عراق برای پاکسازی این شهر مهم برنامه نداره؟

ویرایش شده در توسط armagdon

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.