super_comando

تحلیل و پیگیری تحولات عراق

Recommended Posts

سلام

دوستان زیادی پیگیر این تاپیک بودند ، چندین بار از همون صفحات اول تا اینجا اشاراتی داشتم ولی خوب نام بردن از شهرها از جهاتی زیاد درست نیست حتی در مجامع خصوصی اینترنتی ...دلیل ش هم واضح هست فکر کنم

اما دفعه قبل که تو تاپیک نظرمو گفتم اشاره هم کردم ، در سمت غرب و شمال غرب کشور علاوه بر شهرها تفکرات مردم ( سنی مذهب ) متاسفانه دچار ویروس شده

1.یا طرفدار کردستان بزرگ هستند

2.یا طرفدار تکفیری ت

3.یا طرفدار حکومت مرکزی تقریبا فاقد شاخصه های فعلی جمهوری اسلامی !

بحث مطلق نیست بلکه بحث اکثریت هست

ما وقتی تو خیابان سیروس سنندج مون که کلی برای کوبانی آه و فغان میکنند به صورت مستمر داعشی ها پرچم میارن بیرون و فلنگ میبند یا تو جوانرود و ... چی باید بگیم ؟

به هر صورت اگر دقت کنید به وضوح میشه شهرها و حتی استان های خطرناک ایران رو براساس متد عراقی سوری متوجه بشید ...

الان به صورت بالقوه سیستان و کردستان و کرمانشاه خطرناک شدند ....

یا حق

• Upvote 9
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در · مخفی شده توسط Skyhawk، 30 آبان 1393 - دلیلی ارایه نشده است
مخفی شده توسط Skyhawk، 30 آبان 1393 - دلیلی ارایه نشده است

نمی دونم چرا . ولی کلا بعد از تحولات سوریه و عراق از کردها متنفر شدم.

اصلا اسم کرد می شنوم چندشم میشه. بس که اینها آفتاب پرست و منافق هستند.

اینجوری که از مطالب دوستان مشخصه کردهای ایران هم دست کمی از کردهای سوریه،ترکیه و عراق ندارن.

• Upvote 9
  • Downvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

گویا مجلس نمایندگان امریکابه دنبال تصویب طرحی هستش که به دولت به مدت سه سال اجازه میده که به صورت مستقیم به پیش مرگه ها تسلیحات سنگین و وسیله های نقلیه زرهی ارسال کنه . هم اکنون این کمک به واسط دولت عراق انجام میشه که میگن این یه فرایند زمان بر هستش.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

انا لله و انا الیه راجعون !

بی رودربایستی میگم : تو اکراد خیلی ها هستند که رفیق ما محسوب میشن ! حسابی هم رفیق ما هستند و همونها هستند خیلی اوقات ریش گرو میزارند برای پژاک و ... و نیز فشار میارن به پژاک که کمتر نفوذی بفرسته

ولی امریکا با کمک داعش کاری کرد که این افراد الان نقش شون بی اثر میشه

مستقیما آلمان انگلیس امریکا اسپانیا استرالیا ( هی بیا هی بیا ! چشمک) دارند کمک میکنند به اکراد

حالا کدام کرد ؟ خدا میدونه

از کومله دموکرات ایرانی تا عراقی و سوری !

خدا رحم کنه !

باز خوب شد زمستان شده  و کوهستان فعلا جای جنگ نیست اما بهار سال آینده به نظرم اتفاقات ناخوشایند رخ خواهند داد

یا حق

• Upvote 7
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در (ویرایش شده) · مخفی شده توسط Skyhawk، 30 آبان 1393 - دلیلی ارایه نشده است
مخفی شده توسط Skyhawk، 30 آبان 1393 - دلیلی ارایه نشده است

نمی دونم چرا . ولی کلا بعد از تحولات سوریه و عراق از کردها متنفر شدم.

اصلا اسم کرد می شنوم چندشم میشه. بس که اینها آفتاب پرست و منافق هستند.

اینجوری که از مطالب دوستان مشخصه کردهای ایران هم دست کمی از کردهای سوریه،ترکیه و عراق ندارن.

آخه مردک بی هویت ، اون موقع که داشتیم جلو گلوله بعصی ها سینه سپر می کردیم کجا بودی؟ اون موقع که تو مرصاد نذاشتیم یه منافق بیاد جلو کجا بودی؟ اون موقع که داشتیم طعم بمب شیمیایی رو می چشیدیم کجا بودی؟ خوشت بیاد یا نیاد ما مثل باقی ایرانی هستیم و سر بلند ، خاک برسر افرادی با افکار پوسیده که معلوم نیست چی می خوان از جون مملکت ما؟!!؟؟ ویرایش شده در توسط mohfar83
  • Upvote 5
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

ارتش عراق شهر الرمادی را آزاد کرد

پلیس استان الانبار عراق از تسلط کامل نیروهای امنیتی عراقی بر شهر رمادی خبر داد.

به گزارش العالم ؛ پلیس استان الانبار افزود : نیروهای امنیتی عراق با مقابله با تروریست های گروه داعش،حمله این گروه به شهر رمادی را ناکام گذاشتند.

پیش از این نیز خبرگزاری شینهوا از باز پس گیری شهر سعدیه در ۱۲۰ کیلومتری شمال شرق بغداد خبرداده بود .

ویرایش شده در توسط 9km
  • Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

باز خوب شد زمستان شده  و کوهستان فعلا جای جنگ نیست اما بهار سال آینده به نظرم اتفاقات ناخوشایند رخ خواهند داد

مکرو و مکرالله والله خیرالماکرین

ویرایش شده در توسط airborn
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ارتش عراق شهر الرمادی را آزاد کرد

پلیس استان الانبار عراق از تسلط کامل نیروهای امنیتی عراقی بر شهر رمادی خبر داد.

به گزارش العالم ؛ پلیس استان الانبار افزود : نیروهای امنیتی عراق با مقابله با تروریست های گروه داعش،حمله این گروه به شهر رمادی را ناکام گذاشتند.

پیش از این نیز خبرگزاری شینهوا از باز پس گیری شهر سعدیه در ۱۲۰ کیلومتری شمال شرق بغداد خبرداده بود .

منبعhttp://www.tabnak.ir/fa/news/451199/%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%B4-%D8%B9%D8%B1%D8%A7%D9%82-%D8%B4%D9%87%D8%B1-%D8%A7%D9%84%D8%B1%D9%85%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%D8%B1%D8%A7-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%DA%A9%D8%B1%D8%AF

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

از یک طرف منابع داعشی میگن شهر رو گرفتیم از اونطرف هم ارتش میگه کنترل شهر دست ما هست.ولی اینطور که پیداست شهر توسط داعش محاصره شده.ظاهرا انتحاری هم زدن که نشون میده کارشون گره خورده.خدا خودش کمک کنه به رزمندگان اسلام.

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

دوستان زیادی پیگیر این تاپیک بودند ، چندین بار از همون صفحات اول تا اینجا اشاراتی داشتم ولی خوب نام بردن از شهرها از جهاتی زیاد درست نیست حتی در مجامع خصوصی اینترنتی ...دلیل ش هم واضح هست فکر کنم

اما دفعه قبل که تو تاپیک نظرمو گفتم اشاره هم کردم ، در سمت غرب و شمال غرب کشور علاوه بر شهرها تفکرات مردم ( سنی مذهب ) متاسفانه دچار ویروس شده

1.یا طرفدار کردستان بزرگ هستند

2.یا طرفدار تکفیری ت

3.یا طرفدار حکومت مرکزی تقریبا فاقد شاخصه های فعلی جمهوری اسلامی !

بحث مطلق نیست بلکه بحث اکثریت هست

ما وقتی تو خیابان سیروس سنندج مون که کلی برای کوبانی آه و فغان میکنند به صورت مستمر داعشی ها پرچم میارن بیرون و فلنگ میبند یا تو جوانرود و ... چی باید بگیم ؟

به هر صورت اگر دقت کنید به وضوح میشه شهرها و حتی استان های خطرناک ایران رو براساس متد عراقی سوری متوجه بشید ...

الان به صورت بالقوه سیستان و کردستان و کرمانشاه خطرناک شدند ....

یا حق

سلام دوست عزیز شما چطور به این نتیجه رسیدید که کردها سه دسته اند!؟ ما کردها طرفدار حقیم وقتی دیدم کردها تو کوبانی و سایر شهرها کشته می شن بیادشون بیرون اومدیم و حمایت کردیم من کل عمرمو تو سنندج زندگی کردم تا بحال یک تکفیری اینجا ندیدم به جز تعدادی که هموشون سالها پیش دستگیر شدند! حالا شما که شاید چندبار به اینجا سفر کردید

چگونه به این استدلال رسیدید خدا می دونه!

درباره خطرناک بودن وضعیت استانها شما که کیلومترها از اینجا دورید چطور حس کردید؟ ما که اینجا زندگی می کنیم همچین حسی نداریم در ضمن ایا فیلم یا عکسی دارید از خیابان سیروس که وقتی پرچم داعش اوردن همه فرار کردن ؟ در زمان جنگ تمام شهرهای ایران بمباران می شد ولی شهرهای کردنشین چه ایران و چه عراق بمباران شیمیایی می شد ما کردها اون زمان فرار نکردیم حال چه برسه به چندتا داعشی!

خوشبختانه نترس بودن کردها برای همه مشخصه ولی حالا من هدف شما از اختلاف انداخت بین اقوام و مردم ایران رو نمی دونم ولی این کار یه مسلحت کشور نیست که کردها رو متهم کنی برادر.

• Upvote 10
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام دوست عزیز شما چطور به این نتیجه رسیدید که کردها سه دسته اند!؟ ما کردها طرفدار حقیم وقتی دیدم کردها تو کوبانی و سایر شهرها کشته می شن بیادشون بیرون اومدیم و حمایت کردیم من کل عمرمو تو سنندج زندگی کردم تا بحال یک تکفیری اینجا ندیدم به جز تعدادی که هموشون سالها پیش دستگیر شدند! حالا شما که شاید چندبار به اینجا سفر کردید

چگونه به این استدلال رسیدید خدا می دونه!

درباره خطرناک بودن وضعیت استانها شما که کیلومترها از اینجا دورید چطور حس کردید؟ ما که اینجا زندگی می کنیم همچین حسی نداریم در ضمن ایا فیلم یا عکسی دارید از خیابان سیروس که وقتی پرچم داعش اوردن همه فرار کردن ؟ در زمان جنگ تمام شهرهای ایران بمباران می شد ولی شهرهای کردنشین چه ایران و چه عراق بمباران شیمیایی می شد ما کردها اون زمان فرار نکردیم حال چه برسه به چندتا داعشی!

خوشبختانه نترس بودن کردها برای همه مشخصه ولی حالا من هدف شما از اختلاف انداخت بین اقوام و مردم ایران رو نمی دونم ولی این کار یه مسلحت کشور نیست که کردها رو متهم کنی برادر.

خب اگه سه دسته بودنشونو قبول ندارید بگید خب چند دسته هستند؟

سه دسته اونقدر واضحه که نیاز به توضیح ندارده و دسته طرفدار داعش به سرعت در حال رشده.این مال امروز و دیروز نیست .اطلاعات ده سال پیش مبلیغین مذهبی که تو پاکستان اموزش دیده بودند رو تو روستاهای ترک های سنی مذهب تو استان ما دستگیر می کرد. شما از همون سنن برو کامیاران ببین وضع رو .بیا به سمت شمال ببین وضع رو .

این فعالیت هم مختص ایران نیست .ترکیه مردمی مذهب گرا با سیستم لاییک داره و اذربایجان مردمی غیر مذهب گرا با سیستم لاییک داره.اینا تونستن صد نفر از اذربایجان بفرستند سوریه برای جهاد . باید به اینها افرین گفت .این همه افراد برای چند صد هزار نفری که بیست سال پیش با الکل افطار می کردند خیلی زیاده.

من کیلومتر دورتر هم زندگی نمی کنم .

خطر تفکرات افراطی در اهل سمت ایران جدی هستش.خطر تسلیح ضد انقلاب هم جدی هستش و بازنده اصلی این ماجرا ایران خواهد بود

• Upvote 6
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

شهر رمادی داعش ادعای تسلط بر مناطق اسجاریه و المضیق و منطقه ی الحوز را دارد و کشتن یک فرمانده ارتش عراق به نام فهداوی و مدیر پلیس حبانیه و نیز کشتار دسته جمعی و شدید از نیروهای ارتش و بسیج عراق در روستای بابلان المقدادیه و گرفتن غنائم جنگی و خودروهای زیاد از این روستا 

ویرایش شده در توسط armagdon
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ببخشید بی ربطه به تاپیک ولی بحثشونو کردن ما الان توی گیلان وهابی طرفدار امثال داعش داریم البته تعدادشون زیاد نیست ولی مشکل امنیتی میتونن درست کنن

از این لحاظ پاکستان خیلی مارو اذیت کرده همه ی مبلغینشون توی پاکستان آموزش دیدن و اتفاقا به روش های بمباران شبهه بخصوص برای افراد کم سواد و بیسواد(منظور سواد دینی هست) کاملا مسلط هستن که یعنی دوره ی اینجور کار ها رو دیدن

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.