super_comando

تحلیل و پیگیری تحولات عراق

Recommended Posts

آزادسازی مناطقی در استان‌های صلاح‌الدین و الانبار در عراق

یک منبع امنیتی عراق گفت: «نیروهای ارتش و پلیس به همراه نیروهای بسیج مردمی توانستند در جریان عملیاتی نظامی علیه گروه تروریستی که به کشته شدن حدود 20 تروریست منجر شد، مناطق "الجمعیه" و "الزور" واقع در غرب ناحیه "یثرب" (80 کیلومتری جنوب تکریت) را آزاد کنند.»
یگان موسوم به الفرقه الذهبیه (یگاه طلایی) ارتش عراق پس از یک عملیات گسترده، کنترل خود را بر خیابانی که بیمارستان «التعلیمی» و فرودگاه «تلعفر» در این شهر را به هم وصل می‌کند، تثبیت کردند. این عملیات منجر به قطع شدن راه امداد و کمک‌رسانی به عناصر مسلح داعش شد.
نیروهای پیشمرگه کُرد نیز از 3 محور در روستای «سهلج» نزدیک سد «الموصل» در شمال غرب موصل به نیروهای مسلح این گروه تروریستی حمله کردند.
در استان الانبار نیز، فرماندهی نیروهای اضطراری در ناحیه البغدادی اعلام کرد: نیروهای امنیتی با پشتیبانی نیروهای قبیله «العبید» روستاهای «جزیره البغدادی» و «جبه» در غرب این استان را از اشغال گروه داعش آزاد کردند و ده‌ها داعشی را به هلاکت رساندند. درگیری‌هایی نیز در اطراف ناحیه البغدادی بین نیروهای امنیتی و عناصر مسلح داعش در جریان است.
در استان صلاح‌الدین نیز ارتش عراق با پشتیبانی نیروهای بسیج مردمی در حال انجام عملیات‌هایی در 2 زاویه جنوب و شرق این استان با هدف پاکسازی اطراف شهرستان‌های «بلد» و «الضلوعیه» هستند. جنگنده‌های ارتش نیز پایگاه‌های عناصر مسلح را در برخی مناطق در جنوب شرق تکریت هدف قرار داد‌ه‌اند.
رسانه‌های خبری عراقی از کشته شدن 23 عنصر مسلح داعش در درگیری‌های یثرب خبر داده‌اند. والی داعش در این ناحیه معروف به «ابوسفیان السعودی» نیز در این درگیری‌ها به هلاکت رسید.
دستاوردهای ارتش عراق و نیروهای بسیج مردمی علیه داعش در استان‌های مختلف بویژه استان صلاح‌الدین چشمگیر است.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
mars1عزیز
دقیقا اسراییل دشمن هست نه عربستان
ما تو تمام اصول دین با مسلمانان مشترک هستیم و اختلافات در بعضی مسایل دست ساز حکام و بزرگان دین در گذشته و حال بوده است و با توجه به افزایش سطح سواد و فهم ملتها در حال حاضر و نزدیکی حکام و مراجع دین قابل حل و فصل هست این اختلافات را از صدر اسلام بوده تا حال حاضر واتفاقا توسط معاویه که میگن دارای مشاوران یهودی و نصرانی بوده بنیانگذاری شد و در اون زمان شیعه و سنی در رکاب علی (ع) شمشیر میزدن و خود معاویه هم گفته که من فقط حکومت رو میخوام کار به دین شما ندارم و بعد از اون هم شدت ضعف داشته و به صورت ساختگی این اختلافات وارد شده که اتفاقا این اواخر دقیقا توسط غربی ها و صهیونیسم تقویت و بزرگنمایی شده اما اختلاف ما با صهیونیسم ریشه دار. واقعی. و کاملا ایدلوژیک هست
تمام دلایلی که شما برای دوستی ایران ایراییل اوردی مادی بود من که گفتم این دو سردمدار دو تفکر کاملا متضاد هستن خدامحوری درمقابل انسان محوری. شیطان پرستی در مقابل خداپرستی. مادیگری در مقابل معنوی گرایی بنابراین ما در کل باهم مشکل داریم حالا فرض کن در جزییاتی مثل چیزی که گفتی هدف مشترک داشته باشیم
ازطرفی از نظر حقوق بشری اسراییل وارد یک کشور مستقل شده و با قتل غارت مردم از خونه هاشون روندن و افرادی با ملیتهای مختلف رو جایگزین کردن و ایران نیز اون رو برسمیت نشناخته اون قضیه خرید زمین و غیره هم بهانه افراد مقرض هست طبق اسناد فقط دو درصد مناطق مسکونی توسط یهودی ها خریداری شده بوده کوچه و شهر جاده و جنگل و بیابون رو که نخریده بودن که حالا کل کشور رو صاحب شدن
  • Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

عاویه که میگن دارای مشاوران یهودی و نصرانی بوده 

یهودی کجا بود؟ شما سرجون رو میگید؟

در اون زمان شیعه و سنی در رکاب علی (ع) شمشیر میزدن

اون زمان ما شیعه وسنی به این معنا نداشتیم. گروهی شیعه(پیرو) عثمان بودن و گروهی هم ولایت حضرت علی(ع) رو پذیرفته بودن ولی عده ای فقط ایشون رو حاکم سیاسی خودشون میدونستن. 

از اون طرف هم اهالی شام همگی مطیع معاویه بود چون از ابتدا توسط اقوام همین ملعون مسلمان شده بودن. گفته شده وقتی سفاح (موسس خلافت عباسی) به شام رسید، مردم گفتن به خدا قسم ما خیال نمیکردیم پیامبر خدا اقوامی غیر از امویها داشته باشه! 

ازطرفی از نظر حقوق بشری اسراییل وارد یک کشور مستقل شده و با قتل غارت مردم از خونه هاشون روندن و افرادی با ملیتهای مختلف رو جایگزین کردن و ایران نیز اون رو برسمیت نشناخته اون قضیه خرید زمین و غیره هم بهانه افراد مقرض هست طبق اسناد فقط دو درصد مناطق مسکونی توسط یهودی ها خریداری شده بوده کوچه و شهر جاده و جنگل و بیابون رو که نخریده بودن که حالا کل کشور رو صاحب شدن 

این شبهات رو داریم تو یه تاپیک دیگه بررسی میکنیم.  خدایی شما به کشوری که حتی پرچم  و واحد پول نداشته میگی مستقل؟

• Upvote 8
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مستقل نبودنش از صدقه سری تسکیل دهندگان اسراییل بود ملا نقطه ای نباش اصل مطلب و درک کن منظور من از شیعه وسنی هم به معنای امروزش نبود منظورم سلایق مختلف اسلام بود که تقریبا قبل از معاویه وحدت نسبی داشتن
  • Upvote 4
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

آیت‌الله عبدالمهدی الکربلایی در خطبه‌های امروز نمار جمعه با تقدیر از پیروزی‌ نیروهای امنیتی عراق در مناطق تلعفر و سنجار، گفت: نیروهای امنیتی نباید به گروههای تروریستی فرصت بازگشت بدهند.
وی همه نیروهای امنیتی را به آزادسازی باقی مناطق اشغال شده توسط تکفیری‌ها دعوت کرد.
امام جمعه کربلا که در صحن امام حسین (علیه السلام) صحبت می‌کرد در ادامه با اشاره به بحران اقتصادی در کشور، ابراز کرد: باید برنامه جامعی برای عبور از این بحران در پیش بگیریم و از تجربیات دولت‌هایی که شرایط مشابه را داشته‌اند استفاده کنیم

به نقل از پایگاه خبری «الیوم الثامن»، یک منبع امنیتی استان الانبار عراق گفت: دسته‌های ارتش اردن همراه با دهها ماشین آلات جنگی سبک و سنگین در مرز «طریبیل» مستقر شده‌اند.
وی هدف این اقدام ارتش اردن را اینگونه توصیف کرد: بنا به اطلاعاتی که بدست ما رسیده است، این آرایش نیروها در راستای جلوگیری از نفوذ عناصر داعش به خاک اردن و همکاری با نیروهای امنیتی عراق برای مبارزه علیه تروریست‌ها صورت گرفته است.
روز چهارشنبه هفته جاری، یک جنگنده وابسته به ائتلاف در سوریه سقوط کرد و خلبان اردنی آن به دست تکفیری‌های داعش افتاد

تاکنون گزارش‌های متعددی از مناطق تحت تصرف گروه تروریستی تکفیری «داعش» چه در عراق و چه در سوریه منتشر شده که هریک از آنها به نحوی به وضعیت اسفبار و سخت معیشتی حاکم بر ساکنان این مناطق مانند محرومیت آنها از ساده‌ترین حقوق فردی و انسانی پرداخته‌اند.
اما آنچه تا به حال کمتر به آن پرداخته شده، رواج پدیده‌ای به نام «جهاد نکاح» در لفافه توجیهات مذهبی و به عنوان یکی از خط مشی‌های جدید حاکم بر مناطق تحت تصرف داعش است.
آنچه این پدیده را به پدیده‌ای خطرناک در مناطق تحت تصرف داعش تبدیل کرده، شیوع آن در مناطق مسکونی است، در حالی‌که زمانی این جهاد!! تنها در جبهه‌های عملیاتی از سوی «زنان مجاهد»!! دنبال می‌شد و حضور این زنان در مناطق غیر نظامی بسیار محدود و انگشت شمار بود.
همچنین داعش برای بهره مندی «مجاهدان»!! اماکن خاصی را برای این منظور در نظر گرفته بود، تا زنان «مجاهد» مطلقه و بیوه وظیفه خود در فراهم کردن آسایش و آرامش جسمی و روحی «مجاهدان» را ادا کنند!!
این «جهاد» که ابتدا به شکلی محدود و با تکیه بر فتوای صادره از سوی یکی از مفتی‌های وهابی سعودی انجام می‌شد، اکنون و پس از تشکیل دوایر و بخش‌هایی توسط داعش در شهرها و مناطق تحت تصرف این گروه جهت نظارت بر کار این زنان «مجاهد»!! به پدیده‌ای فراگیر تبدیل شده که هر روز بر وسعت و گستره آن افزوده می‌شود و این مراکز و کانون‌ها را بیش از آنکه به کانون‌های «جهادی»!! مورد نظر داعش تبدیل کند، به کانون‌های «فساد» مبدل کرده است.
یکی از نکات قابل تامل در این امر که تعجب بسیاری را بر‌انگیخته، سوء استفاده سرکردگان داعش از این «زنان مجاهد» است، به گونه‌ای که اغلب آنها در حال حاضر به «تجارت جنسی» و «بهره‌ وری جنسی» از این زنان مشغول و این نوع تجارت به یکی از منابع درآمد آنها تبدیل شده است.
از سوی دیگر، باز گذاشتن «درب توبه» از سوی قضات شرع داعش موجب شده تا زنان مجاهد این گروه تروریستی تکفیری در صورت ارتکاب «گناه» با اعتراف نزد قاضی شرع، از سوی وی بخشیده و از گناه پاک و مبرا شود و یا با زدن نقاب برای شناخته نشدن به «جهاد» خود ادامه دهند.
اما در این بین ممکن است، زنان مجاهدی یافت شوند که نخواهند با سرکردگان داعشی یا قضات شرع این گروه همکاری داشته باشند که در این صورت از سوی داعش به ارتکاب «زنا» متهم و بالطبع «سنگسار» می‌شوند. حکم سنگسار همچنین زنان و مردانی را در برمی‌گیرد که موافقت و یا مجوز ازدواج خود از داعش را دریافت نکرده باشند، حتی اگر ازدواج آنها مشروع تلقی شود.
چنین اقداماتی از سوی داعش در کنار سلب آزادی‌های سیاسی و اجتماعی روند خطرناکی به خود گرفته و خطر قیام مردمی و شورش اجتماعی در این مناطق را بیش از پیش افزایش داده است.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یهودی کجا بود؟ شما سرجون رو میگید؟

اون زمان ما شیعه وسنی به این معنا نداشتیم. گروهی شیعه(پیرو) عثمان بودن و گروهی هم ولایت حضرت علی(ع) رو پذیرفته بودن ولی عده ای فقط ایشون رو حاکم سیاسی خودشون میدونستن.
از اون طرف هم اهالی شام همگی مطیع معاویه بود چون از ابتدا توسط اقوام همین ملعون مسلمان شده بودن. گفته شده وقتی سفاح (موسس خلافت عباسی) به شام رسید، مردم گفتن به خدا قسم ما خیال نمیکردیم پیامبر خدا اقوامی غیر از امویها داشته باشه!

این شبهات رو داریم تو یه تاپیک دیگه بررسی میکنیم. خدایی شما به کشوری که حتی پرچم و واحد پول نداشته میگی مستقل؟

شیعه اسراییلی تا این حد غلیظ ندیده بودم! مرد حسابی مگه هر کی پرچم نداره رو باید بزنی پدرش رو دربیاری؟ بکشیش و آواره اش کنی؟
  • Upvote 3
  • Downvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

شیعه اسراییلی تا این حد غلیظ ندیده بودم! مرد حسابی مگه هر کی پرچم نداره رو باید بزنی پدرش رو دربیاری؟ بکشیش و آواره اش کنی؟

بی زحمت شما هم به متن بالا رجوع بفرمایید!

• Upvote 10
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

دقت کنید برادر بهشتی شده ( احتمالا چون همیشه ثابت میکنید جمهوری اسلامی و امام خمینی و امام خامنه ای اشتباه میکنند و کردند باید برای آزادی قدس جنگید چون فلسطینی ها فلان طور هستند ) من نوشتم :

انشاالله که ما تا آخر در راه سیدعلی حسینی خامنه ای بمانیم و سوتی ندیم و منحرف نشیم و گمراه نشیم دوباره .... و اونایی هم که تو قطار انقلاب بودند و یک در میان می افتند پایین ...برگردند به قطار انقلاب

پس فرافکنی نکنید

این یک

دوم اینکه ، اسلام ، یعنی سیاست .... و در سیاست براساس تاریخ صدر اسلام ما حتی از ترور سیاسی هم غافل نخواهیم شد !( تاریخ طبری)

در اسلام ما با معروفترین   و ناسپاس ترین خلق نسبت به الطافی که خداوند بهشون داشت ( سوره بقره ، یهود) عهد دوستی می بندیم، تا در جنگ احزاب پیروز شویم و سپس سراغ یهود می رویم !

اسلام یعنی سیاست و یعنی اینکه تو مجازی برای پیروزی اسلام براساس احادیث و روایات و تاریخ صدر اسلام به هرکاری دست بزنی ! حتی تقیه !

تقیه .... و وای از تقیه !

خدای من حتی برای لحظه ای این توانایی رو در خودم نمی بینم همانطور که شاگردان امام های بعد از امام حسین تقیه رو در دستور کار به دستور ائمه قرار دادند تقیه کنم .... 

والله سوگند که ، برادر ... من حتی ذره ای نمیتونم براساس اسلام سیاسی درک کنم کارهای انقلاب اسلامی ایران رو .... چرا که در سطح فهم من نیست ...

یکی مثل گرمارودی سالها جاسوسی میکنه به سود امام خمینی و فقط امام راحل و نزدیکان شون میدونند و نهایتا وقتی کاسه صبر گرمارودی لبریز میشه و از امام خواهش میکنند آبروشون رو دوباره بخرند ، لو میره قضیه !

داخل بدنه همین ارتش امثال کلاهدوزها به دستور امام خمینی سالها زیستند !

برادر من و شما کجا و سیاست در اسلام کجا !

پس راجع به عربستان نمیتونم به صورت رسمی نظرم رو بگم چون به قول دوستی : حتی اگر درست هم باشه ! برای خیلی ها قابل قبول نیست چون به اون سطح معرفتی ش نرسیدند ...

در داخل ایران بیشترین کسانیکه ندای عربستان دوست ماست سر دادند کسانی هستند که همین الان هم راحت میرن عربستان و میرن بقیع گردی میکنند ....
لطف خدا ( مکر خدا ؟؟؟ توسط بندگان خدا ؟؟؟) بود که اجرا شد و در سالهای حیاتی انقلاب اسلامی ما با عربستان عهد دوستی بستیم دوباره ( حالا این بندگان واسط خدا ، خوب بودند یا بد کاری نداریم فقط فرستاده خدا بودند برای انجام مقصود الهی)

همونطور که در بدترین سالهای انقلاب اسلامی و اوج خطر ( دهه 70 و آمیکونوس و...) دوم خرداد پدید اومد و در جنگ دنیاها .... ایران طوری جست که بتواند زرادخانه موشکی ش رو با اسم گفتگوی تمدن ها پر بکند !( حالا افراد تاثیرگزارش ، واقعا قصد خیر داشتند یا شر ؟ الله اعلم ، فقط میدونیم خدا با مکر الهی خویش همه چیز رو طراحی کرد تا مقصود الهی دستیابی بشه که شد)

میخوام اینطور بگم .... هنوز خیلی مونده ماها بفهمیم :

حتی روز عاشورا هم به نوعی تقدیر الهی بود تا امروز شیعیان سیدالشهدا ارتش 30 میلیونی خودشون رو به رخ بکشند !

ما کجا وفهم الهی کجا

یا حق
  • Upvote 9
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام به شما دوست عزیز

قربان آدم چیز فهم

قصد من هم همین صحبت کردن و برقراری دیالوگ است

فرمودید تضاد در ایدئولوژی دارند

آیا ایران با کره شمالی کمونیست و بسیاری از دوستان دیگر تضاد ایدئولوژیک ندارد ؟

آیا این اختلاف ایدئولوژیک باعث اصطکاکی تا این حد شده است ؟

پاسخ سوال این است که متآسفانه یا خوشبختانه اولین اصل لایتغیر در سیاست ، حفظ منافع است نه ایدئولوژی .

( جمله ای با این مضمون هم هست که حفظ نظام اوجب واجبات است )

سوال بعدی ، اختلاف ایدئولوژیک ما با عربستان بیشتر است یا با اسرائیل ؟

ریختن خون شیعیان برای اسرائیلی ها صواب دارد یا سنی های تند رو ؟

ایدئولوژی اسرائیل با ایران متنافر است .... یعنی نه موازی است و نه تقاطع دارد !

حتی اگر آنها به دنبال نیل تا فراتشان باشند ، باز هم به مرزهای ایران نمی رسند

اما از آن طرف همین اسرائیل با ایران فصل مشترک هایی هم دارند :

هر دو توسط کشورهای عربی محاصره جغرافیایی شده اند

هر دو تضاد منافع شدیدی با اعراب دارند

مذهب رسمی هر دو کشور در کشورها منحصر به فرد است

ایرانی الاصل های زیادی در بدنه اسرائیل و حتی دولت حضور دارند

و .....

خواهش میکنم منصفانه قضاوت کنید

آیا شیعیان از نظر اسرائیلی ها مهدور الدم و کافر اند یا از نظر سعودی ها و اعوان انصارشان ؟

چه برای ایران و چه برای اسرائیل چه انگیزه و نفعی ( به لحاظ سیاسی ) وجود دارد که با کشوری که هیچ مرزی با آن ندارند در چند هزار کیلومتر آن طرف تر بکوبند و احیانآ جنگ هوایی یا حتی زمینی کنند

در حالی که دشمنان راهبردی شان بیخ گوششان زوزه می کشند ؟!

در ابتدای جنگ ایران و عراق جنگنده های اسرائیل بلند شدند و نیروگاه اتمی عراق را بمباران کردند و رفتند !

حتی اگر بپذیریم که این کار به دلایل راهبردی و داخلی اسرائیل صورت گرفته ، ولی باز معادلاتی از این دست که هم صدام و هم اسرائیل متحد آمریکا بودند ، به هم می خورد

من هم مثل شما معتقدم که ما احتمالا باید برای جنگ سرنوشت سازی آماده باشیم ، اما احتمالا با برخی از کشورهای عربی !

و اتقاقا الان که ابعاد بعضی مسائل روشن تر می شوند ، به سیاستمداران کشورم آفرین می گویم برای راه اندازی گروهی مثل حزب الله و ... که بتوانند در مواقع لزوم ( مثل همین حالا در سوریه ) به کمک ما بیایند

و نکته آخر :

همه می دانیم و می گوییم که سیاسیت بسیار امر پیچیده و غامضی است که لایه های پنهان زیادی دارد و گاها وقتی بعد از سالها برخی روابط و اسناد برملا می شود ، عالمی حیران و انگشت به دهان می مانند !

بد نیست از خودمان بپرسیم که آیا ما همه لایه های پنهان سیاست ها را می شناسیم ؟ و اگر نه ، دانستن چه چیزهایی در آینده مارا شگقت زده خواهد کرد ؟

البته همه اینها نظرات شخصی یک هموطن شما و دوستدار ایران است که ممکن هم هست کاملا اشتباه باشد

ارادتمند همه عزیزان :)

پیشفرضت از اساس غلطه! چون فهم خودت از ایدئولوژی مکتب تشیع رو کردی مبنا! غلط فهمیدی برادرجان...
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوم اینکه ، اسلام ، یعنی سیاست .... و در سیاست براساس تاریخ صدر اسلام ما حتی از ترور سیاسی هم غافل نخواهیم شد !( تاریخ طبری)

شیعه ای که منبع تاریخیش نوشته های طبری باشه بهتر از تروریست هم نمیتونه بشه! شما خیال کردی ائمه ما بلد نبودن مثل شما ماکیاولیستی رفتار کنن؟ 

اسلام یعنی سیاست و یعنی اینکه تو مجازی برای پیروزی اسلام براساس احادیث و روایات و تاریخ صدر اسلام به هرکاری دست بزنی ! حتی تقیه !

این برداشت از تقیه واقعا زشته. تقیه در زمان فشار برای حفظ جان توصیه شده نه به عنوان طراحی توطئه! جالبه که هرچی به یهودیها نسبت میدید رو خودتون با اعتقاد کامل انجام میدید.

با این حساب فرق ما و بغدادی چی هست؟ هدف و توجیه ما چه فرقی با هم داره؟

اگه برداشتتون از اسلام سیاسی اینه پیشاپیش برای شما دعا میکنم تا قبل از اینکه چند نفر رو سر ببرید متوجه حقیقت اسلام بشید.

• Upvote 15
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

برادر ریش مارشال بهتره پس تمامی روایات تقیه رو مطالعه کنید

من شگفت زده شدم از مطالعه شون

واقعا هم دچار دوگانگی و تضاد شده بودم ! ولی وقتی اسم امام معصوم و حتی پیامبر میاد وسط ، والله قسم که تابع محض خواهم بود هرچند برام خیلی سخت باشه

تقیه یعنی اینکه شاگرد پنهان امام معصوم باشی ولی تا وزارت دربار خلیفه پیش بری ....بدون آنکه بهت شک کنند و هر بار شک کنند با راهنمایی امام معصوم پاک بشی از شک !

تقیه و تبعیت از ولایت یعنی اینکه حتی اگر قرار باشه وضو به سبک اهل سنت بگیری !

توصیه میکنم روایات تقیه رو مطالعه کنید ، سوتفاهم تون رفع میشه

من ترجیحا اینجا پردازش نمیکنم از خودم چون در سطح درک و فهم من نیست .... حرف امام معصوم رو قبول میکنم و اون رو جز چیزهایی میزارم همانند نماز صبح باید دو رکعتی باشه و نماز ظهر 4 رکعتی ...!

یعنی میگم ، حکمتی دارد که گفتند فلان طور در فلان شرایط کار کنید.... نه میپرسم چرا نه میگم نه ، فقط انجام میدم !

یا حق

پی نوشت: یکی از منابع تاریخ طبری هست ! برادر

منابع دیگری هم داریم چه در شیعه چه در سنی ولی من تاریخ طبری رو بیشتر می پسندم ... 

بهتره فرافکنی نکنیم، تاریخ صدر اسلام رو هم میشه از بحارالانوار هم کنزالاعمال و تا تاریخ طبری و ....مشاهده کرد و خوند ... من روی هیچ نویسنده ای غیرت بی جهت ندارم

همین تاریخ طبری راجع به فاطمه پاره تن من است .... چند قسم روایت میگه که به مذاق من خوش نمیاد ولی دلیل نمیشه کل کتاب رو رد کنم

در عین حالیکه کتاب نامعتبری محسوب میشه ولی برخی روایات ش تنها روایاتی هست که برای ما باقی مونده از اون دوران ...

• Upvote 3
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تقیه یعنی اینکه شاگرد پنهان امام معصوم باشی ولی تا وزارت دربار خلیفه پیش بری ....بدون آنکه بهت شک کنند و هر بار شک کنند با راهنمایی امام معصوم پاک بشی از شک !

اون شاگرد پنهان امام معصوم خون چند نفر رو ریخت؟ مگه نه اینکه برای حفظ حقوق شیعیان به اون مقام رسیده بود؟ 

برادر ریش مارشال بهتره پس تمامی روایات تقیه رو مطالعه کنید

ما کلا چهار نوع تقیه داریم. اگه شما بیشتر میشناسی به من معرفی کن لطفا. 

تقیه کتمانیه، تقیه اکراهیه، تقیه خوفیه و تقیه مداراتیه. در هیچ کدوم اینها حرفی از ریختن خون دیگری به خیانت و تزویر گفته نشده. 

در چنین امر خطیری اگه دیدید جایی حدیث و روایتی هست که مسائلی ضد اخلاق اسلامی رو به ائمه نسبت میده جدا از قبول اونها بپرهیزید.

من تاریخ طبری رو بیشتر می پسندم

به پسند من و شما نیست. یکی هم ممکنه نوشته های پورپیرار رو بپسنده. در این صورت واقعا تاریخ ایران زیر سوال میره؟

طبری شاید خیلی جامع نوشته باشه ولی نمیشه خیلی روایاتش رو پذیرفت. قبلا هم گفتم اگه قرار به پذیرش تاریخ طبری هست باید نقش عبدالله بن سبأ در تاسیس شیعه رو هم بپذیریم.

برخی روایات ش تنها روایاتی هست که برای ما باقی مونده از اون دوران

خب همین مساله خطرناکش میکنه رفیق.

• Upvote 11
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.