super_comando

تحلیل و پیگیری تحولات عراق

Recommended Posts

حضور نيروهاي ارتش عراق در يكي از مكان هاي انجام جنايت اسپايكر به دست نيروهاي داعش در شهر تكريت   ( خدوند لعنت كنه كساني رو كه اين جنايت فجيع رو رقم زدند)

CBiVbJ4UwAEYq0U.jpg

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10312/CBiVbLaUIAAYR7T.jpg]thumb_CBiVbLaUIAAYR7T.jpg[/url]   [url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10312/CBiVbLqUUAA1_4r.jpg]thumb_CBiVbLqUUAA1_4r.jpg[/url]   [url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10312/CBiVbMEUwAALy_T.jpg]thumb_CBiVbMEUwAALy_T.jpg[/url]

• Upvote 13

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

چه متن قشنگی با چه امضاء قشنگتری !

فرزندان معنوی خمینی

من جواب پرسش شون رو میدم : چون اونها هم مرتضی 313 ها زیاد دارند !

جناب مرتضی چی شد تصمیم نگرفتی بری عراقی سوریه ای یمنی ؟؟؟؟

برات ردیف ش میکنیم ها ؟؟؟؟ جرات رو تزریق کن به داخل پاهات ....بیا اعزام بشو ! تا ببینیم در صحنه عمل هم اینقدر بلبل زبان هستی ؟؟؟

حالا من متن پیام م به یکی از رفقا هست چند روز قبل سقوط تکریت و اینکه قطعا افراد منورافکری مثل مرتضی متن جمله شون چی هست ( و عجیبا غریبا همون بود !) ولی یک چیزی به جناب مرتضی میگم :

بمباران ائتلاف عالی بود ... دم شون گرم ... به یک دلیل : اثبات کردند نیروهای سیدعلی و فرزندان معنوی سیدروح الله واقعا آماده کارزار شدند و توانایی هاشون اونقدر هست که امریکا حاضر نیست بیشتر از این در عراق بهشون بها داده بشه ...و با مکر خدا ، کمی کمتر انبارهای مهمات نیرو هوایی ما هم خالی شد و اونها کاری رو کردند که به نفع ما تمام شد در زمین !

نیروهای ایرانی در امواج حملات زمینی به مراتب بیشتر شرکت داشتند به خصوص با تانک هاشون !!!

هرچی میخوای بگی بگو ! ولی باور کن حتی امریکا هم در عراق شد سرباز ایران برای چند روز !!!  البته باید گفت : ناخواسته شد نوکر و سرباز جمهوری اسلامی !!!!

فیلم عملیات که بیاد بیرون متوجه میشه در لحظه لحظه حملات زمینی این ما بودیم که متر به متر آزاد میکردیم و میخندیدیم به بمباران های امریکا !!! که ادعاش گوش فلک رو کر کرده بود ولی میوه پیروزی ش رو ما چیدیم !

الان هم تکریت رو با نیروهای شیعه گرفتیم هم امریکا رو سرباز خودمون کردیم هم اون شایعه سهمگین نیروهای شیعه در میان شهرهای سنی نشین با کمک امریکا از بین رفت !!! چون الان همه سنی ها و همه مرتضی متوهم ها !!!! فکر میکنند تکریت رو امریکا و سنی های عراقی آزاد کردند !

چی از این بهتر ؟

یا حق

بسار زیبا بود این متن . مرحبا

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نظر میرسه استراتژی احمقانه خرید هواپیمای دست دوم در عراق به آخر رسیده.

عراق یک کینگ ایر 350 دیگه می خره.

یک خرید ظریف،‌ دقیقا نقطه مقابل جهادی بازی های این چند ماهه.

• Upvote 1
  • Downvote 27

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

کینگ ایر دیگه چیه؟؟

فقط عشق است سوخو ۲۵  icon_cheesygrin

1568959.jpg

• Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

احمقانه نیست چون تهدید داعش فوری هست و هواپیمای کهنه رو فورا تحویل میگیری ولی هواپیمای نو از همین الان که سفارش بدی چند سال طول میکشه تا تحویل بنابراین عراق استراتژی هوشمندانه ای اتخاذ کرد خرید تعداد کمی هواپیمای دست دوم برای سرکوب داعش و خرید های هواپیماهای اف 16 هم که برای بلند مدت هست

• Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

احمقانه نیست چون تهدید داعش فوری هست و هواپیمای کهنه رو فورا تحویل میگیری ولی هواپیمای نو از همین الان که سفارش بدی چند سال طول میکشه تا تحویل بنابراین عراق استراتژی هوشمندانه ای اتخاذ کرد خرید تعداد کمی هواپیمای دست دوم برای سرکوب داعش و خرید های هواپیماهای اف 16 هم که برای بلند مدت هست

این خرید به این دلیل احمقانه بود که با نیازمندی های عملیات ضد  شورش نمی خوند،‌

تمام کاروان داعش که وارد تکریت د رو روز بعد از سقوط موسل حتی یک میل 35 می تونست با کالیبرش منهدم کنه دلیل نکردنش این بود که اون میل 35 کمتر از 10 درصد تمام قضیست، ان میل 35 باید کپ استیشن داشته باشه،‌به سمت هدف راهنمایی بشه، هدف با اولویت بالا براش تعیین بشه و بعد در گیر بشه. باند رزرو داشته باشه و ... .

عمده کاری که ما می کنیم دقیقا 180 درجه مخالف اینه،‌ تفکر ما تفکر بشکست و نه کینگ ایر ISR.

اواخر حضور سوخو های ما در عراق کینگ ایر های عراقی عملیات کسب هدف انجام میدادند برای سوخو های ما که سوخو ها با مهمات اینرسیک هدف رو بزنن. ولی وقتی حماقت سیستماتیک باشه نتیجش این میشه که اون زمان هم کینگ ایر های عراقی هدف ثابت برای سوخو های ما تعیین می کردند.

ما امروز مجبور شدیم تانک بفرستیم به عراق،‌ ژایمون حتی در میان شیعیان عراق سست شده و نفوذمون با شکست های پی در پی داره رنگ میبازه. این در حالی بود که اگر تفکر سیستماتیک وجود داشت اگر ما از همون فانتوم همون تایگر در یک حلقه کار آمد استفاده می کردیم بجای توهم صاعقه و آذرخش داشتن ما هم مثلامریکایی ها نشسته بودیم تو خونمون و جنگ با داعش واسمون مثل گیم بازی کردن می بود،‌یه بعلاوه و بعدش بوم!

• Upvote 5
  • Downvote 27

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خیلی جالب میشه اگر خرید سوخو ها برای ما بوده باشه.

یعنی عملا در حساس ترین زمان عراق،‌از بحران عراق و داعش برای خرید یکسری تسلیحات دسته دوم و بی کفایت برای خودمون استفاده کردیم بجای تلاش برای حل بحران عراق،‌بعد تازه اون سلاح ها هم هیچکدومش به خودمون نرسیده.

نه من هنوز به این نتیجه نرسیدم، یعنی واقعا در این حد Low نمی دونم حاج قاسم رو.

• Upvote 1
  • Downvote 27

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

گزارش تصویری/ بازگشت شهروندان عراقی پس از آزادسازی تکریت

16a5084a887ebfa784dd971bdb1125bc.jpg

8b62e3c7fa3e491df35cbe0ca8340bbc.jpg

c363889dba75b18f402073817572f191.jpg

6ac673b1b267c26cf8f1d9525c7595e1.jpg

099f1700428a1ad769bd62b52a97a780.jpg

منبع: http://www.abna24.com/persian/service/pictorial/archive/2015/04/02/680694/story.html

ویرایش شده در توسط projectile
  • Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خیلی جالب میشه اگر خرید سوخو ها برای ما بوده باشه.
یعنی عملا در حساس ترین زمان عراق،‌از بحران عراق و داعش برای خرید یکسری تسلیحات دسته دوم و بی کفایت برای خودمون استفاده کردیم بجای تلاش برای حل بحران عراق،‌بعد تازه اون سلاح ها هم هیچکدومش به خودمون نرسیده.
نه من هنوز به این نتیجه نرسیدم، یعنی واقعا در این حد Low نمی دونم حاج قاسم رو.

6

خدا شفات بده
!فقط نگران یک چیز هستم
اون هم وقتیه که صرف خوندن نظرات(اراجیف) شما میشود و به هدر میره
کاش میشد پست هاتو هیدن کنم که نبینم
عمو جون فک کنم 13-14 ساله باشی که اینجور حسی بهم میرسه ازت
مثل پسر بچه های فامیل که عید دیدنی میرفتم و موقع آجیل خوردن هی مزاحم میشدن میمونی واسم
نه وقت خودتو بگیر و نه وقت ملت رو
درس ها هم شروع داره میشه عمو ویرایش شده در توسط amorjy
  • Upvote 7
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

6

خدا شفات بده
!فقط نگران یک چیز هستم
اون هم وقتیه که صرف خوندن نظرات(اراجیف) شما میشود و به هدر میره
کاش میشد پست هاتو هیدن کنم که نبینم
عمو جون فک کنم 13-14 ساله باشی که اینجور حسی بهم میرسه ازت
مثل پسر بچه های فامیل که عید دیدنی میرفتم و موقع آجیل خوردن هی مزاحم میشدن میمونی واسم
نه وقت خودتو بگیر و نه وقت ملت رو
درس ها هم شروع داره میشه عمو

سلام

شما اگر عقیده اش رو نمی پسندی ، میتونی نخونی . اما لطفا توهین نکن بلکه در جوابش استدلال کن و یا (اگر حوصله بحث کردن نداری) بهش منفی بده.

• Upvote 8
  • Downvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

جناب رضا بعضی ها رو دیدی که ؟؟؟؟ میلیون ها منفی هم بخوره پست شون بازم حرف خودشون رو میزنند

باید در مقابل حرف زده شده حرف زد خیلی اوقات !

چشمک

یا حق

• Upvote 6
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.