super_comando

تحلیل و پیگیری تحولات عراق

Recommended Posts

4-16-2015_6-34-03_pm.jpg

این حرومزاده ها با این کارشون آتیش میزن آدمو

اَلسَّلامُ عَلَی الْحُسَیْنِ وَ عَلی عَلِیِّ بْنِ الْحُسَیْنِ وَ عَلی اَوْلادِ الْحُسَیْنِ وَ عَلی اَصْحابِ الْحُسَیْنِ

• Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در (ویرایش شده) · مخفی شده توسط rezatizi، 28 فروردین 1394 - دلیلی ارایه نشده است
مخفی شده توسط rezatizi، 28 فروردین 1394 - دلیلی ارایه نشده است

باید کشت رزمنده و حمایت کننده  و تمام کسانی که داعشی هستند تا جوانانشون رو... چون اینا عوض بشو نیستن اگر مقاومت بره بیرون فردا باز جمع میشن تو تکریت داستان درست میکنن...اینا پوست و گوشتشون با سر بریدن و تکفیر عجین شده اینا درست نمیشن...

خوبه به نظرم با همه این بدی ها و تلخی ها خوبیه همه این اتفاقات اینه که خوب از بد مشخص میشه...شیعه از وهابی...شیعه از نکفیری... و برادرای سنی معتدل مالکی و شافعی حنبلی و غیره  ما به کنار... بزار مشخص شه کی میخواد جلو شیعه اسلحه دست بگیره کی میگه ما مسلمون نیستیم... بزار همه اینا معلوم شن مرگ یه بار شیون یه بار...

اون موقع بچه هاشون و نوجوناشون رو که میشه درست کرد... جووناشون به بالا همه رو باید کشت...از همونی که سر میبره تا اون پدر سوخته ای که وا میسته الله و اکبر میگه و سر بریدن نگاه میکنه...

این جنگ شیعه و تکفیری ها نیست !!! این جنگ اسلام حقیقی با اسلام دورغینه...بزارید مرزها مشخص شه... همه دارن خودشون رو نشون میدن... بذارید همه ته دلشون رو بیرون بریزن... و حقیقت پشت چهرشون رو نشون بدن...

ویرایش شده در توسط IRIAF
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

نيروهاي داعش بالاخره توانستند وارد بخش هاي اصلي پالايشگاه نفت بيجي بشوند

از يك طرف ارتش عراق با هزار بدبختي مياد تكريت رو ميگيره بعد خيلي راحت الان داره رمادي رو از دست ميده و مهمترين پالايشگاه نفتش رو نميتونه حفظ كنه

واقعا ايراد كار اين ارتش چيه؟!!

تجهيزات خوب و به مراتب بهتر، برتري نفرات، برتري تجهيزات انفرادي ، حمايت هوايي و ... باز داره جاهاي حساس رو از دست ميده!

CCuL0YxWMAA-5zp.jpg

thumb_CCuN9LeW4AIYRE6.jpg  thumb_CCvEgUAWgAAkV2-.jpg   thumb_CCvBibTWYAEjxR7_jpg_large.jpeg

اين فيلم رو هم داعش از عمليات هجوم به پالايشگاه بيجي منتشر كرده، جالبه

( استفاده داعش از بي سرنشين هاي ساده رو ببينيد )

https://www.youtube.com/watch?v=QTOEFMK1SMc
ویرایش شده در توسط amirarsalankhan
  • Upvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آقا میثم متاسفم مثل همیشه که مثل همیشه عجول هستی

عزیز جان، میدونی که قبولت دارم....

اختلافاتمون یه چی دیگس...

من تو کتم نمیره این صحبت های خاله زنکی و زرد در مورد این افراد.... شاید باشه شاید نباشه در مورد این خانم....

اساسا لازمه‌ی کار خبرنگاری گاهی اوقات همینه که شما رابطه برقرار بکنی برا بیرون کشیدن اطلاعات...

اما اینکه بیایم نفیسه یا پونه رو اینجوری متهم بکنیم که مثلا چون سه روز فلان جا مونده یا نمونده یا با فلانی مصاحبه کرده یا نکرده،  نمیشه بگی لزوما این مسئله بوده، اما به هر صورت باید قبول کنیم که لازمه‌ی خبرنگاری گاهی اوقات اینه....

تو فرهنگی که اینا توش هستن این مسئله‌ی سکص کردن برا گرفتن یه خبر اصلا چیز مهمی نیست!!! تو ایرانش هم دیدیم هزار بار که خبرنگار دختر وول خورده بین ۵۰ تا مرد واسه گرفتن یه عکس!! ولی مسئله این نیست....

در نهایت، ما کلی خبرنگار داخلی داریم تو شبکه‌ی خبر و فارس و غیره و ذلک که شاید حتی یه لب هم نداده باشن برا گرفتن خبر در مقابل خبرنگار خانم خارجی که سکص میکنه کلا، ولی ارزش خبری که اون خارجی فاحشع کار میکنه با ارزش خبری که این خبرنگار پاک و مسلمون وطنی کار میکنه کاملا مشخصه! :)))

این دومین مسئله‌ی اختلاف ما....

سومین اختلاف حرف ما، بحث اینه که داری خودت و من رو با مردم عادی مقایسه میکنی!!!

برا مردم عادی، این اهمیتی نداره که این فاطمیون اومده زینبیه رو پاکسازی کرده، شهر پاکسازی کرده که امریکاییش عمرا میتونست انجام بده.... جانفشانی کرده که صد تا مرد یکیش شاید همین کار رو جرات داشته باشه بکنه، چیزی که براش مهمه اینه که می‌بینه یه نفر با قیافه‌ی بچه‌گانه رفته اونجا و کشته شده و میگه اره یه مشت بچه رو گول زدن بردن!!!! خودشون این دور نشستن تشویقشون میکنن...

شوما خودت اونقدر توی شعار هات ذوب شدی که من روزی صد تا مثل تو رو می‌بینم!!!! توی بسیج خوبیش اینه... ادم داریم راه میری میگه چرا راه میری؟ حضرت اقا اجازه بهت داده راه بری؟ حضرت اقا گفته فلان... هرچی میگی سریع یه مسئله‌ای از اقا و سید نصرالله و امثالهم پیدا میکنه و کلا ذوب شده در ولایت محسوب میشه.... منطق = 0! فقط جر و بحث الکی...

بنابراین شما توی جمع های خیلی محدود حرف میزنی و بحث میکنی و اطرافیانت میگن ولش کن باو!  هزار و یک بار توی سایت اتفاق افتاده که ملت ول کردن بحث کردن باهات رو چون منطق رو ول میکنی و بحث شعاری الکی راه میندازی....

در مقابل جنابعالی، من دارم با ضد انقلاب توی گروه های فیس بوک بحث میکنم!!!! من میرم میشینم تو صفحه‌ی پاک( پارتی ئازادی کوردستان! :) ) بحث میکنم...

من نمیگم سوادم خوبه یا درست حرف میزنم، اما حداقلش اینه که کسی مجبور نمیشه وسط بحث با من بگه ولش کن باو!! شعار نمیدم.... جر الکی ندارم...

چهارمین تفاوتمون در اینه که شما همش فکر میکنی عالی هستی و بقیه بی‌سوادن... همش میگی فلان کتاب رو بخون و بیسان کتاب رو بخون....

این کتابا مگه قرانه؟ مگه کلام خداس؟ یه ادمی نوشته مثل من و تو با ۱۰ سال تجربه‌ی بیشتر یا کمتر... هر کسی با ۴-۵ ملیون میتونه کتاب چاپ بکنه... بیا مجله‌ی نظامی بهت نشون بدم میاد تو حوزه‌ی ما بیاری توی میلیتاری اینجا خودکشی دسته جمعی میکنن ملت! :)))

این کتابایی که تو میگی رو منم دارم بعضی هاش رو، صدتای دیگه هم دارم که با هزار و یک بدبختی از ترکر های خصوصی دانلود کردم.... کتاب بوده در خصوص بازجویی و امثالهم( نحوه‌ی قایم کردن، نحوه‌ی بررسی اطلاعاتی و ...) که برا دانشجوهای سیا بوده و اطلاعات مرینز، تو ترکری پیدا کردم که واسه گرفتن امتیاز دانلود این فایلا و سید کنن برام مجبور شدم تا ۱۵-۲۰ گیگ اپلود بکنم فایلام رو و ریشیوم(نسبت اپلود به دانلود) بالای ۳.۵ بوده برا چند ماه!! یعنی ۳.۵ برابر دانلودم اپلود کردم که  رسمی شدم تو اون ترکر و کتابهاش رو گرفتم حدود ۱۲ گیگ.... تا جایی هم که فرصت بوده خوندم....

کتاب‌های نیروهای نظامیشون رو هم خوندم و دیدم....

حالا منابع تو از نظر تو معتبره، منابع من از نظر من معتبره! :)...

هر وقت رفتیم ازمون تعیین سطح دادیم، معلوم میشه کی سطحش بالاتره و کی سطحش پایین تره و کی با حرف زدنش به اون یکی توهین میکنه و کی نمیکنه! :)))

-------------------

WASHINGTON (Reuters) - U.S. President Barack Obama warned Iran on Tuesday that its fighters must respect Iraq's sovereignty and answer to the government in Baghdad in the battle against Islamic State militants.

احساس میکنم این در تایید حرف من بود؟! :)

• Upvote 6
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در (ویرایش شده) · مخفی شده توسط rezatizi، 28 فروردین 1394 - دلیلی ارایه نشده است
مخفی شده توسط rezatizi، 28 فروردین 1394 - دلیلی ارایه نشده است

حذف شود بی زحمت

ویرایش شده در توسط AdmiralErfan

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اخبار گفت ک شرق الرمادی رو پس گرفتن و کلا رمادی رو آزاد کردن نیروهای مردمی و عشایر و ارتش
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

از يك طرف ارتش عراق با هزار بدبختي مياد تكريت رو ميگيره بعد خيلي راحت الان داره رمادي رو از دست ميده و مهمترين پالايشگاه نفتش رو نميتونه حفظ كنه

تجهيزات خوب و به مراتب بهتر، برتري نفرات، برتري تجهيزات انفرادي ، حمايت هوايي و ... باز داره جاهاي حساس رو از دست ميده!

CCuL0YxWMAA-5zp.jpg

thumb_CCuN9LeW4AIYRE6.jpg  thumb_CCvEgUAWgAAkV2-.jpg   thumb_CCvBibTWYAEjxR7_jpg_large.jpeg

من این صحنها رو میبینم خیلی شبیه شهیدان ما هستن در زمان جنگ

• Downvote 15

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

CCuL0YxWMAA-5zp.jpg

دانلود کنید

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم الله الرحمن الرحیم

حیدر عبادی، نخست وزیر عراق، گفته است از کمک های ایران برای مقابله با پیکارجویان داعش استقبال می کند، اما کمک های ایران نباید حاکمیت عراق را نقض کند.

آقای عبادی که در کنفرانس مرکز مطالعات استراتژیک و بین المللی در واشنگتن سخن می گفت، حاکمیت ملی عراق را از هر چیز دیگری مهم تر دانست و گفت که همه اقدام ها برای کمک به عراق باید از طریق دولت این کشور انجام شود.

او در پاسخ به این سوال که "آیا فکر خوب یا بدی بوده که قاسم سلیمانی چنین حضور فیزیکی و علنی در عراق در جنگ با داعش داشته؟"، گفت: "مطمئنا فکر بدی بوده است. عراقی ها دارند برای نجات کشورشان از خود گذشتگی می کنند. وانمود کردن اینکه کسان دیگری دارند این کار را از طرف عراقی ها می کنند، از سوی عراقی ها قابل پذیرش نیست."

آقای عبادی گفت از آنچه دارد اتفاق می افتد، "بسیار ناراضی" است. او گفت در این باره با ایرانی ها صحبت کرده و آنها " ادعا می کنند که این پروپاگاندا کار آنها نیست و کار کس دیگری است. و من باید ببینم کار چه کسی است. "

ارتش عراق به تازگی با همراهی شبه‌نظامیان شیعه مورد حمایت ایران و حمایت هوایی گسترده آمریکا، توانستند شهر سنی نشین تکریت را از داعش پس بگیرند.

نیروهای عراقی هم اکنون در استان انبار به شدت با داعش درگیرند. با ادامه جنگ، نخست وزیر عراق این هفته به واشنگتن سفر کرد تا با باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا و مقامات وزارت دفاع (پنتاگون) گفتگو کند.

جاش ارنست، سخنگوی کاخ سفید گفته است: "نخست وزیر عراق درخواست خاصی از رئیس جمهوری آمریکا نداشته. حیدر عبادی به ایالات متحده امده تا روابط و همکاری های دو جانبه را عمیق تر کند."

به نقل از بی بی سی فارسی

-----------------------------------------------

بنظرم برای ایشان امر مشتبه شده

جونش و خونش رو بچه های مقاومت میدند ژستش برای این عزیزان هستش ظاهرا

همان بهتر که بچه های مقاومت مدتی کاری نکنند تا حساب کار دست این عزیزان بیاد

یکی باید بپرسه

مرد حسابی اگر حاجی نبود که الان بغداد سقوط کرده بود و سرشما یا روی سینی بود یا با اولین پرواز به لندن تشریف برده بودید

ویرایش شده در توسط ahmad1361
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

4-16-2015_6-34-03_pm.jpg

این حرومزاده ها با این کارشون آتیش میزن آدمو

اَلسَّلامُ عَلَی الْحُسَیْنِ وَ عَلی عَلِیِّ بْنِ الْحُسَیْنِ وَ عَلی اَوْلادِ الْحُسَیْنِ وَ عَلی اَصْحابِ الْحُسَیْنِ

این وحشیا حرومزاده چرا با این ملعونی که 3 هزار قرآن آتیش زد کاری ندارن

n00000646-r-b-003.jpg

===========================================================================================

دست داعش و کشورهای غربی تو یک کاسه هست !

چرا؟

ترویج تفکر سلفی-تکفیری گری ( خزعبلات ابن تیمیه و محمد بن عبدالوهاب ) با پول و رسانه و مزدوران آل سعود در بین اهل سنت عراق و سوریه.

در رسانه هایی که با پول کشورهای حاشیه خلیج فارس اداره میشن ، شیعیان رافضی و کافر و مجوس و صفوی خطاب میشن که قبر می پرستن و قرآنشون تحریف شده و صحابه پیامبر رو فحش میدن.

این کشورها متحد درجه یک امریکا و بریتانیا هستند و پایگاههای نظامی آمریکا و انگلیس درآنها قرار داره.برای سرنگون کردن دولت نوری مالکی از چند ماه قبلش رسانه ها شروع به تحریک اهل سنت علیه دولت مرکزی عراق کردند و در تجمعاتشون برخی شیوخ فتوای جهاد می دادند و ارتش عراق رو ارتش صفوی خطاب می کردند.

با جنگ روانی و توطئه برخی از فرماندهان بعثی ارتش عراق که به سربازهای ارتش دستور عقب نشینی و فرار می دادند داعش موفق شد موصل و تکریت رو بگیره و سامرا رو محاصره کنه و تا دروازه های بغداد بیاد.

بغداد در آستانه سقوط قرار داشت که حاج قاسم و یارانش سر رسیدن.تا سه ماه آمریکا و کشورهای غربی تکون نخوردن!

بعد از اینکه مطئمن شدند دولت مرکزی عراق سقوط نمی کنه ، یه ائتلاف ظاهری رو تشکیل دادند برای تجزیه منطقه...

هدف تجزیه عراق به سه دولت کرد-شیعه-سنی هست.

شور و حماسه کشورهای غربی برای کمک به کردستان عراق رو دیدید؟؟

برای کوبانی و مناطق کرد نشین اون همه بمباران؟؟؟ قضیه چیه؟؟

چرا چنین شوری برای کمک به ارتش و پلیس از هم پاشیده عراق ندارن؟

چرا آمریکا عراقی ها رو به صبر استراتژیک دعوت می کنه؟چه نیتی دارن اینها؟

چرا ائتلاف امریکایی ها با ورود رزمندگان شیعه عراقی به انبار و نینوی مخالفه؟

چرا این همه پول و سلاح که به مسلحین مخالف بشار اسد میدن به دولت عراق نمیدن؟؟؟

وزیر دفاع و نخست وزیر عراق چرا همش میگن کمک غربیها کمه؟؟؟

چرا در دیدار شیوخ عشائر سنی عراق ، بایدن امریکایی ازشون میخواد درخواست اقلیم سنی کنید؟؟؟؟

و سوال های زیاد دیگه ای که با کمی هوش تحلیلی میتوان به نیت اصلی غرب پی برد .

هوشیار باشید و اطرافیانتان را از نیتهای پلید غرب آگاه کنید .

ویرایش شده در توسط Yasin313
  • Upvote 6
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تنها برای یک بار و چند لحظه فرض کنید که نقش اصلی رو در پیروزی در نبردهای اخیر ضد داعش، ارتش عراق و حمایت هوایی اءتلاف بر عهده نداشتن (نمیگم هیچ نقشی نداشتن)، اون موقع میشه فهمید که چرا ارتش عراق در بیجی (فکر کنم درستش بعیجی باشه)و رمادی مشکل اساسی پیدا کرده.

این نکته رو هم در مورد استان انبار در نظر بگیرید که ظرف چند هفته گذشته شبه نظامیان شیعه تحت فشار آمریکا و دولت عراق و به درخواست سکنه اهل سنت منطقه از این استان خارج شدن و قرار بود که تامین امنیت صرفا بر عهده ارتش و عشایر سنی باشه. نتیجش رو هم میبینید.

وقتی پیش فرض ما و اصرار ما بر این هست که مناطق آزاد شده، بخصوص تکریت، توسط ارتش و با حمایت هوایی اءتلاف آزاد شدن و حشد شعبی یا بالکل نقشی نداشته و یا تنها دارای نقشی حاشیه ای بوده، نتیجه این میشه که از عملکرد ارتش در بیجی و رمادی بحق تعجب کنیم.

نمیخوام ارتش عراق رو تحقیر کنم ولی این ارتش توسط آمریکاییها بد سازماندهی و تجهیز شد و پس از اتفاقات موصل کلا سازمان رزمش از هم پاشید، به این زودیها هم فکر نمیکتم بتونه خودش رو بازیابی کنه.

دلم میخواد اون دوستمون که میگفت ما چند قرن از همه عقبیم و میلیشیای شیعه عملکردش افتضاحه و فرماندهان ما هیچی حالیشون نیست و حملات هوایی اءتلاف بود که داعش رو پس زد و ... بیاد تحلیل کنه. این ارتش عراق و این هم حملات هوایی اءتلاف، فقط پیروزی هست که این وسط غایبه؟! ویرایش شده در توسط GRIPEN
  • Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سخنگوی بعثی حیدر العبادی !!

سخنگوی حیدر العبادی نخست وزیر کنونی عراق، رافد الجبوری ، بعثی هست !

حزب بعث و داعش تا فیها خالدون ارتش ، پلیس و دولت عراق نفوذ دارند...

الکی نیست گروههای مقاومت اسلامی عراق که از طرف ایران حمایت میشن کلا جدا از بقیه عملیات می کنند.

a1629c30_l.jpeg

=====================================================================================

لزومی نداره مزدور دشمن باشی تا به جبهه خودی خیانت کنی...

حیدر العبادی و حکومت محلی استان صلاح الدین عراق بعد از آزادسازی تکریت ، تحت جنگ روانی رسانه های بعثی و داعشی عراق (پشت این رسانه ها چه کسانی هستند؟؟ امریکا و عربستان) ، که گروههای مقاومت رو به سرقت و آتش زدن خانه ها متهم کردند، دستور عقب نشینی صادر می کنه که گروههای مقاومت عراقی مجبور میشن تکریت رو تخلیه کنند.

و شهر رو به ارتش و پلیس عراق تحویل بدن.قرار بود تا بیجی یه ضرب برن جلو...

نذاشتن ...نذاشتن...

داعش پاتک می زنه و موفق میشه دوباره وارد محله قادسیه شهر تکریت بشه.

بصیرت نداشتن یعنی این.

من تازه دارم می فهمم این استکبار جهانی که رهبری و امام روش تاکید می کنن یعنی چی!

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خروج مردم غير نظامي از شهر رمادي به سمت بغداد بعد از پيشروي هاي اخير نيروهاي داعش

CCxdH8WWEAAcy0o.jpg

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10312/CCxdH8hWEAETgxZ.jpg]thumb_CCxdH8hWEAETgxZ.jpg[/url]  [url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10312/CCxdH8fWIAAknDV.jpg]thumb_CCxdH8fWIAAknDV.jpg[/url]  [url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10312/CCxdH8dW4AAly9Z.jpg]thumb_CCxdH8dW4AAly9Z.jpg[/url]

===================================================

نيروهاي يگان طلايي ارتش عراق همچنان بر مركز شهر مسلطند و از شهر در برابر هجوم نيروهاي داعش دفاع مي كنند

CCxeGICVEAA0l72.jpg

• Upvote 13

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.