super_comando

تحلیل و پیگیری تحولات عراق

Recommended Posts

یعنی 100 رحمت به یه گله گوسفند که وقتی می خوان برگردن به آغل زمین پشت سرشون رو کلی لگد ملال و خراب می کنن ولی این ارتش عراق مثل نقل و نبات تجهیزات میده دست این وحوش، هرچند که 100 درصد کلی از ترفدارای داعش تو ارتش عراقم هستن که یه همچین هدایایی به دوستاشون میدن
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نه شیر های بابل هستن

حضور سفیر نگرانم کرد !

مثل اینکه مال برگشتن !

به این سرعت !؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

مثل اینکه مال برگشتن !

نه هنوز T-72 هاي سپاه در شمال تكريت در حال عمليات هستند ( فكر كنم به ارتش فروخته شدند )

V2sSM.jpg

فيلم :

https://www.youtube.com/watch?v=MstXutv8bDA
ویرایش شده در توسط amirarsalankhan
  • Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در · مخفی شده توسط Sami1993، 29 اردیبهشت 1394 - دلیلی ارایه نشده است
مخفی شده توسط Sami1993، 29 اردیبهشت 1394 - دلیلی ارایه نشده است

به این سرعت !؟

من زیاد اطلاع ندارم ، ولی مثل حضورشون تو عراق کوتاه بوده !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

نه هنوز T-72 هاي سپاه در شمال تكريت در حال عمليات هستند ( فكر كنم به ارتش فروخته شدند )

https://www.youtube.com/watch?v=MstXutv8bDA

[aparat]UfnPp?[/aparat]

http://www.aparat.com/v/UfnPp

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

قصدم نتیجه گیری کلی نیست. زمان آدم ها را عوض میکنه و تجربیات جدید هم افراد را دگرگون. در همه جا هم این مصداق صادق هست چه در ایران خودمون و چه در عراق. تنها برای عبرتگیری مردمان ایرانی و عراقی. همه ما در معرض اتفاقات هستیم و واکنشهامون روزی قضاوت خواهند شد :

بعد از پاسخ، یک مرتبه دیدم حضرت امام شروع به صحبت فرمودند و چیزی شاید حدود 20 دقیقه صحبت کردند و از همان اول اظهار درد دل و گلایه و تأسف و ناراحتی از این مردم شهر نجف کردند، نسبت به آن حادثه و جریان آن شب اشاره ای کردند و درد دل داشتند که در عرض نیم ساعت تعداد زیادی حدود 300 یا 400 طلبه بی گناه و بی پناه را این طور دستگیر کردند و اهانت کردند و بردند و یک نفر در این شهر پیدا نشد که اعتراضی بکند و بگوید که آخر این بندگان خدا چه جرمی دارند که این ها را این طوری می برید و حتی آن گونه که شنیدم جمعیت کنار صحن بالا سر بازار ایستاده بودند و طلبه ها را به عنوان یک شکار نشان می دادند و اشاره کردند و می خندیدند و باکشان هم نبود، این خیلی اسفناک و دردناک است که یک چنین ملتی تا این اندازه نسبت به علما و اهل علمی که در این شهر هستند بی اهمیت باشند.

*نامه ای از قم

حضرت امام سپس اضافه فرمودند، زمانی که ما در قم بودیم و حرکت و نهضت شروع شد نامه ای از قم خدمت آقای حکیم فرستادم و در آن نامه این طور نوشته بودم که: ما در ایران از نظر حرکت مردمی در یک محدودیت فوق العاده و خاصی هستیم ولی شما در عراق از امکانات بیشتری بهره مند و برخوردار هستید، چون اولاً ارتباط و رفت و آمد بین شهرهای عراق به اعتبار اینکه کلاً زمین های عراق حالت دشت وار دارد و بیابان است و کوهستانی نیست خیلی راحت تر صورت می گیرد، دوم مردم عراق حالت عشایری و قبیله ای دارند، هر عشیره ای برای خودش سرکرده ای دارد، برای رئیس قبیله احترام قائل هستند و تحت امر او هستند، سوم این که اسلحه در میان مردم عراق خیلی بیشتر از ایران است، نوعاً خیلی از آن ها مسلح هستند. بنابراین ما از این جا شروع به حرکت می کنیم و شما هم از عراق و از نجف شروع کنید، شما از آن طرف و ما از این طرف و مجموعاً علمای هر دو کشور حرکت کنند که می تواند آثار بسیار قوی و مثبتی را برای مسلمان ها و اسلام داشته باشد. بله، چنین نامه ای را برای مرحوم آقای حکیم نوشتیم و فرستادیم و ایشان جوابی دادند که نه، شما مردم عراق را نمی شناسید، مردم عراق اهل وفا و وفاداری نیستند و آن زمان مطلب ایشان را نپذیرفتم. پاسخ شان را خواندم اما برای من قانع کننده نبود و نپذیرفتم، اما الآن که وضعیت مردم نجف را می بینم که این اندازه بی حمیت و بی وفا هستند و کَکِشان نمی گزد فهمیدم که حق با آیت الله حکیم بوده است؛ ایشان مردم عراق را شناخته بودند.

• Upvote 8
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اینا خودروهای نظامی هستن یا من دارم اشتباه میبینم ؟ فکر میکنم ارتش تجهیزات رو از قبل منتقل کرده به یجای دیگه وگرنه این مقر بزرگتر از اونی هست که توش فقط چند تا تانک و چند تا توپ و نفربر باشه .

http://wikimapia.org/#lang=en&lat=33.439683&lon=43.237394&z=19&m=b&search=ramadi

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.