super_comando

تحلیل و پیگیری تحولات عراق

Recommended Posts

اون موقع که از قضا شما وجود خارجی نداشتید.بهترین فرمانده های این مملکت تصمیم گرفتند که برای جلوگیری از حمله امریکا و اسراییل و... یگان موشکی رو تقویت کنند.تقویت کردند و همونطور هم شد و کشوری مثل امریکا الان سالهاست میخواد به ما حمله کنه.و بارها گفته فردا حمله میکنم...و شنبه حمله میکنم...

شما پسرجان نهایت اطلاعاتت در حد همین اینترنت باشه و چهارتا رزمایش پشمکی.برو با همون... استارهات خوش باش.

الان هم یه تنه با این همه کشور درگیریم و تو بده بستانهای بن المللی خوب کار کردیم.

بار آخرت باشه که در مورد یگان موشکی و... اینطور صحبت میکنی.
اونی که هیچ غلطی نمیتونه بکنه امریکا و اسراییل و شمایی هستی که دل به اونا بستی.

تمام

خیلی خوبه که یگانهای موشکی ما هم به مقدسات اضافه شده.

این به کنار، مثلا ما توان موشکی درست و در مون داریم؟ ادعا مون میشه؟

چرا ظرف سه سال نتونستیم این توان رو برای جنگ ضد شورش بست بدیم اگر این توان وارداتی و عاریتی نیست؟ اوج ادعای خفن و محرمانه ما کپی کردن موشک 30 سال یش شورویه؟ 30 سال پیش که نه طراحی کامپیوتری بود، نه ساخت کامپیوتری که حداقل یشرفتهای امروزه.

جهت اطلاع عرض کنم یک بمب GBU یک صدم موشک شهاب ما خرج بر میداره،‌ توی ماجرای لیبی وقتی نبرد بیش از سه ما طول کشید اروپایی ها توی تامین GBU هاشون موندند،‌همین عربستانی ها سال 2009 توان 21 روز جنگ سنگین رو داشتند به دلیل کمبود مهمات، ترنکوندن حالا رسیده به 35 روز.

فکر می کنی جلوی عربستان موشکهای ما بیش از یک هفته دووم میارن (اصلا بگیم عربستان قادر به زدن یه دونشون هم نباشه)؟

بنده خدا ما قایق کاتاماران رو سال 2010 خدا می دزدیم که کپی کنیم بعد بهش افتخار می کنیم. فکر می کنی با وضعیت آبکش اطلاعاتی مملکت اگر یک نقطه ضعف این موشک ها لو رفته باشه توانایی باز طراحی و پر کردن سوراخ سمبه هاشون رو داریم؟

از مدیریت میلیتاری که انتظار نمیره اینجور جاها جلوی توهین همفکر هاش رو بگیره،‌این میشه که پتانسیل یک بحث خوب،‌ تبدیل میشه به پست چاله میدونی بالا

ویرایش شده در توسط mo313
  • Upvote 9
  • Downvote 12

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

1 ساعت قبل : آپدیت اخبار درگیری های عراق ازCNN: 

نیروهای عراقی حمله عناصر داعش را به خالدیه دفع کردند؛ همچنین مجموعه مشترکی از نیروهای ارتش عراق، شبه نظامیان شیعه و نیروهای قبایلی سنی محلی به حملات خود علیه داعش بسمت رمادی ادامه می دهند. این خبرگزاری بنقل از منابع محلی می گوید که عناصر داعش در تلاش اند تا با تصرف مناطق تحت کنترل دولت مرکزی عراق حد فاصل فلوجه و رمادی (از جمله خالدیه و حُصِیبَه) خط کنترل واحدی را در برابر نیروهای عراقی ایجاد کنند.

منبع:

http://www.cnn.com/2015/05/23/middleeast/isis-iraq-syria/

تصاویر صفحه بالا:

1:

http://uupload.ir/files/g11k_cnn.iraq1a.png

2:

http://uupload.ir/files/dnp0_cnn.iraq2a.png

3:

http://uupload.ir/files/kkut_cnn.iraq3a.png

4:

http://uupload.ir/files/y2ig_cnn.iraq4a.png

5:

http://uupload.ir/files/xtlw_cnn.iraq5a.png

6:

http://uupload.ir/files/mc2c_cnn.iraq6a.png

• Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

توان موشکیمون هیچی نیست... هیچ غلطی هم باهاش نمی‌تونیم بکنیم....

یه جنگنده هواپیمای ما رو بر میگردونه....

اون موقعی که وقتمون رو با این موشکا تلف میکردیم که تازه معلوم هم نیست بتونن به هدف برسن، باید میذاشتیم پای نیروی دریایی و هوایی پدر مادر دار...

عزیز جان برادر اگه نظام به لحاظ بازدارندگی نظامی اون راهی که شما گفتی رو میرفت ، زمان جرج بوش آمریکا قبل از افغانستان و عراق به ایران حمله کلاسیک کرده بود و مملکت به باد رفته بود! درستی استراتژی دفاعی ما از اونجا معلوم میشه که دشمن واسه حمله به ما پلن های متداول جنگیش رو عوض کرده و به جای تهاجم کلاسیک از گروهک ها واسه ضربه زدن بهمون استفاده میکنه.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اتفاقاً اهل سنت برتری ۱۰۰ به ۱ جمعیت نسبت به صهاینه داشته و دارن، نتیجه رو هم که خودتون بهتر میدونید!

١.٦ ميليارد سني در جهان هست و فقط ٣٠٠ مليون شيعه
حالا خودتون حساب كنيد

فکر کنم ما در زمان اصلاحات ار لحاظ مالی نمی تونستیم قضیه رو ساپورت کنیم !

زمان احمدی نژاد ( به غیر از 2-3 سال آخرش ) وضعیتمون بهتر می شه که خوب به نظر میاد جایی برای خرید نمونده !

روسها از یه چیزی کاملا مطمئن شدن که یکباره تصمیم گرفتن سیستم رو بدن ( چشمک )!

شما مطمئن هستيد ميدند
من شما خواهيم ديد

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

عملیات محرمانه نیروهای ویژه امریکایی اطراف بیجی، امروز عصر. بذاریدش کنار خبر حضور ایران در بیجی، داریم باجناق میشیم.

fcwb_cft5acswaaewbz0.jpg

fdf3_cft5adiw0aiuxz7.jpg

p431_cft5adbweaahw7x.jpg

• Upvote 3
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

عملیات محرمانه نیروهای ویژه امریکایی اطراف بیجی، امروز عصر. بذاریدش کنار خبر حضور ایران در بیجی، داریم باجناق میشیم.

fcwb_cft5acswaaewbz0.jpg

fdf3_cft5adiw0aiuxz7.jpg

p431_cft5adbweaahw7x.jpg

این اسمش باجناقی نیست، آمریکا همین الآن داره به دشمن ما در یک نقطه دیگه کمک میکنه تا به ما ضربه بزنه، یک جا منفعتش در همکاری با ما بر ضد داعشه و جای دیگه در ضربه زدن به ما.

پس شد اشتراک منافع محدود و نه باجناقی!

• Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

گريپين عزيز

فكر كنم چند روز پيش سوتفاهمي پيش اومد. نظرات حضرتعالي رو پيگير هستم.

این اسمش باجناقی نیست، آمریکا همین الآن داره به دشمن ما در یک نقطه دیگه کمک میکنه تا به ما ضربه بزنه، یک جا منفعتش در همکاری با ما بر ضد داعشه و جای دیگه در ضربه زدن به ما.

بعد از بازگشت العبادي از امريكا ،ايشون سفري به مسكو داشت و با توافقات نظامي بصورت تحويل فوري، پيغام معنا داري به واشنگتن ارسال كرد.

كه نتايج اون تحرك ظاهري امريكا و نمايش حمايت از عراق تحت لواي ائتلاف ضد داعش بود. 

البته طبق خبرهايي كه شنيدم نيروهاي حشد الشعبي دوباره افتخار افرين عمل كردن كه منتظر تائيد خبرگزاريها هستم. اما در كل احساس متفاوتي از حمله داعش و تصرف الرمادي دارم. تجمع نيرو در يك نقطه و سابقه سازمان رزم داعش ميگه از نقاط ديگه نبايد غافل شد. هر چند حضور  نيروهاي مسلح در رزمايش اخير ارتش خبر از آمادگي ما براي هر نوع احتمال هست. عراق با اين رژيم غذايي طي آينده نزديك شروع به لاغر شدن ميكنه و بايد در زمان كوتاهي تكليف خودش رو با داعش يكسره كنه ان شاالله.

• Upvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظرتون داعش سمت اردن میره؟ یه جا خوندم شهرهایی در جنوب اردن با داعش بیعت کردن!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نظرتون داعش سمت اردن میره؟ یه جا خوندم شهرهایی در جنوب اردن با داعش بیعت کردن!

داعش بخاطر نياز به عقبه براي سازماندهي نيروهاش و دريافت تسليحات و بعد چراغ سبز فرماندهان ارتش به عراق حمله كرد.بواقع با يقين به تصرفات و ايجاد محيط امن حمله شو آغاز كرد.تاريخ نشون داده كه وسعت تصرفات همراه ميشه با عدم كنترل و ضربه پذيري بيشتر. پس يقين كنيد شايد به عنوان مهمان وارد اردن بشه اما با حمله نه .......

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

گريپين عزيز

فكر كنم چند روز پيش سوتفاهمي پيش اومد. نظرات حضرتعالي رو پيگير هستم.

بعد از بازگشت العبادي از امريكا ،ايشون سفري به مسكو داشت و با توافقات نظامي بصورت تحويل فوري، پيغام معنا داري به واشنگتن ارسال كرد.

كه نتايج اون تحرك ظاهري امريكا و نمايش حمايت از عراق تحت لواي ائتلاف ضد داعش بود. 

البته طبق خبرهايي كه شنيدم نيروهاي حشد الشعبي دوباره افتخار افرين عمل كردن كه منتظر تائيد خبرگزاريها هستم. اما در كل احساس متفاوتي از حمله داعش و تصرف الرمادي دارم. تجمع نيرو در يك نقطه و سابقه سازمان رزم داعش ميگه از نقاط ديگه نبايد غافل شد. هر چند حضور  نيروهاي مسلح در رزمايش اخير ارتش خبر از آمادگي ما براي هر نوع احتمال هست. عراق با اين رژيم غذايي طي آينده نزديك شروع به لاغر شدن ميكنه و بايد در زمان كوتاهي تكليف خودش رو با داعش يكسره كنه ان شاالله.

شما لطف دارید استاد، هر چند حقیر متوجه سوتفاهم نشدم.

واللهی این عبادی و آمریکا هر دو زیگزاگ میرن شدید، وگرنه شاید میشد رمادی سقوط نکنه که حالا بابتش چقدر خون داده بشه، راستی خوب میشد در صورت صلاحدید یک سری هم به تاپیک سوریه میزدید!

----------

نمیدونم من اینطور فکر میکنم یا اینکه حشد شعبی عراق جداً پیشرفت چشمگیری داشته، فقط اگر این رقصهای عجیب رو بذارن کنار حرفه ای بودنشون بیشتر به چشم میاد.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

داعش بخاطر نياز به عقبه براي سازماندهي نيروهاش و دريافت تسليحات و بعد چراغ سبز فرماندهان ارتش به عراق حمله كرد.بواقع با يقين به تصرفات و ايجاد محيط امن حمله شو آغاز كرد.تاريخ نشون داده كه وسعت تصرفات همراه ميشه با عدم كنترل و ضربه پذيري بيشتر. پس يقين كنيد شايد به عنوان مهمان وارد اردن بشه اما با حمله نه .......

فکر نکنم داعش مهمانی بشانسد بلکه یک تمامیت خواه 100 درصدی است. گمان نکنم مهمانی براش معنا داشته باشد اگر نیاز به چیزی داشته به سمتش هجوم آورده و همین طور چندان قابل پیش بینی هم نیست که بخواهد واقعا وفادار بماند به پیمان با دولت و یا حکومت یا گروهی

البته این رو هم اضافه کنم که پادشاهی اردن هم فک نکنم بخواد با سلفی ها تو امر حکومت داری شریک بشه و نشدنی و احتمال اینکه با سرکوب اینها باعث ورود داعش به اردن هم بشن ویرایش شده در توسط HHL

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

شما لطف دارید استاد، هر چند حقیر متوجه سوتفاهم نشدم.

واللهی این عبادی و آمریکا هر دو زیگزاگ میرن شدید، وگرنه شاید میشد رمادی سقوط نکنه که حالا بابتش چقدر خون داده بشه، راستی خوب میشد در صورت صلاحدید یک سری هم به تاپیک سوریه میزدید!

----------

نمیدونم من اینطور فکر میکنم یا اینکه حشد شعبی عراق جداً پیشرفت چشمگیری داشته، فقط اگر این رقصهای عجیب رو بذارن کنار حرفه ای بودنشون بیشتر به چشم میاد.

شما بزرگواريد.

العبادي با وجود اشتباهات تاكتيكي در كل ادم بدي نيست. فشار جريانهاي مختلف + قبايل مختلف + فرماندهان تك رو بد شرايطي رو فراهم كرده. ايشون قصد داره مقبوليت همگاني داشته باشه و در عين هر دو جبهه شرق و غرب رو در تسخير خودش نگه داره كه اين امري ناممكنه. يكي از ضعفاش هم اينه كه كلمات نه و نميشه و نميتونم در فرهنگ لغاتشون محلي از اعراب نداره. اصطلاحا داماد چهل عروسه .....!

حشد شعبيها و كلا عراقيها به شادي و عزا اهميت زيادي ميدن. اونقدر اينكار معمول هست كه به چشم نمياد. اما رمادي اگر سريعا تصرف و پاكسازي نشه باتلاقي ميشه كه تر و خشك با هم ميسوزند !

فکر نکنم داعش مهمانی بشانسد بلکه یک تمامیت خواه 100 درصدی است. گمان نکنم مهمانی براش معنا داشته باشد اگر نیاز به چیزی داشته به سمتش هجوم آورده و همین طور چندان قابل پیش بینی هم نیست که بخواهد واقعا وفادار بماند به پیمان با دولت و یا حکومت یا گروهی

اين سگ دست و چوب را خوب ميشناسد ........

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اين سگ دست و چوب را خوب ميشناسد ........[/quote]

صد البته اما زمانی که داعش به این شمایل اعلام موجودیت کرد و شروع به غارت سایر گروه ها کرد چقدر شرایط برای جبهه مخالف خراب شد! احتمال اینکه دوباره بخواد همچین کاری رو انجام بده بعید نیست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

عاشق انفجار هاتونم،

پست کنایه آمیز بود.

• Upvote 2
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

fcwb_cft5acswaaewbz0.jpg

fdf3_cft5adiw0aiuxz7.jpg

p431_cft5adbweaahw7x.jpg

باجناق فامیل نمیشه!

http://www.entekhab.ir/fa/news/196491/%D8%B4%D9%87%D8%A7%D8%AF%D8%AA-%DB%8C%DA%A9-%D9%86%DB%8C%D8%B1%D9%88%DB%8C-%D8%B3%D9%BE%D8%A7%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%B9%D8%B1%D8%A7%D9%82-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B7-%D9%BE%D9%87%D9%BE%D8%A7%D8%AF-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7

«شهادت دو مستشار ایرانی در حمله پهپاد امریکایی در عراق»
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.