gader

قتل عام جیلولوق

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

ی[size=5]ک از سخن از هردوت است (اگه اشتباه نکم ) مردمی که تاریخش را نداند مجبور است آنرا تکرار کند .ایران در هردو جنگ جهانی اعلام بی طرفی کرد.اما شماغربش در هردو جنگ جهانی خودش را وارد شده دید و قتل عام ها به خود دید قسمتی که در تاریخ معاصرش گاه جز کردستان بزرگ، گاه جز آذربایجان بزرگ وگاه نیز جز ارمنستان بزرگ شد. هم اکنون نیز جز نقشه های این سه بزرگ است.قسمتی که مذاهب مختلف اسلام ومسیحیت رادر طول هزاران سال به خود جا داده هم ترک سنی دارد وهم کرد شیعه.بدون تحریک خارج ازمنطقه در طول هزاران سال بدون مشکل با هم زندگی کرده انداما درطول صد سال گذشته بارها شاهد این تحریکات بوده ایم.جیلولوق بخشی از این حوادث است[/size]
[size=5]توصیه می کنم دوستان بدون اینکه تاریخ را سیاسی کنند تاپیک رادنبال کنند می خواستم خودم مطلب بنویسم که مطلب کاملی را که توسط آقای اصغر حیدری در پرتال جامع علوم انسانی یافتم لینک مطلب را می گذارم دوستان مطالعه کنند[/size]

[url="http://up.toca.ir/images/4u4xbmxpyf0y28vy6vba.pdf"]http://up.toca.ir/im...f0y28vy6vba.pdf[/url]

[url="http://up.toca.ir/images/m5ep7bt6ybgaxhwvwr3w.zip"]http://up.toca.ir/im...bgaxhwvwr3w.zip[/url]

منبع:

[url="http://www.ensani.ir/fa/content/231977/default.aspx"]http://www.ensani.ir...77/default.aspx[/url]
  • Upvote 10
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کلا به گرایشات سیاسی و قومیتی شما کاری ندارم ولی در این رابطه چیزی نمیدانستم ممنون از لینکی که قرار دادید :rose:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[b] [url="http://www.military.ir/forums/user/12227-ia65/"] ia65[/url] خواهش می کنم ادبیات سخن گفتنتون تو سایت اصلاح کنید که این لحن مورد قبول در سایت میلیتاری نیست[/b]

[b] [url="http://www.military.ir/forums/user/13390-gader/"]gader[/url] پیشنهاد می کنم از صفحات مختلف متن مورد نظرعکس بگیرید و همراه با خود مقاله (به همون صورتی که خود منبع به صورتی به صورت پی دی اف ا پلود کرده) در سایت بذارید[/b]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='ghermez' timestamp='1366965928' post='309144']
[b] [url="http://www.military.ir/forums/user/12227-ia65/"] ia65[/url] خواهش می کنم ادبیات سخن گفتنتون تو سایت اصلاح کنید که این لحن مورد قبول در سایت میلیتاری نیست[/b]

[b] [url="http://www.military.ir/forums/user/13390-gader/"]gader[/url] پیشنهاد می کنم از صفحات مختلف متن مورد نظرعکس بگیرید و همراه با خود مقاله (به همون صورتی که خود منبع به صورتی به صورت پی دی اف ا پلود کرده) در سایت بذارید[/b]
[/quote] شزمنده اینهائی که گفتید من بلد نیستم اگه شمت یت یکی از عزیزان زحمتش زا بکشد ممنون میشم یه مطالب دیگه وهمچنین نقد هایی به مقاله بالا دارم که بعداً اضافه می کنم
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من سنخیتی با شوونیسم و نژاد گرایی ندارم و علاقه ای هم به این مسائل در خودم نمیبینم لیکن این ماجرا اسناد بسیاری داره ، هنوز جای گلوله های ارامنه روی دیوار ها و مساجد و اماکن تاریخی ارومیه هستش ، هنوز هم هست جاهایی که به اسم قتلگاه ارامنه در شهر نامیده میشه ! هنوز هم وقتی در مسجد سردار ارومیه نماز میخونم جای گلوله ها رو میبینم و به رشادت روحانی مسجد که در مقابل ارامنه ایستاد و در محراب سر بریده شد غبطه میخورم ، ظلمی که به مردم ایران و آذربایجان شد و خونهایی که ریخته شد ، فراموش نخواهد شد ...
فقط لحظه ای رو تصور بکنید که زمانی که رضا خان( مفت خور ) به رضائیه ( ارومیه ) آمد ، برای تکمیل کادر حکومت در شهر به اندازه کافی مرد پیدا نکرد ...
یا لحظه ای که زنان شهر خود رو برای در امان بودن از شر ارامنه به رودخانه ها می انداختند ...
یا اینکه این انگلیسی که خیلی ها عاشق دو چشم و ابرویش هستند ، قبل از تهاجم ارامنه ، مردم شهر رو خلع سلاح کرده بود ...
داستان های بسیاری هست ،لیکن دل گفتن نیست
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Anderson' timestamp='1366974927' post='309168']
من سنخیتی با شوونیسم و نژاد گرایی ندارم و علاقه ای هم به این مسائل در خودم نمیبینم لیکن این ماجرا اسناد بسیاری داره ، هنوز جای گلوله های ارامنه روی دیوار ها و مساجد و اماکن تاریخی ارومیه هستش ، هنوز هم هست جاهایی که به اسم قتلگاه ارامنه در شهر نامیده میشه ! هنوز هم وقتی در مسجد سردار ارومیه نماز میخونم جای گلوله ها رو میبینم و به رشادت روحانی مسجد که در مقابل ارامنه ایستاد و در محراب سر بریده شد غبطه میخورم ، ظلمی که به مردم ایران و آذربایجان شد و خونهایی که ریخته شد ، فراموش نخواهد شد ...
فقط لحظه ای رو تصور بکنید که زمانی که رضا خان( مفت خور ) به رضائیه ( ارومیه ) آمد ، برای تکمیل کادر حکومت در شهر به اندازه کافی مرد پیدا نکرد ...
یا لحظه ای که زنان شهر خود رو برای در امان بودن از شر ارامنه به رودخانه ها می انداختند ...
یا اینکه این انگلیسی که خیلی ها عاشق دو چشم و ابرویش هستند ، قبل از تهاجم ارامنه ، مردم شهر رو خلع سلاح کرده بود ...
[/quote]

[right]ببین دوست من.گیریم که حرف شما درست(البته روی صحبت من به همه هست نه به شما یا کس دیگه...).خوب ارامنه خونی ریختن بعد عثمانی ها اومدن 2 برابر اون خون ریختن.من کاری به اینا ندارم هر کی جنایت کرده و خون نا حق ریخته ظالم هستش و یه روز جلو خدا جواب پس میده.حالا میخواد فارس باشه یا کرد یا ترک یا ارمنی یا لر.اما اما اما[/right]

[right] ما اول یه ملتیم به اسم ایرانی.بعد میرسیم به اقوام مختلف ایرانی.مث لر و کرد و بوچ و عرب و ارمنی و ترک و فراس.ما همه چاکر همدیگه هم هستیم و باید باشیم و متحد و یک پارچه[/right]
[right]نزاد پرستی و قوم گرایی بسیار زشت و ناراحت کننده است[/right]
[right]ارزش انسانها به خوب بودن و بد بودنشونه به ایمانو انسان بودنشونه به درستکاریشو ظلم نکردنشه.نه به فارس بودنشون یا ترک بودن یا ارمن بودن.از این قوم گرایی ها جدا چی در میاد؟[/right] ویرایش شده در توسط IRIAF
  • Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='IRIAF' timestamp='1366977016' post='309174']
[/quote]

[right]ببین دوست من.گیریم که حرف شما درست(البته روی صحبت من به همه هست نه به شما یا کس دیگه...).خوب ارامنه خونی ریختن بعد عثمانی ها اومدن 2 برابر اون خون ریختن.من کاری به اینا ندارم هر کی جنایت کرده و خون نا حق ریخته ظالم هستش و یه روز جلو خدا جواب پس میده.حالا میخواد فارس باشه یا کرد یا ترک یا ارمنی یا لر.اما اما اما[/right]

[right]ما اول یه ملتیم به اسم ایرانی.بعد میرسیم به اقوام مختلف ایرانی.مث لر و کرد و بوچ و عرب و ارمنی و ترک و فراس.ما همه چاکر همدیگه هم هستیم و باید باشیم و متحد و یک پارچه[/right]
[right]ارزش انسانها به خوب بودن و بد بودنشونه به ایمانو انسان بودنشونه به درستکاریشو ظلم نکردنشه.نه به فارس بودنشون یا ترک بودن یا ارمن بودن.از این قوم گرایی ها جدا چی در میاد؟[/right]
[/quote]
فکر میکنید که میدانید ولی چیزی نمیدانید !( با عرض پوذش )
اولا من هیچ کجا به کشتار ارامنه توسط عثمانی ها اشاره نکردم ، کمی استقلال رای داشته باشید و بدون پیش فرض ذهنی مطالب را بخوانید . من اون کشتار رو هم محکوم میکنم ، چون نه اطلاعاتی در اون مورد دارم و نه علاقه ای به بحث های بیهوده در تایپک مربوطه حرفی نزدم لیکن در این مورد اطلاعاتی داشتم که بیان نمودم .
ثانیا بهتره که بدونید کشتار عثمانی ها قبل از کشتار ارامنه در آذربایجان بوده و نه بعد از آن .
ثالثا باز هم بهتره که بدونید ارامنه چون به تثلیث اعتقاد دارند در زمره کفار قرار میگرند و در ممالک اسلامی به عنوان کفار ذمی هستند .
رابعا باز هم بهتره که مطلب خودتون رو بخونید و ارتباطش رو با مطلب من بفرمایید !
خامسا من حرفی از آذربایجان نزدم مگر اینکه اسم ایران رو قبلش آورده باشم ، پس لطف کنید برای بنده از وحدت صحبت نکنید که من امروز دارم با همه افوام و ادیان با صلح زندگی میکنم و کینه ای هم ندارم ، از هیچ کدام ، من کار یک شخص یا یک گروه رو به پای همه آن مردم نمینویسم مگر اینگه جزئی از اعتقاداتشان باشد ( مانند صهیونیست ها )
فکر کنم سطر اول نوشته های من رو نخوندید یا متوجه نشدید ، دوباره بخوانید .

[b]ملتی که تارخ خود را نداند ، مجبور به تکرار آن خواهد بود .[/b]

پس بهتره به جای کیبردفرسایی بیهوده ، کمی مطالعه بفرمایید و از نظر علمی و عقلانی و تاریخی صحبت بفرمایید . ویرایش شده در توسط Anderson
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Anderson' timestamp='1366979630' post='309178']
[quote name='IRIAF' timestamp='1366977016' post='309174']
[/quote]

[right]ما اول یه ملتیم به اسم ایرانی.بعد میرسیم به اقوام مختلف ایرانی.مث لر و کرد و بوچ و عرب و ارمنی و ترک و فراس.ما همه چاکر همدیگه هم هستیم و باید باشیم و متحد و یک پارچه[/right]
[right]ارزش انسانها به خوب بودن و بد بودنشونه به ایمانو انسان بودنشونه به درستکاریشو ظلم نکردنشه.نه به فارس بودنشون یا ترک بودن یا ارمن بودن.از این قوم گرایی ها جدا چی در میاد؟[/right]
[/quote]
فکر میکنید که میدانید ولی چیزی نمیدانید !( با عرض پوذش )
اولا من هیچ کجا به کشتار ارامنه توسط عثمانی ها اشاره نکردم ، کمی استقلال رای داشته باشید و بدون پیش فرض ذهنی مطالب را بخوانید . من اون کشتار رو هم محکوم میکنم ، چون نه اطلاعاتی در اون مورد دارم و نه علاقه ای به بحث های بیهوده در تایپک مربوطه حرفی نزدم لیکن در این مورد اطلاعاتی داشتم که بیان نمودم .
ثانیا بهتره که بدونید کشتار عثمانی ها قبل از کشتار ارامنه در آذربایجان بوده و نه بعد از آن .
ثالثا باز هم بهتره که بدونید ارامنه چون به تثلیث اعتقاد دارند در زمره کفار قرار میگرند و در ممالک اسلامی به عنوان کفار ذمی هستند .
رابعا باز هم بهتره که مطلب خودتون رو بخونید و ارتباطش رو با مطلب من بفرمایید !
خامسا من حرفی از آذربایجان نزدم مگر اینکه اسم ایران رو قبلش آورده باشم ، پس لطف کنید برای بنده از وحدت صحبت نکنید که من امروز دارم با همه افوام و ادیان با صلح زندگی میکنم و کینه ای هم ندارم ، از هیچ کدام ، من کار یک شخص یا یک گروه رو به پای همه آن مردم نمینویسم مگر اینگه جزئی از اعتقاداتشان باشد ( مانند صهیونیست ها )
فکر کنم سطر اول نوشته های من رو نخوندید یا متوجه نشدید ، دوباره بخوانید .

[b]ملتی که تارخ خود را نداند ، مجبور به تکرار آن خواهد بود .[/b]

پس بهتره به جای کیبردفرسایی بیهوده ، کمی مطالعه بفرمایید و از نظر علمی و عقلانی و تاریخی صحبت بفرمایید .
[/quote]

[right]تعجب میکنم از این که گفتم روی حرف من کلی بوده و من اون حرفا رو به شما نزدم.روی حرف من شما نبودید همه ما همه حتی خودم بودم.اما شما به خودتون گرفتین و من رو به کیبرد فرسایی متهم کردین (ععنی حرف بیخود نزنم) و گفتین چیزی نمیدونم. جالبه هیچ حرف من مخالف حرف شما نبود.اما شما اصلا به حرف من گوش ندادی و فقط متهم کردی.من حرف از اتحاد زدم و گفتم هرکی ظلم کرده جوابش رو هم به خدا خواهد داد.موفق باشین یا علی[/right]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بسم الله الرحمن الرحیم

توجه دوستان و اساتید رو به چند نکته جلب می کنم:

الف - از نظر اسلامی
1 - در اسلام هیچ حکمی برای حلال بودن ریختن بی دلیل خون هیچ کس حتی کفار نداریم. پس مبادا استدلال شود که چون به قولی اعتقاد تثلیث ارامنه اندکی شرک آلود است (که خود باز هم جای بحث دارد) و دولت عثمانی حداقل به ظاهر اسلامی بوده، پس حق داشته آنها را به خاک و خون بکشد.
2 - درباره کافران حربی، نیر اسراف در خون ریزی حرام است.
3 - در هیچ موردی اجازه قتل زنها و کودکان وجود ندارد.

ب - از نظر تاریخی
1 - به گواهی تاریخ جنایتهایی بر علیه ارامنه ترکیه انجام شده و ارامنه نیز جنایتهایی در ایران و بیش از آن در جریان حمله به قراباغ انجام داده اند.
2 - هیچ سندی نداریم که بگوید در ترکیه آن دسته ای کشته شدند که در جرمی بزرگ دخالت داشته اند.
3 - نکته مهم این است که ارامنه نیز مانند هر قوم و مذهب دیگری، دارای آدمهای خوب و بد هستند (مگر در مورد ایرانیان یا امت اسلام اینطور نیست؟) و نباید جرم و جنایت عده ای از آنها را به حساب همه نوشت.

ج - از نظر انسانی
1 - جنایت علیه بی گناهان، از هر قوم و قیبله و آیینی که باشند محکوم و منفور است. چه جنایتکار ارمنی باشد و مقتول ترک و چه برعکس
2 - به هر جنایت باید به صورت مجزا رسیدگی کرد

د - از نظر سیاسی
1 - به گواهی تاریخ جنایتهای زیادی بین اقوام همسایه انجام شده (نمونه اش لشکر کشی و قتل عامهای آغا محمد خان قاجار در گرجستان و ....)
2 - اینکه چرا این مسایل امروزه داغ میشود و رئیس جمهور آمریکا درباره کشتاری تاریخی (به فرض صحت مستندات) موضع گیری می کند، حکایت از برنامه ای بلند مدت برای ایجاد اختلاف و جنگهای طایفه ای و مذهبی در منطقه است. و خطر اصلی اینجاست.
3 - یک کار خوب می تواند مقابله به مثل و یادآوری جنایتهای آنها و اروپاییان و از طرفی دیگر تقویت وحدت حول دین، کشور، همسایگی و .. می باشد
  • Upvote 13

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در جایی از مقاله اشاره می کند که دیدار مارشیمون وسمیتقو در چهریق بوده است روستای چهریق قلعه دارد که اسماعیل آقا سمیتقو این قلعه را مرکز خودش کرده بود دیدار این دو فرد در کهنه شهر که چند سالی است اسم آن به تازه شهر تغیر پیدا کرد نیرو های مارشیمون یک روز قبل از دیدار از اورمیه به روستای هفتوان سلماس می آیند.سمیتقو نیرو هایش را شب قبل از دیدار در محله کرد های ساکن کهنه شهر مستقر می کند وارامنه ساکن کهنه شهر از این ماجرا بی خبر می ماند فردا در هنگام دیدار صحبت ها بین مارشیمون و سمیتقو شخصاً انجام می گیرد ولذا کسی نمی داند بین آنها چه گذشت.در پایان دیدار هر دو خوشحال وخندان با یکدیگر دست می دهند وهنگامی مه مارشیمون به کالسکه اش بر می گشت ،سیمتقو با تاپانچه اش از پشت سر هدف قرار می دهد.با صدای شلیک ارامنه از هر طرف مورد حمله قرار می گیرند بعضی به هفتوان برمی گردند و کرد ها به چهریق بر می گردند
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]ی[/background][/right][/font][/color][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][size=5][right][background=rgb(248, 248, 255)]ک از سخن از هردوت است (اگه اشتباه نکم ) مردمی که تاریخش را نداند مجبور است آنرا تکرار کند .[/background][/right][/size][/font][/color][/quote]
اشتباه میکنی!!
به هرحال قتل و عام یک ملت کامل کار خیلی وقیحانه وتوجیه اون با دروغ خیلی زشت تر هست زمان فرستادن این لینک هم نشون دهنده نوع تفکر کسی که این پست رو گذاشته
به هرحال عثمانی ها در نسل کشی صاحب سبک محسوب میشوند از یونانیان گرفته تا ارامنه وشیعیان و کرد ها و...
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
عثمانیان که برای راندن ارامنه وارد ایران می شوند در حقیقت اردوی اسلام قفقاز بودند که بعد از درگیری با ارامنه در جلفا وارد ایران میشوند تعداد نفرات این اردو بین 20000 الی 25000 نفر تخمین زده می شوند هر چند که نیرو های دیگری از عثمانیان در منطقه بودند و به یاری مدافعین محلی می امدند
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=#FF0000][b]به دلیل غیر مرتبط بودن با عنوان تاپیک , پست شما پاک شد.[/b][/color]
[color=#FF0000][b]SHAHABESAGEB[/b][/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
البته من چند تا لینک از نحوه کشتار ارامنه گذاشتم ک متاسفانه حذفش کردن دوستان به هر حال به راحتی میشه در اینترنت لینک های زیادی از کشتار ارامنه و نحوه این کشتار دید

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این تاپیک مربوط به کشتار مردم آذربایجان هست و نه قتل عام ارمنی ها ! پس نباید بحث رو منحرف کرد!
شما اگه در مورد قتل عام ارمنی ها مطلبی دارید , تو تاپیک خودش مطرح کنید.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.