death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

[quote][b]فارغ از اسنادی که روسیه و امریکا و... ارائه میدن[/b] تو یه بررسی منطقی ساده [b]با توجه به منش و وضعیت طرفین[/b] این کار از سوی کدام طرف محتمل‌تر هست؟[/quote]

شما سند و مدرک رو میذارید دنبال منطق پشت حمله می گردید؟ اونهم منطقی که با پیشفرض های شما بخونه؟
پاسخ عصبی به جنایات لاذقیه، به چالش کشوندن حتی سایه مداخله نظامی و متقاعد کردن طرف مقابل به مذاکره، بهترین ظرف زمانی حمله چون حضور بازرسان و درخواست های بازرسی پاسخ ضربتی رو به تاخیر می انداخت و یک مثنوی هفتاد من دیگه به کلفتی همون مثنوی که طرف مقابل برای تئوری استفاده معارضین میده.

تفاوت فقط اینجاست که همت و پشتکار و دقت غربی ها برای این مثنوی هفتاد من سند و مدرک معتبر (دیگه بیشتر از فیلم شلیک از مزه؟) ارائه میده، ما نشستیم مثل نماز جمعه شعار میدیم

و داشته باشید این نکته رو: همین نوع راکت دست ساز در یک سایز کوچکتر از حزب الله در القصیر دیده شده و در درگیری های معظمیه هم فیلم خود بچه های حزب الله هست که نموه ترموباریکش رو شلیک می کنن.
عملا نشستید منتظر لطف یا فراموش کردن غربی ها هستید که این وصله رو نچسبونن به حزب الله یا ایران. ویرایش شده در توسط Morteza313
  • Upvote 2
  • Downvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان از دیشب تا حالا یه مقداری فتیله جنگ پایین کشیده شده ، من شبکه های خارجی رو که نگاه می کردم اونا هم به این موضوع اذعان داشتن دلیلش فارس نیوز اعلام کرده که آمریکا یه پیشنهاد جدید به روسیه داده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[center][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10093/Xgs~0.jpg[/img][/center]
  • Upvote 6
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Morteza313' timestamp='1377763444' post='333827']
یعنی این آنالیز های قوی شما دوستان و فارس نیوز و باشگاه خبرنگاران کشته ما رو.
زحمت بکشید یه کف دست هم سند ضمیمه کنید به این ادعا های انقلابی
الیوت هاگینز یک بلاگر ساده صرفا با آالیز ویدئو های یوتیوب حتی تصاویر لحظه شلیک رو هم تونسته گیر بیاره و با سند ارائه کنه

[url="http://redhue.ir/img.php?image=2716_2_0af7.jpg"]http://redhue.ir/img...2716_2_0af7.jpg[/url]
[url="http://redhue.ir/img.php?image=5787_zydqvcg_3820.jpg"]http://redhue.ir/img...ydqvcg_3820.jpg[/url]
دریغ از یک جو غیرت یا تخصص تو ما ایرانی ها که همچین کاری بکینم، حالا هی ساعتی پول خرج کنن، ای دی فیک دخترونه بسازن تو فیسبوک و جاهای دیگه برن Shipping.
برین بخشنامه کومونیستی بزنین به فارس نیوز و مشرق و فلان جا که واستون مقاله حمایتی بدن بیرون.

به عینه دارم جلو چشمم میبینم.عاقبت اینطور حکومت کردن، اینطور اداره امور همون چیزیه که امروز در سوریه می بینیم
[/quote]
دوست عزیز انصافا شما که ادعای عقل کلی دارید و ما رو یک مشت بی سواد عوام میدونید با دیدن این عکس ها باورتون شده
اخه یک دلیل منطقی بیارید که حکومت بشار در این شرایط که همه چی به نفعشه و ارتش به خوبی داره پیشروی میکنه بخواد
چنین ریسکی بکنه یک بچه شیر خوار هم میدونه که این یک سناریو است برای باز کردن پای غرب در سوریه چون دارن می بینن کم کم داره تمام هزینه هاشون
به باد می ره خصوصا کشورهایی مثل ترکیه یا قطر یا عربستان که همه چیزشون رو رو این مساله گذاشتن
در ضمن در موضوع اداره امور و وقت تلف کردن باهاتون صد در صد موافقم ولی دیگه نباید یک تنه به قاضی رفت
این یک واقعیته که غرب می خواد هر طور شده حکومت سوریه رو نابود کنه حالا بحثه این که ما مشکل داریم و مدیریت ها غلطه و بی برنامگی
یک چیز دیگه است که این جا جای بحثش نیست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هنوز من موندم که شما چطور از این تصاوی نتیچه گرفتید راکت شیمیاییه، آقا مرتضی...
اگر میشه لینک مطلب را بدهید توضیحات خود نویسنده را اقلا بخونیم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این تِم که شما در پیش (رد کردن اسناد طرف مقابل بدون آوردن سند متقابل و تکیه به گزاره های شبه منطقی) گرفتید انفعال و Denial هست. یکی از 7 مرحله مواجهه با خبر های اسف بار که مرگ عزیزان، شکست های احساسی، یا عقیدتی رو نشون میده (یک ریویو بفرمائید بهت و انکار ناشی از پذیرش قطعنامه رو). ادامه پیدا کنه در 6 مرحله خیلی راحت میرید میشینید همونجایی که امروز طرفداران حمله به سوریه نشستن و این اوج پشتوانه مردمی هست که امثال فارسنیوز درست کردن.

این راکت حکایت خیلی مفصلی داره، مهمات استاندارد نیست، حداقل لانچرش برگرفته از خانواده راکت های فلق هست، تقریبا در تمام حملات شیمیایی قبلی هم دیده شده و به عنوان حامل کلاهک شیمیایی معرفی شده.

[url="http://brown-moses.blogspot.co.uk/"]http://brown-moses.blogspot.co.uk/[/url]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خوب همینه دیگه چند تاعکس ازچند تا تیکه فیلم که معلوم نیست اصلا از کدوم زمانه از کدوم طرفه اصلا شاید خود فیلم برای انحراف افکار عمومی باشه بر دلیل عقل تصلی پیدا میکنه!

والله حرف های شما دقیقا مثال کسانیست که میخوان به صورت مادی و مشاهداتی خدا رو اثبات کنن و خوب آخرش معلومه...

موفق باشید جناب متفکر :rose:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Morteza313' timestamp='1377764671' post='333837']
شما سند و مدرک رو میذارید دنبال منطق پشت حمله می گردید؟ اونهم منطقی که با پیشفرض های شما بخونه؟
پاسخ عصبی به جنایات لاذقیه، به چالش کشوندن حتی سایه مداخله نظامی و متقاعد کردن طرف مقابل به مذاکره، بهترین ظرف زمانی حمله چون حضور بازرسان و درخواست های بازرسی پاسخ ضربتی رو به تاخیر می انداخت و یک مثنوی هفتاد من دیگه به کلفتی همون مثنوی که طرف مقابل برای تئوری استفاده معارضین میده.

تفاوت فقط اینجاست که همت و پشتکار و دقت غربی ها برای این مثنوی هفتاد من سند و مدرک معتبر (دیگه بیشتر از فیلم شلیک از مزه؟) ارائه میده، ما نشستیم مثل نماز جمعه شعار میدیم

و داشته باشید این نکته رو: همین نوع راکت دست ساز در یک سایز کوچکتر از حزب الله در القصیر دیده شده و در درگیری های معظمیه هم فیلم خود بچه های حزب الله هست که نموه ترموباریکش رو شلیک می کنن.
عملا نشستید منتظر لطف یا فراموش کردن غربی ها هستید که این وصله رو نچسبونن به حزب الله یا ایران.
[/quote]
جناب مطلع ، محض اطلاعت از همین دست فیلمها در فیسبوک بر علیه مخالفان اسد منتشر شده . اصلا فکر کنم اون عکسایی که گذاشتی مربوط به فیلمیه که ارتش سوریه منتشر کرده و ادعا کرده مخالفان رو در حال شلیک تسلیحات شیمیایی نشون میده . این نشونهء بی اطلاعی خود شماست ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
"فکر می کنید؟"

اینقدر حتی به خودتون زحمت نمیدید چهارتا مرجع رسمی رو سرچ کنید و اثبات کنید که ارتش سوریه فیلمی که لرزان و خیزان از یک منطقه محو گرفته شده رو به عنوان سند! منتشر کرده؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='ShahryarHedayati' timestamp='1377723365' post='333690']
اخه برادر من چیزی از پدافند هوایی و کادر سازمانی ارتش سوریه نمونده که بخواد کروز منحرف کنه . حتی افسر وفاداری هم نموند
[/quote]
و صد البته این ارتشی که الان داره می جنگه و بمباران می کنه و پیشروی یحتمل از فرشتگان الهی هستن که به نصرت حزب الله اومدن.
و در اون طرف هم با اینکه تسلیحات پدافندی به تروریست ها رسیده ولی خوب محض رضای خدا استفاده ای از اونها برای زدن جنگنده های اسد نمی کنن و صد البته به دلیل نداشتن متخصص برای اونها ممکنه باشه و مجددا حتما خیلی اینها پاک هستن و مستشار از تمام دنیا اونجا نیست که برای اینها سیستم پدافندی فعال کنن.

[quote name='era_923' timestamp='1377715321' post='333564']
شما از همون اولش هم با این دولت مشکل داشتید و هر مسئله ای رو مستقیم و غیر مستقیم به اون ربط میدید.
عزیز من، آخه یک بار جملات خودتون رو بخونید از اول، پر از تناقض هست. مگر اسراییل در زمان ریاست جمهوری آیت الله خامنه ای و رهبری امام در سال 1982 به لبنان حمله نکرد؟ مگر صدام زمانی که امام رهبر این کشور بود به خاک خودمون تجاوز نکرد؟ مگر آمریکا زمان امام و رهبری توی روز روشن هواپیمای مسافربری ما رو با 290 مسافر توی آسمون پودر نکرد؟ اونها هم لبخند دیپلماتیک تحویل میدادن؟ آخه مگر در جمهوری اسلامی، دولت فرماندهی کل قوا رو به عهده داره که قرار باشه در مقابل حمله ی آمریکا به ایران، لبخند دیپلماتیک تحویلشون بده؟!! مگر در زمان دولت احمدی نژاد تهدید مقامات آمریکا برای حمله به ایران چندین برابر نشد؟
حمله به سوریه چه ربطی به دولت روحانی داره آخه؟ این تحولات سوریه برنامه ریزی شده، تمام اینها قرار بوده اتفاق بیوفته مهم هم نیست چه دولتی سر کاره. واقعا این تاپیک تحولات سوریه جای این تسویه حساب های سیاسی نیست.
[/quote]
رهبر ما توی ایران به سیاست های دولت فشاری وارد نمی کنه مگر از خطوط بگذره و در عین حال به سازمان های زیر مجموعه خودش هم تاکید می کنه خللی در کارش ایجاد نکنن و بعضا حتی اشتباهات اونها رو قبول می کنه تا عمل اشتباهی انجام بدن و نتیجه برشون مکشوف بشه مثل قضیه تعلیق و.....
رهبر در ایران دیکتاتور نیست ولی عده ای نمی خوان این رو بفهمن.
1982 ما دیگه برای دنیا خطری به اون معنا نبودیم و قدرت فعلی رو هم نداشتیم.مثال بی مورد و ناقض هست
صدام در اوج قدرت و با پشتیبانی تمام دنیا بود و دیوانگی و حرصش باعث شد به ما حمله کنه
هواپیمای ما هم در همون خط بالا توضیح دادم
اصولا تاریخ همینطوری در خلا که نمی مونه و همیشه افراد و جوامع در کنش هستن اینکه الان ایران رو با اون دهه ها مقایسه کنیم فقط غلط اندازی هست.

دولت فرماندهی کل فوا نداره ولی می تونه پشتیبانی و همراهی نکنه مگر همین دولتیون و اذنابشون نبدن که قطعنامه جام زهر رو به امام دادن ؟ چرا امام نگفت من این جام شهد رو می نوشم؟؟؟ چرا تا آخرین روز حیاتشون دیگه سخنرانی نکردن؟ چرا در اون مدت تا ارتحالشون حتی یک لبخند هم نزدن؟؟؟
دولت؟؟؟؟ باعث خیلی از اتفاقات دولت ها هستن در تمام دنیا هم همینطور هست.
وقتی مردم و دولت پالش دوستی و عقب نشینی می فرستن فکر کردین دشمن عقب می شینه نه حمل بر ضعف می کنه و یک قدم جلوتر میاد

زمان احمدی نژاد وقتی پشت تریبون می رفت بدون ذره ای ترس آمریکا رو به باد تندی خودش می گرفت و اونها هم می گفتن بابا اینها مخضون تعطیله ول کنین فایده نداره به خاطر همین فقط رفتن به طرف تحریم اقتصادی ولی وقتی ببینن که دولتی (بلا تشبیه میگم منطور دولت فعلی نیست) سست عنصر و بی اراده و ترسو حاکمه معلومه که شیر میشن.

این اتفاقات شاید تقصیر آقای روحانی نباشه واقعا اما شرایط جامعه رقم زنننده کنش های دشمن هست. اونها فهمیدن تحریم اثر کرده و مردم کمی تغییر رفتار دادن و انشقاق داخلی در صفوف سیاسی هم که گفتن نداره دولت بعدی در ایران هم با رای 51 یعنی دولتی نه چندان قوی مجلس هم مشخصه و...... نمی خوام بحث سیاسی بکنم این بحثی استراتژیکی هست یعنی اینکه با جمعبندی نهایی به این نتیجه رسیدن که این دولت دولت نهم و دهم نیست که با تمام قوا لج کنه بگه من سرمم بره پدرتون رو درمیارم بلکه دولتی با تفکر و تعاملی از نوع دیگر هست پس تاکتیک ها و استراتژی های اونها خیلی راحت تر میشه.

[quote name='lordashrafi' timestamp='1377717630' post='333600']
ای خدایا یعنی میشه کمک کنی بشار جنگو ببره ما دماغ این کالآف دیوتی رو چنان بسوزونیم که دیگه نزدیک کامپیوترهم نشه!
[/quote]
خودت اذیت نکن برادر اگر شما این بنده خدا رو الان داری می شناسی ما این رو چند ساله می شناسیم این از همون اول از این نظریات می داد و همیشه هم یک خط در میان در حال اخراج بوده روزی به دلیل توهین یک روز حرف بی منبع و ...... این اواخر هم اخراج دائم شده بود تا جایی که من می دونم ولی ظاهرا سیاست های میلیتاری هم تغییر عوض شده و چجوری نمی دونم این آقا اکانتش باز شده و ما دسترسی به اکانت و مشخصاتش نداریم ولی اون داره.

البته خوب ما جگر نیستیم و تحریکات رو خوب زیر نظر داریم و حواسمون هست.

تعدادی داخلی داریم مصداق بارز اون آیات قرآن در مورد منافقین هستن وقتی مومنین میگن بریم جنگ میگن ما کار داریم زن داریم بچه داریم هوا گرمه و..... و نمی رن و در خفا هم زیر پای مومنین رو می کشن و وقتی ضربه ای به سپاه خودی می خوره عین کفتار و بوف های بد شگون از راه می رسن و میگن نگفتیم ما بهتون نگفتیم نکنین اینم نتیجه اش دیدی خدا با ماست چون حرفمون درست از آب در اومد و وقتی هم پیروزی نصیب سپاه اسلام میشه بی حرف به گوشه ای میرن تا دوباره فرصتی برای حرف مفت گیر بیارن.

اینقدر که اسلام و کشور ما از منافقین ضربه خورده و اینقدر که از دوستان و اذناب غرب و غربزده ضربه خورده از هیچ کس نخورده. اینقدر ما از رعب و وحشت و حسابگری مادی اینها ضربه خوردیم از کسی نخوردیم.

خداوند لعنت کنه هرچی منافق داخلی و خارجیه.
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

گویا قرار حمله برای جمعه شب ( یعنی امشب یا فردا شب ) برنامه ریزی شده و قراره از پایگاه آمریکا در قطر هدایت بشه ( جای تعجب داره !!! )

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]شما سند و مدرک رو میذارید دنبال منطق پشت حمله می گردید؟ اونهم منطقی که با پیشفرض های شما بخونه؟

عملا نشستید منتظر لطف یا فراموش کردن غربی ها هستید که این وصله رو نچسبونن به حزب الله یا ایران.[/quote]
این تصویر رو ببینین:

[url="http://www.nti.org/media/images/gsn/daily-issue_image_2009-11-23_nw_20091120_8953.jpg"]http://www.nti.org/m...091120_8953.jpg[/url]

این موشک رو روسیه به ایران تحویل داده و این عکس موقع انتقال موشک از شمال به تهران گرفته شده!

این شد سند؟!!!

عزیز من، عکس و فیلم و این جور چیزا که به خودی خود سند نمیشه! اگه قرار باشه هر حرف و هر عکسی رو بدون منطق بپذیریم دراینصورت باید به عقلانیتمون شک کرد؛ نه اینکه بگیم چون عکس هست، پس دلیل منطقی خواستن بی عقلیه.

منطق میگه استفاده اسد از سلاح شیمایی در این شرایط، به ضررشه و زیانش خیلی بیشتر از سودش هست. بنابراین منطقی نیست که اسد استفاده کننده این سلاح ها و عامل حمله بوده باشه. حالا طرف مقابل هم باید دلایلش رو مطرح کنه یا اینکه اسناد قابل اتکایی ارائه بده. نه اینکه هر عکس بی پدر و مادری رو (بی پدر و مادر یعنی معلوم نیست از کجا اومده) به عنوان سند قبول کنیم. اگه اینجوری باشه شما هم مجبورید قبول کنید ایران توپول ام داره. چون من سند ارائه دادم!!!
______________________ ویرایش شده___________________

راستی، نظر جناب ops و هلیا خانم هم قابل تامله. که البته جناب 100 هم اشاره کردن. به هرحال، الان شرایط برای جنگ مهیاست. حالا امروز و فردا شدنش می تونه صدها دلیل داشته باشه. فعلا هیچ چیز قطعی نیست. شاید حمله ای بشه، شاید نشه، شاید حمله خیلی محدود باشه، شاید فقط موشکی اما خیلی شدید باشه، شاید سوریه واکنشی نشون نده، شاید جنگ اسلسی راه بندازه ...

یا حق
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان شاید مثلا اگه به صورت [color=#FF0000][size=8]اسمی[/size][/color] یه پایگاه کوچک به سوریه در جنوب کشور میدادیم و اون پایگاه رو با مستشاران :winking: و تسلیحات ایرانی فروخته شده به سوریه :winking: پر میکردیم میتونست موثر واقع بشه؟؟؟

در واقع جوری که نه سیخ ما بسوزه و نه کباب اونا و فقط بوش همسایه های لی لی پوتی مارو که خیلی پر رو شدن با صدها موشک به سال تاسیسشون برمیگردونه؟؟

نظر دوستان چیه؟؟؟

حتی در ازاش یک پایگاه در سوریه میشد گرفت برای دسترسی به مدیترانه و حمایت بهتر حزب الله

حساب کنید در صورت حمله به سوریه این پایگاه صدها موشک فاتح 110 رو روانه ناوگان پنجم و کشور قطر و همچنین از موشک های شهاب علیه عربستان استفاده میکرد.

البته عواقبشو نمیتونم حدس بزنم....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خوب آقا مرتضی اول تشکر می کنم که این بحث را باز کردید و منابع جالبی قرار دادید.
خیلی عالی است.

اما در خصوص مطالب همین لینک شما می گه:

[left]Just to clarify, as it's confused some people,[b] the August 21st CW attack was at night,[/b] but this video shows the munition being used by the government forces, something it has used several times before (see here), [b]so while it might not be the CW attack[/b], it shows the government using them. I also believe there's a high explosive version of this munition as well, as seen in Homs.[/left]

بنا براین خود نویسنده یک ان قلت اساسی به نوشتش وارد کرده و می دونه که ساعت تصویر و حادثه از حیث شب و روز هماهنگ نیست.
بعدهم میگن:

[left]Update I've just been contacted by the activists who filmed this, who said "This is fired from the areas to the east and [b]north east of Al-Mezzeh Airport around Daraya[/b]."[/left]

من نمی دونم فرودگاه الموزه در اطراف درعا کجاست و چقدر با محل حادثه فاصله داره ولی دوستانی که مطلعند می تونند در این رابطه به ما توضیح بدهند.
این از این قسمت....

در [url="http://rogueadventurer.com/2013/08/29/alleged-cw-munitions-in-syria-fired-from-iranian-falaq-2-type-launchers/"]لینکی[/url]که در متنشون قرار دادن من این مطالب را دیدم:

[left][b]It is possible that these munitions are not CW delivery devices at all, and are designed to carry a fuel-air explosive (FAE) or HE payload. FAE rockets of similar construction can be seen in the US Surface-Launched Unit[/b], Fuel-Air Explosive (SLUFAE) and Israeli CARPET rockets. It is also a possibility that the munitions were produced in several variants, including a CW variant, or that certain rockets were converted to carry a CW payload at some point after manufacture. FAE or HE weapons could, with varying degrees of difficulty, be converted to deliver a liquid CW payload by replacing the payload of the munition with a chemical agent. A yellow band, seen on one of the munitions (image below), may indicate a different fill type. The warhead in question appears to contain a powdered substance which is more likely to be a HE fill.[/left]

این متن خودش برای این که ثابت کنه این تصویر هیچ سندیتی نداره کافی است که من یکی از قسمت هایی که این موضوع را بهش اشاره کرده براتون قرار دادم.

این حرفا فقط اثر اقناع افکار عمومی داره که با ایجاد شک در ذهنشون برا ساس مکانیسم اقناع در مغز باعث بشن یک تئوری ضعیف هم تراز یک تئوری قوی قرار بگیره. و الا اگر بنا به دلیل محکمه پسند باشه خود همین نوشته ها برای رد ادعاشون کافیه. با توجه به دسترسی این دو وبلاگ نویس به اخبار و منابع اطلاعاتی و داشتن ارتباطاتشون در سوریه من بعید می دونم فقط صرفا وبلاگ نویس باشند...
به نظر میاد اقلا خبرنگار هستند.
  • Upvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right][color=#4B0082]سلام[/color][/right]
[right][font=tahoma,geneva,sans-serif][size=4][color=#4B0082]من از دوستانی که معتقدند که سوریه از سلاح شیمیایی استفاده کرده فقط یک سوال می پرسم!! :thinking: ا[/color][/size][/font][/right]
[right][font=tahoma,geneva,sans-serif][size=4][color=#4B0082][size=5]فارغ از همه اسناد و تصاویر و فیلمهای موجود چه دلیل منطقی برای دولت سوریه متصور هستید که در این شرایط که همه منتظر بهانه برای حمله هستند از سلاح شیمیایی استفاده کنه؟[/size]در شرایطی که بدون این سلاح هم مشکلی نداره. شما اگر به این سوال جواب بدید خیلی ممنون میشم[/color][/size][/font][/right]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.