death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

[color=#000000][font=Tahoma][size=3]افسر سوری: 13 خلبان سوری پیمان بسته‌اند تا «اسکادرانی از عوامل استشهادی برای حمله به ناوهای آمریکایی» تشکیل دهند.[/size][/font][/color]

[color=#000000][font=Tahoma][size=3]"سید واثق البطاط" رهبر گروه موسوم به «جیش المختار» در عراق، تهدید کرد که در صورت تجاوز به خاک سوریه، این گروه منافع دولت امریکا در عراق را هدف قرار خواهد داد.[/size][/font][/color]
http://upcity.ir/images2/86188300618613143894.jpg ویرایش شده در توسط overlord70

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='overlord70' timestamp='1377784171' post='333961']
[color=#000000][font=Tahoma][size=3]افسر سوری: 13 خلبان سوری پیمان بسته‌اند تا «اسکادرانی از عوامل استشهادی برای حمله به ناوهای آمریکایی» تشکیل دهند.[/size][/font][/color]

[color=#000000][font=Tahoma][size=3]"سید واثق البطاط" رهبر گروه موسوم به «جیش المختار» در عراق، تهدید کرد که در صورت تجاوز به خاک سوریه، این گروه منافع دولت امریکا در عراق را هدف قرار خواهد داد.[/size][/font][/color]
[url="http://upcity.ir/images2/86188300618613143894.jpg"]http://upcity.ir/ima...18613143894.jpg[/url]
[/quote]
استشهادی چرا... یه عملیات جسورانه انجام بدن.... بر فرض عبور از موشک‌ها، فالانکس هست که دیگه اینقدرها هم لگن نیست!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=4] [/size]

[quote] وی تصریح کرد:« در صورتی که نیروهای دفاع هوایی نتوانند با تهاجم هوایی مقابله کنند، خلبانان رزمنده آماده حمله به هواپیماهای غربی و برخورد با آنها و منفجر کردن خودشان هستند.»[/quote]
مسئله اینه که شما نیتونی حتی به چند کیلومتری این هواپیماها برسین چه برسه به اینکه خودتون و بکوبین بهش!!!
شما نزدیک شدنتون راست باشه... انتحار پیشکش، با مسلسل هواپیما هم میشه یه کاری کرد.

[size=4] [/size]
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='overlord70' timestamp='1377784171' post='333961']

[url="http://upcity.ir/images2/86188300618613143894.jpg"]http://upcity.ir/ima...18613143894.jpg[/url]
[/quote]

خب اگه میتونن به ناوها نزدیک بشن چرا استشهادی.بزنن و در برن.این شدنیه به نظرتون دوستان؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تام هاوک 2500 کیلومتر برد داره و به راحتی امکان عقب رفتن تا قبل از جبل الطارق و بالای آفریقا هست که بشه از فاصله موثر موشکها رو شلیک کرد و هیچی هم بهش نرسه
اما اینجا باید دید روسیه و ماهواره هاش چکار میکنند و میتونند یک سیستم هشدار برای مسیر موشکها فراهم کنند ؟
فکر کنم هرچی دارپا تو این چند سال نمونه ساخته تست میشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='death' timestamp='1377773128' post='333906']
شما يه دوري تو سايت بزن نصف اطلاعاتي ك گفتي غلط بود
[/quote]
من اطلاعاتی دادم که خودم نمی دونم؟

[quote name='aZ0zA9' timestamp='1377781027' post='333946']
نه داداش گلم اصلا هم ما ضعیف نیستسم اون بیشرفا بیش از حد قوی هستند اما همشه کمیت و کیفیت تجهیزات نظامی در مقابل کیفیت و نوع تاکتیک نظامی شکست خورده درسته ما زورمون از لحاظ نظامی به اونها نمیرسه در زمینه جنگ کلاسیک ولی تو چنگهای غیر متعارف و نامتقارن و چریکی حتما شکست میخورند از ما بدجور هم شکست میخورند
[/quote]
نمی خوان تاپیک به انحراف بره اما:
اخرین جنگ های چریکی ایران کی بوده که اینطور مطمئن حرف می زنید؟
تا من یادمه اخرین بار با پژاک بود که یکی دو سال پیش رخ داد و سپاه هم تلفات زیادی داد.در ضمن سپاه نیروهای زیادی هم اعزام کرد که خودم شاهدم.سپاه برنده شد اما به چه قیمتی؟
  • Upvote 1
  • Downvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=5][b]راهپیمایی سراسری جمعه در حمایت از مقاومت/ اعلام آمادگی جوانان ایرانی برای جهاد در سوریه[/b][/size]
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920607000838
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='fath' timestamp='1377766247' post='333850']

رهبر ما توی ایران به سیاست های دولت فشاری وارد نمی کنه مگر از خطوط بگذره و در عین حال به سازمان های زیر مجموعه خودش هم تاکید می کنه خللی در کارش ایجاد نکنن و بعضا حتی اشتباهات اونها رو قبول می کنه تا عمل اشتباهی انجام بدن و نتیجه برشون مکشوف بشه مثل قضیه تعلیق و.....
رهبر در ایران دیکتاتور نیست ولی عده ای نمی خوان این رو بفهمن.
1982 ما دیگه برای دنیا خطری به اون معنا نبودیم و قدرت فعلی رو هم نداشتیم.مثال بی مورد و ناقض هست
صدام در اوج قدرت و با پشتیبانی تمام دنیا بود و دیوانگی و حرصش باعث شد به ما حمله کنه
هواپیمای ما هم در همون خط بالا توضیح دادم
اصولا تاریخ همینطوری در خلا که نمی مونه و همیشه افراد و جوامع در کنش هستن اینکه الان ایران رو با اون دهه ها مقایسه کنیم فقط غلط اندازی هست.

دولت فرماندهی کل فوا نداره ولی می تونه پشتیبانی و همراهی نکنه مگر همین دولتیون و اذنابشون نبدن که قطعنامه جام زهر رو به امام دادن ؟ چرا امام نگفت من این جام شهد رو می نوشم؟؟؟ چرا تا آخرین روز حیاتشون دیگه سخنرانی نکردن؟ چرا در اون مدت تا ارتحالشون حتی یک لبخند هم نزدن؟؟؟
دولت؟؟؟؟ باعث خیلی از اتفاقات دولت ها هستن در تمام دنیا هم همینطور هست.
وقتی مردم و دولت پالش دوستی و عقب نشینی می فرستن فکر کردین دشمن عقب می شینه نه حمل بر ضعف می کنه و یک قدم جلوتر میاد

زمان احمدی نژاد وقتی پشت تریبون می رفت بدون ذره ای ترس آمریکا رو به باد تندی خودش می گرفت و اونها هم می گفتن بابا اینها مخضون تعطیله ول کنین فایده نداره به خاطر همین فقط رفتن به طرف تحریم اقتصادی ولی وقتی ببینن که دولتی (بلا تشبیه میگم منطور دولت فعلی نیست) سست عنصر و بی اراده و ترسو حاکمه معلومه که شیر میشن.

این اتفاقات شاید تقصیر آقای روحانی نباشه واقعا اما شرایط جامعه رقم زنننده کنش های دشمن هست. اونها فهمیدن تحریم اثر کرده و مردم کمی تغییر رفتار دادن و انشقاق داخلی در صفوف سیاسی هم که گفتن نداره دولت بعدی در ایران هم با رای 51 یعنی دولتی نه چندان قوی مجلس هم مشخصه و...... نمی خوام بحث سیاسی بکنم این بحثی استراتژیکی هست یعنی اینکه با جمعبندی نهایی به این نتیجه رسیدن که این دولت دولت نهم و دهم نیست که با تمام قوا لج کنه بگه من سرمم بره پدرتون رو درمیارم بلکه دولتی با تفکر و تعاملی از نوع دیگر هست پس تاکتیک ها و استراتژی های اونها خیلی راحت تر میشه.
[/quote]

برادر عزیز، فکر میکنم شما پست من رو اشتباهی گرفتید. من اصلا حرفی از دیکتاتور بودن یا نبودن رهبری نزدم و یا اصلا نگفتم دولت هیچ اختیاری نداره. اون عزیزی که من در جوابشون اون مطلب رو نوشتم داشتن میگفتن حمله به سوریه نتیجه لبخند های دیپلماتیک آقای روحانی هست! این حرف خلاف تمامی مبانی منطقی هست.

بیایید فرض کنیم حرف شما درست هست و قیاس ایران امروز با سال ۱۹۸۲ قیاس نابه جایی است. پس مقایسه ای با دولت قبلی می کنیم که از نظر شما ایران در اوج قدرت سیاسی قرار داشته و تمامی رتوریک ها و شعار هاش علیه آمریکا و کشور های غربی به جا بوده. دولتی که بدون 'ترس' میرفت میاستاد تو سازمان ملل همه چی میگفت.
حال ببینیم این شجاعت و دلاوری و بعضا حرف های تند و تیز بدون ذره ای سیاست و پر از احساسات، چه نتیجه ای برای کشور داشته؟
تحریم ها رو چندین برابر نکردن که کردن.
تهدید ها برای جنگ علیه ایران کمتر نشد که چندین برابر شد.
تعداد کشور های حامی ایران یا حداقل بی طرف زیاد نشد که بسیار هم کمتر شد.
وجهه ی بین المللی ایران واقعا بهبود پیدا کرد از نظر شما؟
اقتصاد کشور که به شدت تضعیف شد و در عرض چند ماه ارزش پول ملی به یک سوم کاهش پیدا کرد
جرات کشور کوچکی برای تهدید حمله علیه مراکز هسته ای ایران چندین برابر شد.
اون قدر جرات پیدا کردن دانشمندان هسته ای مون رو توی روز روشن توی پایتخت کشور ترور کردن.

حالا چطور شد که یکدفعه بعد از انتصاب دولت جدید، جرئت حمله به سوریه رو پیدا کردن؟ یعنی قبلا که حمله نمی کردن به خاطر وجود دولت قبلی بود؟!! مگه کارهای قبلیشون در زمان دولت شجاع قبلی کم از اعلان جنگ علیه ایران داشته؟ چرا قصاص قبل از جنایت میکنیم؟ بله اگر دولت جدید ذره ای از منافع ملی کوتاه بیاد وظیفه هممون هست جلوش بایستیم. اما اینگونه حرف ها و پیش داوری ها رو چیزی غیر از تندروی و قضاوت سیاسی نمیشه نامگذاری کرد.
برادر عزیزم، فقط شما نیستید که خواهان عزت و اقتدار ایران هستید، ما هم معتقد به ایستادن علیه ظلم و جور و حرف زور هستیم، چه آمریکا باشه چه بزرگتر از اون. ولی هر چیزی راه و روش خودش رو داره و باید سیاست پشتش باشه. کجای احادیث ائمه دیده شده که گفته باشن همینجوری بدون هیچ نقشه و برنامه ای، با بی کلگی بزنی به دل دشمن؟ دشمنان ما خیلی بهتر از من و شما میدونن که وظیفه ی دفاع از ایران و مسئولیت دفاع از کشور در برابر تجاوز نه بر عهده ی دولت، که از وظایف رهبری است و از طرفی هم خیلی خوب میدونن رهبر ما کسی نیست که از منافع ملی ما ذره ای کوتاه بیاد. ویرایش شده در توسط era_923
  • Upvote 6
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Ximosi' timestamp='1377786520' post='333969']
به قیمت خاک وطنمون ایران :rose:
[/quote]
یعنی حاظری به خاطر کردستان همه کشور رو به باد بدید؟
  • Upvote 1
  • Downvote 21

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[b]خبرگزاری فرانسه به نقل از یک مقام آمریکایی: واشنگتن ناو پنجم خود را به شرق دریای مدیترانه اعزام می‌کند[/b] ویرایش شده در توسط jshafah

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Ximosi' timestamp='1377786520' post='333969']
به قیمت خاک وطنمون ایران :rose:
[/quote]
به قیمت خاک ایران که تموم نشد عزیز من!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='lordashrafi' timestamp='1377783036' post='333960']
نسبت تلفات ها منظورمه مثلا این طرف این تعداد تلفات داد اون طرف اون قدر این جوری باید مقایسه کرد طبس هم که اصلا جنگی رخ نداد خدا خودش کمرشونو خم کرد منظورم جنگ چریکی بود نه قافل گیری تو یه جنگ وسیع مثلا جنگ بین آمریکا با ایران دفعات محدودی میشه قافل گیر کرد یکی از جهنم هایی که برای آمریکا رخ داد جنگ رمادی بود که تو همین انجمن هست
اینم لینکش:[url="http://www.military.ir/forums/topic/25385-%D9%86%D8%A8%D8%B1%D8%AF-%D8%B1%D9%85%D8%A7%D8%AF%DB%8C/"]http://www.military....385-نبرد-رمادی/[/url]
[/quote]
تو طبس جنگی رخ نداد اما یک ایبر قدرت باید هواشناسی هم بکنه تا حمله کنه هرچند که شن ها مامور خدا بودند رو در حد مرگ قبول دارم
جنگ چریکی بین ایران آمریکا رخ نداده ولی تو افغانستان دهنشون آژانس شده آمریکایی ها

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='HAJJ_ABBAS' timestamp='1377787648' post='333974']
به قیمت خاک ایران که تموم نشد عزیز من!
[/quote]
فکر کنم منظورشون برای حفظ خاک وطن بود
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='jalalfalahi' timestamp='1377785826' post='333966']
من اطلاعاتی دادم که خودم نمی دونم؟

نمی خوان تاپیک به انحراف بره اما:
اخرین جنگ های چریکی ایران کی بوده که اینطور مطمئن حرف می زنید؟
تا من یادمه اخرین بار با پژاک بود که یکی دو سال پیش رخ داد و سپاه هم تلفات زیادی داد.در ضمن سپاه نیروهای زیادی هم اعزام کرد که خودم شاهدم.سپاه برنده شد اما به چه قیمتی؟
[/quote]
داش تلفات زیادی داد چون جنگ تو کوهستان بوده مگه آمریکاش تا الان چند تا تلفات تو جنگهای چریکی داده که اینطور میگید سپاه انقد تلفات داده در ضمن از این نظر میگم ما تو جنگ چریکی بهتریم چون اصولا نظاممون اینجور درست شده تو کشور خودمون کلا جون میده برای عملیات چریکی و امتیاز مثبتش هم اشنایی با محیط برای خودی هستش
در ضمن ایرانی ها تمام دوره های دلتا فورس رو زمان شاه دیدند بعد از پیروزی انقلاب و فروپاشی شوروی ایران تو روسیه آموزش ضد دلتا فورس هم دیده به اضافه آموزش های نوهد

[quote name='jalalfalahi' timestamp='1377787184' post='333972']
یعنی حاظری به خاطر کردستان همه کشور رو به باد بدید؟
[/quote]
داداش منظورت رو متوجه نه شدم خدایی ویرایش شده در توسط aZ0zA9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.