death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

پی نوشت: اردوغان و داعش همسادگی مبارک!

خوب خوبه بزار اردوغان هم یکم طعم ترس رو بچشه
یکم اون دور بر گرد و خاک راه بندازن بد نیست
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بعله جنایتی که در سوریه ارتش و دولت می کنه بسیار وحشیانه تر از صبرا و شتیلاست. کی در تاریخ اسرائیل ارتشش برای خفه کردن تظاهرات در یک شهرک مسکونی شیلکا انداخته به جون شهرک و کور به چپ و راست شلیک کرده؟

[CODE]

http://www.youtube.com/watch?v=ejpNqt6Ugho

[/CODE]
کی ارتش اسرائیل علنا یک بچه 15 ساله رو پوست کنده برای ترسوندن معارضین.

من در شیطان بودن اسرائیل اپسیلونی شک ندارم. این رو باید گفت تا مشخص باشه.
ولی اگر منطق بحث این بصیرتیه که شما می گید. خوب مشخصه چرا همه طرفها در این بحث شرکت نمی کنن دیگه. نه؟
یک نفر شاید اولویتش مسلمون بودنه و از سلطان خون مظلوم می ترسه ویرایش شده در توسط Morteza313
  • Upvote 6
  • Downvote 20

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کاملا روشن و مشخص بحث رو باز کردم و موضوع رو مطرح کردم فکر میکنم متوجه صحبت من نشدید یا شاید هم نمیخواید متوجه بشید. بشار اسد با وجود تمام اشتباهات (که من البته ضمن تایید اشتباهاتش اغراق شما در مورد اون رو نمیپذیرم) در حال حاضر در جبهه ی مقاومت هست و متحد نظامی سیاسی ما محسوب میشه و در کنار قوای مسلح ما. اگر اندکی دوراندیشی و بصیرت باشه علت حمایت از نظام سوریه مشخص میشه.
  • Upvote 9
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
متوجه دینی که من ازش حرف می زنم نشدید.

دین من، مذهب من، مذهبیه که امیرالمومنینش برای سه نار صد شاهی بیت المال ضمیمه شده به مال امرای قومش تنها موند و باخت خلافتش رو.

در تاریخ ائمه اطهار و سیره پیغمبر، بیارید موردی رو که اون بزرگواران بر روی کمترین ظلمی، حتی نون گرفتن از دست بچه چشم پوشیده باشند، بعدش من روی هر جایی که اینهمه قتل و شکنجه و غارت رو با ائمه و حرم خانوم زینب کبری و محور فلان توجیه کنید لالمونی می گیرم نفسم در نمیاد.
یک مورد حتی اگر دارید بسم الله.
  • Upvote 7
  • Downvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بحث تاپیک داره منحرف میشه البته این موضوع رو بارها در تاپیک سوریه به روشنی مطرح کردیم. من نگفتم بشار اسد بدون اشتباهه. نکته مهم و ساده شناخت جبهه هاست. عرض کردم شما نمیتونید به حکم سر زدن خلاف از یک سرباز جبهه رو به دشمن واگذار کنید و شاهد ریخته شدن خونهای بیشتر باشید. در وضعیت فعلی که در سوریه تمام دشمان شیعه به هر عنوانی به صورت نیابتی یا مستقیم در واقع در برابر جمهوری اسلامی قد علم کردند حمایت از نظام فعلی سوریه و حفظ اون تا گذر از وضعیت فعلی و رسیدن موعد انجام اصلاحات به حکم عقل سلیم بهترین کار هست. ادامه ای اگر هست در تاپیک سوریه ان شاا..
  • Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خیر اتفاقا بحث مسیر خوبی داره،
وحشی گری آریل شارون پرورده ذات درنده رژیم صهیونیستی بود و ما داریم مدل های زندش رو مورد بررسی قرار می دیم.

حالا که مثالی از عمل حضرت امیر به نصیحت خودش، یا بهتر بگیم قرائتی که از نصیحتش ارائه می دید ندارید. بهتره یک بعد دیگه مساله رو بررسی کنیم.
از کجا بفهمیم کدوم طرف حقه کدوم طرف باطل؟
در هر دو صورت، امنیت کشوری تحدید شده، اون کشور به کشور دیگه ای وسیع یا محدود لشگر کشی کرده و در اثر این لشگر کشی عده ای بی گناه کشته میشن. تفاوت صبرا و شتیلا با یرموک کجاست؟
  • Upvote 5
  • Downvote 13

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Morteza313' timestamp='1389634365' post='359120']
خیر اتفاقا بحث مسیر خوبی داره،
وحشی گری آریل شارون پرورده ذات درنده رژیم صهیونیستی بود و ما داریم مدل های زندش رو مورد بررسی قرار می دیم.

حالا که مثالی از عمل حضرت امیر به نصیحت خودش، یا بهتر بگیم قرائتی که از نصیحتش ارائه می دید ندارید. بهتره یک بعد دیگه مساله رو بررسی کنیم.
از کجا بفهمیم کدوم طرف حقه کدوم طرف باطل؟
در هر دو صورت، امنیت کشوری تحدید شده، اون کشور به کشور دیگه ای وسیع یا محدود لشگر کشی کرده و در اثر این لشگر کشی عده ای بی گناه کشته میشن. تفاوت صبرا و شتیلا با یرموک کجاست؟
[/quote]
شما متاسفانه اصولا توجهی به بحث ساده و روانی که من مطرح میکنم نمیشید. اصولا وقتی فرق بین بشار اسد و شارون رو متوجه نمیشید چه جای بحثی باقی میمونه. "تفاوت صبرا و شتیلا با یرموک کجاست؟" همه ی قصابهای عالم دست در دست دادند تا نظام فعلی سوره سقوط کنه از صهیونیستش تا سلفیش... شما این قصه رو با قصه ی صبرا و شتیلا مقایسه میکنید؟ اگر هنوز نفهمیدید کدوم طرف حقه کدوم طرف باطل همین تاپیک رو یکبار دیگه مطالعه بفرمایید شاید به نتیجه رسیدید.
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Electro_officer' timestamp='1389645258' post='359165']
تفاوت صبرا و شتیلا با یرموک کجاست؟
[/quote]

تفاوتی نمیبینم. هردو پر از دشمنان شیعه و تروریستها هستن!
یادتون نره آخرین حمله تروریستی ضد سفارت ایران در کجا برنامه ریزی شده بود
  • Upvote 12
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Reichsmarschall' timestamp='1389645926' post='359174']
تفاوتی نمیبینم. هردو پر از دشمنان شیعه و تروریستها هستن!
یادتون نره آخرین حمله تروریستی ضد سفارت ایران در کجا برنامه ریزی شده بود
[/quote]
من متوجه منظورتون نشدم رایش مارشال گرامی...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
الکترو جان میگم فرقی بین یرموک و صبرا و شتیلا نیست. هر دو مرکز پرورش تروریست هستن. اهالی یرموک که جواب محبتهای سوریه رو با همکاری با مخالفان مسلح دادن و صبرا و شتیلا که اون موقع پناهگاه تروریستهای ساف بود و الان پناهگاه سلفیهاست!
  • Upvote 15
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Morteza313' timestamp='1389634365' post='359120']
تفاوت صبرا و شتیلا با یرموک کجاست؟
[/quote]

فعلا با باقی افاضات شما کاری ندارم چرا که بارها و بارها و به ده ها بیان مختلف پاسخ مبسوطش داده شده ولی چون بر قلب کسی که بنای بر عناد و لجاجت کورکورانه داشته باشه مهر نهاده میشه میخ آهنین استدلال ما در ذهن منجمد شده شما فرو نخواهد رفت و این خط رسوای تشکیک و شبهه افکنی هر گاه که تشت رسوایی جبهه سیاه اراذل و اوباش آدمخوار و حامیان خارجی اونها از یک طرف بام سوریه به زمین بیفته به صورت خودجوش در سایت ظاهر خواهد شد و ندای استغاثه وا اسلام و وا عدالتش در سوگ دولت ناکام آل ابی سفیان قرن بیست و یکم به هوا خواهد رفت !
اما از جمله پایانی شما نمیشه گذشت چون یک نمونه کلاسیک از وارونه کردن وقیحانه تاریخ هست. تفاوت صبرا و یرموک در کجاست ؟؟؟ حالا من به شما می گم !
تفاوت در این جاست که بعد از تسلیم رسمی سازمان آزادیبخش فلسطین و خروج چریک های فلسطینی از لبنان به سوی تونس که به منزله پایان رسمی جنگ بود ارتش متجاوز و اشغالگر صهیونیست بر اساس قوانین و کنوانسیون های نوشته شده توسط حامیان خودش موظف بود امنیت مناطق اشغالی و جان سکنه غیر نظامی اون رو تامین کنه. یعنی دقیقا همون کاری که ارتش سوریه و غیور مندان حزب الله در القصیر و سفیره و سایر مناطق مفتوحه انجام دادن و میدن به نحوی که با باز پس گیری هر منطقه از دوستان جگرخوار شما اهالی اون منطقه بی فوت وقت و با خوشحالی مثال زدنی به سر خانه و کاشانه شون بر می گردن که این ناشی از احساس امنیت ایجاد شده توسط نوادگان واقعی حیدر کرار هست.
اما دوستان اسرائیلی شما به جای این کار کفتارهای فالانژیستشون رو تجهیز کردن و اونها رو به جان سکنه غیر نظامی دو منطقه تسلیم شده و بی خطر انداختن تا با کشتن زنان و بچه های چریک هایی که در جنگ داخلی لبنان بارها مفتضحانه ازشون شکست خورده بودن عقده های حقارتشون رو تشفی بدن. یعنی دقیقا همون کاری که برادران سلفی شما در مناطق علوی نشین سوریه و با اسرای بیمارستان کندی و امثالهم می کنن.
[b]روشن شد تفاوت در کجاست و شباهت در کجا ؟[/b]
[quote]تفاوتی نمیبینم. هردو پر از دشمنان شیعه و تروریستها هستن![/quote]
رایشمارشال جان احیانا شما با حاج آقای دانشمند نسبتی چیزی ندارید ؟ icon_cheesygrin ویرایش شده در توسط bigdelimohamad9
  • Upvote 15
  • Downvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
زمانی ک فالانز ها حمله کرده بودن هیچ نظامی در منطقه نبود ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Reichsmarschall' timestamp='1389647392' post='359184']
بیگدلی جان یخ بدم خدمتتون؟
تا جایی که تاریخ نشون میده این فلسطینیهای مظلوم(!) در هر شرایطی دشمن شیعه و ایرانی بودن و هستن و خواهند بود و این شما و برادران وحدتیتون هستید که سرها رو زیر برف فرو کرده، تمام خیانتهای سگهای هار فلسطینی رو توجیه میکنید تا از اعلام رسمی شکست سیاست ایران در قبال مساله فلسطین و قدس شریف(!) جلوگیری کنید. در ضمن این برادران سلفی من متحد برادران شما در حماس هم هستن! ربط دادن من به دانشمند و سلفیها به شکل همزمان بینهایت بامزه هست و وقتی که طرز فکر شما منو به همدستی با سلفیها یا افراطیهای شیعه متهم میکنه به درستی عقایدم اطمینان پیدا میکنم.
کلمات ابلهانه تشکیک و شبه افکنی و این لغات تکراری دیگه اثر چندانی نداره برادر من. تشکیک در چی؟ در حقیقت اینکه ما هزار بار از یک سوراخ گزیده شدیم و بازهم افرادی مثل شما بخاطر آرمان قدس شریفشون، ما رو به گزیده شدن برای بار چندم تشویق کردن. شما ایرانی هستی؟ شما شیعه هستی؟ هویت شما چیه؟ خوشبختانه اعمال سگهای حماس در ماجرای سوریه چهره پلید تروریسم کثیف فلسطینی رو مشخص کرد. این سگها حتی پاچه اسد که همنژادشون بود رو هم گرفتن. علاقه شما و دوستانتون به افکار منحرف سید قطب تنها به شکست همه جانبه ایران منتهی شده. هنوز هم قضیه مرسی و ماست مالیهای شما و آقا رسول رو به خاطر دارم. پس دیگه بهتره روتون رو کم کنید.
[/quote]
هرچند که به وضوح بخش اول عرایضم در پاسخ به کاربر مرتضی-313 بود و ارتباطی با شما نداشت ولی از اونجا که ضمیر صاحبش رو پیدا می کنه ! اینکه شما پاسخ به کاربری که علی الظاهر در قضایای سوریه مخالف شماست و از اونور بام افتاده رو به خودتون گرفتید حکایت از خیلی چیزها می کنه !!!
برادر عزیز من دوست و خیرخواه شما هستم نه دشمنتون پس یه بار دیگه می پرسم ؟ فأین تذهبون ؟
[quote]زمانی ک فالانز ها حمله کرده بودن هیچ نظامی در منطقه نبود ؟ [/quote]
هیچ مرد زیر 40 سالی نبود چه رسد به نظامی.
  • Upvote 6
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب بیگدلی
آقای مرتضی 313 این سوال رو بیان کردن و چون من جوابش رو دادم (اونهم دوبار) مشخصا منظور شما به من برمیگرده. اختلاف من با آقا مصطفی و ایشون به این برمیگرده که این دوستان مخالف عملکرد اسد هستن ولی من از اینکه دشمنان بشریت به هر شکلی نابود بشن خیلی هم خوشحال میشم. البته در اینکه اسد فرشته نیست (و ممکنه بعد از پیروزی تازه به جون حزب الله و شیعه ها بیفته تا کنترلشون کنه) با این دوستان موافقم. مساله در مورد داوری ماست. یکجا چون شارون به شکل غیرمستقیم در کشتاری دست داشته، کولی بازیهای فلسطینیها رو عینا تکرار میکنیم. در جای دیگه که اتفاقا همین فلسطینیهای خبیث حضور دارن(یرموک) کاملا چشمها رو بر کشتار میبندیم. پس این نشون میده که ما از نظر راهبرد فرقی با غرب نداریم و هدف از نظر ما هم وسیله رو توجیه میکنه. به صرف حضور اسد در محور مقاومت، تمام اقدامات ارتش سوریه رو تایید میکنیم ولی رفتار مشابه اسراییل با همون نوع تروریسم رو جنایت میدونیم.
اگر تند رفتم از شما عذر میخوام ولی بدونید پافشاری روی اشتباهات نتیجه خوبی نداره.

[color=#b22222]ویرایش شد [/color]
[color=#b22222]worior[/color]
  • Upvote 15
  • Downvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.