death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

[quote name='iran_400' timestamp='1407418854' post='399719']
کسی میدونه کدوم مناطق و شهرها دست ارتش آزاد در سوریس؟ ویکیپدیا مال النصره رو هم سبز زده

[url="http://en.wikipedia.org/wiki/Template%3ASyrian_civil_war_detailed_map"]http://en.wikipedia....ar_detailed_map[/url]
[/quote]
ارتش آزاد جز در جنوب درعا و قنیطره و اونجا هم از صدقه سر ارتش اسرائیل و کماندوهای امریکایی مستقر در اردن جای دیگه ای وجود خارجی نداره !
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='bigdelimohamad9' timestamp='1407419406' post='399724']
ارتش آزاد جز در جنوب درعا و قنیطره و اونجا هم از صدقه سر ارتش اسرائیل و کماندوهای امریکایی مستقر در اردن جای دیگه ای وجود خارجی نداره !
[/quote]

پس میشه گفت یه جسد نیمه جونه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
پس میشه گفت یه جسد نیمه جونه
[/quote]

ارتش ازاد از معادلات خیلی وقته که حذف شده...
مشکل ما در سوریه در حقیقت صرفا داعش و النصره هستن که در سطح فرماندهی بسیار افراد قدرتمند و نخبه‌ای دارند و در بحث شست و شوی مغزی هم قدرتمند هستن و با انتحاری و تجهیزات غنیمتی خیلی عالی بازی میکنن...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='amirarsalankhan' timestamp='1407398412' post='399608']
پيش از شروع حمله در نيمه شب به مقر تيپ 93 بيش از 200 موشك گراد به داخل اين مقر شليك شده
بر طبق ادعاي منابع نزديك به گروه دولت اسلام سربازان ارتش سوريه به سرعت از داخل مقر فرار كردند
و غنائم بسياري را بر جاي گذاشتند.
بسياري از ناطران پيش بيني ميكنند گروه دولت اسلامي به زودي سرهاي سربازان كشته شده در مقر تيپ 93 را در شهر الرقه به نمايش بگذارد.
[/quote]
یکی منو روشن کنه این چی میگه این وسط ؟
http://farsnews.com/newstext.php?nn=13930516000662

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در اولين فيلم هاي منتشر شده از داخل مقر تيپ93 ارتش تانك هاي رها شده بسياري به چشم ميخورند و حجم تجهيزات به جا گذاشته شده توسط سربازان ارتش بسيار بالا عنوان شده
پيش بيني اكثر ناطران مبني بر جدا كردن سرهاي سربازان سوري حاضر در اين مقر در حال انجام شدنه
و بر اساس فيلم هاي منتشر شده گروه دولت اسلامي اقدام به جدا كردن سرهاي سربازان كشته شده كرده و سرها را در ميدان اصلي شهر الرقه به نمايش مي گذارند
رعب و وحشت ناشي از اين اقدام باعث شده تا بسياري از سربازان سوري بلافاصله بعد از شروع نبرد سعي بر فرار به مناطق امن را داشته باشند
به نظر ميرسه خبر خبرگزاري فارس از منابع نزديك به ارتش سوريه كه سعي در روحيه دادن به سربازان سوري را دارند برداشته شده و چندان قابل اعتنا نيست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظرم تنها راه برای جلوگیری از حملات اینده به حسکه و قامشلی تقویت نیروهای ژنرال زهرالدین در دیرالزور برای انجام عملیاتی - هرچند کم دامنه - به منظور افزایش روحیه نیروهای ارتش سوریه است چرا که در حال حاضر بیشترین توجیه نظامی برای سقوط مقر تیپ 93 کاهش روحیه جنگاوری نظامیان سوری در برابر تکفیری های به اصطلاح داعش هست وگرنه تاکتیک حملات مشابه حمله به لشگر 17 بوده
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='tiger4' timestamp='1407422782' post='399747']
به نظرم تنها راه برای جلوگیری از حملات اینده به حسکه و قامشلی تقویت نیروهای ژنرال زهرالدین در دیرالزور برای انجام عملیاتی - هرچند کم دامنه - به منظور افزایش روحیه نیروهای ارتش سوریه است چرا که در حال حاضر بیشترین توجیه نظامی برای سقوط مقر تیپ 93 کاهش روحیه جنگاوری نظامیان سوری در برابر تکفیری های به اصطلاح داعش هست وگرنه تاکتیک حملات مشابه حمله به لشگر 17 بوده
[/quote]
نیروهای محاصره شده در دیرالزور و حسکه هر چه قدر هم که مقاومت کنند سرنوشت بهتری از پادگان های عین عیسی و رقه نخواهند داشت.
پس بهترین راه حل اینه که به جای به کشتن دادن تعدادی از زبده ترین فرماندهان و سربازان ارتش در یه نبرد بی حاصل اونها رو به جبهه های حلب و ادلب و غوطه و درعا منتقل کنند تا فعلا کار پاکسازی غرب سوریه یکسره بشه و سر فرصت و با چاره اندیشی و تمهیدات لازم به سراغ دشمن اصلی در شرق بریم.
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دقیقا درسته....

بهتره ارتش سوریه خودش رو به هیچ عنوان با داعش درگیر نکنه...
داعش تو تصرف مناطق کمی سنگین سفره! :) و جاپا محکم میکنه و این فرصت میده....

در مقابل، ارتش عراق باید تقویت بشه و افند بکنه و در چند جبهه حسابی داعش رو سرگرم خودش بکنه که نیروهای سوریه مجبور باشن به عراق بیان! :)))
عراق به دلایل مختلف محدودیتی در کشتن این اراذل و یا خرید تجهیزات جدید غربی نداره!! :)
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right]روسیه یک زمانی خیلی به سوریه حال می داد. الآن چند وقتیه ازش خبری نیست. فکر کنم از سوریه قطع امید کرده و داره روی عراق کار می کنه[/right]
[right]راستی پادشاه عربستان[b] یک میلیارد دلار[/b] به ارتش لبنان کمک کرده ها[/right]
[right][b]پیر سگ[/b] خودش هم نمی دونه چشه[/right]
[right]یکی به نعل میزنه یکی به میخ[/right]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='mopmop' timestamp='1407324201' post='399416']

[right]اگه توی ایران اعلام جهاد کنند. اینقدر نیرو میره که حتی جلیقه زد گلوله و کلاش هم کم میارند که بدند خلق الله[/right]
[right]از همین میلیتاری لااقل 50 نفر میره[/right]
[right]فردوسی هم میگه: یکی مرد جنگی به از صد هزار[/right]
[right]نتیجه اینکه[/right]
[right]50× 100.000 =5.0000.000[/right]
[right]5 میلیون کمه؟[/right]
[/quote]
جات گرمه؛ اینطور نیست؟؟؟؟
5 میلیون بچه مردم بفرستی با این حیوونا بجنگن والا من یکی که هیچ هر کسی هم بخواد چنین توهمی به ذهنش بزنه منصرفش میکنم. مملکت ارتش داره عزیز من یه ارتش نیرومند. اگر بحث همین جهاد هست آیت الله مکارم شیرازی جهاد دادن پس چرا 5 میلیون نرفتن؟

این افکار رو از سر بیرون کن برادر من. تندرویی در جملاتت بیداد میکنه.
  • Upvote 10
  • Downvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اتفاقا الان وقتشه ارتش لبنان از درگیری ها کنار گذاشته بشه تا حزب الله در لبنان گیر بی افته
  • Upvote 1
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حزب الله واقعا مظلومه...ولی قدرتمنده
چقدر این اعراب نامردن بی مروتها
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right][quote][/right]
[right]جات گرمه؛ اینطور نیست؟؟؟؟
5 میلیون بچه مردم بفرستی با این حیوونا بجنگن والا من یکی که هیچ هر کسی هم بخواد چنین توهمی به ذهنش بزنه منصرفش میکنم. مملکت ارتش داره عزیز من یه ارتش نیرومند. اگر بحث همین جهاد هست آیت الله مکارم شیرازی جهاد دادن پس چرا 5 میلیون نرفتن؟

این افکار رو از سر بیرون کن برادر من. تندرویی در جملاتت بیداد میکنه[/right]
[right][/quote][/right]
[right]بیانیه آیت الله مکارم رو تا انتها خوندید؟ دقیقاً در جمله آخر نوشته که مسلمین آماده باشند تا در صورت اعلام نیاز رسمی دولت عراق برای جهاد بروند.[/right]
[right]این حیوونا ناز و نعمت رو توی کشور خودشون ول کردند و اومدند مثلاً برای جهاد[/right]
[right]بعد امثال من و شما حاظر به ول کردن آسایش و آرامش نیستیم[/right]
[right]جهاد و شهادت توفیق می خواد.[/right]
[right]هر نعمتی قسمت هر آدمی نمی شه[/right]
  • Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='mopmop' timestamp='1407429767' post='399793']

[right]بیانیه آیت الله مکارم رو تا انتها خوندید؟ دقیقاً در جمله آخر نوشته که مسلمین آماده باشند تا در صورت اعلام نیاز رسمی دولت عراق برای جهاد بروند.[/right]
[right]این حیوونا ناز و نعمت رو توی کشور خودشون ول کردند و اومدند مثلاً برای جهاد[/right]
[right]بعد امثال من و شما حاظر به ول کردن آسایش و آرامش نیستیم[/right]
[right]جهاد و شهادت توفیق می خواد.[/right]
[right]هر نعمتی قسمت هر آدمی نمی شه[/right]
[/quote]
جهاد اسمش با خودشه و از ریشه جهد یعنی تلاش وافر... وقتی کسی معنی اون رو نمی فهمه و به آسایش و ملاک های مسخره و بی معنی و ضد خدایی غربی عادت کرده درخواست جهاد یعنی هیچی...
دنیای غرب و دنیای مدرن وجه نظر خودش رو بر تسخیر و سلطه طبیعت برای رفاه گذاشته بگذریم از اشتباه بودنش ولی خود معنای رفاه معنای تن پروری و مفت خوری و چپاول گرفته خوب چه انتظاریه از مردمی که چنین تفکری بر سلول سلول بدنشون حاکم هست بخواین جهاد کنن.
موسی به بنی اسرائیل می گفت برین جهاد می دونید بهش چی گفتن؟؟؟
گفتن: موسی اونها خطرناکن زورشون زیاده هیکلشون درشته اعوج دارن صد متر قدش بلنده انگور دارن تو باغهاشون که دو نفر باید یه خوشه اون رو به زور بیارن تو و خدات برین بجنگید بعد از گرفتن سرزمین کنعان ما هم میایم.
واحیرتا از این خریت... واعجبا از این بلاهت. اینها خون به دل موسی کردن.
بعدتر زمان علی علیه السلام می گفت بریم جنگ یه روز می گفتن گرمه یه روز می گفتن سرده یه روز می گفتن باید کشاورز کنیم و... آخرش هم خواسته و نخواسته گول چهار تا قرآن سر نیزه رو خوردن و پشت کردن.

عرضه داشتن و مردانگی و شجاعت دل و جیگر می خواد و همت بی عرضگی و بهانه تراشی و بهانه گرفتن که هیچ کدوم رو نمی خوان فقط خریت می خواد.
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='mopmop' timestamp='1407425488' post='399768']
[right]روسیه یک زمانی خیلی به سوریه حال می داد. الآن چند وقتیه ازش خبری نیست. فکر کنم از سوریه قطع امید کرده و داره روی عراق کار می کنه[/right]
[/quote]
روسیه بدبخت دیگه چه جوری باید به سوریه حال بده ؟!!! 3 بار با وتوی قطعنامه مداخله خارجی بشار رو از خطر نابودی حتمی نجات داد ! تو 3 سال جنگ فرسایشی هشتاد درصد مهمات و لوازم یدکی ارتش سوریه رو تامین کرده !! همین دو هفته پیش هم که یه اسکادران یاک-130 تحویل سوریه داد !!! دیگه مونده پوتین خودش لخت بشه و کلاش ورداره بیوفته به جون داعش و النصره icon_cheesygrin
  • Upvote 12

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.