death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

کوبانی

امروز در تمام طول روز نبردهای سنگین در خیابان های مرکز شهر در جریان بود و تعدادی هم خمپاره در این بین شلیک شد .

هواپیمای ائتلاف در آسمان منطقه حضور داشت ولی حمله ای انجام نداد .(هرچند که سایتهای نزدیک به ائتلاف اعلام کردند امروز 4 حمله انجم داده )

نزدیک ساعت 15.20 به وقت محلی انفجار مهیبی در شمال غربی شهر شنیده شد . به احتمال زیاد یه انتحاری دیگه رفتند .

در حال حاضر غرب و بیشتر مرکز کوبانی در اختیار مبارزان کرد هست و داعش بر 40% شهر مسلطه و نقاط زیادی از شهر هم توسط تله های انفجاری کردها پوشش داده شده .

در طول این سه روزه ، پیشروی داعش بسیار کند شده و در درگیری های خیابانی گیر کردند .

خبرهایی هم در منطقه پخش شده که انگار قراره مهماتی از سمت پیشمرگه های عراقی به کردهای مبارز کوبانی برسه ...

قابل توجه دوستانی که میگن ایران کمک نمیکنه  :winking: ،،، ایران به محض اینکه راه باز بشه و فرصتی پیش بیاد به مبارزان کرد کمک میکنه

kubban.jpg

**

ویدیوی درگیری خیابانی داعش و کردها در کوبانی

لینک : http://fs2.filegir.com/a7up/%D9%88%D9%83%D8%A7%D9%84%D8%A9_%D8%A3%D8%B9%D9%85%D8%A7%D9%82_-_%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%B4%D8%A7%D8%B1_%D9%85%D9%82%D8%A7%D8%AA%D9%84%D9%8A_%D8%A7%D9%84%D8%AF%D9%88%D9%84%D8%A9_%D8%A7%D9%84%D8%A5%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%D9%8A%D8%A9_%D9%81%D9%8A_%D8%B4%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%B9_%D9%85%D8%AF%D9%8A%D9%86%D8%A9_%D9%83%D9%88%D8%A8%D8%A7%D9%86%D9%8A_%D9%88_%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8_%D9%85%D9%86_%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D9%83%D8%A7%D8%AA_%5B_vRjbRcJzUo%5D_%5Btag18%5D.mp4

اسنایپر کردها

لینک : http://fs2.filegir.com/a7up/Kurdish_YPG_Snipers_Against_ISIS_%5BnwAzR7r31N4%5D_%5Btag18%5D.mp4

یعنی به اعتقاد شما اگر من بعد مهماتی از طرف کردستان عراق راهی کوبانی بشه باز کار سپاه خودمونه؟؟.......البته این لباس استتار دیجیتالی که تنشونه زار میزنه که از ایران اومده چون دقیقا همین لباسها تن مجاهدین عراقی و دفاع وطنی سوریه هم به وفور دیده شده

ویرایش شده در توسط Thundar
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

کلاً چرا این مسئله با این شدت و حدت در کوموله و دموکرات مطرح نبود در پیش مرگه هم مطرح نیست؟

از زن بیشتر استفاده می شود چرا که هر دو جنس زن و مرد در بحث چپ گرایی برابر هستند.اینان معتقدند که اسلام این دین مرتجع زنجیر ها به زنان بسته اند که تنها با سوسیالیست و رفیق ,رفیق گفتن ها حل می شود

می بینید تمام این تشکیلات تروریستی هم درای دو ریس هستند که یکی زن و دیگری مرد است مثال ان بسه هوزات و جمیل بایک برای ک.ج.ک و صالح مسلم و اسیه عبد الله برای پ.ی.د

جدا از اینکه منظورت چیزی هست که به جای دیگه ای ختم میشه میخوام منظورتو با این تفسیر برای خودت حل کنم.

مبارزین اصلی در کوبانی الان بیشتر جوانان چه زن و مرد؛ هستن و قضیه سوسیالیست و جریانات ک.ج.ک و ی.پ.ک و این مسائل رو از این قضیه دور کن. تاریخ کردها رو اگر درست مطالعه کنی سنندج امروزی اسم اصلیش سنه دژ بوده و به عنوان یه دژ مستحک که آخرین قلعه ای بود که بدست مهاجمان عرب دوره صدور اسلام فتح شد. اون دوره هم جنگ بین کردها زن و مرد نمیشناسه. پس این قضیه ربطی به جریانات سیاسی و گروهکهای تروریستی نداره. فقط یه نکته که هست اینه که استانهای عراق و همین پایگاه هوایی دیرالزور مثل آب خورد به فتح داعش در اومد ولی کردهای کوبانی با دست خالی دارن میجنگن. کدوم عرب عراقی یا کدوم سوری یه حمله انتحاری مثل اون دختر کرد تو کوبانی انجام داد؟

• Upvote 6
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بەپەلە ...
ئەحمەد جەوید ناسراو بە ئەبو ئیسلام ، ئەمیری شەرعی داعش لە کۆبانی کوژرا .

معنش هم میشه کردها سلام این امیر شرعی داعش رو به عزراییل رساندن اسمش هم احمد جوید بوده

داعش خودش رو با ۴۰میلیون کرد در انداخته امروز چندتا از دوستانم اماده میشدن برن ترکیه یکی دیگه ماشین ۳۰۰ میلیونیش فروخت پول بده کوبانی
++++https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=376092075900139&substory_index=0&id=100004980490607&refid=7&ref=bookmark&_ft_=qid.6068726471017797529%3Amf_story_key.4812747087531432685&__tn__=%2As
این‌بچه هشت ساله چند ساعت پیش در حال ورود به‌خاک‌ترکیه کشته شده ترکیه میگه سربازای من نبوده حالا اگر‌اونها هم نبوده‌باشن پس داعش لب مرز هست و مردم رو میکشه و سربازان در نقش دسته کولا هستن
++++++++++
بیاد دارم اردوغان 5 سال پیش شیمون پرز، رئیس جمهور اسرائیل رو به باد شدید ترین انتقادها گرفت، که چرا دارین ظالمانه ترین جنایات بشر رو علیه فلسطین بکار میگیرین .
و تو حالو هوای اون روزا عده ای این گلایه های تند اردوغان رو بعنوان مویه هایی تاثیر گذار بر علیه نظام نامشروع اسرائیل قلمداد کردن و اردوغان رو پدری بزرگوار و حامی راستگو،برای حمایت از مظلومین مسلمان جهان عنوان میکردن . و اسم اردوغان رو هفته های متمادی در بوقو کرنا کرشمه میکردن .
اما این بزرگوار امروز با بستن مرزهاش به روی ملت بیچاره کوبانی و کشتن 34 نفر از مردم خودش در تظاهرات مردم کرد نشین ،که یکیشون بشیر رمضان 8 ساله بود،،ثابت کرد ، ((فاحشه ای بزرگوار هم نیست،)) چه برسه به اسم مقدس پدر . . .
اینا همان حامیان وهابی گری و بنیاد گرایی مذهبی اند، که امروز دارن با یک چهره مدرن پوست اندازی میکنن.
+++++++
دوستان پشت کامپیوتر نشین که مسخره میکردن کوردها دارن شکست میخورن این عکس رو ببینید

داعش فراخوانی می کنە کە بە کمک برادرهای جهادیشان برون ، و گر نە بە دست حزب کارگران کوردستان بە هلاک میرسند
https://fbcdn-photos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xaf1/v/t1.0-0/10710525_1492802007641514_8314371704179308956_n.jpg?oh=a920b3b61edf04dca7b471d2b8b3a5fc&oe=54C3944B&__gda__=1421055228_f45f50c9ced9ea3ebf15526d50b3dcfd ویرایش شده در توسط mani1370
  • Upvote 6
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یعنی به اعتقاد شما اگر من بعد مهماتی از طرف کردستان عراق راهی کوبانی بشه باز کار سپاه خودمونه؟؟.......البته این لباس استتار دیجیتالی که تنشونه زار میزنه که از ایران اومده چون دقیقا همین لباسها تن مجاهدین عراقی و دفاع وطنی سوریه هم به وفور دیده شده

سلام

به نظرم سهم عمده ای از این کارباید از سمت ایران باشه ..

شما صحبت های امیر عبداللهیان رو در نظر بگیر و پشت بندش این خبر رسیدن مهمات از پیشمرگه به کردهای کوبانی . آیا قبلا پیشمرگه ها نمیتونستند ،،، ولی حالا چرا ؟ اینها و موارد دیگه ... سوالهایی هستند که احتمال این امر رو قوی میکنند

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

قصد انحراف تاپیک رو ندارم ولی اگر شما  یک خانم پیدا کردین حالا از هر نژاد و از هر دوره زمانی که این پتانسیل توش نهادینه نبود من به شما جایزه میدم

منم برا همین گفتم خانم ها یزدان جان!!!!

ویژگی های به قولی دیفالت خانم ها این اجازه رو بهشون میده که ماشین ادم کشی باشن!! :))

حالا تفاوتش اینه که به هر دلیل از نظر فرهنگی، خانم های کرد اینها رو استفاده میکنن! و در میدان رزم به کار میگیرن....

دلیلش هم اینه که (کسی ناراحت نشه  وجبهه گیری نکنه لدفا!):

کردها معمولا در اقلیت و زیر فشار حکومت های مختلف بودن، با جمعیت های بسیار کم در مقابل گروه های بزرگ و قوی تر از خودشون درگیر شدن و نهایتا به صورت گروهی میرن میجنگن....

مثلا من میرم، برادر و پسرعموهام هم میان!! :) تو دعوا هم همینجوری هستیم و کلا همین الان هم اگر یه نفر از یه روستایی، یه نفر از یه روستای دیگه رو بکشه یا درگیر شدید بشن، کل مردم دو روستا با هم درگیر میشن!! :)))

بنابراین، به دلایل مختلف، خانم ها همیشه در جنگ ها شرکت میکردن و این تبدیل به یه فرهنگ و ارزش شده....

دختر خان باید اسب سواری و شلیک کردن با اسلحه در حال حرکت اسب رو بلد باشه و این یه ارزشه!! :))) الان گاهی پیش میاد تو همین ایلام خودمون مثلا زنه میاد برا مامانم یا خاله هام تعریف میکنه که سال فلان سوار اسب بوده و شلیک میکرده با برنو و این صحبت ها....

خلاصه این مسائل ارزش بالایی داره برای ما کردها... :))

دوستان شاید باورشون نشه، ولی دیدن صحنه‌ای که مثلا یک یا چند زن دارن با شوهرشون(بقیه زن‌ها پدرشون!) تو کار ساختن خونه و امثالهم کمک میکنن و واقعا کارگری میکنن!!( مثلا اجر میارن یا بتن میگیرن یا ...) کاملا طبیعیه!! :))

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

عضویت زنان کرد در گروهک های نظامی و مشارکت اون ها در نبرد پیشتر و بیشتر از یک تفکر نظامی و سیاسی یک تفکر فرهنگی و اجتماعی هست به نظر من که در اقوام و ملت های دیگه به مراتب کمتر و ضعیف تر هست.

تو منطقه ما زنان کرد به مراتب حظور بیشتری نسبت به زنان ترک یا فارس در اجتماع دارن. من کشاورز ترک دیدم که روزانه به جای 6 ساعت 9 ساعت کار می کنه ولی به زنش اجازه کار در مزرعه نمی ده ولی زنان کرد رو دیدم که در فصل کار پا به پای مردهاشون تو باغ های سیب و مزارع چغندر کار می کنن. یا تو کوره های آجر پزی و ... دیدم که حتی کار صنعتی هم می کنن.

کلا فلسفه زن بودن یک کرد با یک ترک یا یک فارس خیلی فرق می کنه.

در آخر اینکه واقعا جای تاسف داره که یک عده زن و بچه بیگناه اسیر سیاست های کثیف یه عده بی شرف شدن. حکومت های ترکیه و آمریکا، گروهک های مسلح کرد، داعش بی همه چیز و شاید هم حکومت اسد. اینکه می گم شاید واقعا با وحشیگری هایی که از اینها دیدم شک دارم که اسد هم مقصر باشه این وسط.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

آمریکا  داره کم کم  تمام  مشکلات  را سر ترکیه میندازه  عجب  سیاستی  آدم میمونه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم الله الرحمن الرحیم

غوطه شرقی:

ارتش سوریه دیروز موفق به تصرف مزارع ریحان و مسجد الخلیل، حدفاصل دو شهرک تل کردی و ریحان شد و خودشو به 3 ک م شرق دوما رسوند...

vnugrniwvtawngdvnq8g.jpg

به نقل از: پیچ تحولات سوریه

---------------------------------------------------------------

فکر میکنم اگر دوما محاصره بشه کلا سوریه یک نفس راحتی بکشه البته اگر قبل ازاون درعا و قنیطره کلا سقوط نکند مسابقه زمان هستش دیگه

------------------------------------------------------------

البته بنظرم کوبانی در حال سقوطه اما این چند عکس را که داعش منتشر کرده است از تپه مشته نور که مسلط هست بر کوبانی و احتمالا هر ادم غیر نظامی میداند چقدر اهمیت ممکن است داشته باشد ببیند و امکانات برادران کردمان را هم ببینید واقعا تسلیحات ندارند به هیچوجه

18+

8i0suhjgl7ytjn50s596.jpg

http://8pic.ir/images/fiih259hof9is7u2gbcj.jpg

---------------------------------------------------------------

این از امکانات داعش در منطقه نکته جالب اینجاست که در محیطی به این بازی ائتلاف معتقده ما داریم بمباران میکنیم فکر میکنم ارتش های درجه سوم دنیا هم بتونند چنین اهدافی را مورد اصابت قرار دهند حالا چجور به این راحتی اینها در این مکان مستقر شده اند خود حدیث مفصلیست

-----------------------------------------------------------------

eqqrbvzzs70pchuq7i1t.jpg

http://8pic.ir/images/90jveh8u9yo1mn57ebje.jpg

http://8pic.ir/images/ge0hf8iwgjlcyfuwt0t2.jpg

http://8pic.ir/images/21x9w0uwq6lbeiwyfm2p.jpg

http://8pic.ir/images/5kp3wdtfo6avu2url2fq.jpg

-----------------------------------------------------------------------

اینم از محیط قرارگاه برادران کرد بعد از سقوط دقت بفرمایید که هیچگونه سلاح سنگینی وجود ندارد هیچ

---------------------------------------------------------------------

rk2i4lfecq19g21acbxp.jpg

http://8pic.ir/images/fwi9os7k3yl2xokhz1ih.jpg

http://8pic.ir/images/rxpta6hrevjwsc4uy9j6.jpg

--------------------------------------------------------------

اینم شهدا که اگر نگاه بفرمایید در نهایت یک ار پی جی قابل رویت هستش

بنظرم تا تونستند مقاومت کردند تو کل عکس ها امکانات تسلیحاتی خاصی قابل رویت نیست راهی هم برای کمک نیست

مهم نیست درست باشه یا درست نباشه مهم اینجاست به همین راحتی موقعیتی رو که براشون افتاده رو ول نمیکنن. آمریکا در سال 2001 و بعدش 2003 با کلی لشکر کشی دو دولت رو در خاورمیانه و آسیای صغیر از بین برد اونم با کلی تلفات بیخودی که میتونست هیچ وقت اتفاق نیفته ولی الان انگار روزگار داره به نفع اونا کار میکنه و نمیشه کاری هم کرد فعلاً!

اگر دقیق توجه کنید مشخصه که سال 2013 سال خوبی برای مخالفین نبود ولی بعدش با حضور سهمگین(صفتی جز این ندارم) داعش اوضاع برای مسلحین راحت شد و آمریکا مستقیماً داره مخالفین رو راهبری میکنه. اینجاست که باید بدونید کار دولت سوریه با مخالفین رهبری شده هست نه مخالفین هردمبیل!

دولت سوریه با این اوصاف پیش بره تا اواخر 2015 سقط خواهد شد به دید شخصی بنده.

بسم الله الرحمن الرحیم

امکانش هست بفرمایید پایه این تحلیل که سوریه 2015 سقوط میکنه چی هستش ؟

چون سازمان سیا گفته بود اوائل 2014 سقوط میکنه که نشد حالا میشه شما پایه های نظرتان را بفرمایید

با تشکر

ویرایش شده در توسط ahmad1361
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کوبانی باید سقوط کنه.صدها کرد بیچاره توسط داعش سلاخی بشن بعد یک هفته عزای عمومی.بعد نیروهای ناتو بعد از سخنرانی حماسی اوباما حمله زمینی رو شروع کنن و منطقه پرواز ممنوعو بعد هم به قول وزارت خارجه شیفت کنن رو اسد و دولتش
جالب نیست داعش کل جبهه ها رو ول کرده اومده لب مرز ترکیه یه شهر کردنشینو بگیره.اونهمه توپ و تانکشم آورده بدون اینکه یه بمب رو سرشون بیفته.
فقط دعا کنید کوبانی مقاومت کنه.با هر ریسکی که شده نباید بزاریم کوبانی سقوط کنه.لم برای کردها میسوزه که دوست و دشمنو نشناختن و این وسط قربانی میشن
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

عزیز من کرد هستم و یه حرفی باهاتون دارم . تفصیل هم نمیدم که خسته نشین خدایی ناکرده :rose:

شما چند میلیون کرد که دارن تو همین جمهوری اسلامی کار میکنن. مهندس - رتبه های اول کنکور - پزشک های حازق - هنر مند . کارگر - بازاری -تاجر  و.... رو نادیده میگیری و کل جامعه کرد رو محدود میکنی به چندتا تروریست احمق که در کلیه اقوام و ملت ها وجود دارن . کل پژاک چند نفرن ؟ کل کومله؟ کل دموکرات؟ هزار نفر؟ دو هزار نفر؟ بیشتر.... باشه .... پنج هزار نفر؟ ده هزار نفر ؟ چندتا شما بگو؟

تمام کردهای معارض ایران رو جمع کنی یکی از شهرک های مناطق کردنشین هم نمیشه بعد شما همه ما رو با جانی های تروریست که از سگ هم کمترن جمع می بندی؟

چی بگم که هرچی بگم باعث تاسفه .... والا ما که تمام عمرمون در مناطق کرد نشین بودیم  کمتر از صدم درصد حمایت مردمی دیدیم اونم در حد حرف حالا شب میایم میلیتاری این نوع پست ها رو میبینیم واقعا ناراحت میشیم ...

به هر حال پیروز و موفق و موید و سر افراز باشین :rose: :)

سلام بر مهدی عزیز  :rose:

اگر سوء برداشتی از نظر من میشه ، عذر خواهی میکنم  :rose:  مطمئنا این کژتابی گفتار و تعبیر به توهین ، از گره سخن و خام بودن بنده بوده که نتوانسته ام منظور خودم رو بهتر انتقال بدهم . برای جلوگیری از مسائل آتی و سودجویی منافقان از ادامه بحث خودداری میکنم .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام بر مهدی عزیز  :rose:

اگر سوء برداشتی از نظر من میشه ، عذر خواهی میکنم  :rose:  مطمئنا این کژتابی گفتار و تعبیر به توهین ، از گره سخن و خام بودن بنده بوده که نتوانسته ام منظور خودم رو بهتر انتقال بدهم . برای جلوگیری از مسائل آتی و سودجویی منافقان از ادامه بحث خودداری میکنم .

سلام محمد گل :rose:

منظورم شخص خودت نبود . کلا خیلی از این بحث ها میشنیدم . جوابی که دادم کلی بود به این بحث ها . حالا صرفا فقط اون قسمت از متن رو نقل قول کردم

نه خواهش میکنم. عزیز مایی :rose: :rose:

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم الله الرحمن الرحیم

امکانش هست بفرمایید پایه این تحلیل که سوریه 2015 سقوط میکنه چی هستش ؟

چون سازمان سیا گفته بود اوائل 2014 سقوط میکنه که نشد حالا میشه شما پایه های نظرتان را بفرمایید

با تشکر

2015 نزدیک هست. یخورده صبر کنید خواهید فهمید که سال 2015 برای سوریه سال خوبی نخواهد بود. به خصوص اینکه آمریکا با شعار نابودی داعش و تقویت ارتش آزاد به سوریه قدم گذاشته. مناقطع تحت سیطره داعش در سوریه رو تا قسمت عمده ای رو حالا حالا ها تحت نفوذ هوایی اونهاست.

اگر همین 2 سال پیش ارتش آزاد مدیریت اطلاعاتی اشرفی رو داشت خیالت راحت که اسد سقط میشد و این اشرف اطلاعاتی رو فرانسوی ها به ارتش آزاد میدادن نکته بعدی اختلاف بین گروه ها و ارتش آزاد بود که خیلی به نفع ارتش سوریه تمام شد ولی الان چنین چیزی رو نمیبینیم و همگی مخالفین سوری(تاکید میکنم سوری!) اتحاد رو برای پیروزی رصد میکنن و اینکه آمریکا به طور مستقیم رهبری و آموزش شبه نظامیان و دیگر گروه های سوریه رو در دستور کار خودش قرار داده. چیزی که باعث پیشروی ارتش سوریه بود اشرف اطلاعاتی بود و بس که اونم از صدقه سری نظامیان خودمون و حزب الله بود.

قویترین کشور در جهان در بخش اطلاعاتی آمریکاست اگر شما غیر از این میدونید که دیگه یه بحث دیگست. یه 3 ماه دیگه 2015 شروع میشه و ما هم در سایت هستیم!

در خصوص کوبانی:

همینکه شجاعانه وایسادن برای تمامی کوردهای جهان مایه غیرت و آبرومندی و افتخار هست. عزت تاریخی و جنگجویی نیاکان ما رو نگه داشتن.رحت خداوند و تمام فرشتگان بر پیکر مظلومانه و روح همه آنها.

بنده هنوز به سقوط نکردن کوبانی ایمان دارم.

ویرایش شده در توسط nepton
  • Upvote 3
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام محمد گل :rose:

منظورم شخص خودت نبود . کلا خیلی از این بحث ها میشنیدم . جوابی که دادم کلی بود به این بحث ها . حالا صرفا فقط اون قسمت از متن رو نقل قول کردم

نه خواهش میکنم. عزیز مایی :rose: :rose:

منظورم با محمد نیست چون کم و بیش میشناسمش ( من بیشتر میخونم تا اینکه پست بدم بنابرین شناخت اندکی از بچه های سایت دارم ) 

اما خداییش بعضی از دوستان گاهی حرف هایی میزنن که ادم جوابی واسش نداره . این از جمع بستن های بی معنی و نا عادلانه کردهای ایران با PKK و بلوچ ها با جیش الشیطان و اون از جک هایی که واسه  قومیت های مختلف درست کردیم !!

به کدوم سمت داریم میریم ؟ الله اعلم 

خواهش میکنم حداقل ما که از قشر فرهیخته جامعه هستیم به این اختلافات و کدورت ها دامن نزنیم خدایی نکرده 

===========================

در مورد کوبانی عارضم که ما بهتره نگاه قومی به قضیه نداشته باشیم و به عنوان شهری کرد نشین به کوبانی نگاه نکنیم 

ابتدا مردم کوبانی غیر نظامی هستن و در صورت تسلط داعش فاجعه انسانی خواهیم داشت ، در ضمن از نظر استراتژیک هم بسیار بسیار مهم هستش وگرنه داعش هرگز این همه force واسه تسخیرش صرف نمیکرد

جدا از این ، از نظر فرهنگی این شهر با مردم کردستان ، کرمانشاه و ایلام گره خورده 

تمامی این موارد دلایلی محکم برای دخالت ایران مثل آمرلی میتونه باشه 

ویرایش شده در توسط haman10
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.