death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

جک و تفریح هفته هم همین احتمال درگیری ارتش های پفکی عربستان و رفقا با ارتش سوریه است

راستش حتی اگه قبول کنیم ارتش این اعراب بی خاصیت پفکیه بازم با وضعیت ارتش سوریه و درگیری سنگین با تروریستها بعید میدونم ارتش سوریه بتونه نیرویی برای مقابله با اون ارتشها سازماندهی کنه.در ضمن مهمترین خطر اونها نیروی زمینی اونها نیست بلکه جنگنده های مدرن اون کشورهاست.و همینطور ماهواره های جاسوسی امریکا که براحتی تحرکات ارتش سوریرو به اون پفکها اطلاع میده تا از نقاط ضعف ارتش سوریه استفاده بکنن.ایران و روسیه بارها گفتن نمیزارن بشار اسد سقوط کنه.خیلی دلم میخواد ببینم روسیه و کشور ما چه واکنشی نسبت به حمله اعراب به سوریه نشون خواهند داد.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

میگن طرف رو به روستا راه نمیدادن سراغ کدخدا رو گرفت

میثم جان سناپس بزرگوار ... من شرمنده روی شما هستم ولی میدونی چیه ؟ باور کن حرفهات و عقایدت سرتاسر اعجاب و تعجب برای من بوده و هست ... خداشاهده جدی میگم

کاش حوصله و وقت دوران جوانی مون رو داشتم، به خدا اینقدر باید باهات حرف میزدم تا این عقاید اعجاب برانگیزت برمیگشت !

به هر صورت حرفهای شما رو تقریبا تا مرز 80 درصد رد میکنم !

کرمانشاهی ها اتفاقا خودشون رو شدیدا کرد اونم هم کرد اصیل از نوع ایل کلهر میشناسند که بزرگترین و قدرتمندترین ایل از هر نظر به خصوص سیاسی و نظامی در چند قرن اخیر ایران بوده و تقریبا هست

من متاسفم که باید این حرفها رو بزنم ولی خوب برادر عزیزم هزار بار هست میگم حداقل زحمت بکشید کتابی به نام ژئوپلتیک فرهنگی و مساله امنیت ملی رو بخونید تا حداقل با ساده ترین ایلات و اسامی و تاثیرگزاری شون در اقصی نقاط ایران آشنا بشید !

بعد بیایید بگید کرمانشاهی ها کرد هستند یا نیستند ؟؟؟ کردستانی ها تابع ولایت هستند یا نیستند ؟

این حرفهای شما صرفا برداشت آزاد شما از وقایع کاملا عام و شنیداری و گفتاری کف خیابان هاست ! نه تحقیق علمی حقیقی 

ایل کلهر برید سابقه ش رو بخونید .... اهمیت وحشتناکی که در قاجار پیدا میکنه و نقش آفرینی بسیار مهم ش در وقایع عصر قاجار ( که به نظر من تجزیه طلبی به نوعی محسوب میشه هرچند اگر شاهزاده قاجاری مدنظر ایل کلهر پیروز میشد ، قطعا میشد حکومت مرکزی سالاری!)

به هرحال

کرمانشاهی ها خودشون رو کرد میدونند ولی در باب زبان اشاره کردم :

در گذر زمان و با توجه به در مسیر راه بودن و نیز مرکز بودن همدان و کرمانشاه از هر نظر و قابل دسترس بودن پای عثمانی و انگلیس و... باز میشه، ما شاهد تشکیل دولت ملی شهید مدرس و بقیه حتی در کرمانشاه هستیم !

این نقش آفرینی کرمانشاه هست در تاریخ !

دوستان همیشه ناراحت میشن بهشون میگم مطالعه ندارید ...ولی به خدا برای خودتون میگم .... وقتی من ندانم که دلیل اختلاط زبانی یک مرکز کردنشین چی هست ... یعنی قطعا نه مطالعه ای داشتم نه جامعه شناسی نه تحقیق میدانی بلدم....نتیجه ش میشه ، نتیجه گیری غلط

کرمانشاهی ها به دلیل تمایل شدید برای به دست آوردن قدرت و برگرداندن قدرت به نوعی ! به سمت اکراد ، میان در طول تاریخ بیشترین ارتباطات رو با حکومت مرکزی پیدا میکنند و از سوی دیگر با توجه به مرکزیت داشتن و قابل دسترس بودن موفق میشن بسیاری از ارکان حکومتی رو هم به نوعی به دست بیارند ! اما از سوی دیگر حضور عثمانی و انگلیسی .... سبب میشه که شدیدا ارتباطاتی با دنیای خارج از کوه و دشت با بقیه پیدا کنند و  زبان کردی بیش از اونکه کرمانشاهی ها بخوان قاطی پاطی بشه

در حالیکه کردستان همین الان ش هم محصور و دربند کوه و دشت و سنگلاخ هست !!!!

مثال عینی از اثرپذیری زبان :

گوجه فرنگی

کرمانشاهی : تهماته

کردستانی : firengî یا bacanê

انگلیسی : تومیتو( که در انگلیسی نگارش ش میشه : tomato که بسیار شبیه تهماته ست به خصوص اگر بلد نباشید انگلیسی و تلفظ انگلیسی صحیح !)

به وضوح مشخص هست که تاثیر زبان انگلیسی چقدر بوده

یا مثلا کرمانشاهی ها میگن »

رومل خزان

وقتیکه برگ های پاییزی هستند و باد میاد و به شدت اوضاع رو خراب میکنه معمولا میگن وای از این رومل خزان

خوب وقتیکه دقت میکنیم میفهمیم انگلیسی ها وقتی اومدن کرمانشاه و اون فجایای اخلاقی رخ داد ...مردم شدیدا گرایش به آلمان پیدا کردند و در این میان نام یک سردار آلمانی بسیار بزرگ بود ... رومل .... مردی که همچون خزان پاییز و برگ های درخت ، سربازان انگلیسی رو درو میکرد ..... پس : رومل خزان !

همه اینها دخیل هست در زبان کرمانشاهی

ولی :

برادر میثم صرفا میخوام اینو اشاره کنم که طرف رو به روستا راه نمیدادن سراغ کدخدا رو میگرفت !

خوب حداقلش اینه سابقه کرمانشاه مشخصه !

ایلاااااااااااام ! که دیگه خداشاهده اصلا ته خنده س اگر حساب کنی ! در این مباحث!

نمیدونم شما ایلامی ها چطور به کرمانشاهی ها گیر میدید ولی خداشاهده دیگه همه ملک شاهی و بقیه رو میشناسند ! چشمک

یا حق

• Upvote 8
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

نه اتفاقا بحث خوبی هست چرا که مطمئن باشید داعش وارد کشور بشود دقیقا از همین عناصر استفاده میکنه ... بهتون قول میدم این مساله رو

همین الان یک تحقیق میدانی در عراق و سوریه انجام بدید

اصلا روش و راهکار رزمی داعش بسیار حرفه ای و قدرتمند هست .... جامعه شناسی فوق العاده ای دارند

همین سر بریدن هاشون

دقیقا میدونند کی و کجا و با چه شدتی باید کشتار کنند ... چیزی شبیه استراتژی چنگیز مغول .... یک شهر ایران (نیشابور) رو اونطوری سلاخی کرد ... کل ایران تسلیم شد !

داعش همین الان داخل کردستان و کرمانشاه و ایلام هست .... و میدونه چطور از آب گل آلود ماهی بگیره

تمام سوریه و عراق رو با همین استراتژی اینطور فتح کرد ... از قومیت به مذهب و از مذهب به دین و تکفیر رسیدند..... به عبارت بهتر ابتدا به ساکن مساله رو قومی سازی کردند سپس سبب اشتراک تمام قومیت ها رو چی گذاشتند ؟ همونیکه پیامبر در صدر اسلام گذاشت : یکتاپرستی اسلامی

دقت میکنید چی میگم ؟

داعش دقیقا در خیلی نقاط یا عین ایران اسلامی رفتار میکنه در نبرد و تاکتیک و استراتژی یا عین تاریخ صدر اسلام پیامبر .... و فوق العاده هم کارا هست ...باید قبول کنیم این مساله رو که واقعا اونها بسیاری از عبرت هایی که حضرت علی علیه السلام فرمودند از تاریخ بگیریم رو عملا به کار بستند و نتیجه دارند میگیرند ...

پیامبر چه پیروزی به دست آورد ؟ معروف ترین قبیله های دشمن همدیگر رو کاری سرشون آورد با اسلام و بیانات الهی خویش که شدند بهترین دوستان همدیگر ... وقدرت ش چند برابر شد ....

یاد اسلام به خیر ...اسلام ناب محمدی ... و حیف که الان عده ای تکفیری دارند سواستفاده میکنند ازش

این رو از من داشته باشید !

یا حق

• Upvote 11
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

البته من مثل شما شرايط كرد ها رو نميدونم  ولي به نظرم  هر چقدر كه از اذربايجان غربي به سمت جنوب ميايم جايگاه دين بين كرد ها مهمتر ميشه و يه برخورد مشخص و ثابت نسبت به دين ندارن !!حتي در صورت ورود داعش به كردستان ايران داستان به نفع ماست ما 2 گروه مخالف بين كرد ها داريم چپ ها و سني ها تا حالا علم مبارزه دست چپ ها بود و حالا مذهبي ها وارد بازي شدن همين 2 دستگي و دشمني داخليشون  كلي به نفع ماست

• Upvote 2
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

راستش حتی اگه قبول کنیم ارتش این اعراب بی خاصیت پفکیه بازم با وضعیت ارتش سوریه و درگیری سنگین با تروریستها بعید میدونم ارتش سوریه بتونه نیرویی برای مقابله با اون ارتشها سازماندهی کنه.در ضمن مهمترین خطر اونها نیروی زمینی اونها نیست بلکه جنگنده های مدرن اون کشورهاست.و همینطور ماهواره های جاسوسی امریکا که براحتی تحرکات ارتش سوریرو به اون پفکها اطلاع میده تا از نقاط ضعف ارتش سوریه استفاده بکنن.ایران و روسیه بارها گفتن نمیزارن بشار اسد سقوط کنه.خیلی دلم میخواد ببینم روسیه و کشور ما چه واکنشی نسبت به حمله اعراب به سوریه نشون خواهند داد.

روسیه هیچ کاری نمیکنه دوست من . انگار روسها رو نشناختی هنوز . وقتی بدونن اسد داره سقوط میکنه  ادعا میکنن اصلا شخصی به اسم  بشار اسد رو نمیشناسن !

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

سختی مساله همین جاست

در مناطق کردنشین ( به خصوص اون قسمت هایی که به نوعی اصالت شون حفظ شده به کمک شرایط سخت طبیعی که دسترسی بهشون رو سخت میکنه) نوعی ذات کردپرستی وجود داره و شدیدا طرفدار کردستان بزرگ هستند

اما در همون مناطق نیز ایل یا قبیله یا هرچی شما میگید ... هستند که وحشتناک تابع دین و مذهب سنی شون هستند ...یعنی یه چی میگم یه چی میشنوید ها ؟ باید دید تا بفهمید یعنی چی .... 

بعضی از آداب شون رو آدم لذت میبره مثلا ....راس ساعت نماز ظهر میرن نماز ( و تقریبا بیشترشون مغازه ها رو عین اسلام ناب محمدی ! رها میکنند میرن) و بعد برمیگرده و دوباره برای نماز عصر میرن سر موعد خودش ....

بسیار تمیز و خوشبو هستند ... تو مسجد میری حال ت بهشتی میشه برعکس شیعیان که کمی بوی پا و جوراب و عرق و .. اینا جهنمی ت میکنه ! چشمک

بافت قومیتی و مذهبی عجیبی دارند اکراد و در عین حال به دلیل شرایط سخت جغرافیایی به صورت کاملا علمی داری خلق و خوی عجیبی هستند ... زودخشم ...اما خونگرم ( طب اسلامی و سنتی به خوبی اینجا رو تعریف میکند که خونگرمی و مهمان نوازی در کنارش تندی و زودخشمی هم داره که به دلیل طبع گرم و سرد و... بدن هست)

در کل اگر بر فرض کردستان بزرگی شکل بگیره قطعا بعد از مساله قومیت که عامل اتحاد هست ...مذهب سنی نیز دومین عامل اتحادشون میشه

من کردستان تازه بودم .... به نظر من اصلا وضع شون خوب نیست ... اصلا !

یعنی همین الان تو یک روستا شما شاهد دو دسته نیرو هستی ... یکی داعشی کرد ...یکی کرد تجزیه طلب...

یا حق

• Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

کاری به این مباحث پیش اومده ندارم ولی؛

داعش در ایران جایگاه اجتماعی ندارد و این مسئله سر قضیه حجم و عرب خیلی عمیق تر میشود. تنها دو نقطه در ایران هست که شاید(سوئ تفاهم نشه و بد برداشت نکنید) جایگاهی داشته باشد لااقل از بعد قومی و زبانی. خوزستان(قبایل و اقوام عرب زبان)-سیستان(خیلی بیشتر).

به طور کل داعش احمق نیست، و ما با انسانهایی طرفیم که ظاهرشون به وحشی ها میخوره ولی؛ از بعد فکری خیلی زیرک و سنجیده عمل میکنن. بنابراین حمله داعش به ایران، که به نظرم شبیه به یک شوخی دهست؛ کلاً مردود و رد شدست.

سلام

سختی مساله همین جاست

در مناطق کردنشین ( به خصوص اون قسمت هایی که به نوعی اصالت شون حفظ شده به کمک شرایط سخت طبیعی که دسترسی بهشون رو سخت میکنه) نوعی ذات کردپرستی وجود داره و شدیدا طرفدار کردستان بزرگ هستند

اما در همون مناطق نیز ایل یا قبیله یا هرچی شما میگید ... هستند که وحشتناک تابع دین و مذهب سنی شون هستند ...یعنی یه چی میگم یه چی میشنوید ها ؟ باید دید تا بفهمید یعنی چی .... 

بعضی از آداب شون رو آدم لذت میبره مثلا ....راس ساعت نماز ظهر میرن نماز ( و تقریبا بیشترشون مغازه ها رو عین اسلام ناب محمدی ! رها میکنند میرن) و بعد برمیگرده و دوباره برای نماز عصر میرن سر موعد خودش ....

بسیار تمیز و خوشبو هستند ... تو مسجد میری حال ت بهشتی میشه برعکس شیعیان که کمی بوی پا و جوراب و عرق و .. اینا جهنمی ت میکنه ! چشمک

بافت قومیتی و مذهبی عجیبی دارند اکراد و در عین حال به دلیل شرایط سخت جغرافیایی به صورت کاملا علمی داری خلق و خوی عجیبی هستند ... زودخشم ...اما خونگرم ( طب اسلامی و سنتی به خوبی اینجا رو تعریف میکند که خونگرمی و مهمان نوازی در کنارش تندی و زودخشمی هم داره که به دلیل طبع گرم و سرد و... بدن هست)

در کل اگر بر فرض کردستان بزرگی شکل بگیره قطعا بعد از مساله قومیت که عامل اتحاد هست ...مذهب سنی نیز دومین عامل اتحادشون میشه

من کردستان تازه بودم .... به نظر من اصلا وضع شون خوب نیست ... اصلا !

یعنی همین الان تو یک روستا شما شاهد دو دسته نیرو هستی ... یکی داعشی کرد ...یکی کرد تجزیه طلب...

یا حق

تو کردستان بودی؟!!!

به نظر شما که وضعش خوب نیست چجور وضعش خوب نیست!؟ اینا چیه میگی از خودت؟ اطلاع نداری مجبور به پست دادن نیست برادر من. آخه! الله و اکبر.

اول اینکه دوره ایل و قبیله در این چند دهه اخیر رخت بسته از این ممالک.

دوم اینکه سنتی گرایانی که شما میگید امروز قریب به اتفاق بالای 50 سال هستند جدا از اینها اکثر کردهای کشور نسبت به جامعه کلی کشور زندگی میکنند.

سوم تعصبات دینی و مذهبی خشک و مذهب پرستی رو ندارند و بیشتر تابع جمهوری اسلامی هستند. این مسئله بعد از دیدار رهبری؛ و دادن یکسری از امتیازات نظیر اذان فقه شافعی و ......... بیشتر شد.

کدام مناطق اومدی؟ جواب این رو بدید تا براتون توضیح بدم.

ذات کردپرستی یعنی چی؟ در همه انسانها حتی خود پیامبرش یه جور تعصب قومی در درجه اول برای هر کسی وجود داره. از انسانهای بزرگ گرفته تا انسانی پست. ربطی نداره. الان طرف روسی یا جرمن هست، بالاخره عرق قومیت روس یا جرمن رو همیشه حتی اگر سفیر صلح هم باشه در خودش داره اینو. اصلاً این دلیلی نیست. نکته مهم: قومیت،خانواده انسان در جوامع بزرگ بشری هست؛ همونطور که خانواده شما، خانواده اول در یک طایفه بزرگ هست.

ویرایش شده در توسط nepton
  • Upvote 4
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

فقط میتونم بگم اگه به اندازه نصف بعضی از پستهای این تاپیک حرف قومیتی میزدم، فارغ از تفرقه آفرین بودن یا نبودن گفته هام، الان پستهام حذف میشدن، از تاپیک بن میشدم و یه اخطار زیبا دریافت میکردم.

این رو میزارم به حساب استانداردهای دوگانه مدیران سایت نسبت به نامهای آشنا و نا آشنا...

................................................................................................................سپاس!

ویرایش شده در توسط Fajr5
  • Upvote 5
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

روسیه هیچ کاری نمیکنه دوست من . انگار روسها رو نشناختی هنوز . وقتی بدونن اسد داره سقوط میکنه  ادعا میکنن اصلا شخصی به اسم  بشار اسد رو نمیشناسن !

بسم الله الرحمن الرحیم

در مورد اقای بشار اسد نمیدانم

اما در زمینه اوکراین کوتاه نیامدند

مگر اینکه پایگاه ها را به روس ها بدهند و جای پای روس ها را قبول کنند والا بعید میدانم کوتاه بیایند

کوتاه نیامدن به معنی جلوگیری صد درصد ازسقوط نیست بلکه خرج کردن حداکثر توان معقول برای حفظ امتیازهای فعلی میباشد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

والا ادیب جان خدا رو شکر میکنم که بالاخره از رو مطالعات شما متوجه شدیم که دوستان کرمانشاهی کرد اصیل هستن! :))) اونم کلهر اصیل! :)))

و زبانشون به خاطر مباحث سیاسی و برگردوندن قدرت به کردها بوده...

ملکشاهی ها هم تو خود ایلام هم اعتبار چندانی ندارن و من شخصا خزل ها رو کرد میدونم! و بعد ده‌بالایی هارو که ساکن خود شهر ایلام هستن...

(برا اون دوستمون که گفتن به کسی چه ما به چه زبانی حرف میزنیم هم میخواستم بگم که کسی کاری نداشته!! حرف فقط اینه که اگر کردی، کرد باش و اگر فارسی فارس باش!! اینجوری نباشه که باد از هر سمتی وزید شما اونوری باشی!! اگر امروز فارس بودن خوب بود، فارس باشی و اگر فردا کرد بودن خوب بود کرد باشی!!!!‌اگر قرار بر صحبت کردن و حرف زدن با هم باشه، فارس باشی! و اگر قرار به کل‌کل و دعوا تو شهرهای دیگه باشه، کرد بشی و مردم رو بترسونی که مثلا کرد هستی!!....

وگرنه به ما چه کی فارسه و کی نیست!!)

به هر صورت، بازم میخوام که لدفا در موضوع صحبت بفرمایید...

• Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خوب حداقلش اینه سابقه کرمانشاه مشخصه !

ایلاااااااااااام ! که دیگه خداشاهده اصلا ته خنده س اگر حساب کنی ! در این مباحث!

نمیدونم شما ایلامی ها چطور به کرمانشاهی ها گیر میدید ولی خداشاهده دیگه همه ملک شاهی و بقیه رو میشناسند ! چشمک

یا حق

خالو گرامی حالم خراو ...زانی خراو...در ضمن نیزانم له کیوی کلهری بیو کرمانشاه ..ولی بزان ایوان و کمه له گیلان کلهرند..!

جهت اطلاع سایر دوستان برید در مورد خط نیا تحقیق کنید تا قدمت مسخره آره حق دارید مسخره ایلام رو ببینید...

حرف از تفرقه شد....حرف از داعش شد....به نظرم با این حملات ما علیه خودمون فکر کنم دیگه لازم به دشمن نداریم.

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.