death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

چند خبر:

_شاهزاده بندر در روسیه: رژیم علوی میبایست نابود شود حتی به قیمت نابودی کل سوریه.(تازه افشا شده)

_بوگدانوف در لبنان: به هر قیمتی شده نباید اجازه داد سوریه در دامان تروریستها بیفتد.

_(از همه جالب تر) زهران علوش: ترجیح میدم با داعش ضد رژیم نصیری همکاری کنم تا با نصیری ها ضد داعش.

همین چند روز قبل بود که دواعش سر برادرزادشو مثل سگ بریدن گذاشتن بین پاهاش، مثل اینکه خبرش بهش نرسیده. بهتر بود خودشو با همون کیتی سرگرم میکرد و فکر جهاد نمیفتاد.

زهران علوش در حال نقل آخرین داستان کیتی برای اخوان المجاهدین، انشاءا...، ماشاءا...، باذن ا...:

http://i.kinja-img.com/gawker-media/image/upload/s--DXKZtjfF--/amoxkpr6n3g3t0a1vzm7.jpg

یکی از صفحات دفتر خاطرات زهران علوش، همون دفتر جلد کیتی فوق:

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcS6sU40MQ0pS_ATxKsv4q2J1H3O3vOFjJRNQW0dLc0t3wZhPX1M ویرایش شده در توسط GRIPEN
  • Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اسم لشکر میخوای؟ ...بیشتر لشکر 4 هستن با عناصر مخابرات جویه و آکادمی نظامی اسد.

حرس جمهوری + نیروهای ویژه ارتش که مرکزشون شمال کوه قاسیون هست...هنگ 214 فکر کنم...اونها هم هستن. 

با این شرایط نتونستم جلوی خودم. رو بگیرم این واحد ها رو تونستم پیدا کنم .از سپاه یکم لشگر پنچ مکانیزه تیپ هشتاد . تیپ نیرو مخصوص هوابرد46 لشگر چهار زرهی عناصر باقیمانده از مرحوم لشگر هفده سابق

ممنون دوستان، خیلی خیلی لطف کردید.  :rose:  big_hug

ویرایش شده در توسط era_923
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

فکر میکردم این زهران علوش پیرمردی باشه  چقدر جوونه این غوطه شرقی که میگن چند ساله که خاری تو چشم اسده  همش دست همین مرد هست؟

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یه گزارش هایی اومده که بالاخره جوبرآزاد شده، حقیقت داره؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
^^ خبر پیشروی در جوبر رو شنیدم ولی آزادی کامل رو هنوز نه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من رفتم ارتفعات اطراف نبل و زهرا و سیفات و حندرات رو بررسی کردم. ارتفعاتی که ممکنه رزمندگان شیعه اونجا مستقر نباشن یا در نوک قله مستقر هستن و مسلحین نمی تونن از ارتفاع بالا برن و در اطراف سنگیر گیری کردن رو زدم به اسم مجاهدین شیعه. 

http://8pic.ir/images/lwwkf9hzoj1gxusadcc3.jpg

از طرف غربی و جنوب غربی نبل و زهرا و هچنین شمال غربی نبل هر چی ارتفاع هست خودیه و دشمن توش حضور نداره. یا مرز مناطق کردنشین با نبل و زهرا هست.

جبهه العهره خیلی لقمه گنده ای برداشته....نقشه رو نگاه کنید زهرا برای خودش دژی هست خداوکیلی ...

یه روزنامه آمریکایی نوشته حالا حالا ها نه حلب محاصره میشه نه محاصره نبل و زهرا شکسته میشه. به این استناد کرده که ارتش و متحدینش  به طور متوسط ماهی 1 کیلومتر پیشروی کردن طی این یک سال..از فرودگاه رسیدن به سیفات.

حالا برای اینکه برسن به  نبل و زهرا  هم اوضاع همینه... فقط  از نظر دوستان چه فرقی از نظر نظامی بین فرودگاه  تا سیفات ---- با سیفات تا زهرا وجود داره؟  یعنی باید شش ماه منتظر باشیم یا شایدم یکسال تا محاصره بشکنه؟

ویرایش شده در توسط iMosi
  • Upvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اما مثلا بارها گفته شده داعش کودکان را سر میبره،من تا اینجا مدرک محکمی در این ارتباط ندیدم،بله از کودکان برای تبادل اسیر استفاده شده ولی‌ من ندیدم بچه اعدام کنند و سر ببرند...

http://www.mashreghnews.ir/fa/news/223249/%D8%B0%D8%A8%D8%AD-%DA%A9%D9%88%D8%AF%DA%A9-%D8%B4%DB%8C%D8%B9%D9%87%E2%80%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D9%88%D8%B3%D8%AA%D8%A7%DB%8C-%D8%AD%D8%B7%D9%84%D9%87-%D8%B9%DA%A9%D8%B318

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من رفتم ارتفعات اطراف نبل و زهرا و سیفات و حندرات رو بررسی کردم. ارتفعاتی که ممکنه رزمندگان شیعه اونجا مستقر نباشن یا در نوک قله مستقر هستن و مسلحین نمی تونن از ارتفاع بالا برن و در اطراف سنگیر گیری کردن رو زدم به اسم مجاهدین شیعه. 

http://8pic.ir/images/lwwkf9hzoj1gxusadcc3.jpg

از طرف غربی و جنوب غربی نبل و زهرا و هچنین شمال غربی نبل هر چی ارتفاع هست خودیه و دشمن توش حضور نداره. یا مرز مناطق کردنشین با نبل و زهرا هست.

جبهه العهره خیلی لقمه گنده ای برداشته....نقشه رو نگاه کنید زهرا برای خودش دژی هست خداوکیلی ...

یه روزنامه آمریکایی نوشته حالا حالا ها نه حلب محاصره میشه نه محاصره نبل و زهرا شکسته میشه. به این استناد کرده که ارتش و متحدینش  به طور متوسط ماهی 1 کیلومتر پیشروی کردن طی این یک سال..از فرودگاه رسیدن به سیفات.

حالا برای اینکه برسن به  نبل و زهرا  هم اوضاع همینه... فقط  از نظر دوستان چه فرقی از نظر نظامی بین فرودگاه  تا سیفات ---- با سیفات تا زهرا وجود داره؟  یعنی باید شش ماه منتظر باشیم یا شایدم یکسال تا محاصره بشکنه؟

محاصره حلب که به نظرم نهایتا تا 1 هفته دیگه کامل میشه، همین الانم تقریبا کامل شده، ولی راه در رو دارن هنوز.

اگر محاصره حلب کامل بشه، اونوقت دوتا امتیاز مهم دارن نیروهای خودی

1- بار روانی محاصره کامل حلب اونقدر زیاد هست که ممکنه مخالفین دیگه خیلی جدی توی عندان و حریتان و شهر های دیگه مقاومت نکنن مثل الان.

2- با توجه به حضور چند هزار شیعه و نیروهای ارتش از نبل و زهرا، حمله میتونه از دو جهت انجام بشه. از طرف نبل و زهرا شاید نتونن پیشروی جدی بکنن، ولی قطعا بخش زیادی از نیروهای مخالفین رو به خودشون مشغول خواهند کرد. در حقیقت نیروهای مدافع میتونن پاتک بزنن به سمت جنوب و شرق در حالی که ارتش و حزب الله از جنوب پیشروی میکنند به سمت شمال.

البته متاسفانه مناطق بین حلب و زهرا بافت مسکونی زیاد داره و این خیلی کار رو سخت میکنه.

^^ خبر پیشروی در جوبر رو شنیدم ولی آزادی کامل رو هنوز نه.

بله گویا فقط مناطق شرقیش هست. سرطانی شده این جوبر که حد نداره. من موندم برای چی دارن میجنگن اونجا اصن، فکر کنم یک ساختمون سالم هم توش باقی نمونده.
ویرایش شده در توسط era_923
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

افشاگری مقام روس درباره سخنان پشت پرده کری و بندر بن سلطان

معاون وزیر امور خارجه روسیه با اعلام اینکه ارتش سوریه برای مسکو خط قرمز محسوب می شود گفت: رئیس سابق دستگاه اطلاعات عربستان به صراحت اعلام کرد ریاض خواهان نابودی نظام سوریه است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المنار، میخائیل بوگدانف معاون وزیر امور خارجه روسیه که اخیرا به منطقه سفر کرده بود در گفتگو با برخی مقامات کشورهای منطقه اعلام کرد: بندر بن سلطان رئیس سابق دستگاه اطلاعات عربستان سعودی در مسکو خطاب به من گفته است ما خواهان نابودی نظام سوریه هستیم حتی اگر این امر به قیمت نابودی تمامی سوریه باشد.

بوگدانف گفت: زمانی که از بندر بن سلطان پرسیدم روابط شما با حافظ اسد رئیس جمهوری اسبق سوریه چگونه بود؟ وی در جواب گفت بسیار خوب بود و وی مردی حکیم بود. من به بندر بن سلطان گفتم پس مشکل در نظام سوریه نیست بلکه مشکل شما با شخص بشار اسد است.

معاون وزیر امور خارجه روسیه در بخش دیگر گفتگوهای خود با مقامات منطقه به انتقاد از آمریکایی ها پرداخت و گفت: جان کری 3 هفته پس از مذاکرات ژنو 2 برای حل بحران سوریه خطاب به روس ها گفت که مذاکرات شکست خورد و ما به گزینه جنگ روی می آوریم. ما در جواب به وی گفتیم شما زمانی که ناظر مذاکرات صلح میان فلسطینی ها و اسرائیلی ها هستید این مذاکرات 9 ماه به طول می انجامد و سپس آن را 9 ماه دیگر تمدید می کنید و برای مدت زمان طولانی این مذاکرات تمدید می شود پس چرا برای نجات سوریه همین کار را تکرار نمی کنید؟

میخائیل بوگدانف خاطرنشان کرد: جان کری خطاب به روس ها گفت فکر نکنید ما آمده ایم داعش را در سوریه هدف قرار دهیم تا نظام سوریه از آن بهره ببرد، آنها همچنین اعلام کردند تا زمانی که نوری المالکی در عراق در قدرت باشد ما اقدامی علیه تروریسم در این کشور نخواهیم کرد. ما در جواب به جان کری گفتیم شما تمامی قوانین انسانی و بین المللی را زیر پا گذاشته اید زیرا برای اهداف سیاسی زمینه را برای گروه های تروریستی و فعالیت های آنها هموار می کنید.

وی همچنین اظهار داشت که در دیدار با مسئولان مخالف سوری در ترکیه، لبنان و دمشق بارها گفته است: ارتش سوریه خط قرمز روسیه است و نابودی برنامه ریزی شده آن تنها به نفع اسرائیل است. مسکو نظر خود را تغییر نداده است و همواره از بشار اسد حمایت می کند.

http://khabaronline.ir/

--------------------------------------------------------------------

حساب کن چی بوده که روسا با همه نامردیشون از بی شرفی امریکا و عربستان کف بر شدن.

خیلی حرفه این.

ویرایش شده در توسط vahidg
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

جوبر حالا حالا ها کار داره... حاجز عارفه که مسلحین گرفتن بیخ گوش محله عباسیین دمشق...هنوز دستشونه. یعنی حاجز رو کلا ترکوندن دیگه...دایره زرد رنگ...

منطقه جنوبی جسر زملکا که بهش میگن مناشر درگیری هست ولی راه  امداد مسلحین از غوطه به جوبر اصلا قطع نشده. جسر زملکا دست مسلحینه. ارتشی ها هر چی تصویر منتشر کردن برای 500 متری جسر از شمال بود که بهش میگن قطاع طیبه جوبر...

اونجا نوشته مامونیه...اونجا هم جز جوبر هست.

k6lkr1refcj30p2rkrls.jpg

دبستان داشتم گریه می کردم برم کلاس اول ، جوبر درگیری بود...الان که میرم دانشگاه هم درگیریه ...مطمئنن تا لب گور من یکی هم درگیری خواهد بود  icon_cheesygrin

ویرایش شده در توسط iMosi
  • Upvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

درباره گذشته این یارو << زهران علوش >> اطلاعاتی در دسترس هست؟ کی بوده ؟ کجا بوده؟ چی شده که 3 سال پیش شده این؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

افشاگری مقام روس درباره سخنان پشت پرده کری و بندر بن سلطان

حساب کن چی بوده که روسا با همه نامردیشون از بی شرفی امریکا و عربستان کف بر شدن.

خیلی حرفه این.

اینو تو اخبار خوندم: به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از روزنامه الدیار لبنان منابعی مطلع مدعی شدند که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در پیامی به دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد که کارخانجات و انبارها و همه تسلیحات پیشرفته روسیه در خدمت این جنبش قرار می گیرد!! به نظر میاد میخائیل بوگدانوف در دیدار با سید حسن نصرالله این پیام رو رسونده. واقعا روسیه هم دیگه از حرومزادگی اینا کف کرده!! icon_eek

امیدوارم لااقل اینبار به وعده هاشون عمل کنن! :straight:

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

درباره گذشته این یارو << زهران علوش >> اطلاعاتی در دسترس هست؟ کی بوده ؟ کجا بوده؟ چی شده که 3 سال پیش شده این؟

alalam_635537564496074185_25f_4x3.jpg

نقش آفريني فارغ التحصيل دانشگاه دمشق در حملات تروريستي

زهران علوش شهروند سوري است که در دوما به دنيا آمده و پس از تکميل تحصيلات در مقطع دبيرستان وارد دانشگاه دمشق شد. با اتمام درس علوش در دانشگاه دمشق او اينبار به عربستان رفت و تحصيلات تکميلي خود را در آن‌جا به اتمام رساند.

alalam_635519979546189365_25f_4x3.jpg

علوش قبل از آغاز درگيري‌هاي سوريه در تاريخ 1389.12.24 در زمينه پيمانکاري مشغول به کار بود و درست در زمان آغاز درگيري‌ها در زندان صيدنايا در اطراف دمشق دوران محکوميت خود را مي‌گذراند.

نکته جالب  اينکه اين تروريست در يکي از طرح‌هاي آزاد سازي زندانيان و عفو عمومي که از سوي بشار اسد رئيس جمهور سوريه اعلام شد در تاريخ 1390.04.01 از زندان آزاد شد و بلافاصله فعاليت‌هاي تروريستي خود را عليه مردم و دولت سوريه آغاز کرد و فرمانده شاخه‌اي از گروه‌هاي تروريستي با نام "لواء الاسلام" شد.

http://www.yjc.ir/fa/news/4548414/%D8%B2%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%B9%D9%84%D9%88%D8%B4-%DA%A9%D9%8A%D8%B3%D8%AA-%D8%B3%D8%B9%D9%88%D8%AF%D9%8A%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%AF%D8%A7%D9%85-%D8%B1%D9%88%D8%B3%D8%AA%D8%A7-%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%D9%8A-%DA%AF%D8%A7%D8%B2%D9%87%D8%A7%D9%8A-%D8%B3%D9%85%D9%8A-%D8%B1%D8%A7-%D8%AA%D9%88%D9%84%D9%8A%D8%AF-%D9%88-%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D9%88%D8%B1%D9%8A%D9%87-%D9%85%D9%86%D8%AA%D9%82%D9%84-%D9%85%D9%8A%E2%80%8C%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF%E2%80%8C

• Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.