death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

پرسش‌های فراوانی درباره دلایل سرنگون شدن جنگنده F-16 نیروی هوایی اردن در سوریه و طرف احتمالی که آن را سرنگون کرده، مطرح شده است؛ به ویژه اینکه این جنگنده، از تجهیزات دفاعی بسیار پیشرفته‌ای برخوردار است.

جنگنده F-16 دارای چندین کاربرد و توانایی‌های جنگی بالا در شرایط آب و هوایی متفاوت است. این جنگنده وی تواند شش موشک هوا به هوا، هوا به زمین و بمب‌های کنترلی با لیزر را حمل کند.

این جنگنده همچنین دارای اسلحه و سیستم حمایت الکتریکی است که می‌تواند از آن در برابر سامانه‌های پارازیت و موشک‌های هدایت شونده و حرارتی، حمایت کند.

برای سرنگون کردن این جنگنده، فراهم شدن چند عامل لازم است که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از: «وجود رادارهایی که بتوان در درجه اول محل پرواز آن را ردگیری کرد، سامانه پارازیت برای از کار انداختن سیستم الکتریکی و دفاعی جنگنده و موشک پیشرفته ضد هوایی که بتواند بر سرعت جنگنده و سامانه دفاعی آن غلبه کند.»

کار‌شناسان نظامی می‌گویند با وجود اینکه تندرو‌ها، مقادیری اسلحه ضد هوایی از پایگاه‌های ارتش عراق و ارتش سوریه به غنیمت برده‌اند، اما همه این عوامل در اختیار آن‌ها قرار ندارد.

چنانچه ثابت شود که تندرو‌ها جنگنده اردنی را با موشک سرنگون کرده‌اند، این بدان معنی است که آن‌ها توانسته‌اند موشک‌های پیشرفته و سامانه‌های پارازیت به دست آوردند.

این سامانه ممکن است نزدیک به موشک‌های سام ۳۰۰ باشد که اخیرا اطلاعات ضد و نقیضی درباره عزم روسیه برای ارسال آن به نظام بشار اسد رئیس جمهوری سوریه منتشر شده است. این مساله می‌تواند به افزایش تنش در منطقه و تغییر تاکتیک‌های ائتلاف بین الملل علیه داعش بیانجامد.

چهارشنبه فرماندهی نیروهای مسلح اردن در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که جنگنده نیروی هوایی این کشور بر فراز شهر الرقه در شمال سوریه سرنگون شد. بنا بر این بیانیه این جنگنده در عملیات ائتلاف بین الملل علیه «داعش» شرکت داشت و خلبان آن توسط این گروه تندرو، به گروگان گرفته شد.

پس از آمريکا، ارتش اردن هم روز جمعه، پنجم دی‌ماه، اعلام کرد که هواپيمای اف۱۶ اين کشور، برخلاف ادعای گروه حکومت اسلامی، به دست این گروه سرنگون نشده است.

در بيانيه‌ای در وب‌سايت رسمی ارتش اردن که خبرگزاری فرانسه روز جمعه بخش‌هايی از آن را منتشر کرد آمده است که «شواهد اوليه» نشان می‌دهد سقوط هواپيمای آمريکايی نيروی هوايی اردن بر اثر «آتش داعش نبوده است».

در اين بيانيه از عنوان دولت اسلامی عراق و شام (داعش) که نام قديمی‌تر گروه حکومت اسلامی محسوب می‌شود، استفاده شده است.

با وجود اين، ارتش اردن نيز مانند ستاد فرماندهی مرکزی ايالات متحده آمريکا، گفته است که نمی‌تواند دليل سقوط هواپيمای اف۱۶ را اعلام کند: «تا زمانی که به لاشه هواپيما و خلبان آن دسترسی نباشد، نمی‌توانيم دليل قطعی سقوط هواپيما را مشخص کنيم.»

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اگر داعش سر این خلبان رو ببره خسارت سنگینی به آینده ی خودش وارد کرده چون حکومت داعش بلاخره برای ارتباط با دنیا به اب های آزاد که راه نداره بنابراین فقط به ترکیه و اردن وابسته هست و دواعش هم ثابت کردن احمق نیستند و محاسبات دقیقی انجام میدن بنابراین احتمالش زیاده که این خلبان رو نکشن

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

مسکو میزبان مذاکرات صلح سوریه

وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد: مذاکرات صلح میان دولت سوریه و اپوزیسیون ماه آتی (ژانویه) در مسکو برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، مذاکرات مذکور احتمالا پس از 20 ژانویه برگزار می‌شود وبه گفته الکساندر لوکاشویچ، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در مرحله اول مذاکرات نمایندگان اپوزیسیون داخلی و خارجی سوریه شرکت خواهند داشت و در مرحله بعدی، دولت سوریه به آن‌ها می‌پیوندد.

روسیه که در جریان جنگ داخلی سوریه همواره پشتیبان دمشق بوده است، اخیرا پیشنهاد داد تا مذاکراتی بدون پیش شرط میان طرفین درگیر برگزار شود. لوکاشویچ به نام افراد و یا گروه‌هایی که قرار است در مذاکرات شرکت کنند، اشاره‌ای نکرد و گفت: مسکو هنوز منتظر پاسخ برخی گروه‌ها است.

اصلی‌ترین اپوزیسیون سوریه که تحت حمایت غرب است، به روسیه اعتماد ندارد و می‌گوید که هر نوع مذاکره سازش باید براساس توافق ژنو باشد. طبق آن گذار سیاسی در سوریه به سمت دموکراسی باید اتفاق بیفتد و این کار باید از طریق تشکیل دولت موقت با اختیارات کامل اجرایی صورت بگیرد.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه اعلام کرد، احتمالا ولید معلم، وزیر خارجه سوریه نماینده دمشق در مذاکرات خواهد بود ولی احتمال مشارکت بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه در مذاکرات اندک است.

با این حال وی گفت: نمی‌توان هیچ احتمالی را رد کرد اما در شرایط کنونی حضور در مذاکرات در سطح ریاست جمهوری مطرح نیست چرا که نشست‌ها با هدف رایزنی برگزار می‌شود.

وی همچنین حضور استفان دی میستورا، نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه را در مذاکرات رد نکرد. این مقام روسی با تاکید بر اینکه درگیری سوریه باید با ابزارهای سیاسی و دیپلماتیک حل و فصل شود، بار دیگر گفت: مسکو از دولت سوریه در مبارزه با شبه نظامیان داعش و سایر افراط گرایان حمایت می‌کند.

http://www.tabnak.ir/fa/news/461141/%D9%85%D8%B3%DA%A9%D9%88-%D9%85%DB%8C%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%B0%D8%A7%DA%A9%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D8%B5%D9%84%D8%AD-%D8%B3%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%87

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

daesh.ir4971401501-5.jpg

توی خبر ها داشتیم که پنتاگون گفته بود علت سقوط اف 16 طبق ادعای داعش یعنی هدف قرار گرفتن توسط دوش پرتاب نبوده پس این یعنی یا هواپیما رو کسی به اشتباه زده یا اینکه نقص فنی داشته 

حالا به عکس بیشتر دقت کنین دو نفر رو میبینین که دارن به بالا نگاه میکنن چه دلیلی داره به بالا نگاه کنن؟

1-جنگنده همبال این اف 16 هنوز برای تایید سقوط و اجکت خلبان در حال گشت بر فراز منطقه است و این یعنی اگر داعش با دوش پرتاب زده بود پس این یکی میرفت تو ارتفاعی که نبیننش 

2-تعدادی جنگنده و یا پهپاد در ارتفاع پایین میخوان مقدمات عملیات نجات رو فراهم کنن که البته به دلیل پیچیده بودن اوضاع نتونستن

به نظر من احتمال 1 محتملتره صد در صد هواپیما نقص فنی داشته و سقوط کرده چون اگر مثلا جنگنده های سوری زده بودن اف16 رو پس همبالش میرفت برای انتقام و دفاع از خودش

• Upvote 5
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسیجی داریم فیلم پورنو می بینه!!! عکس پورن استار میذاره رو پیج فیسبوکش...باکیشم نیست!...لطفا دهن منو باز نکنید!! :-x

جزء یگانهای رسمی سپاه هم هست!!

این صحبت شما، در مورد بنده هستش! :)....

یا من به خودم گرفتم....

در خصوص این مسئله که شما اون چورن استار رو میشناسی و از کجا میشناسی اهمیتی نداره، مسئله اینه که اگر فردا مشکلی باشه یا پیش بیاد، ایا حاضرم برم جلو یا نه سواله....

باید بگم که کاملا اماده‌ام یعنی شما الان بگو بیا بریم، من نیم ساعت بعدش راه افتادم که بریم....

مشکل من اینه که پول ندارم، و دوم کسی رو نمیشناسم که دست منو بگیره اونجا.... سوم هم اینکه عربی بلد ندارم!!!! :)))

حالا، اگر خصوص مسئله‌ی چورن دیدن بنده سوالی دارید، بفرمایید تا راهنمایی کنم یا توضیح بدم که ماجرای اون چیه.... چون چیزی هستش که فک کنم نزدیک به 9 نفر از بچه ها ماجراش رو میدونن که چی به چیه تو مارجرای اون بازیگر چورن استار که من دوستش دارم...

تند روی کردن درست نیست عزیزم.... ترمز دستی بذار دستت باشه.... حالا من یا هر کسی یا هر کس دیگه‌ای، جالب نیست که بگی چون فلان شخص تو فلان جاست، و فلان کار رو هم میکنه پس فلانه یا بیسار....

هر وقت واسه بسیجی بودنم پول گرفتم، طبق نظر بسیج هم میرم جلو....

تا وقتی که من دارم از وقتم و جیب شخصیم! هزینه میکنم برا بسیج، حق نمیدم به بسیج که به من بگه عکس کی رو ببینم و کی رو دوست داشته باشم و کی رو نداشته باشم...

• Upvote 6
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یا من به خودم گرفتم....

در خصوص این مسئله که شما اون چورن استار رو میشناسی و از کجا میشناسی اهمیتی نداره، مسئله اینه که اگر فردا مشکلی باشه یا پیش بیاد، ایا حاضرم برم جلو یا نه سواله....

باید بگم که کاملا اماده‌ام یعنی شما الان بگو بیا بریم، من نیم ساعت بعدش راه افتادم که بریم....

مشکل من اینه که پول ندارم، و دوم کسی رو نمیشناسم که دست منو بگیره اونجا.... سوم هم اینکه عربی بلد ندارم!!!! :)))

حالا، اگر خصوص مسئله‌ی چورن دیدن بنده سوالی دارید، بفرمایید تا راهنمایی کنم یا توضیح بدم که ماجرای اون چیه.... چون چیزی هستش که فک کنم نزدیک به 9 نفر از بچه ها ماجراش رو میدونن که چی به چیه تو مارجرای اون بازیگر چورن استار که من دوستش دارم...

تند روی کردن درست نیست عزیزم.... ترمز دستی بذار دستت باشه.... حالا من یا هر کسی یا هر کس دیگه‌ای، جالب نیست که بگی چون فلان شخص تو فلان جاست، و فلان کار رو هم میکنه پس فلانه یا بیسار....

تا وقتی که من دارم از وقتم و جیب شخصیم! هزینه میکنم برا بسیج، حق نمیدم به بسیج که به من بگه عکس کی رو ببینم و کی رو دوست داشته باشم و کی رو نداشته باشم...

من اسم نیاوردم...خودت مسئله رو شخصیش کردی.

از مدیریت درخواست میشه پاک کنه پست های نا مربوط رو  :mrgreen:

اینکه شما میخوای بری سوریه و اگر اجازه بدن نیم ساعت دیگه میری خوب نشون میده به قول بیگ بنگ بسیجی با اخلاص و با ایمانی هستی !

حالا میخوای هر چی دلت میخواد ببین. تو صفحه فیسبوکت هم هر چی دلت میخواد بذار.

مشکل اون آدمهایی هستن که با دیدن تصاویر پاسور بازی کردن فاطمیون فاتحه ایمان و اخلاصشون رو خوندن!

ویرایش شده در توسط iMosi
  • Upvote 5
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یا من به خودم گرفتم....

حالا طرف كيه بگو اشنا شيم ؟

من اسم نیاوردم...خودت مسئله رو شخصیش کردی.

از مدیریت درخواست میشه پاک کنه پست های نا مربوط رو  :mrgreen:

اینکه شما میخوای بری سوریه و اگر اجازه بدن نیم ساعت دیگه میری خوب نشون میده به قول بیگ بنگ بسیجی با اخلاص و با ایمانی هستی !

حالا میخوای هر چی دلت میخواد ببین. تو صفحه فیسبوکت هم هر چی دلت میخواد بذار.

مشکل اون آدمهایی هستن که با دیدن تصاویر پاسور بازی کردن فاطمیون فاتحه ایمان و اخلاصشون رو خوندن!

اين بحث هاي حاشيه اي رو ول كن لوا العباس تو جوبر چيكار ميكنه داستان همون عكس الكي هاست يا اينبار داستان جديه ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

حالا طرف كيه بگو اشنا شيم ؟

اين بحث هاي حاشيه اي رو ول كن لوا العباس تو جوبر چيكار ميكنه داستان همون عكس الكي هاست يا اينبار داستان جديه ؟

متاسفانه عکسها الکیه.

چون کسی تو جوبر بجنگه شهید میده حداقل. شهدا اکثر اهل طرطوس و شیعیان دمشق هستند که زیر نظر حزب الله فعالیت می کنند نه سارقی به نام ابوعجیب.

یکی از ساکنین سیده زینب کامنت گذاشته بود دلتون رو برای مردم زهرا نسوزه!! همین نیروهای ابوعجیب اهل نبل و زهرا هم هستن ولی در سیده زینب همش دارن دزدی می کنن و حاضر نیستن برن ریف شمالی حلب کمک شهرهای خودشون.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

جناب imosi عزیز خبر هایی مبنی بر حمله حزب الله لبنان به دیرالعدس شنیدم،میخواستم یپرسم درسته یا نه؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

جناب imosi عزیز خبر هایی مبنی بر حمله حزب الله لبنان به دیرالعدس شنیدم،میخواستم یپرسم درسته یا نه؟

دیشب حمله کردن اطراف دیرالعدس درگیری شد. ارتش چند تا موشک زمین به زمین هم بهش شلیک کرد. ولی متوقف شد ظاهرا.

الان مخیم حندرات قیامته...10 تا بمب بشکه ای انداختن رو مخیم حندرات . درگیریها شدید . کارخانجات شمال مخیم رو گرفتن دوباره. میخوان وارد مخیم بشن

در مورد ملاح. یک ساختمون از ملاح هست که پیکر شهدای فاطمیون توش مونده 5 تا 6 پیکر هست فکر کنم. مسلحین از عمد نمی کشنشون عقب. 

این ساختمون رو توش نمی تونن بمونن چون زیر آتش مستقیم نیروهای شیعه هست. هر دفعه یک گروه از مسلحین طی این سه چهار روز وارد این ساختمون میشه از شهدا عکس می گیره بعد که تلفات دادن می کشن عقب.

یعنی 5 تا جنازه شما می بینی که یه بار نورالدین زنکی عکس گرفته گفته ما کشتیم. یه بار جبهه انصار الدین عکس گرفته کفته ما کشتیم. یه بار جبهه اسلامیه عکس گرفته گفته ما کشتیم. 

دیروز هم جیش الاسلامی ها عکس گرفتن و تست کردن که می تونن تو منطقه مستقر بشن یا نه. 3 تا کشته و چندین زخمی دادن سریعا کشیدن عقب. 

(جبهه انصار الدین کشته شهدا رو البته)

محسینی مسئول شرعی جبهه النصره(سعودی ، چاق، تو زندان هم بود )  تو توییتر اعلام کرده فقط یک کیلومتر مونده تا حلب کامل محاصره بشه.

• Upvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دیشب حمله کردن اطراف دیرالعدس درگیری شد. ارتش چند تا موشک زمین به زمین هم بهش شلیک کرد. ولی متوقف شد ظاهرا.

الان مخیم حندرات قیامته...10 تا بمب بشکه ای انداختن رو مخیم حندرات . درگیریها شدید . کارخانجات شمال مخیم رو گرفتن دوباره. میخوان وارد مخیم بشن

در مورد ملاح. یک ساختمون از ملاح هست که پیکر شهدای فاطمیون توش مونده 5 تا 6 پیکر هست فکر کنم. مسلحین از عمد نمی کشنشون عقب. 

این ساختمون رو توش نمی تونن بمونن چون زیر آتش مستقیم نیروهای شیعه هست. هر دفعه یک گروه از مسلحین طی این سه چهار روز وارد این ساختمون میشه از شهدا عکس می گیره بعد که تلفات دادن می کشن عقب.

یعنی 5 تا جنازه شما می بینی که یه بار نورالدین زنکی عکس گرفته گفته ما کشتیم. یه بار جبهه انصار الدین عکس گرفته کفته ما کشتیم. یه بار جبهه اسلامیه عکس گرفته گفته ما کشتیم. 

دیروز هم جیش الاسلامی ها عکس گرفتن و تست کردن که می تونن تو منطقه مستقر بشن یا نه. 3 تا کشته و چندین زخمی دادن سریعا کشیدن عقب. 

(جبهه انصار الدین کشته شهدا رو البته)

محسینی مسئول شرعی جبهه النصره(سعودی ، چاق، تو زندان هم بود )  تو توییتر اعلام کرده فقط یک کیلومتر مونده تا حلب کامل محاصره بشه.

شما یه چیزی در مورد تاریخ 9 ژانویه گفتی که منتظر خبر های خوب باشیم. نمیخوای یه راهنمایی بکنی؟  icon_cheesygrin

ویرایش شده در توسط era_923
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یگان‌های ارتش سوریه در ادامه عملیات‌های نظامی خود در مبارزه با گروه‌های تروریستی مسلح موفق شدند، ده‌ها تروریست مسلح از جمله تروریست‌های تکفیری وابسته به «جبهه النصره»، شاخه رسمی گروه تروریستی «القاعده» و همچنین گروه تروریستی «ارتش آزاد» را به همراه چندین سرکرده این گروه تکفیری در منطقه «ریف قنیطره»، در جنوب سوریه به هلاکت برسانند.
در این ارتباط گزارش شده که نیروهای ارتش سوریه در محور جنوبی تپه «کروم جبا» تمام عناصر تروریستی یک گروه وابسته به «جبهه النصره» را به هلاکت رساندند.
گزارش شده که در منطقه تل کروم اجساد مسلحین باقی مانده و هنگامی که قصد دارند اجساد را به عقب بکشند ارتش با تک تیرانداز آنها را مورد هدف قرار میدهد و معرکه مسلحین در این منطقه کاملا شکست خورده است.
این در حالی است که به موازات این عملیات موفق، دیگر یگان‌های ارتش سوریه نیز در محور تپه «کروم» در نزدیکی تپه «کروم جبا» ضمن درگیری با گروه تروریستی موسوم به «گردان عقاب‌های ریف غربی قنیطره» وابسته به ارتش آزاد شماری از عناصر آنها را به هلاکت رساندند که در میان کشته‌های این عملیات «عبد السلام الجاهوش»، سرکرده «گردان عقاب‌های ریف غربی قنیطره» نیز به چشم می‌خورد.
اما پیروزی‌های ارتش سوریه در ریف قنیطره به اینجا منتهی نمی‌شود، بلکه از محور جنوبی تپه «جبا» در ریف قنیطره نیز گزارش شده نیروهای ارتش سوریه «صبحی علوش» و «ابو حمزه الرفیدی»، دو سرکرده گروه تروریستی موسوم به «شهدای الحاره» وابسته به ارتش آزاد و همچنین «علی محمود البرم»، از سرکردگان جبهه النصره را به همراه شماری از عناصر تروریستی وابسته به ایشان را به هلاکت رساندند.
در شمال سوریه و به طور مشخص در جبهه عملیاتی ریف ادلب، یگان‌های ارتش سوریه تجمعات و مواضع گروه‌های مسلح وابسته به جبهه النصره را در شهرک «بینین» از توابع منطقه «جبل الزوایه» که یکی از مهمترین پایگاه‌های النصره شمرده می‌شود، را گلوله باران کردند که هلاکت ده‌ها تکفیری از جمله «ابو انس التونسی»، از سرکردگان بارز النصره در این منطقه را بدنبال داشت.
از طرفی ارتش سوریه با جنگنده و بالگرد چهار روز هست که مشغول بمباران کردن ریف شمال شرقی حلب شده و به مسلحین خسارات زیاده وارده کرده است.
همچنین از نبل و الزهراء هم گزارش شد که بالگردهای ارتش سوریه چند مرتبه صندوق های مهمات و لوازم ضروری برای این دو منطقه فرستاند.

مسلحین در مناطی از ملاح که هنوز تحت تصرف دارند بدلیل تلفات زیادی که دادن در حال حفر قبر برای اجساد کشته هایشان هستند.

daesh3286530_1185355067325313225_n.jpgdaesh_7752723330437731994_n.jpg10888536_859718254092969_35732824684408110882122_859718207426307_10875156972873710364184_859718227426305_748093383693594

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.